Şimdi Ara

Piranha RAPTOR 4.3' navigasyon inceleme (Sirf Atlas IV)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
22.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Piranha RAPTOR 4.3' navigasyon inceleme (Sirf Atlas IV)

Genel Özellikler:

# Türkiye’de ilk kez ve sadece Piranha’da - En son çıkan i-GO™ AMIGO i-GO™ 3D Türkçe navigasyon yazılımı ile kullanımı daha da kolaylaştıran özellikler (Türkiye için özel olarak güncelleme paketi ile birlikte)
    # Türkiye’de ilk kez - yeni nesil Sirf IV GPS anteni (Diğer Sirf-III GPS antenlere göre %30 daha hızlı uydu bağlantısı)
    # Türkiye’de ilk kez - 128 MB dahili DDR Ram ile daha yüksek çalışma hızı
    # Türkiye’de ilk kez - Sirf ATLAS IV işlemci ve Sirf IV antenin birlikte kullanılması ile mükemmel sinyal gücü ve sinyal yakalama hızı
    # Yeni nesil Sirf ATLAS IV 500 MHz (Dual Core, ARM11) işlemci ile daha yüksek çalışma hızı
    # 2 GB Dahili hafıza
    # Sadece 11,8 mm yeni ince tasarım
    # 4,3 inç Dokunmatik TFT LCD ekran 480x272 piksel
    # Yeni nesil Windows CE 6.0 tabanlı işletim sistemi
    # 81 il, 548 ilçe tam detaylı en güncel v.10.2 dijital harita - Başarsoft
    # Karayollarındaki hız uyarılarını sesli olarak bildirebilme
    # Başarsoft™ yüklü haritalarda cihaz aktivasyonundan itibaren 1 yıllık ücretsiz harita güncellemesi (www.naviextras.com üzerinden)
    # Yeni i-GO™ Amigo 3D ile daha kolay kullanım. Kullanıcı dostu 3D grafik ara yüz ve animasyonlu ekran geçişleri
    # Aktivasyon gerektirmeyen tak ve kullan kolay kullanım
    # Yaklaşık 400.000 adet yeniden güncellenmiş POI (önemli nokta) bilgisi (Otopark, benzin istasyonu, AVM, sinema, eczane, hastane, ATM banka, restoran, postane, vs.)
    # Harita üzerindeki binaları ve araziyi üç boyutlu (3D) olarak görüntüleyebilme
    # Türkçe sesli yol tarifi (Ayrıca İngilizce, Almanca ve Fransızca seslendirme ve menü dil desteği)
    # Mp3 ve Mp4 oynatabilme özeliği ile araç içerisinde müzik ve video keyfi (ASF/ AVI/ MP4/ 3GP/ WMV video ve MP3/ WMA/ WAV müzik formatları desteği)
    # Yol bilgisayarı: araç anlık hızını, aracın varış noktasına olan uzaklığını ve kalan süreyi tek ekranda gösterebilme. Ayrıca seyahat sonunda ortalama ve maksimum sefer hız bilgileri
    # Gidilecek lokasyon için; ücretli (otoban), ücretsiz (standart karayolu) veya feribot vs. gibi çeşitli opsiyonlara göre alternatif rotalar planlayabilme (Ayrıca; ekonomik/ kısa/ hızlı/ kolay gibi ek rota planlama seçenekleri)
    # Rotadan yanlışlıkla sapıldığında otomatik olarak yeni rota hesaplayabilme
    # Standart araç moduna ilaveten motosiklet / bisiklet ve yaya kullanım modları
    # Gece/ gündüz ekran sürüş modları
    # Adres defteri (Sık kullandığınız lokasyonları adres defterine kayıt edebilir ve sonrasında tek tuşla kolayca erişebilirsiniz.)
    # Geçmişte yapılan navigasyon kayıt günlükleri
    # Simulasyon desteği (Gidilecek rotanın önceden izlenebilmesi)
    # Pusula özelliği
    # Güncel zaman, mevcut GPS koordinatları ve yükseklik gösterimi
    # Yeni nesil Atlas IV dâhili GPS anteni ile daha hızlı uydu bağlantısı
    # Araç içinde vidalama veya yapıştırma sorunu olmadan, cama monte için özel vakumlu ayak
    # USB port ve SD/MMC kart okuyucu
    # Yüksek kaliteli dahili hoparlör
    # Kulaklık çıkışı
    # 480x272 piksel WQVGA Ekran çözünürlüğü
    # i-GO™ Diğer ülke haritalarını ekleyebilme
    # 3.7V/ 1700 mAh Şarj edilebilir pil ile 3,5 saate varan uzun süreli navigasyon kullanımı
    # 2 Yıl garanti

