Şimdi Ara

Piranha Business I-II-III Tablet [ANA KONU][KULLANICILAR]+Mini İnceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
19.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fenomenon

quote:

Orijinalden alıntı: Edward A. Murphy

merhaba
    hoporlerle ilgili bi sikinti var mi ? ses seviyesi vs nasil?
    sirf goruntulu konusma icin almayi dusunuyoruz.

ben görüntülü konuşmada hiç kullanmadım ama film izledim
    hoparlör çok iyi diyemem ama kötüde sayılmaz, filmeleri son seste dinliyorumki normalde ben TV de fazla sesli dinlemem

ama arkadaşın da dediği gibi ön kamera 0.3mp olmasından dolayı fazla performans beklememek lazım
    gerçi piyasadaki 500-600 TL'lik tabletlerin bile kamerası çok iyi sayılmaz
    mesela ben bu tableti alırken görevli bana samsung tab 2'yi önermişti ki fiyatı 800 küsür TL idi ve 3mp arka kamera VGA ön kamerası vardı

tabletlere harici kamera bağlanırmı hiç bilmiyorum, belki o şekilde sorunu çözebilirsin çünkü usb bağlantısı var

bu tableti dusunmemin asil sebebi usb mini degil usb cikisi olmasi.
    mobil modem takinca sallansin istemem.
    ama 0,3 mp nasul olur bilmem.

cevabiniz icin tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: robotech

MTV kampanyasından Business Tab 2 9" aldım, dün elime geçti, fazla karıştırma fırsatım olmadı ama kısaca kendi deneyimimi anlatayım,
    fazla yorum olmadığı için ben de seçerken zorlandım, başkalarına yardımcı olacağını umarım;
    - Wifi performası kötü denmiş bu beni endişelendirmişti ama modemden iki oda uzakta 2 adet 40mb lık dosya indirdim gayet iyi bir hızda indirdi ve
    wifi çizgisi tek çentik azaldı. Sorun yaşadığını söyleyen arkadaşlarda farklı durumlar ya da arızalı cihazlar olabilir
    - Sitede tanıtımda android 4.1 yazıyor ama 4.0.4 ile geliyor, güncellemeyi manuel indirip yapabileceğimiz piranha sitesinde yazılı, indirdim ama bir türlü
    aktarma programını çalıştıramadım, bilgisayar debugging mode da tableti tanımıyor sadece usb storage modda ulaşabliyorum, onda da program cihazı görümüyor. Ardından biraz okuduktan sonra 4.1 e geçenlerin sıkıntı yaşadığını gördüm ve bir süre daha araştırmaya karar verdim, sonuca ulaşırsam yazarım.
    - İnternette gezme hızı, sayfaları açma hızı da bana yavaş gelmedi, paylaşımlı bir adsl modemim var ve hız kotam düşmüş durumda, ona rağmen hızı iyi gibi Google playden bir sürü uygulama indirdim ve sıkıntı görmedim, şimdilik..
    - Şarj adaptör kablosu çok çok kısa
    - Sitedeki tanıtımda pil 8 saat gider yazar ama kitapçıkta 5 saat der, pili de tam bitirdiğimde ne kadar sürede ne yaparak bitirdiğimi paylaşırım.
    - Mini sd kart yuvası sıkıntılı gibi, kartı zar zor taktım, yuvada sorun olabilir. Kartı ittiğimde içindeki yay mekanizmasını hissetmiyorum. (gerekirse değişim talep edebilirim)
    - Genel performansı ve üzerindeki giriş arayüzleri benim için tatmin edici, bu tabletten ne beklediğnize bağlı, henüz bir asphalt 6 -7 yükleyip oynamadım ama amacım zaten oyundan ziyade bir şeyler okumak, internete girmek, google playdeki basit oyunları oynayabilmek, işe gidip gelirken dizi, film falan izlemek olduğu için hemen beni kötülemeyin çünkü benim beklentim yüksek değil :) o nedenle bu uygun fiyatlı cihazı aldım.

