DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Piranha Destek Cevaplıyor
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
7.056
Cevap
263
Favori
795.124
Tıklama
Giriş
      1 Mesaj
      30 Mart 2013 19:26:08
      Rıdvan bey merhabalar, pirana notraffic m tip navigasyon cihazı 40 gün önce aldım. nasıl güncelleme yapacağımı bilmiyorum pirantanın sitesinden yönlendirme videosunu izledim.ama indirdiğim dosyalar eksik diye hiçbir şey yapamadım . lütfen yardım lütfen...

• Teğmen
      103 Mesaj
      30 Mart 2013 20:21:54
      quote:

Orijinalden alıntı: kafaavcisi

Alıntıları Göster

Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam ilginiz ve alakanız için sağolun
      Edit:Çok soru soruyorum kusura bakmayın bu yedekleme programı(Titanium Backup) Rom yapıldığı zaman silinmiyor değilmi yoksa tekrardan teker teker bütün uygulamaları yüklemek zorunda kalırım.Şuan programı yükledim tabletimdeki bütün verileri yedekliyorum umarım rom yapıldıktan sonra yedeklediğim uygulamalar kalır.

önemli değil öğrenmek için tabiki soracaksınız :)

depolama birimine ya da sc card a atarsanız backup ınız silinmeyecektir.

Not: CyanogenMod 10 üzerinde dokunmatik ekran konusunda çalışmalarım devam ediyor. Bitirdiğim zaman burada paylaşacağım ve daha ayrıntılı bir şekilde video çekere anlatmayı planlıyorum. O zaman yükleme yapabilirsiniz, fakat şu anda tavsiye etmiyorum. Tablet dokunmatiği olmadığı sürece bir hiç :)

- TurkDevs -
    • Teğmen
      229 Mesaj
      30 Mart 2013 20:30:49
      quote:

Orijinalden alıntı: SmiLeToLife

Alıntıları Göster

önemli değil öğrenmek için tabiki soracaksınız :)

depolama birimine ya da sc card a atarsanız backup ınız silinmeyecektir.

Not: CyanogenMod 10 üzerinde dokunmatik ekran konusunda çalışmalarım devam ediyor. Bitirdiğim zaman burada paylaşacağım ve daha ayrıntılı bir şekilde video çekere anlatmayı planlıyorum. O zaman yükleme yapabilirsiniz, fakat şu anda tavsiye etmiyorum. Tablet dokunmatiği olmadığı sürece bir hiç :)

Anladım peki CyanogenMod dışında dokunmatik ekran sorunu olmayan yani sorunsuz çalışan custom romlar varmı acaba.Bu arada o bahsettiğiniz yedekleme programı tabletin kendi sd kartına depoladı verileri ayrıyeten kendim harici sd karta depoladım umarım sorun çıkartmaz.

• Teğmen
      103 Mesaj
      30 Mart 2013 20:38:11
      quote:

Alıntıları Göster

Anladım peki CyanogenMod dışında dokunmatik ekran sorunu olmayan yani sorunsuz çalışan custom romlar varmı acaba.Bu arada o bahsettiğiniz yedekleme programı tabletin kendi sd kartına depoladı verileri ayrıyeten kendim harici sd karta depoladım umarım sorun çıkartmaz.

Sorunuza şöyle bir cevap vereyim. Piranhanın rom ları dışında hangi rom u yüklerseniz yükleyin ( piranha tabletlere uyarlanmadığı sürece) sorun çıkartacaktır. Burada sorun ne rom da ne de tablette, çünkü her tabletin farklı bir rom ihtiyacı var. Yani 7 inc 9 inc 10.1 inc ihtiyaç duyduğu romlar driver lar farklı kanımca, bundan dolayı tabletinize driver ları uyacak bir rom bulabiliyorsanız ya da ben herhangi bir rom u tabletime entegre ederim diyorsanız sorun yok yapabilirsiniz. Bu piyasada namını en çok duyurmuş olan CyanogenMod belli başlı A10 tabletler için geliştirilmiş durumda, bizim kullandığımız tabletler popüler olmadığı için ya da çin yapımı üstüne marka basılmış tabletler olduğundan dolayı rom u geliştiren kişi tablete uygun driver ları haliyle roma entegre etmeyecektir. Burayı incelerseniz: http://forum.xda-develo...showthread.php?t=1821398 ya da videolarımı izerlseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz

- TurkDevs -
    • Teğmen
      229 Mesaj
      30 Mart 2013 20:49:28
      quote:

Alıntıları Göster

Sorunuza şöyle bir cevap vereyim. Piranhanın rom ları dışında hangi rom u yüklerseniz yükleyin ( piranha tabletlere uyarlanmadığı sürece) sorun çıkartacaktır. Burada sorun ne rom da ne de tablette, çünkü her tabletin farklı bir rom ihtiyacı var. Yani 7 inc 9 inc 10.1 inc ihtiyaç duyduğu romlar driver lar farklı kanımca, bundan dolayı tabletinize driver ları uyacak bir rom bulabiliyorsanız ya da ben herhangi bir rom u tabletime entegre ederim diyorsanız sorun yok yapabilirsiniz. Bu piyasada namını en çok duyurmuş olan CyanogenMod belli başlı A10 tabletler için geliştirilmiş durumda, bizim kullandığımız tabletler popüler olmadığı için ya da çin yapımı üstüne marka basılmış tabletler olduğundan dolayı rom u geliştiren kişi tablete uygun driver ları haliyle roma entegre etmeyecektir. Burayı incelerseniz: http://forum.xda-develo...showthread.php?t=1821398 ya da videolarımı izerlseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz

Yani bu piranha tabletlere şuan için doğru düzgün çalışan bir custom rom yüklemek imkansız.Hocam peki bu piranha tabletimin performansını arttırmak için ne yapmam gerekir bana göre bu tablet gereken performansı veremiyor özelliklede oyunlarda.

• Teğmen
      103 Mesaj
      31 Mart 2013 00:19:41
      quote:

Alıntıları Göster

Yani bu piranha tabletlere şuan için doğru düzgün çalışan bir custom rom yüklemek imkansız.Hocam peki bu piranha tabletimin performansını arttırmak için ne yapmam gerekir bana göre bu tablet gereken performansı veremiyor özelliklede oyunlarda.

overclock yapmanızı öneririm fakat riskli bir işlemdir. '' No-Frills CPU Control '' '' SetCPU'' gibi uygumaları kullanarak performansı artırabilirsiniz. Fakat tekrar söylüyorum bu işlemler riskli işlemlerdir.

- TurkDevs -
    • Teğmen
      229 Mesaj
      31 Mart 2013 21:09:09
      quote:

Alıntıları Göster

overclock yapmanızı öneririm fakat riskli bir işlemdir. '' No-Frills CPU Control '' '' SetCPU'' gibi uygumaları kullanarak performansı artırabilirsiniz. Fakat tekrar söylüyorum bu işlemler riskli işlemlerdir.

Anladım hocam
      İlginiz alakanız ve bana ayırdığınız zaman için çok teşekkür ederim

• Er
      4 Mesaj
      31 Mart 2013 21:17:54
      quote:

Orijinalden alıntı: stingabuzer

Alıntıları Göster

Ben de Encore kullanıcısıyım, aynı sorun bende ve forumu takip ettiyseniz, Encore kullanan diğer arkadaşlarda da var. Rıdvan bey bu konu ile ilgili bir geri dönüşte bulunmadı. Özelden mesaj attım, mesajı da okudu hatta ama ses seda yok, bekliyorum ben de. Bu arada Naviextras'a da mail attım, onlardan gelecek cevabı da bekliyorum...

Merhaba
      benimde benzer bir sıkıntım var.15 gün önce piranha couger doule navigasyon aldım piranha yazılımı var çok renksiz yolları yanlış tarif ediyor ayrıca harita güncel değil ,daha evvel İGO primo yazılımı kullandığım navigasyonum var aynı yazılımı piranhaya yüklediğimde çalışmıyor bu yazılım çok iyi 201 güncellemesi olmasına rağmen her yer var hatta hız ameraları dahi var.Şimdi bu yazılımı nasıl çalıştırabilirim yardımcı olacak kimse yokmu ..
      ilgilenenlere şimdiden teşekkürler

• Er
      4 Mesaj
      31 Mart 2013 23:13:12
      arkadaşlar bu encore nin ısıkları neden sondu yardım edecek biri yok mu Rıdvan bey de yok ortalarda lütfen fabrıka ayarlarına dondum ne yaptı ısem düzelmed, bu sorun bitek ben de mi var yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

• Onbaşı
      15 Mesaj
      01 Nisan 2013 10:53:31

RIDVAN BEY

DİABLO 3,5" CİHAZIMIZA RESET ATTIK DAHA ÖNCE SİZİN GÖNDERMİŞ OLDUĞUNU ROOM VE HARİTAYI YÜKLEDİK LİSANAS DOSYASINA İHTİYACIMIZ VAR

SERİAL:0b140014b10088d0

• Er
      12 Mesaj
      01 Nisan 2013 14:19:02
      quote:

Orijinalden alıntı: KeNJEE

S.a Piranha avatar P382 numaralı Navigasyon cihazım var 2-3 ay kullanmadım 27.03.2013 tarihinde cihazımı actıgımda piranha yazısı gitmek bilmedi bunun üzerine (http://piranha.com.tr/product.php?product_id=20 ) adresinden cihazıma uygun rom dosyasını bulup yine (http://piranha.com.tr/product.php?product_id=20 ) burdaki Yazılım (ROM) Yükleme Kılavuzu'na uyarak yaptığım rom yükeleme neticesinde load dll error,Please update system hatasından kurtulamadım. (defalarca kere tekrar takrar farklı cihazlardan rom dosyasını indirerek ve tekrar deneyerek) servise götürmeme gerek kalmadan yapabileceğim bir şeyde bilgilendirilebilrsem sevinirim.ilgi ve alakanıza teşekkür ederim...[/s@ize].

S.a sorum öksüz kalmıs cevaplayabilecek bilgiye sahip kimse yokmu ?

• Er
      12 Mesaj
      01 Nisan 2013 15:00:38
      S.a az önce Piranha müşteri hizmetlerini aradım 15 dakika bekleme sonucunda müşteri hizmetlerine bağlandım.10 dakikalık görüşmede netice alamadan telefon yüzüme kapandı ve bir neticeye varamadım.
      Sanırım servise götürmek şart oluyor !...

• Onbaşı
      18 Mesaj
      02 Nisan 2013 08:36:03
      Selamlar ,
      Biraz geç olsa da Piranha Destek ekibine ilgilerinden ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Dispatcher model cihazımla ilgili sıkıntı giderildi.
      Hep kızacak, eleştirecek değiliz ya.... Darısı cihazı arızalı arkadaşlara
      İyi Çalışmalar....

• Onbaşı
      29 Mesaj
      02 Nisan 2013 13:12:40
      Sn. Piranha yetkilisi;

Piranha Avatar 5 navigasyon cihazı aldım ve piranha plus üyelik aktivasyonunu yaptım. üyeliğiniz 2018 e kadar uzatılmıştır dedi. bu 5 yıl garanti anlamına gelirmi? benim şuan için yapmam gereken başka bi işlem varmı sigorta konusunda. daha cihazı kullanmaya başlamadım. ilk kullanımda dikkat etmem gereken bişey varmı şimdiden teşekkür ederim.

• Er
      3 Mesaj
      02 Nisan 2013 16:32:13
      Piranha noTraffic X Type 5.0 inç TMC RDS (Trafik Bilgili) GPS Navigasyon Sistemi aldım.

-Sygic Assistant programını kurdum güncellemelerini gayet güzel yükledi.dolayısıyla naviextras sitesinden güncelleme yapmaya gerek varmı birde naviextras sitesinde Piranha bölümünde noTraffic X Type ürünü gözükmüyor
      -Piranha extra programını kurdum,kayıt oldum,programı açıyorum üyelik bilgilerimi giriyorum extrada satın al,güncellemeler ve diğerlerine tıkladığımda ''aygıt bulunamadı' diyor. satın aldığımız noTraffic X Type navigasyon cihazımızı piranha kayıt ettirmek gibi bir özellik varmı ?
      -Piranha Extra programının ana menüsünden "Satın Al" bölümüne girin ve burada yer alan Uyarılar bölümüne giriş yapın.Burada ücretsiz olarak sunduğumuz Türkiye eds kameralarını indirip, ürünlerim bölümünden cihaza yükleyebilirsiniz.Biz bunu dolayısıyla yapamıyoruz.bunun başka cözümü varmı ?
      -noTraffic X Type navigasyon ile sd kartı ile m3 dinleyebilirmiyiz ?

• Er
      10 Mesaj
      03 Nisan 2013 21:12:20
      quote:

Alıntıları Göster

aynı sorun bende de var yazılım (rom) yükledim ardından harita dosyalarını yükledim fakat sonuç alamadım cihazımı istanbula yollamak istemiyorum yardımcı olabilecek yok mu

• Er
      10 Mesaj
      03 Nisan 2013 21:13:56
      quote:

Alıntıları Göster

aynı sorun bende de var harita dosyalarını önceden yedeklemişmiydiniz onları yükledikten sonra tekrar deneyin

• Er
      10 Mesaj
      03 Nisan 2013 22:40:32
      quote:

Orijinalden alıntı: kayaz75

Alıntıları Göster

aynı sorun bende de var harita dosyalarını önceden yedeklemişmiydiniz onları yükledikten sonra tekrar deneyin

aynı sorun cihazımız Pıranha Evoque' de mevcut pıranha açılış ekranı hiç değişmiyor sebebi nedir neden oldu ve nasıldüzelir yardım lütfennn

• Yüzbaşı
      402 Mesaj
      04 Nisan 2013 17:10:09
      piranha pathfinder rom lazım yardımcı olursanız sevinirim....

daha önce özel mesaj olarak attığınız link çalışmıyor onun linki yenileyip verirseniz sevinirim...