Paket İçeriği:

# Cihaz
    # Vakumlu ayak
    # Araç çakmak şarj aleti
    # USB Kablo
    # Dokunmatik ekran kalemi
    # Kullanma kılavuzu ve garanti belgesi

Fiyatı ; 200-250.- tl arası değişiyor

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Piranhanın yeni çıkardığı Raptor navigasyon cihazı,önceki serilerden oldukça ince yapıda,Piranha bu cihazda yeni nesil Sirf atlas IV işlemci ve windows CE 6.0 kullanmış,hafıza kartı slotu Micro SD destekliyor (8GB'a kadar).Ekranın dokunmatik hassasiyeti iyi,menu geçişleri oldukça seri,açılması ve açık alanda uydu bulması bir önceki serilere göre hızlı.Araç tutucu vakum ayak sağlam fakat biraz kısa kalıyor.Dahili hoparlörün ses kalitesi ve seviyesi yeterli düzeyde.Yükleyeceğiniz MP4 videoların 480x272 piksel çözünürlükte ya da daha düşük çözünürlükte ve yüksek bitrate h.264 codec olmaması gerekiyor,aksi takdirde takılma yapıyor,total video converter ile aynı çözünürlükte standart mp4 e convert edince sorun düzeliyor.Naviextras Toolbox ile 2009 Q4 ve POI güncellemesini sorunsuz 2 dk içinde yaptım.Daha önceki piranha serilerinde ilk uydu bağlantısı yapıldıktan sonra aktive işleminden dolayı en az 2-3 gün sonra yapılabiliyordu,cihaz sanırım ya önceden aktive edilmiş ya da bilgiler naviextras sitesinde hemen güncellendi.Eksi yönlerine geçecek olursak,kulaklık çıkışından araç ses sisteminin aux girişine bağlantı yaptım,ses kalitesi fena değil güzel,araç şarjını gps e taktığım anda ses e parazit karışıyor.Kendi dahili hoparlöründe bu sorun yok.Merak edenler için 12 adet oyun mevcut,bu modelde bluetooth ve fm transmitter yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 27 Nisan 2010; 0:57:56 >

• merhaba bende bu ürünü almak istiyorum,ama kafama takılan 2 şey var

1-navigasyonu başarılı mı
    2-video ları 30 fps de oynatıyor mu.

şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolAngel

merhaba bende bu ürünü almak istiyorum,ama kafama takılan 2 şey var

1-navigasyonu başarılı mı
    2-video ları 30 fps de oynatıyor mu.

şimdiden teşekkürler

1- başarsoftun haritası yüklü,sorunsuz çalışıyor,cihazda yeni nesil 500 mhz işlemci var,uydu bulma hızıda gayet iyi
    2- aşağıdaki özellikelerdeki videoları sorunsuz oynatıyor

Tam isim :C:\Users\\Desktop\MP4 Film\Up 2009.mp4
    Biçim :MPEG-4
    Biçim profili :Base Media
    Kodek ID :isom
    Dosya boyutu :602 MiB
    Süre :1s 36dk
    Kapsamlı bit oranı :875 Kbps
    Kodlanmış tarih :UTC 1970-01-01 00:00:00
    Etiketleme tarihi :UTC 1970-01-01 00:00:00

Görüntü
    ID :1
    Biçim :MPEG-4 Visual
    Biçim profili :Simple@L1
    Biçim ayarları, BVOP :Hayır
    Biçim ayarları, QPel :Hayır
    Biçim ayarları, GMC : Sapma noktası yok
    Biçim ayarları, Matrix :Default (H.263)
    Kodek ID :20
    Bit oranı kipi :Değişken
    Bit oranı :743 Kbps
    Genişlik :480 piksel
    Yükseklik :272 piksel
    En-Boy oranı :16/9
    Kare hız modu :Sabit
    Kare hızı :30,000 kare/s
    Çözünürlük :24 bit
    Renkölçüm :4:2:0
    Tarama türü :Aşamalı
    Bit/(Piksel*Kare) :0.190
    Akış boyutu :511 MiB (85%)
    Yapım kütüphanesi :Lavc52.48.0

