Şimdi Ara

Piranha Business II Tab 7-9-9.7-10.1 İnceleme,Destek,Aksesuar Forumu(ANA KONU) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
10
Favori
101.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçenlerde piranha desteğin verdiği güncellemelerden tabletimi android 4.1.1 yaptım saolsunlar ama gerçekten yani kötü bi şekilde söylemiyorum.Ekran dönmeme sorunum vardı yeniden format attım fabrika ayarı filan yaptım düzeldi ama güncellemeyi yaptığım günden beri usb görmüyor hiçbi şekilde usb tanımıyor yani flaş bellek filan tanımıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden saolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyhat

Aksam saatlerinde vatan bilgisayardn aldim ve mesajimi yaziyorum.
    Dokunmatigi mukemmel..
    Ekran parlakligi tatmln edlcl duzeyde.
    İnternet akici bende bikkinlk getirecek bir kasma olmadi..
    Yuzde 20 sarjla 2 saati askin sure kullandim.
    Ama ....wifi cekim gucunun mukemmel oldugun soyleyemem..ben normalde masaustumde bulunan dangilla karsi dairemizn netini kullandigim odadan bu cihazla zor baglaniyorum.

277 tl 10 taksid..vatan

Aslında cep telefonu alacaktım ama birden gaza gelip bunu aldım :)

Şimdide cep telefonuna ikinci bir kez para vermek ağır geliyor o nedenle bunu satmayı düşünüyorum.
    Alacak olan olursa daha belki 10 kez kullanılmamıştır.
    Öylece yatıyor evde..

230 liraya verebilirim..lütfen aşağı olur mu yazmayın daha yeni makine.

gelin görün ..Kargo ile oyalamayın beni..Pendik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhat -- 12 Şubat 2013; 12:26:17 >

• on gün önce piranha business 2 tab 9 aldım. Bakabildiğim kadarı ile izlenimlerimi aktarayım.

öncelikle internet bağlantısı kötü. 110 m2 evim var evimin her odasında kullanamıyorum.3 sene once alınmış dizüstü bilgisayarım ve samsung s5660 cep telefonum evin her bölgesinde kullanılabiliyor.

Sesi beklediğimden az çıkıyor daha fazla olması gerekir. Film izlenecekse Kulaklık iyi olur.

ekran çözünürlüğü düşük kitap okuyamazsınız. Film yükledim izledim film rahatlıkla izlenebilir. Aksesuarların içinde televizyona aktarım kablosu olmadığından görüntüyü televizyona aktaramadım. yorum yok

Dokunmatik ekran gayet iyi . şarj süresine dikkat edemedim ama iyi gözüküyor.

4 gün önce akşam kapattım yattım. sabah şarja koydum. 7-8 saat şarda kaldı. şarj olmadı. bende tableti şarjdan aldım açmaya çalıstım açılmadı. servise götürdüm. bugun internet sitesinden ürünü kontrol ettim. tamir olmus ama arızasını yazmamışlar yalnızca kullanıcı kaynaklı sorun olarak belirtmişler. Sorunu öğrenmeye çalışıyorum. Telefonu açmıyorlar. mesaj gönderdim bakalım mesaja cevap verecekler mi ?

• Ben de piranha business 2 tab 9 aldım 15 gün kadar önce. android versiyonu 4.0.4.
    Internet bağlantısı konusunda ben de memnun değilim. Arada duvar bile olmadan modemi görebilen diğer odada bağlantı iki de bir kopup geri geliyor. Arada mesafe olan başka bir noktada hiç bağlanamıyor,bağlansa da çok yavaş. Normalde telefon ya da bilgisayarla her yerde sorunsuz bağlantı yapabiliyorum. Yok mudur bunun çözümü? internet bağlantı olayında sorun yaşamasam bu fiyata çok iyi bir cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi connectpeople -- 14 Şubat 2013; 11:04:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PIRANHA Business Tab 10.1 Beyaz ARM CORTEX A10 1.4 GHZ-1GB DDR3-8GB-10.1''-ANDROİD 4

DÜN VATAN BİLGİSAYARDAN ALDIK

3G İLE İŞLEM VAR YAZIYOR...

