Şimdi Ara

Piranha Fuga 5.0 İnç Navigasyon (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
923
Cevap
2
Favori
123.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ben de bugün Pirenha fuga 5 aldim ve kisa bir deneme yaptim, navigation ve FM transmitleri calisiyor, yalniz bluetooth calismadi, bluetooth telefonu taniyor baska birsey yapmiyor, Bluetooth Disconnect(yani kapali gösteriyor) acaba buna bir kod mu vermek lazim.
    Ikinci sorum ise windows 7 kullaniyorum usb ile bilgisayara baglaninca windows taniyamiyor device yok diyor, mini cd sinde device yoktur sadece kullanma klavuzu var orda iyi bir aciklama yaplmamis.
    ayni sekilde icinde mp3 olan micro sd kartinida okuyamadi.
    yardimci olabilecek arkadaslara tesekkür ederim.
  • Micro SD kartini birkac defa cikarip takdiktan sonra tanidi ve mp3 leri dinler hale getirdi, kartdaki mp3 leri radyo üzerinden de dinleyebiliyorum, yalniz bluetooth ve telefon u birlestiremedim
  • Bluetooth da calisti kod vermek gerekiyormus, yalniz telefonun rehrebrindeki numaralari göstermiyor oda eski telefon oldugu icindir herhalde,
    sorunum sadece windows 7 de tanitmam kaldi arastirdigim kadari ile ayni sorunu baskalarida yasiyor, driver bulamadim böyle kalirsa harita güncelleme yapamiyacagim.
  • Cihazı pc nin görmesi için driver olması gerekmiyor,cihazı pc ye bağladığınızda harici bellek olarak pc nin görmesi lazım..
  • Arkadaşlar ,

Ben google amcanın yardımlarıyla cihazıma sırf meraktan primo 1.1 + gja skin kurdum. Kurduysan bize ne arkadaş diyenlere geliyor.
    ben kurdum siz kurmayın. tamam yazılım çok alternatifli yok yok amaaaaa piranha fuga cihazım çok yavaşladı. eskiden saniyesinde menüden menüye
    geçerken, haritayı çok hızlı hareket ettirebilirken primoyu kurduktan baya performans kaybına uğradım. Bende igo8'e geri dönüş yaptım.

şimdi dananın kuyruğunun kopacağı soruya gelelim. Ben igo8 için alternatif skin yüklemeleri ve sys değişiklikleri yapsam primo kadar yavaşlarmı?
    mesela favorilerimin ve poilerimin haritada görünmesini istiyorum:)

neyse işte anlayan anladı, teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mako3e

Arkadaşlar ,

Ben google amcanın yardımlarıyla cihazıma sırf meraktan primo 1.1 + gja skin kurdum. Kurduysan bize ne arkadaş diyenlere geliyor.
    ben kurdum siz kurmayın. tamam yazılım çok alternatifli yok yok amaaaaa piranha fuga cihazım çok yavaşladı. eskiden saniyesinde menüden menüye
    geçerken, haritayı çok hızlı hareket ettirebilirken primoyu kurduktan baya performans kaybına uğradım. Bende igo8'e geri dönüş yaptım.

şimdi dananın kuyruğunun kopacağı soruya gelelim. Ben igo8 için alternatif skin yüklemeleri ve sys değişiklikleri yapsam primo kadar yavaşlarmı?
    mesela favorilerimin ve poilerimin haritada görünmesini istiyorum:)

neyse işte anlayan anladı, teşekkürler....

menu olarak bence çok da hızlı değil mesela garmin nuvi denedim menusu inanılmaz hızlı ayrıca piranha ile aynı tıklama sayısında hedef belirtebiliyorsunuz. bu benim ikinci piranha navigasyonum daha önce pathfinder buldu ondan sonra fuga bana hızlı geldi her konuda normal olarak. tavsiye edilen bir model ama arkadaşın dediği gibi artık modası geçti sadece elinde olanlar için daha uzun bir süre idare eder gibi...

ekran parlaklığına gelince sizde o şekilde mi bilmiyorum ama fugayı ilk açtığınızda ekran sönük oluyor. ben önce gece moduna alıyorum daha sonra normal moda aldığımda ekranın parlaklığı baya artıyor.

