Şimdi Ara

Piranha Fuga 5.0 İnç Navigasyon (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
923
Cevap
2
Favori
123.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: slayte35

merhaba vatandan piranha fuga aldım cihazın fonksıyonlarını denemek ıcın kurcaladım bıraz. Av-in girişini baglantı kablosu ile televızyona bagladım televızyondan goruntu cıhaza aktarılıo tv kanallarını ızleyebılıyorum navigasyon cihazında ama ses gelmiyor. Bende birde goldmaster nav-514 modeli cihaz var onda bağladıgımda hem ses hem goruntu gelıyor. Acaba bunu deneyen oldumu mantıken sesın gelmesı lazım cihaza ama gelmıyor deneyen arkadaslar yardımcı olursa sevınırım. Birde bluetooth özelliği için telefonumu eşlerdirdim cihazla birbirlerini algıladılar. Ama şöyle bir sorun var eşleşdirdiğim telefonu baska telefon ıle arıyorum navigasyon cıhazında telefonun calma sesı gelmıyor. Ben baska bır telefonu ararsam eger navigasyondan telefonun calma sesı gelıyo. Bu ıkı durum hakkında kullanan arkadaslardan yardım ıstıyorum eger cıhazda arıza varsa degıstırmek ıcın goturucem. Saygılar

kabloları bağladım ama ben görüntü alamadım, bağlantıdan sonra görüntü otomatik olarakgeliyorma, yoksa menüden bir yere girmemiz gerekiyormu

• arkadaşım benim cihazda kabloyu bağlayınca şak diye tomotik açıyo ayrıca görüntü ayna gibim.. ses yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

arkadaşım benim cihazda kabloyu bağlayınca şak diye tomotik açıyo ayrıca görüntü ayna gibim.. ses yok.

uydu cihazına bağlanınca açılıyor evet şak diye ses yok
  • arkadaslar selam, az once vatandan 229 tl ye fuga alıp bu kervana katıldım. Anca fm trans. Sesi cok kotu aktarıyor. Frekanstanmı kaynaklanıyor bilmiyorum ama cogu frekansta denedim sonuc aynı. Cihazdan gelen ses gayet yeterli ancak arac hoparlorlerine cok kotu aktarıyor sesi. yardımcı olabilecek arkadasların bilgisine ihtiyacım var. Saygılar
  • piranha escape aldım 3 gün önce fugadan tek farkı zaten bluetooth olmaması o yüzden buraya yazayım dedim.

normalde sesi çıkan alet şarja takınca ses çıkarmaz oluyor. şarjdan çıkarıp kapatıp(uyku değil) açtığımda ses geliyor tekrardan. yazılım sorunu gibi.

bunu yaşayan var mı? yoksa windows ce yi formatlayıp başka versiyon kuracağım hazır windows ce 7 çıkmışken
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan_s

arkadaslar selam, az once vatandan 229 tl ye fuga alıp bu kervana katıldım. Anca fm trans. Sesi cok kotu aktarıyor. Frekanstanmı kaynaklanıyor bilmiyorum ama cogu frekansta denedim sonuc aynı. Cihazdan gelen ses gayet yeterli ancak arac hoparlorlerine cok kotu aktarıyor sesi. yardımcı olabilecek arkadasların bilgisine ihtiyacım var. Saygılar

Büyük şehirde isen hiç şansın yok.O özelliği unut.Ya da radyo antenini iptal et tüm frekanslar senin...
  • Başarsoft 2011 harita güncelleme ne zaman yapacak bir bilen varmı acaba
  • 4 çeyrekde diyor ama ocak şubat mart geçti nisan i yariladik hala güncelleme yok..

ki zaten ben bi kaç hatali yol biliyorum eğer navigasyona uysam kaza kaçinilmaz olurdu. bu tip durumda TR de hukuk kimden yana.. çok merak ediyorum.

Abd de bi olay olmuş hatirladiğim kadariyla kişi dava edip o navigasyon firmasindan 100 bin dolar almiş die biliyorum.

forumdaki daha önceki msjlarımı okuyan arkadaşlar olabilir. cihazim hala düzgün çalişiyor yapmişlar hatasini düzeltmişler.

ama benim olan kargo da uğraşmama ve bedel ödememe mal oldu.