İki gün önce piranhanın sitesindeki android 4.1.1 güncellemesini yükledim, ekrana biraz daha renk ve can geldi diyebilirim, programların ve internetin stabilitesi arttı ama bazı yazılımların 4.1.1 desteği yok, bunu yaşadıkça görebilirsiniz, tek tek isimlerini bilmiyorum.
    Mini sd kart yuvasında belirttiğim durum düzeldi gibi artık kartı rahatlıkla çıkartıp takabiliyorum acemilik oldu sanırım. Yanlız 4.1.1 güncellemesi formatı seçmediğim halde herşeyi sildi ve sıfırladı cihazı, yedek almanız gerekiyorsa ihmal etmeyin, yükleme moduna geçmek için menu+power butonuna 3-4 sn aynı anda basmak gerekiyor, ardından yüklü olan livesuit ile kurulum kısa sürede yapılıyor, ayrıntı isteyen olursa yardımcı olmaya çalışayım beni biraz uğraşıtırdı kombinasyonu keşfetmek.
    Şu an genel olarak memnunum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

quote:

bende business II 9.0 kullanıyorum

bence en büyük artısı 30 TL ye 5 yıl garanti olması (yetkili servisin iyi olduğunu duydum)
    wifi fazla çekmiyo evet ama internete bağlıyken kopma olmuyo sadece mesafe olarak sorun var
    ekran çözünürlüğü bence yeterli
    G-sensor'de bozukluk var sadece bendemi var bilmiyorum, ayarlanıyo ama yinede sıkıntı (gerçi ben fazla oyun oynamıyorum)
    2mp kamera yetersiz ama zaten bu fiyata daha iyi bişe beklemek yanlış olur
    programlarda kasma yapabiliyo, ozamn uygulamayı kapa demeden bekle dersen açılıyo, biraz sabırlı olmak lazım :)
    özellikle google playden bişe indirirken yada güncellerken çok yavaşlıyo
    4.1 android güncellemesi var ama ben hala yapmadım
    pil 75% fazla şarj olmuyo diye duymuştum bende o sorun yok

Aynı modeli arkadaşım almış bana verdi birşeyler yüklermisin diye şuan google play'i açayım dedim yemin ediyorum intihar edecektim bu ne yavaşlıktır birşey yükleyemedim :) sinir oldum kapattı sitesinde güncel rom çıkmış 400mb onu indiriyorum belki güncelleyince düzelir mantığı ile yaklaşıcam bu gün olmadı götürüp arkadaşa vericem bu nasıl tabletmiş diye

dediğim gibi play'deyken tablet aşırı yavaşlıyo, bide ilk açınca mail bildirimleri gelirken, ha bide torrentten indirme yaparkende yavaşlama oluyo
    ama sabretmek lazım, play'den bişe indirirken yada güncellerken başka hiç bişe yapma
    tableti ilk açıldıktan sonra 1-2 dakika bekle (yani gerçekten bekle hiç bişeye tıklama)
    uygulamalar yanıt vermezse "bekle"ye tıkla, en fazla 10 saniye içinde çözülür

buda biraz kişisel, hayır ben 1 saniye bile beklemek istemiyorum dersen bu senin bileceğin iş
    ama şuanda beni öldürüyo dediğin şeylerden çok daha dandik şeylerle 5-10 sene önce eğlenebiliyoduk yada işimize yarıyodu, demekki aslında ölmüyomuşuz :)
    yada şöyle söyleyim şaunda mütiş dediğimiz cihazlar 2-3 sene sonra çöp olcak ve şöyle düşünücez, biz o dandik cihazlarla nasıl yaşamışızki

Yukarda belirttiğim gibi cihaz bnim değil arkadaşın cihazı bana birşeyler yükle diye verdi ayrıca haklısınız yıllar sonra çok hızlı dediğimiz cihazlar çok yavaş olacak ama bu tablet şuanki zaman içerisindeki en yavaş tabletlerden birisi diye bilirim benim Galaxy S3'üm bile bundan daha hızlı ben gelecek zamanı değil bu zaman ile karşılaştırma yaptım bu tablet gerçekten çok yavaş hatta bundan önce çıkan ipad 1 bile bundan hızlı he bu paraya en iyisi budur dersiniz anlarım ama ben param olsa bile almam ayrıca güncelleştirme olayını bile yapmak çok zor en sonra cihazı görmesi için başlat ve reset tuşuna aynı anda bastım o zaman tanıdı bir çok video izledim bir çok özelliğine baktım kend adıma konuşuyorum malesef beğenmedim gönül isterdi ki daha hızlı bir cihaz olsun ama malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: ozqur333

forumda kullanan tek kişi benim herhalde

Merhaba,

Ben kardeşime Piranha Business II Tab 16GB 10.1"" Tablet almayı düşünüyorum ödev işlerinde kullanıcak bunun için bir kaç sorum olucaktı cevaplarsanız sevinirim

Tablet bu
    http://www.hepsiburada.com/liste/piranha-business-ii-tab-16gb-101-tablet/productDetails.aspx?productId=bd500058&categoryId=3008012

Öncelikle üstünde gelen ofis uygulamaları ile netten bulduğu yazıları yüklü olan word uygulamasına aktarıp (kopyala-yapıştır) oradan da flas belleğe atıp başka bir yerden
    ( bilgisayardan ) düzgün çıktı alabilir mi?

