Şimdi Ara

‖‖ Piranha ZEN - ANA KONU ‖‖ (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.900
Cevap
42
Favori
290.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: benmetin16

Fm radyo kusursuz rom stabil. Ancak turkce dil secenegi yok haberin olsun.
    Buyur linkhttp://p.pw/babke3

hacı eywallah bide bu romları hangi sitelerden indiriyon?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furo122 -- 6 Temmuz 2014; 13:58:46 >
  • Beyler aklımdakileri yazdım, varsa ekleyin siz de Piranha'ya mail atalım.

-Ön kamera parlaklığının artırılması gerekiyor, gündüz gölgede dahi karanlık fotoğraflar çekiyor.Renk ve ışık ayarı güzel yapılırsa hiç değilse canlı fotoğraflar çekilebilir.
    -Arka kamerada farkettiğim iki sorun var.Birincisi flaşlı makro çekimlerde aşırı parlama yapıyor.Burada flaşın gücüyle ya da pozlama değeriyle oynanabilir.İkincisi uzak odak yapamıyor, mesela bir manzara fotoğrafı çekeceksiniz odaklasanız dahi görüntü bulanık çıkıyor.
    -Hoparlörde müzik çalarken ses seviyesinde dalgalanma mevcut.
    -Oyunlarda çoklu dokunmatik sorunu mevcut.
    -Bataryada kalibrasyon yapılsa dahi yüzde 30'dan sonra hızlı boşalma mevcut.
    -Home tuşuna basılı tutup arkaplanda çalışan progamları tek tek sonlandırmak yerine topluca sonlandırabileceğimiz bir buton olursa çok iyi olur.
    -Galeride fotoğraflara bakarken silmek istediğimizde menü tuşuna basıp sil fonksiyonuna ulaşabiliyoruz.Bunun yerine köşeye bir sil butonu koyulursa hızlıca silmek mümkün olabilir.
    -Cihazın arayüzü gerçekten hızlı fakat ikon boyutları çok küçük.İkonlar büyütülürse hem daha kullanışlı hem de şık olur.
    -Muhtelif yerlerde İngilizce kısımlar mevcut, bunlar Türkçe'leştirilirse güzel olur.
    -Görüntü kalitesi arttırılabilir, farklı romlarda cihaz daha keskin görüntü sunuyor.Stock romda da bu sağlanabilir.
    -Cihazın varsayılan dili İngilizce, bu Türkçe'ye çevrilmeli.
    -Bildirim çubuğuna güç denetimi ve parlaklık çubuğu kısayolları eklenebilir, böylece bildirim çubuğunu iki parmakla indirmeye gerek kalmaz, kullanım kolaylığı sağlanır.
    -Ekran parlaklığı otomatiğe alınınca sürekli olarak ekran parlaklığı değişiyor, otomatik düzgün çalışmıyor, bir artıyor bir azalıyor.
    -Ses seviyesi birinci kademede dahi olsa yüksek.Buna bir ayar yapılması lazım ki ses seviyesi düzgünce kontrol edilebilsin.
    -Ana ekrandayken alt logoların olduğu kısımdaki gölge efekti kaldırılmalı, tamamen şeffaf olmalı.Yine bildirim çubuğu şeffaflaştırılırsa arayüz çok hoş olur.
    -Telefon simgesi değiştirilmeli, küçük ve mavi simge çirkin duruyor bunun yerine KitKat simgesi koyulabilir.
    -Cihazda radyo çipi var fakat bunu kapatmışsınız.Radyo yüklü gelmese bile bunu açın biz sonradan radyo yükleriz.Yani tıpkı Discovery'deki gibi radyo yüklü gelmiyor fakat sonradan yüklenince çalışıyor.
    -Ekran kilit sesini standart android kilit sesi ile değiştirin şu anki hali gerçekten antisempatik, ve kullanılamıyor.
    -Temel uygulamalar hariç sonradan yüklenebilen uygulamaları (facebook vs) sistem uygulaması olmaktan çıkarın.Yani temel uygulamalar hariç hepsi silinebilir olsun.
    -Kullanılmayan sim bildirim çubuğunda gösterilmesin, üzerinde kırmızı çarpı işareti olan o logo gerçekten çok itici duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 18:0:49 >
  • EKE58 kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık dostum baya uğraşmışsın. Galeri hakkında bir ipucu vereyim. Fotoğraf görüntülemedeyken zoom-out yaparsan farklı bir moda geçiyor. Bu moddayken fotoğrafları aşağı ya da yukarı kaydırarak çok kolay silebiliyorsun.
  • k.ozangenc K kullanıcısına yanıt
    Şu an stock romda olmadığım için deneyemiyorum.Ama teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: EKE58

Beyler aklımdakileri yazdım, varsa ekleyin siz de Piranha'ya mail atalım.