• aynen ekran ve ses seviyesi ayar tutmuyor.. bana göre tek sorunu bu.
  • Arkadaslar dün itibariyle ben de almış bulunmaktayım, kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, Dubaiye gitmeyi planlıyorum 10 gün sonra orda da araba kiralamayı planlıyorum ve navigasyonu da oraya goturmeyi planlıyorum. Simdi size sorum şu, Cihazımı orda kullanabilir miyim, Sanırım ortadogu haritası olması gerekiyor ekstra ve bu cihazın içinden cıkmıyor. Net ortamında harita fln bulunup cihaza kullanılabilir mi, yasal mıdır, Ekstra birsey yapmak gerekir mi orda kullanmak için?
    Cevap veren arkadaslara simdiden tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: thekoch

Arkadaslar dün itibariyle ben de almış bulunmaktayım, kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, Dubaiye gitmeyi planlıyorum 10 gün sonra orda da araba kiralamayı planlıyorum ve navigasyonu da oraya goturmeyi planlıyorum. Simdi size sorum şu, Cihazımı orda kullanabilir miyim, Sanırım ortadogu haritası olması gerekiyor ekstra ve bu cihazın içinden cıkmıyor. Net ortamında harita fln bulunup cihaza kullanılabilir mi, yasal mıdır, Ekstra birsey yapmak gerekir mi orda kullanmak için?
    Cevap veren arkadaslara simdiden tesekkürler

Evet net ortamında harita fln bulabilirsiniz, Önce Naviextras Toolboxı PC ye yükleyeceksiniz, daha sonra yükleme işleminden sonra cihazınızı PC ye bağlayıp, toolboxın cihazınıza bağlanmasını bekleyip, Haritalar kısmından istediğiniz haritayı PAzar sepeti logosuna basarak satın alacaksınız. Bu kadar kolay. Dubaiden Türkiyeye kara yolu ile dönmek istiyorsanız eğer, Türkiye ile Dubai arasındaki ülke haritalarınıda satın almanız gerekmekte. Bu arada dubai ye ait harita varmı yokmu bakabilirsiniz.www.naviextras.com

Not: Bu kadar uğraşmaya değmez bence, siz orada kiralayacağınız arabada Navigasyon cihazı olmasını talep edin en güzeli, zaten büyük ihtimalle vardır.

Map of Saudi Arabia and United Arab Emirates

Tek seferlik güncelleme 149,95 USD Değil 79,95 USD olmuş
    'Tek seferlik güncelleme' güncel versiyonu bir kez indirme ve yükleme olanağı verir.
    1 aylýk harita kirala 24,95 USD Değil 19,95 USD olmuş

Rent a map for your holiday or business trips shorter than 1 month and save money! The rented map's license key will expire after 1 month after the time of purchase, and will not be used by your navigation device after that.

We advise you not to rent this map if you already use this map on your navigation device because the rented map will overwrite your current map(s) and it will become unusable after 1 month.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 25 Eylül 2011; 23:50:07 >

• @x-calibur
    Hocam cok tesekkürler,
    Arabayı sadece orda kullanmak için kiralıcam, ucakla gelicem, Hocam navigasyonlu olunca fiyat cok farkediyor günlük arac kirası 50 lira navigasyon ücreti ekstra günlük 20 liraydı sanırım, çok pahalı geldiği için böyle bir sey düsündüm

Edit: Hocam kutunun içerisinden cıkan kagıtta garanti süresi dolmadan cihazınızı naviextra sitesine kayıt ettirmeyin yazmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thekoch -- 25 Eylül 2011; 23:58:43 >
  • quote:

@x-calibur
    Hocam cok tesekkürler,
    Arabayı sadece orda kullanmak için kiralıcam, ucakla gelicem, Hocam navigasyonlu olunca fiyat cok farkediyor günlük arac kirası 50 lira navigasyon ücreti ekstra günlük 20 liraydı sanırım, çok pahalı geldiği için böyle bir sey düsündüm

Edit: Hocam kutunun içerisinden cıkan kagıtta garanti süresi dolmadan cihazınızı naviextra sitesine kayıt ettirmeyin yazmışlar

Sn.thekoch,

Harita kiralamak 20 dolar=40 TL yinede kârlı. Aslında sizi anladım bende anlamamazlıktan geldim Ne yaparsanız yapın cihazınızı Toolboxa bağlamadan önce cihazda ne kadar dosya klasör varsa komple PC ye yedek alın hocam. Toolbox bağlantısı bozabiliyor cihazları.

