Şimdi Ara

‖‖ Piranha IQ Plus - ANA KONU ‖‖ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.365
Cevap
25
Favori
148.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyat/performans/kalite anlaminda çok iyi bir model ile giriş yaparsaniz imajinizi duzeltebilirsiniz.
    Ornegin (eğer böyle bir imkan var ise) xiaomi firmasina ait telefonlari (gerekirse isim bile değiştirmeden) turkiyeye getirebilirseniz iyi şeyler ortaya cikar diye dusunuyorum. Yazilim desteği çok geniş. Sadece türkçe ceviri için ugrasmak yeterli.
    Ben sizin forumda yazdiklariniza ve sabriniza itafen sizi destekliyorum. İyi çalışmalar dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piranhadan mal alınmaz tüketicinin yanında durmaz. Tüketici hakem heyetinin kararını uygulamamak için çaba sarfeder. Telefon ile hiç bir yetkiliye ulaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firemusa402

Rıdvan bey zendeki zorunlar bitmiyor %30 dan sonra hızlı boşalma sorunu çözülemeyecek galiba bu sorun bir ayıplıktır yani zen ürününüz ayıplı bir üründür bunu neden kabul etmiyorsunuz?

Piranhanin tek amacı kar gütmek satış sonrası umrunda değil

• Piranha Destek P kullanıcısına yanıt
    Fiyat tartışmasına girmek için söylemiyorum, yanlışınız olmasın?

quote:

MADDE 11 – (1) 8 inci madde kapsamında kayıt altına alınacak her bir IMEI numarası için 46 Kuruş IMEI kayıt ücreti Kurum gelirlerine kaydedilmek üzere ithalatçı veya imalatçı tarafından ödenir.

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=9.5.19879&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=elektronik%20kimlik

• quote:

Orijinalden alıntı: esb2011

quote:

Orijinalden alıntı: Piranha Destek

Basit bir konu ele alırsak Zen telefon çift hatlı her bir imei numarasını kayıt ettirmek için btk ya verdiğimiz ücret 65x65=130 tl, şu anki satış fiyatı 499 tl bu fiyattan sadece imei için ödediğimiz vergiyi düşerseniz ZEN fiyatı 369 bu basit bir örnek diğer vergilere hiç girmek bile istemiyorum.

imei kayıt ücretinde bir hatanız olabilir mi acaba?

2014 yılında İthalatçı Firmalar tarafından Toplu İthalat Yöntemi ile Getirilen Cihazlara uygulanacak IMEI Kayıt Ücreti 46 Kuruş olarak belirlendi

Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Tebliğin Kayıt ücreti başlıklı 15 inci maddesinde “Kayıt edilecek her bir IMEI numarası için alınacak kayıt ücreti; her yıl Maliye Bakanlığınca belirlenen yeniden değerleme oranları doğrultusunda artırılır. Kesirler tama iblağ edilir.” hükmü yer almaktadır.

Bu çerçevede; 01.01.2014 tarihinden itibaren toplu ithalat yöntemi ile getirilerek kayıt altına alınması talep edilen her bir IMEI için yatırılması gereken IMEI kayıt ücreti 46 Kuruş olarak belirlenmiştir.

Yok be arkadaşım pasaport kaydı için daha dün 119.50 kuruş yatırdım. Hani 45 tl desen tamamda, 45 kuruş çok tuhaf geldi bana. İphone 6 yurt dışından (belçika) 1400 tl ye aldım, yasal konuları ve vergileri biliyorsanız neden ülkemizde bu ürün hala 2250 tl civarında. Anlıyamıyorum.