Kİ mail attiğimdan hala dönmediler neden ücret talep ettiklerini sorduklarımda..

ups firmasinada mail attim 1 gün sonra geri dönüş yaptilar..
  • Piranha encore adında yeni bir ürün çıkarmış. Çihaz ile ilgili bilgisi olan varmı.
  • arkadaşlar selamlar,

biz fugayı yerine oturtayım derken biraz zorladık ve ekranı cörtledi. simdi piranhayı aradım, tamam kullanıcı hatası neyse parası verelim kaca yapiyorsunuz dedim, sirf ekran icin 120 tl istediler. e zaten 240 a mi ne almistim. acaba bu isi daha uygun bir fiyata cozebilmek icin yol gosterebilecek var midir?

hurmetler..
  • Evet arkadaşlar,
    benide yazın FUGA kullanıcılarına,
    5 yıldır Navia kullanıyordum,
    biraz elden geçirip,
    tüm navigasyonları kullanmıştım.
    (tom tom, navia, igo vs....)
    çok kullanışlıydı,
    ancak yaş ilerleyip gözler zayıflayınca ve bluetooth gsm bağlantısı şart olunca,
    sabah tüm forumu taradım,
    araştırdım,
    bu başlığı baştan sona okudum,
    ve öğleden sonra Vatan Balçovaya gidip,
    peşin 227.50 ye aldım geçtim.
    (tüm yazarlara teşekkürler)

Otoparkda kurdum,
    çalıştırdım,
    denemeler yaptım,
    sonnuç;
    yazdığınız gibi olumlu.

görüşlerim ve 1-2 sorum olacak.

* bluetooth açık iken gelen aramada zil çalmıyor, normalmidir? (uyarı sesi yok)
    * gps bağlantısı sanırım biraz zayıf veya benim kurcalamam sebebi ile zaman zaman koptu.
    * bluetooth adres defteri olduğu yazılmış, ancak sadece arama/yanıtlama listesi var, nasıl bulunur?
    * turkey forumda, speedcam dosyası var, yani radarların yerlerinin listesi ve uyarı yazılımı, free (yasal) olarak igoda kullanabilirsiniz.

şimdilik bu kadar, yarın büroda tam olarak kurcalarım.

teşekkürler.

• merhabalar bugun hepsiburada.com dan Piranha Evoque 4,3 inc navigasyon cihazı aldım gerçekten güzel bir aletmiş bakalım elime geçince size aktaracağım
  • eğer program çalışıyor,
    gps bağlanmıyorsa,
    kullanım klavuzunda gps bağlantı portuna ve değerine bakın,
    port= x
    baud= y
    gibi bu yazıyı,
    igo daki sys dosyasına ekleyin.
    [gps]
    port= x
    baud= y
    şeklinde.

ben fugada,(kullanım klavuzunda yazan değer)
    port=7
    baud=38400
    yaptım,
    artık gps bağlanıyor.

• bende bi tane aldım ama hiç beğenmedim,ekranın sağı solu kalkık ve yamuk,malzeme kaliteside berbat,geri verme imkanım olsa hemen veririrm
  • Arkadaşlar bu navigasyon cihazında
    adaptörü alıp kullanan var mı ? Acaba resimdeki o saru uç ciazda nereye takılıyor bilen var mı ?
  • Şu anda elimde 2 adet navi cihazı var her ikiside miniusb ile şarz oluyor,
    böyle bir adaptörle şarz olan görmedim.

bu mini usb ler 3 çeşit,

Araçta çakmağa bağlanan tip,
    veya bu tip adaptörlü

pc ye bağlanan tip

adaptölü olup normal prize bağlanan tip.

ama hepsinin ucu mini usb.

öyle bir cihaz arayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 28 Nisan 2011; 13:19:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

Şu anda elimde 2 adet navi cihazı var her ikiside miniusb ile şarz oluyor,
    böyle bir adaptörle şarz olan görmedim.

bu mini usb ler 3 çeşit,

Araçta çakmağa bağlanan tip,
    veya bu tip adaptörlü

pc ye bağlanan tip

adaptölü olup normal prize bağlanan tip.

ama hepsinin ucu mini usb.

öyle bir cihaz arayın.

En alttaki adaptörün markası ve modi nedir ben Prize takılan cinsten arıyorum..

http://www.adaptorcu.com/ Bu sitede nasıl bulabilirim..

• o cihaz zen için,
    yapacağınız basit,
    fuganın kullanım klavuzunu alıp,
    bir elektrik-elektronik parça satan yere gideceksiniz,
    klavuzda yazan değerlerde bir şarz (adaptör) soracaksınız.
    hatta bağlayıp deneyeceksiniz.

resimle şarz cihazı alınmaz.

kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.