-Ön kamera parlaklığının artırılması gerekiyor, gündüz gölgede dahi karanlık fotoğraflar çekiyor.Renk ve ışık ayarı güzel yapılırsa hiç değilse canlı fotoğraflar çekilebilir.
    -Arka kamerada farkettiğim iki sorun var.Birincisi flaşlı makro çekimlerde aşırı parlama yapıyor.Burada flaşın gücüyle ya da pozlama değeriyle oynanabilir.İkincisi uzak odak yapamıyor, mesela bir manzara fotoğrafı çekeceksiniz odaklasanız dahi görüntü bulanık çıkıyor.
    -Home tuşuna basılı tutup arkaplanda çalışan progamları tek tek sonlandırmak yerine topluca sonlandırabileceğimiz bir buton olursa çok iyi olur.
    -Galeride fotoğraflara bakarken silmek istediğimizde menü tuşuna basıp sil fonksiyonuna ulaşabiliyoruz.Bunun yerine köşeye bir sil butonu koyulursa hızlıca silmek mümkün olabilir.
    -Cihazın arayüzü gerçekten hızlı fakat ikon boyutları çok küçük.İkonlar büyütülürse hem daha kullanışlı hem de şık olur.
    -Muhtelif yerlerde İngilizce kısımlar mevcut, bunlar Türkçe'leştirilirse güzel olur.
    -Görüntü kalitesi arttırılabilir, farklı romlarda cihaz daha keskin görüntü sunuyor.Stock romda da bu sağlanabilir.
    -Bildirim çubuğuna güç denetimi ve parlaklık çubuğu kısayolları eklenebilir, böylece bildirim çubuğunu iki parmakla indirmeye gerek kalmaz, kullanım kolaylığı sağlanır.
    -Ekran parlaklığı otomatiğe alınınca sürekli olarak ekran parlaklığı değişiyor, otomatik düzgün çalışmıyor, bir artıyor bir azalıyor.
    -Ses seviyesi birinci kademede dahi olsa yüksek.Buna bir ayar yapılması lazım ki ses seviyesi düzgünce kontrol edilebilsin.
    -Ana ekrandayken alt logoların olduğu kısımdaki gölge efekti kaldırılmalı, tamamen şeffaf olmalı.Yine bildirim çubuğu şeffaflaştırılırsa arayüz çok hoş olur.
    -Telefon simgesi değiştirilmeli, küçük ve mavi simge çirkin duruyor bunun yerine KitKat simgesi koyulabilir.
    -Cihazda radyo çipi var fakat bunu kapatmışsınız.Radyo yüklü gelmese bile bunu açın biz sonradan radyo yükleriz.Yani tıpkı Discovery'deki gibi radyo yüklü gelmiyor fakat sonradan yüklenince çalışıyor.
    -Ekran kilit sesini standart android kilit sesi ile değiştirin şu anki hali gerçekten antisempatik, ve kullanılamıyor.
    -Temel uygulamalar hariç sonradan yüklenebilen uygulamaları (facebook vs) sistem uygulaması olmaktan çıkarın.Yani temel uygulamalar hariç hepsi silinebilir olsun.
    -Kullanılmayan sim bildirim çubuğunda gösterilmesin, üzerinde kırmızı çarpı işareti olan o logo gerçekten çok itici duruyor.

Yaziyi oldugu gibi piranhaya mail olarak gonderiyorum. Eline saglik.

• Cok hizlilar 10 dk. İcinde cevaplandi mesajim

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AC85C2B5A -- 4 Mart 2020; 18:0:41 >
  • Evet benzeri bir cevap bana da gelmiş.Pazar günü cevap vermeleri güzel bir şey.Ayrıca yazılım birimine taleplerimiz iletilmiş.Güzel bir gelişme.Firmalar kullanıcı feedbackleri ile kendini geliştirir, anlaşılan Piranha da farkında.Ben şahsen Piranha'nın en az GM kadar iyi olduğunu düşünüyorum.Sorunları ve talepleri ilettik, gerisi sabırla beklemek olacak.

• Müşteri hizmetleri ve güncelleme bakimindan güzel. Bu haliyle bazi isim yapmış adi firmalardan daha iyi tabiki.

• wolfestein kullanıcısına yanıt
    Musteri hizmetlerinden bende memnunum ancak güncelleme konusunda çok yavaşlar bayagidir bekliyoruz. Bakalim cumaya kadar cikcakmi guncelleme!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: EKE58

Beyler aklımdakileri yazdım, varsa ekleyin siz de Piranha'ya mail atalım.

Çok önemli bir sorunu atlamışsin kardeş sd karta oyun ve uygulama yüklenmiyor.örnek vermek gerekirse dead trigger,asphalt8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal okur -- 6 Temmuz 2014; 22:10:09 >
  • telefonumu sipariş ettim umarım dedikleri gibi kitkat gelir çift parmak ve sd karta oyun tasıma problemı cozulur
  • kemal okur K kullanıcısına yanıt
    Ben oyun yüklemediğim için hiç aklıma gelmedi.Ama zannediyorum Piranha bundan haberdardır.

• Hocam bende attım Piranha desteğe. Çorbada tuzumuz bulunsun :)
  • OtomasyoNcu42 kullanıcısına yanıt
    İki hafta demişlerdi, bir hafta mühlet kaldı.Bekliyoruz bakalım.Bu arada destek için teşekkürler.

• EKE58 kullanıcısına yanıt
    Daha oncede iki haftayi duymustum 3 ay oldu :)) neyse umarim bu hafta hallolur bu dokunmatik problemi daha fazla bekletmezler inş. :((

• Root yaptığımızda garantisi ölürmü?
  • Arkadaşlar telefona silikon kılıf alacağım ancak internette hiçbir yerde yok.Sahibinden,sanalpazar gibi sitelerde var gözüküyor ancak sipariş verince iptal ediyorlar.Ellerinde stok yok.Bildiğiniz alableceğim bir yer var mıdır acaba?ben mi bulamadım hiçbir yerde mi yok anlamadım nasıl iş.
  • sword88 S kullanıcısına yanıt
    Piranha Zen Slikon kılıf Buraya bir bak derim.
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.