• Piranha temsilcisi burdaki fanboylarla muhattap olmanıza gerek yok sizi bilen biliyor zaten akıllı telefonu almanız için kimseyi zorlamıyor bu adam biraz saygı
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlıkileti

quote:

Orijinalden alıntı: esb2011

quote:

Basit bir konu ele alırsak Zen telefon çift hatlı her bir imei numarasını kayıt ettirmek için btk ya verdiğimiz ücret 65x65=130 tl, şu anki satış fiyatı 499 tl bu fiyattan sadece imei için ödediğimiz vergiyi düşerseniz ZEN fiyatı 369 bu basit bir örnek diğer vergilere hiç girmek bile istemiyorum.

imei kayıt ücretinde bir hatanız olabilir mi acaba?

2014 yılında İthalatçı Firmalar tarafından Toplu İthalat Yöntemi ile Getirilen Cihazlara uygulanacak IMEI Kayıt Ücreti 46 Kuruş olarak belirlendi

Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Tebliğin Kayıt ücreti başlıklı 15 inci maddesinde “Kayıt edilecek her bir IMEI numarası için alınacak kayıt ücreti; her yıl Maliye Bakanlığınca belirlenen yeniden değerleme oranları doğrultusunda artırılır. Kesirler tama iblağ edilir.” hükmü yer almaktadır.

Bu çerçevede; 01.01.2014 tarihinden itibaren toplu ithalat yöntemi ile getirilerek kayıt altına alınması talep edilen her bir IMEI için yatırılması gereken IMEI kayıt ücreti 46 Kuruş olarak belirlenmiştir.

Yok be arkadaşım pasaport kaydı için daha dün 119.50 kuruş yatırdım. Hani 45 tl desen tamamda, 45 kuruş çok tuhaf geldi bana. İphone 6 yurt dışından (belçika) 1400 tl ye aldım, yasal konuları ve vergileri biliyorsanız neden ülkemizde bu ürün hala 2250 tl civarında. Anlıyamıyorum.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esb2011 -- 28 Nisan 2015; 1:00:39 >

• anlıkileti A kullanıcısına yanıt
    Dışardan bireysel olarak telefon getirirseniz, ithalatçıları korumak için çıkarılmış bir durum bu. İthal edilen telefonlar ayrı.

Dışardan 1000TL'ye ithal edilen bir telefonu ele alalım.

- Radyosu yok ise,

%25 ÖTV ile 1250TL,
    %18 KDV ile 1475TL olur.

- Radyosu var ise,

%6 TRT bandrolü ile 1060TL
    %25 ÖTV ile 1325TL
    %18 KDV ile 1563TL olur.

Aklınıza takıldıysa; evet, vergilerin de vergisi alınıyor

ÖTV'de ise şöyle bir durum daha var. Minimum olarak 120TL alınıyor. (Değişmediyse en son rakam buydu.) Yani %25'i 120TL'den az tutsa bile direk 120TL olarak alıyorlar. Yani 480TL ve altında otomatik olarak 120TL.

Örneğin 300TL'lik bir telefon için,

- Radyosu yok ise,

120TL ÖTV ile 420TL
    %18 KDV ile 495,6TL

- Radyosu var ise,

%6 TRT bandrolü ile 318TL
    120TL ÖTV ile 438TL
    %18 KDV ile 517TL

20TL'lik bir cep telefonunu 165TL'lere kadar varacaktır. Böylece üzerindeki vergi oranı da %825 veya üstü olur.

Ne kadar ucuz telefon, o kadar yüksek vergi oranı. Devletimizin dar gelirli vatandaşını ne kadar sevdiğini gösteriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

Dışardan bireysel olarak telefon getirirseniz, ithalatçıları korumak için çıkarılmış bir durum bu. İthal edilen telefonlar ayrı.

Dışardan 1000TL'ye ithal edilen bir telefonu ele alalım.

- Radyosu yok ise,

%25 ÖTV ile 1250TL,
    %18 KDV ile 1475TL olur.

- Radyosu var ise,

%6 TRT bandrolü ile 1060TL
    %25 ÖTV ile 1325TL
    %18 KDV ile 1563TL olur.

