Şimdi Ara

Piranha Fuga 5.0 İnç Navigasyon (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
923
Cevap
2
Favori
123.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 haziran 2011 de a101 de piranha fuga'yı 189 TL ye aldım.
    daha önce hiç navigasyon kullanmadım. birçok özelliğini denedim. hoşuma gitti.
    iyi olmayan tarafı gün ışığında ekran aydınlatması zayıf. ekranda görüntü yok gibi.
    mp3 avi ve jpg dosyaları denedim gayet iyi
    fm transmitter'i de bir sorun mu var ya da ben mi ayarlayamadım bilmiyorum.
    fm transmitter'i açtım. frekansını ayarladım. radyoda tarama yaptım ayarladığım frekansı bulamadı.
    radyodan manuel ayarladım. bir ses seda çıkmadı.
    POI denilen ihtiyaç noktaları çok işe yarar görünüyor. çok detaylı şekilde. hemen hemen her nokta var gibi.
    okul, benzin istasyonu, eczane, alışveriş, kalacak yer .... vs. çok sayıda.
    arama özelliği çok iyi. aramak istediğiniz noktanın birkaç harfini yazıp arattırabiliyorsunuz.

şu ana kadarki kullanımdan kaynaklanan değerlendirme notum: iyi

• FM transmitter için usb kablosunu takmanız gerekiyor, aksi halde çalışmıyor. Bir nevi anten görevi görüyor.
  • ilginç. cep telefonunda radyo için kulaklık gerektiği gibi.
    deneyeceğim
  • bende yeni aldım ama ekranı genis benim konsolda umdugum yere oturmadi cama yapistirmam gerek oda bana ters, yarım saat falan denedim yolda sadece eger almak isteyen olursa herbiseyi ile 180 e veririm henuz alali 3 gun oldu aktive etmedim online update ini falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melatonin -- 14 Haziran 2011; 11:21:06 >
  • aldığın yere iade edebilirsin.
  • merhabalar arkadaşlar bende piranha fuga almak istiyorum geri dönüş kamera bağlantısı varmış hangi çeşit geri dönüş kameraları buna uyuyor veya alıp takanlar varmı paylaşırsa çok sevinirm.
  • Türkçe Q klavye yükleme imkanı var mı acaba
    var olan F klavyeye alışık değilim
  • MP3 özelliğiyle sorum olacaktı...
    nasıl mp3'lerin hepsini seçerek çalöa listesine kaydedebiliriz?
    100 civarı mp3 yükledimi ama 20,33,50 si falan çalma listesine ekleyebildim.
  • fugayı satmadıysanız eposta atar mısnız?
  • selamun aleyküm arkadaşlar,
    ben aralık 2010 da piranha fuga almıştım ve o sıralar buralarda izlenimlerimizi paylaşmıştık. şimdi size o sıralar göremediğim büyük bir kusuru belirteyim ki arkadaşlar aynı hatayı yapmasınlar.

bu cihaz kayboluyor...

evet benim kaybolmamak için aldığım piranha fuga navigasyonumu izmitte evde kaybettim hala bulamıyorum 1 aydır :)))

bu cihaz kendi kaybolurken benim kaybolmamı nasıl engellicek demi :)))

neyse şaka bi yana nazara geldi alet. çokta güzel çalışıyordu. şimdi tekrar 250 lira verip navigasyon cihazı almaktansa android 3.0 bir tablet pc alsam 250 lira
    daha ucuza gelir hemde daha büyük ekranda navigasyon yapma keyfini yaşasam diyorum.

buradaki tecrübeli arkadaşlara soruyorum. bu tabletlerdeki ve kaliteli telefonlardaki gps anteni ve donanımı gps için yeterlimi?

yıllar yılı bu cihazlar kayboluyor (başta evdeki tv kumandası) ama yerini tespit edecek dit dit ötecek bi sistem yapamadılar. belkide bilerek yapmıyorlar kaybolsunda yeni cihazlar alınsın diye :))

neyse hepnize sevgi ve saygılar...