Bir diğer sorun ise

Harici wifi anten alıp kullanabilirmiyiz acaba mesela bunu taksak görürmü dahili wifi alıcısı biraz güçsüz kalıcak gibi geliyor bana

Piranha Business I-II-III Tablet [ANA KONU][KULLANICILAR]+Mini İnceleme

Sorularımın cevabını bilen başka arkadaşlarda varsa yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim herkeze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extácy -- 27 Şubat 2013; 21:50:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: extácy

quote:

Merhaba,

Ben kardeşime Piranha Business II Tab 16GB 10.1"" Tablet almayı düşünüyorum ödev işlerinde kullanıcak bunun için bir kaç sorum olucaktı cevaplarsanız sevinirim

Tablet bu
    http://www.hepsiburada.com/liste/piranha-business-ii-tab-16gb-101-tablet/productDetails.aspx?productId=bd500058&categoryId=3008012

Öncelikle üstünde gelen ofis uygulamaları ile netten bulduğu yazıları yüklü olan word uygulamasına aktarıp (kopyala-yapıştır) oradan da flas belleğe atıp başka bir yerden
    ( bilgisayardan ) düzgün çıktı alabilir mi?

Bir diğer sorun ise

Harici wifi anten alıp kullanabilirmiyiz acaba mesela bunu taksak görürmü dahili wifi alıcısı biraz güçsüz kalıcak gibi geliyor bana

Sorularımın cevabını bilen başka arkadaşlarda varsa yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim herkeze

word ile ilgili her şeyi yaparsın sorun olmaz çıktısını alacağın yazıcının da wireless özelliği olması şart tabi
    ikinci sorunun cevabını bişmiyorum ama wi-fi gücü çok da iyi olmayabiliyor
    ve son olarak ben olsam piranha business değilde ultra tab alırdım business sapıtabiliyor insanı çileden çıkartabiliyor yani içindeki işlemci felan yetmediği zamanlarda sinir oluyorsunuz bu yüzden piranha ultra serisine bir bakın derim biraz daha pahalı ama çok çok daha memnun kalırsınız

• quote:

Peki tabletten flasa word dosyası atmakta bir sıkıntı olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extácy -- 27 Şubat 2013; 22:57:11 >
  • Orijinalden alıntı: extácy

.

ben play store dan bir program indirdim sonra onun aracılığı ile düzeltme yaptım yeni şeyler ekledim sonra üzerine kaydettim oluyor tabi dediğiniz olay
  • Orijinalden alıntı: ozqur333

.

ben play store dan bir program indirdim sonra onun aracılığı ile düzeltme yaptım yeni şeyler ekledim sonra üzerine kaydettim oluyor tabi dediğiniz olay

Teşekkür ederim
  • Orijinalden alıntı: extácy

.

Teşekkür ederim

rica ederim ama dediğim gibi ultra modeline bakın derim
  • arkadaşlar tablet alacam yardımınıza ihtiyacım var PIRANHA BUSINESS TAB 10.1 mü yoksa PIRANHA PIRANHA BUSINESS III mü almalıyım.

kiside aynı fiyat. kararsız kaldım. ilk tabletim olacak. film, internet ve oyun ağırlıklı kullanılacak.

birbirlerinden - / + ları nelerdir.

vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: absolutely33

arkadaşlar tablet alacam yardımınıza ihtiyacım var PIRANHA BUSINESS TAB 10.1 mü yoksa PIRANHA PIRANHA BUSINESS III mü almalıyım.

kiside aynı fiyat. kararsız kaldım. ilk tabletim olacak. film, internet ve oyun ağırlıklı kullanılacak.

amacın oyun oynamaksa piranha tablet alma derim ama film müzik internet dersen işini rahat rahat görüyor
  • quote:

quote:

arkadaşlar tablet alacam yardımınıza ihtiyacım var PIRANHA BUSINESS TAB 10.1 mü yoksa PIRANHA PIRANHA BUSINESS III mü almalıyım.