Aklınıza takıldıysa; evet, vergilerin de vergisi alınıyor

ÖTV'de ise şöyle bir durum daha var. Minimum olarak 120TL alınıyor. (Değişmediyse en son rakam buydu.) Yani %25'i 120TL'den az tutsa bile direk 120TL olarak alıyorlar. Yani 480TL ve altında otomatik olarak 120TL.

Örneğin 300TL'lik bir telefon için,

- Radyosu yok ise,

120TL ÖTV ile 420TL
    %18 KDV ile 495,6TL

- Radyosu var ise,

%6 TRT bandrolü ile 318TL
    120TL ÖTV ile 438TL
    %18 KDV ile 517TL

20TL'lik bir cep telefonunu 165TL'lere kadar varacaktır. Böylece üzerindeki vergi oranı da %825 veya üstü olur.

Ne kadar ucuz telefon, o kadar yüksek vergi oranı. Devletimizin dar gelirli vatandaşını ne kadar sevdiğini gösteriyor

Sayın Guaire,

Açıklama yaptığınız için teşekkür ederim. Bu tip eleştirilere firma yetkilisi olarak cevap vermem doğru olmayacağından bu konuları yanıtsız bırakıyorum.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackcat67

Piranha temsilcisi burdaki fanboylarla muhattap olmanıza gerek yok sizi bilen biliyor zaten akıllı telefonu almanız için kimseyi zorlamıyor bu adam biraz saygı

Sayın blackcat67,

Haklısını zaten firma yetkilisi olarak bu tip konulara girmemeye çalışıyorum. Fiyatın ucuz olmasını bizde istiyoruz ancak bu bizimle biten bir konu değil bunuda tek tek malesef açıklayamayız forum sayfalarında.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _KayseriSpor

Sayin Piranha destek,
    Fiyat/performans/kalite anlaminda çok iyi bir model ile giriş yaparsaniz imajinizi duzeltebilirsiniz.
    Ornegin (eğer böyle bir imkan var ise) xiaomi firmasina ait telefonlari (gerekirse isim bile değiştirmeden) turkiyeye getirebilirseniz iyi şeyler ortaya cikar diye dusunuyorum. Yazilim desteği çok geniş. Sadece türkçe ceviri için ugrasmak yeterli.
    Ben sizin forumda yazdiklariniza ve sabriniza itafen sizi destekliyorum. İyi çalışmalar dilerim.

Sayın _KayseriSpor,

İlgi ve alakanız için teşekkür ediyorum. Fiyat 699 TL olarak kesinleşti/Performans için henüz konu netleşmedi ancak en kötü ihtimali dahi göz önüne alırsak piyasada 1000-1200 tl arasında değişen cihazlardan daha performanslı olacağını söyleyebilirim. Farklılık yaratmak adına bu cihazı ciddi anlamda önemsiyoruz ve üzerinde duruyoruz. Piyasaya çıktığında alıcıların yorumlarını hep beraber göreceğiz.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rebelyus

Piranhadan mal alınmaz tüketicinin yanında durmaz. Tüketici hakem heyetinin kararını uygulamamak için çaba sarfeder. Telefon ile hiç bir yetkiliye ulaşamazsınız.

Sayın Rebelyus,

Bu tip şikayetleri müşteri temsilcilerine yazılı olarak bildirmeniz hem sizin için hemde servisle iligli sorunu olan kullanıcılar için daha faydalı olacaktır. Teknik servisle ilgili konulara malesef ben bire bir müdahale edmiyorum. Müşteri temsilcilerimize yazılı olarak bildirmeniz durumunda yöneticilerimiz bu konuları görecek ve kısa sürede çözüm sağlanacaktır. Burada ve diğer forum sitelerinde sadece teknik ve yazılımsal konularda kullanıcılara yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu konuyu buraya yazmanız benim için sorun değil sizden istediğim aynı şekilde müşteri temsilcilerinede bu konuyu yazılı olarak buraya yazdığınız gibi yazıp iletin.

