Şimdi Ara

Pioneer SX1980 Tamir ve bakım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 17 saat 59 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • elektürükçü (6 mesaj) stakanar (3 mesaj) Delerıum (1 mesaj) ilkerinanç (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (4 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Ses Sistemleri >> Stereo Ses Sistemleri >> Pioneer SX1980 Tamir ve bakım
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2867 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Müşteriden gelen ses canavarı Monster lakaplı 8 Ohm da 270 Watt RMS güç
    Pioneer ın Receiverlarının en tepe noktası 35 kg ağırlığı ile efsane . yapısı duruşu ile işte ben buyum der gibi .

cihaz da sorun phono switchlarinin temassızlığı , çıtırtılar kesilmeler olmaktaydı , ayrıca fabrika ayarlarının doğru olup olmamasının incelenmesi için bana teslim edildi .
    phono switchlere ulaşmak için ön panel ve 2 plaketi sökmek gerekti, daha sonra plaketine ulaşınca switchlri söküp temizleyerek eski sağlıklı haline geri döndürdüm .
    Offset ayarı 50 ve 55 mV DC arasında duruyordu , O V DC ayarlayarak bu ayarda sorunsuz halloldu .
    Bias ayarı sol kanalda 35 mV sağ kanalda 26 mV du , test point uçlarından ölçümle bu ayarları 30 mV da sabitledim .
    genel bir bakım sonrası ön panel temizliği gösterge ışıklarının temizliği ardından bakım ve onarım tamamlanmış oldu
    Güle güle kullansınlar ..

|
    |

• Yarbay
    2619 Mesaj
    Elinize sağlık tertemiz olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    528 Mesaj
    Yahu bitti demesene abi dinle şöyle bir haftacık bari

• Yarbay
    2867 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Teşekkür ederim .
    |
    |
    Delerıum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2867 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Alicim hep derim Wattlara takılmayın diye , yok 100 watt olsun yok 300 watt olsun . Tamam çok iyi bir Receiver Ülkemizde 15 ile 25 bin lira arasında satan var . sesi güzel bir şey demiyeceğim fakat daha iyi sese sahip Pioneerları biliyorum . örnekle şu anda elimde restore olan SX1010 . Pioneer ın çok övgü alan yurtdışı forumlarda övgü ile söz edilen gerçekten çok hoş sesi olan bir Receiver ,hatta denir ki Pioneer bu receiver 1974 tarihinden sonra atağa kalktı .
    SX1980 sahibi abimiz onarım ve bakım süresi konusunda çok hassas ,zaten çok önemli bir arızası olmadığı için test de kalsın diye ısrarda etmedim açıkcası .
    |
    |
    stakanar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    528 Mesaj

Watt takıntım yok zaten abi ayrıca receiverlara da ufaktan alerjim var

|
    |
    elektürükçü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2867 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Senin memlekette radyo istasyonlarını çekmiyor diye bunu acısını receiverlardan çıkarma
    senin iyi bir kulağın olduğunu biliyorum Alicim , elbette receiver demek amplifikatörlerin en hı-end demek değil . özellikle 70 lere özgü bir sistem olgusu yaratılmış o yıllarda .günümüzde radyoyu kim takar desekte ben yinede radyodan müzik dinlemeyi seviyorum , nedeni belkide hiç beklemediğim şarkıların önüme sunması olabilir belki.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    528 Mesaj

Hiç beklemediğin andada gereksizin biri çıkıp aklı sıra komiklik yapabiliyor Elbet iyi radyolar varda ses kaliteleri ortada.

|
    |
    elektürükçü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2867 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu konuda çok haklısın
    |
    |
  • Yarbay
    13659 Mesaj
    hey maşallah cihaza bak,ilginç geldi ebayda 4800 dolar gördüm fiyat.temizse yurtdışında bile iyi para veriyorlar demekki.
    eline sağlık abi.kullanan da güle güle kullansın.
  • Yarbay
    2867 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Tunerine asla lafım yok , süper ötesi o zamanın teknolojisi ile , ama salonun 200 m2 ise hak eden bir cihaz . şu anda aynı kişiye ait sx 1010 var , ben bunun sesini pek bir beğendim .
    |
    |
    ilkerinanç kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant points
vp satın al
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.