• arkadaşım bu cihaz kaybetme işini nasıl beceriyorsun anlamıyorum. ben fugayı senden önce aldım kaybetmeyi hala beceremedim.

bir de bir arkadaş usb bağlatı yerini koparmış, bir diğeride cam kenarında uydu bulurken elinden düşürmüş. ben hala usb girişini koparamadım, cihazı bir türlü bozamadım. kaybedemedim de. elimden düşüp kırmak için özel bir çaba sarfetsemde bir türlü düşürüp kıramadım..

bu işin sırrını açıklarsanız iyi olur.

cihaza bişey olsa da yenilesem diye düşünüyorum, ama bir türü de bu cihaza bişicikler olmuyor.

cihaz çok sağlam çıktı, psikolojim bozuluyor, sırf bu yüzden deprasyona giriyorum..

üstelik aldığımda 1 yıl olan harita güncellemesi, şu an ömür boyu oldu.. buna da bir anlam veremedim. cihaz kene gibim yapıştı bana yaww..

açıkçası bu konuda sizleri kıskanıyorum. ben beceriksizin biriyim. lanet olsun yaa..

• cevizkabuğu kardeşim ahanda buraya yazıyorum, sen bu aleti yada diğer teknolojik cihazlarından birini kısa sürede kaybedeceksin ve burda keyifle tekrar geyik yapacaz :)

benim soruma cevap yokmu arkadaşlar? samsung tab 10.1 mesela
  • arkadaşlar ben bu güncellemeyi nasıl yapacağım, bilmiyorum yardımcı olur musunuz. (piranha fuga)
  • Navigasyon cihazımın harita güncellemesinihttp://www.naviextras.com adresinden nasıl yaparım?

Öncelikle cihazınıza güncelleme yapabilmeniz içinhttp://www.naviextras.com sitesine üye olup, kullanıcı adı ve şifre almanız gerekmektedir.

Sonrasında yapacağınız işlemler:

• Navigasyon cihazınızı PC’nize bağlayınız
    • Cihazınızın ekranında çıkan USB seçeneğini seçiniz
    • Naviextras Toolbox Programını açtığınızda 1- 3 dk bekleyiniz
    • Bilgisayar ekranında bağlandı uyarısı geldikten sonra
    • Naviextras Toolbox üzerinde Kullanıcı adınız ve şifreniz ile oturum açmak için Oturum Aç kutucuğunu tıklayınız.
    • Güncellemeler kutucuğuna tıkladığınızda cihazınıza ait güncellemeleri yükleyebilirsiniz.

• Arkadaşlar okuduğum kadarıyla kimse video-in özelliğinden bahsetmemiş
    fuga almayı düşünüyorum, bu modeli seçme nedenim ise video-in özelliği olması
    geri görüş kamerası taktırmayı düşünüyorum,
    geri görüş kamerası çalışma ve bağlantı konusunda bilgi verebilir misiniz,
    geri vitese geçildiğin de mi görüntü geliyor, navigasyonda iken geri görüş kamerasından görüntü geldiğinde otomatik geçiş yapıyor mu?
    bağlantısı nasıl yapılıyor kablolar ön konsolun neresinden geçiriliyor taktıran varsa yazarsa çok sevinirim.
  • bugünwww.naviextras.com dan harita güncelleme yaptım. bir sorun çıkmadı
    ayrıca daha önce de
    http://piranha.web.tr/product.php?product_id=186&doHighlight=true&searchPhrase=fuga
    sayfasında SSS da NAV 167 de verilen seslendirme (yol tarif) dosyalarını da yükledim.
    kendi üstünde gelen sesden daha iyi sesler var.

gördüğüm bir eksiklik:
    yol kenarlarındaki POI leri simge olarak gösteriyor. iyi güzel de, adlarını da yazsa iyi olacak.

iGO 8 ve iGO Primo için farklı seslendirme (tarif) dosyaları nasıl yüklenir ? 
    I-Go Primo ve I-Go 8 için Farklı Şive ve Tonlarda Ses Dosyaları
    Navigasyon sırasında size yolu tarif eden standart sesten sıkıldıysanız; aşağıdaki farklı şive veya karakterlerin ses dosyalarını kullanmayı deneyiniz.