özeldende yazdım zannedersem görmediniz....

daha önce yazdığınız mesajı ve linki aynı şekil aşağıya yapıştırıyorum link çalışmıyor onu yenilerseniz sevinirim.... mesajınızı bekliyorum....

Cihaz yazılımını yenide yükleyelim o zaman, cihaza ait yazılımı (rom) aşagıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://yadisk.cc/d/X6945MWhRmF

Yazılım yüklemeden önce dahili hafızada bulunan harita dosylarınızı yedekleyin, bataryanın dolu olduğuna emin olun yada şarj cihazına takıp yazılımm yüklemesi yapın.

1. Dsoylaro rar dan çıkarıp boş bir sd karta yükleyin,

2. Sd kartı cihaza takın cihazın arka kısmında yer alan reset tuşuna basıp bırakın yazılım yüklemeye başlayacaktır,

3. Yazılım yüklemesi bittikten sonra sd kartı cihazdan çıkarıp cihazı tekrar resetleyin,

4. Yedeklediğiniz harita dosylarını cihazın dahili hafızasına geri yükleyin.

Sorun devam ederse bana iletin.

Kolay gelsin.

• Er
      12 Mesaj
      04 Nisan 2013 21:29:11
      quote:

Orijinalden alıntı: kayaz75

Alıntıları Göster

Çözüm ürettiğiniz için öncelikle teşekkür ederim ,fakat söyledikleriniz yaptım ancak rom la alakalı bir sorun sanırım bana

Değerli Müşterimiz,

Cihazınızı Piranha Teknik Servisine ulaştırınız.
      Arızalı olduğunu düşündüğünüz ürününüzü Piranha Teknik Servisine teslim etmeden (göndermeden) önce;
      "Şikayetinizi en doğru bir biçimde anlamak ve size daha kısa sürede servis hizmeti vermek amacıyla hazırladığımız
      “Arıza bildirim formunu” eksiksiz olarak doldurunuz. Arıza bildirim formunu doldurmak için burayı tıklayınız.
      Ürününüzü ister kargoya verirken, isterseniz kendiniz getirirken bu formu ürün beraberinde vermeniz bekleme sürenizi kısaltacaktır.
      Ayrıca faturanızın veya kaşeli garanti belgenizin bir fotokopisini de arıza bildirim formuna ekleyerek ürününüzle beraber bize ulaştırmayı unutmayınız. Aksi durumda garanti dışı ücretli servis prosedürü uygulanacak ve cihazınıza ücretli servis hizmeti verilecektir.
      Son olarak, arızalı olabileceğinden şüphe duyduğunuz ürüne ait aksesuarları da bize ulaştırabilirsiniz. Aksesuarlar arızalı değilse bize teslim etmenize gerek yoktur.

Özetle; Arızalı olduğunu düşündüğünüz cihazınızı bize gönderirken;

1. Arıza bildirim formunu
      2. Faturanızın veya kaşeli garanti belgenizin bir fotokopisini
      3. Arızalı olabileceğini düşündüğünüz aksesuarlarını

Ulaştırmanız gerekmektedir.
      Arızalı Ürün Gönderimi için Açık Adresimiz;
      Piranha Teknik Servis
      E-5 Yan Yol, Türe Sok. No:2 34290 Beşyol, Sefaköy-İstanbul
      Uyarılar:
      Uyarı: Firma adına gönderilen ürünler mutlaka sevk irsaliyesi ile gönderilmelidir. Sevk irsaliyesi olmayan ürünler teslim alınmayacaktır.
      Uyarı: Kargo ile gönderilecek ürünlerde sağlam bir ambalaj yapın. Ürünün hasar görmeyeceğinden emin olun.
      Uyarı: Belirli bir hafızaya sahip ürünlerde; (mp3, mp4, tablet pc, navigasyon vb.) Cihazın içindeki kişisel (müzik, video, fotoğraf vb.) dosyalarınız servis işlemleri esnasında silinebilir. Lütfen cihazınızdakı bu bilgileri yedekleyin. Teknik servisimiz yedekleme yapmaz.

Saygılarımızla,

Piranha Destek Merkezi

diyerek destek.piranha.com.tr adresinden cavap vermişler.... ilgi alakanıza teşekkür ederim..

Reklamlar
Advertisement" width="1" height="1">
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.