Ses
    ID :2
    Biçim :AAC
    Biçim/Bilgi :Advanced Audio Codec
    Biçim sürümü :Version 4
    Biçim profili :LC
    Biçim ayarları, SBR :Hayır
    Kodek ID :40
    Bit oranı kipi :Değişken
    Bit oranı :127 Kbps
    Kanal(lar) :2 kanal
    Kanal konumları :L R
    Örnekleme oranı :44,1 KHz
    Çözünürlük :16 bit
    Akış boyutu :87,6 MiB (15%)
  • çok teşekkür ettim bu 3 veri bana videonun ne kadar iyi oynattığını bilmem için yeterli oldu ve almaya karar verdim.tekrar teşekkür ederim incelemeniz ve cevaplarınız için.
    Genişlik :480 piksel
    Yükseklik :272 piksel
    Kare hızı :30,000 kare/s
  • wince ye nasıl düşebilirim bu cihazda. eski modeller için olan açıklamayı buldum ama yeniler için bir türlü bulamadım. bilen var mı paylaşabilirmi
  • bugün ben de aldım aynı üründen anlattığınız gibi çok şık bir alet kullanmı çok kolay . ama şöyle büyük bir sorun var haritada adresi buldum alet kendi rotayı buldu ve sonra git düğmesine bastım gps sinyali arıyor diye yazıyor. biliyorum normalde uzun sürüyor ama 30 dakikadır bakıyorum hiç birşey olduğu yok ben neyi yanlış yapıyorum acaba? hızlı cevaplarsanız sevinirim
  • Cihazı dışarıda açıyorsunuz değilmi ? Bu cihazlar içeride çalışmaz,ayrıca aklınızda olsun "cam kenarında aldı,odaya kadar aldı" muhabbetide cihazların iyi olması anlamına gelmez.Bu cihazlar ev içinde kullanlmaz,dolayısı ile mahareti dışarıdadır.
  • evde cam kenarında almayınca bende dışarı çıktım yine almadı. sonra koydum balkona bir yarım saat kadar bekledi. sinyali aldı ama şöyle bir sorun var kapatıp tekrar açınca herseferinde 30 dak. bekleyecekmiyiz veya uyku moduna mı almak gerekir
  • dışarda araçtayken 90-100 saniye arasında uydu buluyor,cihazınızda bir sorun olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 16 Mayıs 2010; 12:33:30 >
  • Merhaba, bu ürünü almayı düşünüyorum. Ama merak ettiğim bir şey var. PDF e-book okuyabilirmiyim?.
  • .txt ebook okuyabilirsiniz
  • Selam arkadaşlar,

Bende aynı cihazdan aldım,teknik sorudan ziyade amigo ile ilgili birşey soracam.

Amigo'da birden fazla rota çizdirebiliyomuyuz? Yani 2-3 rotayı arka arkaya çizip götürsün...?
  • Bu cihaza ek olarak TomTom, Garmin falan kurabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Bu cihaza ek olarak TomTom, Garmin falan kurabiliyor muyuz?

Bahsettiğiniz ürünler bu cihazlar için ayrıca satılmazlar !
  • Satılmadığını biliyorum ama çin malı gps lere veya mio lara windows ce kullandıkları için başka uygulamalar kurulabiliyor. Piranha'ya da kuruluyorsa boşuna çinden gps almayalım diyecektim.
  • quote:

Satılmadığını biliyorum ama çin malı gps lere veya mio lara windows ce kullandıkları için başka uygulamalar kurulabiliyor. Piranha'ya da kuruluyorsa boşuna çinden gps almayalım diyecektim.

Evet doğru yasal olarak para ile satılan bu uygulamaları warez/korsan sitelerden bulan,yükleyen kısacası HIRSIZLIK yapan kişiler olduğu bilinmekte.Bu forumdada bir aralar ortalık böyleydi,allahtan bazı duyarlı kişiler varda bu kişiler barınamıyor.
  • Zaten windows için de lisans ücreti ödedik, aldığımız tüm albümler, filmler ve kitaplar da bandrollü di mi?
    Navigasyon kutsal bir sektör olduğu için orada bu tür uygulamalar yapılamaz.
  • quote:

Zaten windows için de lisans ücreti ödedik, aldığımız tüm albümler, filmler ve kitaplar da bandrollü di mi?
    Navigasyon kutsal bir sektör olduğu için orada bu tür uygulamalar yapılamaz.

Konun yeri burası değil,sizin ödeyip ödemediğiniz kimseyi enterese etmez zaten.Tavsiyem hak ile almadığınız ürünü kullanmamanız,yok kullanırım derseniz bence imzanızıda değiştirin derim
  • quote:

Bu cihaza ek olarak TomTom, Garmin falan kurabiliyor muyuz?

IGO varken bunlara gerek yok.
  • iGo Türkiye'de iyi olabilir ama ben gps'i Amerika'da kullanıcam. O yüzden en azından Garmin olması lazım cihazda.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.