1. Kullanmak istediğiniz ses dosyasını bilgisayarınıza indiriniz.
    2. Navigasyon cihazınızı USB kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayınız.
    3. Navigasyon cihazınızın ekranına gelecek ikonlardan “GPS” yazan ikona (en sağdaki) tıklayınız.
    4. Bilgisayarınızın masaüstünden “Bilgisayarıma” girin. “Çıkarılabilir Disk” olarak gözüken diske girin.
    5. “Mobile Navigator” klasörünü açın, burada “Content” klasörünü açınız.
    6. İndirmiş olduğunuz ses dosyasını “Voice” klasörünün içine kopyalayınız.

Yönlendirme seslerini indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız.

Yönlendirme Sesi Karadenizli Temel:http://destek.piranha.com.tr/ftp/download.php?fname=./uncategorized/voice_tur-f22.zip
    Yönlendirme Sesi Nihal:http://destek.piranha.com.tr/ftp/download.php?fname=./uncategorized/Voice_Tur-f31.zip
    Yönlendirme Sesi Bihter:http://destek.piranha.com.tr/ftp/download.php?fname=./uncategorized/Voice_Tur-f21.zip
    Yönlendirme Sesi Firdevs:http://destek.piranha.com.tr/ftp/download.php?fname=./uncategorized/Voice_Tur-f5.31.zip
    Yönlendirme Sesi Tansu:http://destek.piranha.com.tr/ftp/download.php?fname=./uncategorized/voice_tur-f2.0.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcan -- 6 Ağustos 2011; 23:57:24 >

• cihazı aldığımda resimlerini çekmiştim

2011-06-10_19.23.04_DSCN1459 by MesutFoto, on Flickr

2011-06-10_19.31.16_DSCN1481 by MesutFoto, on Flickr

2011-06-10_19.28.44_DSCN1476 by MesutFoto, on Flickr

2011-06-10_19.25.34_DSCN1466 by MesutFoto, on Flickr

2011-06-10_19.22.54_DSCN1458 by MesutFoto, on Flickr

tüm resimleri görmek isteyenler için:http://flic.kr/s/aHsjvo8bLw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcan -- 5 Temmuz 2011; 0:11:28 >

• selamlarr

daha dün piranha galileo cihazimi sattım

yine bi navigasyon cihazi bakmakdayim

yalnız en önemli istediğim özelliği

gün işiğinda görüntünün kaybolmamasını

forumdan okudupum kadariyla fuga da ayni özelliklere sahip.galieo gibi ama fuga da gün işiğinda görüntü kayboluyormuş.

o yüzden vazgeçmek üzereyim fuga dan da

araç trafikde ve bu yaz güneşinde görüntüyü net gösterecek cihaz ariyorum lütfen yardımcı olurmusunuz..? saygılar
  • LÜTFEN YARDIM..

arkadaşlar ben yaklaşık 10 gün önce fethiye A101'den fuga aldım ve iki gün sonra memlekete geldim. cihazı bir türlü çalıştıramadık. sürekli açılıştaki dünya resmi çıkıp kalıyor. cihazı geri vermek istedim ama en yakın A101 200 km uzaklıktaymış. herşeyi göze alıp naviextasa kayıt yaptırdım ama yine olmadı. dönüp duruyor dünya!!!!!

bir fikir verin arkadaşlar teşekkürler..
  • cihazı resetledinizmi?
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.