Avea Jet modem(MF190 modeli) Fakat işlem yapamadık... Takıyoruz Görmüyor..

OOOFFFF NE YAPABİLİRİM

Ne hevesle aldım LÜTFEN YARDIMMM !!!
  • TURKCELL 1 : Öncelikle Turkcel VINN modemi bir bilgisayara bağlayarak şifresini kaldırınız. -- NOT : Ayarlar Bölümündeki PIN işlemlerinden yapıcaksınız. 2 : USB aparatı ile Turkcell VINN'ı bağlayınız. 3 : Ayarlar bölümünden Kablosuz Ayarlar'a giriniz.Kablosuz ağ açık ise kablosyz ağı kapalı hale getiriniz. 4 : Mobil Ağlar'a tıklayınız, Erişim Noktasu Adları'na tıklayınız. 5 : Ekran boş ise menü tuşunba basınız.Yeni APN iSLEMi yapınız. 6 : Erişim Noktası Düzenleme ekranına "Turkcell" giriniz. 7 : APN bölümüne "MGB" yazınız. 8 : MCC bölümüne "286" yazınız. 9 : MNC bölümüne "01" yazınız. 10 : APN Türü bölümüne "Default,Supl" yazınız. 11 : Menü tuşuna basarak kaydediniz.
    AVEA 1 : Öncelikle Avea JET modemi bir bilgisayara bağlayarak şifresini kaldırınız. -- NOT : Ayarlar Bölümündeki PIN işlemlerinden yapıcaksınız. 2 : USB aparatı ile Avea JET'i bağlayınız. 3 : Ayarlar bölümünden Kablosuz Ayarlar'a giriniz.Kablosuz ağ açık ise kablosyz ağı kapalı hale getiriniz. 4 : Mobil Ağlar'a tıklayınız, Erişim Noktasu Adları'na tıklayınız. 5 : Erişim Noktası Düzenleme ekranında e üstte Ad bülümüne "Avea" yazınız. 7 : APN bölümüne Avea JET için "internet" yazınız. 8 : MCC bölümüne "286" yazınız. 9 : MNC bölümüne "03" yazınız. 10 : APN Türü bölümüne "Default,Supl" yazınız. 11 : Menü tuşuna basarak kaydediniz.
    VODAFONE1 : Öncelikle Vodafone modemi bir bilgisayara bağlayarak şifresini kaldırınız. -- NOT : Ayarlar Bölümündeki PIN işlemlerinden yapıcaksınız. 2 : USB aparatı ile Avea JET'i bağlayınız. 3 : Ayarlar bölümünden Kablosuz Ayarlar'a giriniz.Kablosuz ağ açık ise kablosyz ağı kapalı hale getiriniz. 4 : Mobil Ağlar'a tıklayınız, Erişim Noktasu Adları'na tıklayınız. 5 : Erişim Noktası Düzenleme ekranında e üstte Ad bülümüne "Vodafone TR" yazınız. 7 : APN bölümüne Vodafone modem için "internet" yazınız. 8 : MCC bölümüne "286"

Bütün hatlarınkini koydum kolay gelsin

• http://www.piranha.com.tr/product.php?product_id=322
    buradan destek > sıkça sorulan sorular bölümünde anlatmış. bakabilirsiniz
  • Arkadaşlar Merhaba
    piranha Business II Tab 9.0 da Google play den Need For Speed uygulamasını indirmeye çalıştık fakat cihazla uyumsuz uyarısı verdi,

Nedeni hakkında bilgisi olan var mı oyunu neden indiremiyoruz ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbicer

Arkadaşlar Merhaba
    piranha Business II Tab 9.0 da Google play den Need For Speed uygulamasını indirmeye çalıştık fakat cihazla uyumsuz uyarısı verdi,

apkmania.co sitesinden indirmeyi deneyin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler, tableti tv. ye bağlayıp maus bağladım ama sanal klavye kapanıyor. çözümü varmı acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frux

quote:

Orijinalden alıntı: gbicer

Arkadaşlar Merhaba

apkmania.co sitesinden indirmeyi deneyin..