Edit kısmını yeni gördüm :) Nasıl bir iş o ya, tersi olması gerekmiyormu?

• Hocam ekliyorum fotografını garanti süresi degil de iade süresi için gecerliymiş
  • quote:

Hocam ekliyorum fotografını garanti süresi degil de iade süresi için gecerliymiş

Garip, iade süresi ne kadar ki :) Herhalde iade edecek falan olursanız , yeniden satılacak cihaz olduğundan pek lisans sorunu çıkmasın istiyorlar, yada daha kötüsü yav bunu toolbox tanımıyor demenizden korkuyorlar :) Anlayamadım :)

Neyse hocam, 2010.Q4 sürümü var şu anda sizin gideceğiniz yer için ve bakınca data büyüklüğüne çok komik geldi bana :)
  • Merhaba arkadaşlar.
    Bende Escape modeli mevcut.
    Sanırım BT hariç geri kalan özellikler aynı.

Cihazımda ilginç bir sorun var:
    Cihazı ilk açtığımda ekran ışığı sönük kalıyor, fakat ayarlardan parlaklığa girip çok çok az kısarsam (çünkü her zaman en sonda) parlaklık artıyor.
    Güç koruma vb her şey kapalı.

Fikri olan var mı?

Selamlar
  • Fuga'nin bilinen bir ses problemi varmi ?
    benim 2 hafta once aldigim aletin konusma sesi maksimum seviyedeyken dahi hem yeterince duyulmuyor hem de boguk geliyor
    tum camlari ve muzigi kapadiktan sonra anlasilir hale yaklasiyor
  • Ben bu tip sorunlar yaşamamak için kaliteden yana kullandım tercihimi Tomtom aldım. via 120 bt var. Ses de görüntü de harika, yazılımını şimdilik kurcaldığım kadarıyla sevdim. Eğer bütçeniz uygunsa go serisinin ekran kalitesi çok belirgin derecede daha iyi.
  • tomtom icin satici arkadaslar guncellemeler icin surekli odeme yapmak zorunda kalirsiniz demisti,
    teknoloji ve elektronik takibimin disinda kalan bir konuydu navigasyon cihazlari
    soylenenlere inanmak disinda sansim olmadi alirken.

Bu arada genel kullanima bakarsak ben cok memnunum. Hizi ve goruntusu benim beklentilerimi tatmin etti. Ses ile ilgili sorunum var sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prosatarus

Fuga'nin bilinen bir ses problemi varmi ?

selam;

fuga'larda bilinen bir ses problemi yok arkadaşım.

ses diğer cihazlara göre gayet net ve duyulabilir netlikte. özellikle AUX veya FM trasmitter ile müzik sistemine bağlandığı zaman mp3 ler gayet kaliteli ses vermektedir..

sorun sanırım sadece sizin cihazınızla ilgili lokal bir problem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

quote:

Orijinalden alıntı: Prosatarus

Fuga'nin bilinen bir ses problemi varmi ?

selam;

fuga'larda bilinen bir ses problemi yok arkadaşım.

ses diğer cihazlara göre gayet net ve duyulabilir netlikte. özellikle AUX veya FM trasmitter ile müzik sistemine bağlandığı zaman mp3 ler gayet kaliteli ses vermektedir..

sorun sanırım sadece sizin cihazınızla ilgili lokal bir problem..

yanitiniz icin cok tesekkurler

su durumda 30 gunu gecmedigi icin urun degisimi yapacaklardir diye dusunuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hada

Ben bu tip sorunlar yaşamamak için kaliteden yana kullandım tercihimi Tomtom aldım. via 120 bt var. Ses de görüntü de harika, yazılımını şimdilik kurcaldığım kadarıyla sevdim. Eğer bütçeniz uygunsa go serisinin ekran kalitesi çok belirgin derecede daha iyi.

tom tom türkiye şartlarında kullanılabilecek bir cihaz değildir. tavsiye etmem..
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.