Kolay gelsin.

• Piranha destek MTK yerine snapdragon 410 nun 64 bitlik işlemcisi koyulamaz mı ? Veya daha mı çok maliyet artar ? Çünkü bu mtk işlemcilerin hep bi sorunu oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut..

Piranha destek MTK yerine snapdragon 410 nun 64 bitlik işlemcisi koyulamaz mı ? Veya daha mı çok maliyet artar ? Çünkü bu mtk işlemcilerin hep bi sorunu oluyor.

Sayın aykut..

snapdragon kullanırsak fiyat donanım olarak tamamen değişecektir. Önümüzdeki yıllarda hep beraber göreceğiz çoğu dünya çapındaki firma MTK ya geçiş yapacaktır. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim. Ayrıca önerilerinizi yetkililerimize ileteceğim.

Kolay gelsin.
  • Piranha Zen sayfasında soru sorduk cevap yok ama maşallah gelip burada telefon reklamı için cayır cayır cevap veriyorsunuz. Kaldı ki ben tablet ile ilgili soru sormuştum. Bu kadar ilgisiz olmanıza anlam veremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brhtn -- 16 Aralık 2014; 17:26:50 >
    mini modelde donanımsal özellikleri samsung gibi çok kısmasınlar, sony compactlar gibi özellikler dolu dolu olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brhtn

Piranha Zen sayfasında soru sorduk cevap yok ama maşallah gelip burada telefon reklamı için cayır cayır cevap veriyorsunuz. Kaldı ki ben tablet ile ilgili soru sormuştum. Bu kadar ilgisiz olmanıza anlam veremiyorum.

Sayın brhtn,

ZEN için yazılım talebinde bulundum ve şu an bekliyorum bana bir kaç gün içerisinde döneceği söylendi bu nedenle bende dönüş sonrası ZEN ile ilgili sorulara yanıt vermeyi düşünüyorum. Formda da yazdım cevaplıyacağım diye. Ayrıca Aristo için deneme yapıyorum yani basit bir iş değil malesef, çözmeden size dönüş yapmam doğru olmaz.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piranha Destek -- 16 Aralık 2014; 17:45:24 >

cevap vermeniz yeterliydi, yanlış anlaşılıyor cevap vermediğiniz takdirde. Aristo için bekliyorum o vakit dediğim gibi aldım tableti şu an kullanamıyorum bile 512 mb alan hiç yeterli değil, benim gibi çok kişi var onlar içinde çok iyi olur eğer bir rom dosyası ayarlar iseniz
  • Rıdvan Bey lütfen yazdıgımı görün telefon en geç ne zaman cıkar ? 1 ay içinde cıkacaksa zeni satacağım uzun sürer mi çıkması ? siz burada saçma sapankonusankişilere takılmayın bende zen kullanıyorum gayet de memnunum sanırsın jb ile kitkat arasnda daglar kadar fark var kardeşim lg g2 annemzenfone 5 kulanıyor onlrda da şarj problem oldu telefnun orjınalinde nasılsa en iyi o, bu gelecek telefon kitkatle geleceği için çok iyi olacak siz500 tl ye zenden iyi telefon söyleyin şu gösterge bozuklugu zenfone 5 te de var %1 sorunu var bizdede %30dan %15e düşüyor kamerası desen cok iyi ekran kalitesidesen cok iyi ips destek olmak yerine köstek oluyorsunuz gidin samsunglara verin 1500 tl 2 ay snra yanları soyulsun Rıdvan Bey getirir getirmez cıkardıgınız telefonu alacağım ;) bu arada ne zaman cıkacagını belirtirseniz ona göre hareket edeceğim en geç ve en erken olarak söylerseniz sevinirim Rıdvan Bey
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marine-gear