512 mb lık bir uygulama gözüküyor,sizce bu normal mi
    Arkadaşlar tab e need for speed yükleyen yok mu ???
  • Merhaba,

business tab 10.1 i dün vatandan satın aldım. Macera almam ile başladı, geldim kutuyu açtım ve hüsran 2 adet ölü piksel ve cihazın içinde tanısız bir toz :S

neyse direkt geri götürdüm, müşteri hizmetlerindeki bayan arkadaş sağolsun hiç zorlamadan değişim yaptı.

2. ürün aldım, müş. hiz. görevlisi ile kontrol ettik sorun yok.

cihazın wireless bağlantısını önce telefonumdan bağlanarak kontrol ettim (htc7) sorun yok.

evimde acces point ile bağlantı kullanıyorum. notebook ile aynı oda da çekim gücünde sorun yok ( en korktuğum durum buydu)

gel gelelim, cihaz acces point'e bağlanıyor, kablosuz kısmında bağlandı yazısı çıkıyor, sağ alt köşede çekim gücünü gösteren simge de var fakat mavi değil.

gri olarak görünüyor ve herhangi bir sayfa açmak istediğimde bağlantı yok uyarısı alıyorum. yine telefondan paylaşım yapmayı deniyorum sorunsuz bağlanabiliyorum.

anlayamadığım nokta akşam çalışır vaziyette bıraktığım noktada sabah bağlanamıyorum. Bu tür bir durumu yaşayan var mı acaba ?

modem airties rt 205 -> kablo ile odaya geliyor -> acces point ile wireless oluyor. Wireless te sorun olsa notebook bağlanmaz. tablette sorun olsa telefondan bağlanmaz

çözemedim.

yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga_kaan_

Merhaba,

business tab 10.1 i dün vatandan satın aldım. Macera almam ile başladı, geldim kutuyu açtım ve hüsran 2 adet ölü piksel ve cihazın içinde tanısız bir toz :S

neyse direkt geri götürdüm, müşteri hizmetlerindeki bayan arkadaş sağolsun hiç zorlamadan değişim yaptı.

cihazın wireless bağlantısını önce telefonumdan bağlanarak kontrol ettim (htc7) sorun yok.

evimde acces point ile bağlantı kullanıyorum. notebook ile aynı oda da çekim gücünde sorun yok ( en korktuğum durum buydu)

gel gelelim, cihaz acces point'e bağlanıyor, kablosuz kısmında bağlandı yazısı çıkıyor, sağ alt köşede çekim gücünü gösteren simge de var fakat mavi değil.

gri olarak görünüyor ve herhangi bir sayfa açmak istediğimde bağlantı yok uyarısı alıyorum. yine telefondan paylaşım yapmayı deniyorum sorunsuz bağlanabiliyorum.

anlayamadığım nokta akşam çalışır vaziyette bıraktığım noktada sabah bağlanamıyorum. Bu tür bir durumu yaşayan var mı acaba ?

modem airties rt 205 -> kablo ile odaya geliyor -> acces point ile wireless oluyor. Wireless te sorun olsa notebook bağlanmaz. tablette sorun olsa telefondan bağlanmaz

çözemedim.

acces point in şifreleme türünü değiştirip deneyin.

