Şimdi Ara

!! Pioneer Teyp Kullanıcıları Buraya !! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
16.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: 'Şükrü

Oval hoparlör nasıl memmun musunuz?
    Ordan daha mı çok bass sesler çıkıyor?
    Şu anki teyp ayarlarınız nedir?

mid +1
    bass +1
    tiz 0
    mhz = 80
    sla 2
    ovallarden çok memnunum.pioner yanında piyasa malı gibi kalıyor.bassları çok yumuşak ve bozmadan veriyor. woofer bağlatma gereği bile duymuyorum bass isteyince bass +3 getiriyorum.bizim teyplerde anfiyi ister bass anfi istersen ses anfisi olarak kullanma özelliği var.ona göre ses veriyor.müzik istemeyince bass özelliğine getiriyorum :) wooferı olupta ses sistemime hayran kalan çok oldu :) hertz ve m acoustic tavsiye ederim alacaksan :)
  • nesteremre N kullanıcısına yanıt
    MHZ 80'de ne gibi farklılıklar var ?
    Loudness açık mı acıksa Low ,High hangisi :)
  • quote:

MHZ 80'de ne gibi farklılıklar var ?
    Loudness açık mı acıksa Low ,High hangisi :)

loudness low da.
    sesler mhz 63e göre daha sert geliyor.mevcut sisteminle deneyebilirsin 100 yapınca aşırı sert oluyor.bass daha şiddetli vuruyor ama mhz degeri arttıkça seseki kalitede düşmeye başlıyor.sonuçta kafa ağrıtan bass değil zevkle dinlenen bass olması lazım.63teyken anfi üzerinden bass artırdım fakat bu seferde yüksek seste bassın kalitesi daha düşük tiz seste hafif bozma yaptı mhz 80 yapıp anfiden bassı normale getirdim tam istediğim gibi oldu.bi ara vidosunu çekmeyi düşünüyorum.araba titrerken bozulmamış bir ses elde ettim :) dışarıdan bakanlar aile arabası olarak görüyor ondan sonra birde gelen sese bakıyorlar :D

Benim Orjinal Sistem ,MHZ ayarını ayarlarsam farkeder mi?
    Farketmez diye düşünüyorum
    Aracım Focus mk1
    4 tane kapıda 25 wattlık oval hoparlörler var.
    Standart bir de pioneer teyp :)
  • quote:

Benim Orjinal Sistem ,MHZ ayarını ayarlarsam farkeder mi?
    Farketmez diye düşünüyorum
    Aracım Focus mk1
    4 tane kapıda 25 wattlık oval hoparlörler var.
    Standart bir de pioneer teyp :)

çok fazla değişiklik olmasada farkeder eger yüksk ses almak istiyosan sla artırabilirsin ben 2 de tutuyorum ama.ses derinden gelsin diye 3 veya 4 de ses değişmeye başlıyor basslar sert geliyo.hoparlörler rms degeri kaç gerekli olan o.teyp rahat olarak hoparlörlerine yetmesi lazım.teypte tek hoparlöre 23 rms çıkış var çünkü.piyasa mallarında bu deger 14 15 oluyor
    Hocam o SLA ayarı gizli volume ayarı değil mi?
    Kalitede bir şey farketmiyor diye düşünüyorum.
    Sadece sesi aynı volume 'de daha yüksek veriyor . Benim orjinal sistem olduğu için Sla ayarım -2'de ve 50-60'lara kadar çıkabiliyorum bu şekilde.
  • quote:

Hocam o SLA ayarı gizli volume ayarı değil mi?
    Kalitede bir şey farketmiyor diye düşünüyorum.
    Sadece sesi aynı volume 'de daha yüksek veriyor . Benim orjinal sistem olduğu için Sla ayarım -2'de ve 50-60'lara kadar çıkabiliyorum bu şekilde.

gizli ses ayarı ama şu şekilde ses derinliklerini değiştiriyor buda verilen sesin kalitesini değiştiriyor.istersen deneyebilirsin :) belki orjinal ses sistemi olduğu için fark yaratamıyo olabilir sizde
  • Pioneer Deh-80prs aldım eski deh-p8650mp satıldı.2 teyp arasında aktif surmediğim için cok fark gormedim malzeme kalitesi olarak 8650 daha ıyıdı ama 80prs de cidden cok hos bir teypmiş 5volt giriş usb ve ipod-iphone baglantısı ayrıca gorsel anımasyonları daha hosuma gitti.
    8650mp de mp3 dinlerken sesi 20-25 yapınca arabada durulmuyodu 80prs de ise 35 den sonra cevap veriyo..bu bir kıstasmıdır bılemıyorum ama yazmak ıstedım.