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marine-gear

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TEAMLOSİ

bu teefonuda satarlar sonra cumaya guncelleleme vericez derlerr

Sayın TEAMLOSİ,

Samsung, LG v.s lütfen bir forum sitelerini kontrol edermisiniz. 2000 tl ye aldığınız cihazı 8 ay sonra desteksiz bırakıyorlar bizler burada ne kadar olumsuz durumlar olsada desteksiz bırakmamaya çalışıyoruz. Bu konuda lütfen biraz araştırın ve sonra bizi eleştirin. Yazılım hazırlama işleri o kadar kolay değil hazırladığınız yazılımın testleri dahi ortalama 2-4 hafta arasında değişir.

hala insanları aptal yerine koyuyorsunuz! lg g2 modeli çıkalı ne kadar oldu? android 5.0 güncellemesi alacak! annem için 400 tl'ye aldığım l5 2 modeli 1.5 yıl sonra güncelleme aldı adam gibi güncelleme verin ondan sonra reklam yapıp diğer firmaları kötüleyin!!

Sayın marine-gear,

Kendiniz söylüyorsunuz LGG' 5.0 güncellemesi alacak tarihi belli değil ne zaman alacak. 1.5 yıl güncelleme beklediniz ve güncelleme yapıldı. Bu 1.5 yıl içerisinde kiminle muhattap olabildiniz, sorunlarınız için 1.5 yıl bekletilmişsiniz ve memnunsunuz. Bakın ZEN satışı 9 aya girdi V7, V8, V11 olarak 3 derleme güncellemesi yayınlandı. Bunlara ek olarak Androidin yeni versiyonu 4.4 güncellemesi dağıtıldı. Amacım sizinle tartışmak yada firmayı insaların gözünde büyütmek değil.

Android işletim sistemi Google firmasına aittir. Kendi ürünleri için 1 aydır dağıttığı Android 5.0 sürümünde bir çok hata var. Bizimde yayınladığımız 4.4 romda batarya sorunu var. Kısacası çoğu sorunun firmadan kaynaklanmadığını nasıl tarif edebilirim size.

hala insanları aptal yerine koyuyorsunuz ayıptır siz aptal yerine koyup haftalarca-aylarca cuma perşembe diyerek bizi oyaladınız ve SAĞLAM BİR GÜNCELLEME VERMEDİNİZ. verdiğiniz güncellemeler ne işe yarıyor? yok batarya sorunlu yok kamera sorunlu 13 değil 8 mp vs vs.

1.5 yıl beklemedik 1.5 yıl sonra bile güncelleme aldı diyorum 1.5 yıllık süre içerisinde 3-4 defa güncellemeler aldı sizin gibi yapmadılar!

neymiş bütün firmaların güncellemeleri sorunluymuş dalga geçiyorsunuz bari biraz mantıklı olun telefonu gece bırakıyoruz sabaha kalmadan kapanıyor böyle ürün mü olur? arayanlar ulaşamıyor AYIPLI MAL SATTINIZ!

Dediğim gibi sizinle tartışmak istemiyorum Android 4.4 te batarya sorunu olduğunu şimdi değil ilk yayınlandığından bu yana zaten kabul etmişiz, sorunsuz demiyoruz. Bu sorunlar 4.4 ek güncellemesiyle düzeltilebilir. Ayrıca yazılımda düzeltme sonrası testlerin dahi 1 ayı bulduğunu bilmeniz gerekiyor. Yani hemen yapılacak bir iş değil malesef, batarya sorununu çözüyorsunuz ancak farklı bir sorun ortaya çıkıyor bu ortlama 40 gün geriye gitmenize neden oluyor.

Yazılım düzeltme sonrası testler 1 ay sürebiliyor! Biz makina ya da motordan bahsetmiyoruz ki;sürtme,aşınma aramıyoruz. Elektronik mak.sistemi olmayan eşya sonuçta.Ana faktorler bellidir.İşletim sistemi,batarya,sebeke,wifi.v.s.

1 aylık yazılım testi olur mu bana çok ilginç geldi.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.