• merhaba bendede farrklı bir durum var çokta ilginç bizde telefonla wifi den bağlantı olursa tabletle olmuyor tabletle bağlanırsam telefonla( s2) olmuyor başka yerlerde hiç sorun olmuyor ikiside bağlanıyor sorunun modemden kaynaklandığını biliyorum ve artık takmıyorum saygılar
  • wifi olayında şöyle birşey farkettim. sanki tışların olduğu yerden tutarsan sinyal zayıflıyor ancak tuşların olmadığı ince kısımdan tutunca sinyal daha iyi.

birde ekranın hd olduğu yazıyor kutuda ancak tam hd sayılmaz kötüde değil ama. siz çözünürlükten memnunmusunuz.
  • çözünürlük pek iç açıcı değil. vasat bence. tek avantajı garantili olması. ben 5 yıla çıkarttım. inşallah yolum düşmez.

ayrıca wifi olayı bu tip tabletlerde genelde aynı. yani zayıf. bu benim üçüncü tabletim. farklı markalarda hepside aynı çekim gücü telefon yada pc. nin yarısı kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertac-73 -- 21 Şubat 2013; 13:39:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertac-73

quote:

Orijinalden alıntı: tolga_kaan_

Merhaba,

çözemedim.

acces point in şifreleme türünü değiştirip deneyin.

Tüm şifreleme türlerini denedim.

WEP şifreleme ile bağlantı kuruldu kısa bir süre. Dosya indirdim vs sorun yoktu. cihazı bıraktım geri geldim wireless simgesi var, bağlantı da görünüyor fakat simge MAVİ değil.

Ne denediysem başaramadım maalesef. Aynı yerden laptop ile sorunsuz bağlanıyorum, ama tablet ile olmuyor.

AP ile mesafe 5 metre ve arada duvar yok.

AP'i repater modunda kurmak istedim (modem airties) ondan da sınıfta kaldım

Sorunu aşağıdaki konu da da anlattım. Umarım bilen birisi izah eder de yaparız.

REPATER SORUNU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga_kaan_ -- 22 Şubat 2013; 16:57:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

wifi olayında şöyle birşey farkettim. sanki tışların olduğu yerden tutarsan sinyal zayıflıyor ancak tuşların olmadığı ince kısımdan tutunca sinyal daha iyi.

birde ekranın hd olduğu yazıyor kutuda ancak tam hd sayılmaz kötüde değil ama. siz çözünürlükten memnunmusunuz.

o hd yazısı full hd çıkışı var demektyir ekranı öyle demio ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecece

quote:

Orijinalden alıntı: tentantinton

quote:

Orijinalden alıntı: ecece

piranha business tab 7 aldım 2 hafta oluyor ancak internete henüz giremedim. saniyede 2.5 mb indirme hızı olan bir internete bile zor bağlandı. google play e girmeye çalıştım bağlantı zaman aşımı dedi sürekli. onu kapattımi face i açtım. onda da aynı şeyi yaptı.
    fabrika hatası bir şeyi olabilir mi? garanti kapsamında geri göndermeli miyim?

Modme olan uzakliktan cok aradak duvar sayisina bakmalisin duvar sinyal hizini az etkileken sinayl miktarini cok etkilen o na bi bak bakqlim

modemin uzalığı tabiki etkiler ama bu öyle bir şey değildi. modemin yanında bile internete bağlandı ama girmedi. geri yolladım hersiburada ya, dün paramı hesabıma iade etmişler. şimdi başka tablet bakıyorum.

aslında piranha internete girseydi çok hoştu. ama şimdi gidip aynısından almam, sütten ağzı yanan....

o zaman sorun yazılımsalmış tableti değiştirmen ya da sıfırlaman yeterdi

• business II tab 10.1 kullanıcısıyım.. tablet normal çalışıyordu fakat şimdi açınca Android ekranında takılı kalıyor.. reset tuşunada bastım ama ekran sürekli aynı değişmiyor.. hep Android ekranda takılı kalıyor..ne yapabilirim..tşk
    not: güncelleme yapmadım sadece apk dosyaları internetten indrip usb ile tablete oyun yüklüyordum..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.