şimdi arka pandizota 1 çift oval 6x9 almak istiyorum.Ama çok baslı olmasını ıstemıyorum sadece arkada oturan mısafırlerım dınlerken mutlu olsunlarve sadece bass almasınlar ..
    tavsıye olursa sevınırım
    saygılar...
    bırde 80prs kullanan varmı belki ayarlamalar hakkında bılgı verırı saygılar.
    Hocam bence ses kalitesini değiştirmiyor ya :)
    Ben bir fark hissetmedim birde sen dene istersen.
  • quote:

Hocam bence ses kalitesini değiştirmiyor ya :)
    Ben bir fark hissetmedim birde sen dene istersen.

artıda en kaliteli olarak 2de aldım 4e getirdim ses bozuluyo birde ekside deneyeyim.sende orjinal ses sistemi olduğu için farketmiyor galiba ses.ufakta olsa fark var
  • ölmüş konuyu hortlatıp canlandıralım
    pioneer deh-x8650bt evde kullanim

loudness - high
    bass boot - 0
    eq - powerfull
    sla - +1
    s.rtrv - +2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu da benden olsun

Pıoneer def-9450ub evde kullanıyorum.

loud-high
    boost-0
    eq-custom
    sub2- 63hz / -18 ile -15 arası kullanabiliyorum

• yapıştır gelsin hacı

• bende evde 3650ui kullaniyorum

eq powerfull
    loud high
    sla 0
    bass bosst 0
    s rtrv 2

• Ben teybi açınca amfiye bağlı bas ve hoparlörden 10 15 sn sonra ses geliyor yani 10 15 sn sonra açılıyor. Nedeni ne olabilir ?
  • Arkadaşlar selamlar

Aracımda Ana ünite olarak Pioneer 150ub radyo-Mp3 player var. Çıkış olarak Mosfet 4x50 diyor.

Ben aracımda portlamadan çalışacak basları tiz leri düzgün verecek hoparlör seçimi yapmak istiyorum.Hareketli parçalar dinliyorum basları verdiği kadar düzgün almalıyım,

Önlere 17cm lik Alpine Sxe-1725S (16Cm) Koaksiyal 2 Yollu 220W Hoparlör düşündüm rms 40 watt diyor

Arkalarda ise 5x7 yerlerim var buralara Alpine SXE-5725S (5"x7" (12.5x17.5cm) Coaxial 2-yollu hoparlör düşündüm,bunların rms 35 watt diyor,

Aracım Mazda 323 practica ve teyibin mosfet 4x50 çıkışından bu hoparlörleri patlamadan çatlamadn portlamadan :D doyumlu dinleyebilirmiyim. Teyibin çıkışları için hoparlörlerin Rms leri uygun mu ?

Ayrı bir sorumda; teyibin çıkışı mosfet 50watt iken 35-40 watt rms yerine 60watt rms hoparlör kullanımında ne ile karşılaşılır ?

Bütcem toplam 250-280 tl.

Veya artı tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tekrar selamlar.

• Hort olacak ama Pioneer oto teyp var bende de radyo frekansı tek tek ayarlama yok mu acaba?peec search var oradan PRC yı seçince otomatik arıyor man seçince de manüel arıyor ama manüel ararken de istasyonlar 5 er 5 er atlıyor.

• Arkadaşlar merhaba .

Uzun yıllar önce ekranı bozulan Pioneer KEH-P7800 teyp var elimde daha önce baktım çözüm bulamadım

Sordum soruşturdum yapacak bişi çıkmadı .

Dün söktüm sorunu buldum sanırım

Bir çözüm yolu da var aklımda ama orjinal halini korumak için arızayı giderme yolunu deneyecem .

Şimdi bizim sorun şu!

Ekran aydınlatma çalışmıyor

Daha doğrusu

Aydınlatmaya gelen yüksek voltaj yani bu 110 volt olması gerek çünkü aydınlatma ürünü bu enerjide çalışıyor .

Bunu besleyen bir devre var

12 v yükseltip besliyor . Burada NEC K2356 isimli 3 bacak bir transistor var

Bu yatay durumda devrede duruyor sökmek istedim koptu alt tarafı kömür olmuş . Sanırım sorun bu . Ama bu parçayı bulamıyorum

Resim var eklemeye çalışacağım .

!! Pioneer Teyp Kullanıcıları Buraya !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj-61 -- 23 Kasım 2017; 14:5:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.