amacın oyun oynamaksa piranha tablet alma derim ama film müzik internet dersen işini rahat rahat görüyor

Merhaba ben de hediye amaçlı Piranha Business II Tab 9 alacağım fiyatı şu an MCJ'de 199 liraya geliyor.Sadece youtube ve surf amaçlı kullanımda herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım ? Oyun oynanmayacak. Yoksa başka tabletlere mi yönelmeliyim.Her kafadan bir ses çıkıyor tereddür ediyorum.Parayı da çöpe atmak istemem.Fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

• quote:

quote:

peki bu iki seçenekten hangisi iyidir, hangisini almalıyım. özelliklerinden tam anlamadığım için karar veremedim. fiyat olarak ikiside aynı.

oyun öyle fazla oynanmayacak. film ve internet ağırlıklı kullanılacak.

• busines 2 9.0 da ekran renkli renkli oluyor birbirine giriyor galiba ekran kartinda sorun var ama anlamadim ekranda catlak vb. yok ne olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Ben PIRANHA PIRANHA BUSINESS III Almayı Düşünüyorum Sizce Nasıl Bir Tablet Kullanan Varmı

Kablosuz İnternet im Olsa İnternet e Girer dim Ama Kablolu Malesef Tablette Yapıcağım Şeyler: Film İzlerim Oyun Oynarım Ayarları Karıştırırım

PIRANHA PIRANHA BUSINESS III ARM CORTEX A10 1.4 GHZ-1GB DDR3-8GB-10.1''-ANDROİD 4.1

İşlemci Hızı 1.4 GHz
    İşlemci Markası ARM
    İşlemci Teknolojisi Allwinner A10
    İşletim Sistemi Android 4.1
    Ekran Boyu (inch) 10.1 inch
    Çözünürlük 1024 x 600
    Multimedya Özellikler Kart Okuyucu, Kamera
    Bağlantı Özellikleri Wi-Fi
    Renk Siyah
    Hafıza (RAM) Kapasitesi 1 GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fdf -- 13 Haziran 2013; 3:30:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fdf

Arkadaşlar Ben PIRANHA PIRANHA BUSINESS III Almayı Düşünüyorum Sizce Nasıl Bir Tablet Kullanan Varmı

Kablosuz İnternet im Olsa İnternet e Girer dim Ama Kablolu Malesef Tablette Yapıcağım Şeyler: Film İzlerim Oyun Oynarım Ayarları Karıştırırım

PIRANHA PIRANHA BUSINESS III ARM CORTEX A10 1.4 GHZ-1GB DDR3-8GB-10.1''-ANDROİD 4.1

İşlemci Hızı 1.4 GHz
    İşlemci Markası ARM
    Çözünürlük 1024 x 600
    Renk Siyah

yani çok üst düzey oyunlar dışında bir çok oyun oynarsınız yalnız bunlar jelly bean yani son android güncellemesi ile marketde hiçbir uygulama yok bunları el ile kendiniz kuracaksınız tek sıkıntısı bu

• quote:

quote:

Arkadaşlar Ben PIRANHA PIRANHA BUSINESS III Almayı Düşünüyorum Sizce Nasıl Bir Tablet Kullanan Varmı

İşlemci Hızı 1.4 GHz
    İşlemci Markası ARM
    Çözünürlük 1024 x 600
    Renk Siyah

yani çok üst düzey oyunlar dışında bir çok oyun oynarsınız yalnız bunlar jelly bean yani son android güncellemesi ile marketde hiçbir uygulama yok bunları el ile kendiniz kuracaksınız tek sıkıntısı bu

Pirana Dan Hangi Tableti Önerirsin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fdf -- 13 Haziran 2013; 13:28:14 >

• quote:

quote:

quote:

İşlemci Hızı 1.4 GHz
    İşlemci Markası ARM
    Çözünürlük 1024 x 600
    Renk Siyah

Pirana Dan Hangi Tableti Önerirsin ?

pirana değilde artes ve ainol markalarına bak bence daha performanslı ürünleri var

• Tablet İçin max. 500 Lira Ayırdım Onun İçin Piranha 3 İyimi Diye Soruyorum
  • quote:

Tablet İçin max. 500 Lira Ayırdım Onun İçin Piranha 3 İyimi Diye Soruyorum

bence 500 liranız varsa almayın derim ainol ve artes çok daha üstün
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.