Şimdi Ara

Piranha 7801 araç aux bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, elimde Piranha 7801 bluetooth hoparlör kartı mevcut.

Sd kart, USB girişi, AUX girişi ve micro usb girişi var. Micro usb girişine çakmaklıktan güç verip AUX girişine teypten gelen Aux fişini takıyorum. Bluetooth eşleştirme sonrasında açtığım müziğin sesini alamıyorum. Normalde teypten gelen aux kablosunu telefona bağladığımda gayet güzel çalışıyor. Bağlantıları yanlış mı yapıyorum? Sıkıntı nerede olabilir?

• Kartın üzerindeki aux hattı ses çıkışı için değil de karta kablolu ses girişi için olmasın?

Siz ses çıkışını kart üzerinde bir yerlerde arayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefondaki kulaklık çıkışı,, ses kaynağı çıkışıdır,, yani telefondan teybe sessinyali gider..

Pirana modüldeki aux da aynı şekilde,, giriştir, yani çevreden gelen sessinyalini alır,,,

Siz aux > aux yaparak , alıcıları birbirine bağlamışsiniz,, oysaki birisi alıcı, diğeri verici olmalı,,,

Bulutut modül üstünde hoparlör çıkışı var mıydı,, size orası gerekli, fakat teyp auxgirisi için uygun olmayabilir,,

Telefon resmi açmadı,, kart üzerinde ""( L R G ) out""çıkışı veya sırası değişik olarak L G R uçları varsa, orası sizin ses çıkış kanaliniz, teybin aux ses giriş kanalına bağlantı çıkışıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 13 Nisan 2019; 7:43:30 >
  • Teşekkürler. Evet kart üzerindeki aux girişiymiş. Hazır elimde böyle bir kart var değerlendirmek istiyorum.

Kartın üzerinde Sp speaker çıkışları mevcut. Teypten gelen aux kablosuna nasıl bağlantı yapılabilir?

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Mobil sürümde sıkıntı var. Mini sürümde resimler açılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kart üzerinde bulunan speaker çıkışları kartın mini amfi barındırdığını gösteriyor, bu çıkışlara seri direnç bağlayarak düşürün. Ses sinyalini buradan alacaksınız.

• Sp - ile besleme veya usb V-, arasını ölçün, kısa devre ise >
    Sp+ ucuna 10kohm drenç bağlayın,, bu ucu harici aux kablosu uçlarının, baş ve orta ucuna denk gelen kablolara bağlayın. aux jakı uzun dip uç besleme eksiye.

Sp - ucu drek entegtreden çıkıyorsa, büyük ihtimalle öyledir,,
    sp - ucuna ve sp+ ucuna birer adet 10k ohm drenç bağlayın, çıkışları birleştirip, aux jakının baş ve orta uçlarına denk gelen kablolara bağlayın,, aux jakı uzun dip uç besleme eksiye.

teybin son sesine doğru ses yetmiyorsa drençleri 4,7kohm ile değiştirin,, ses birden artıp bozma yapıyorsa, drençleri 22k ohm ile değiştirin ,,,
    kart beslemesini usb şarj kablosu ile teyp usb den alabilirsiniz,,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.