Şimdi Ara

Pioneer SC-LX57 satıp Denon X3400 almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda Sony 65X900E TV aldım ve 4 HDMI input bana yetmiyor. Himedia Q10 pro ve PC için 4K HDR ve istediğim renk formatını destekleyen birden fazla girişe ihtiyacım var ama TV'de sadece 1 adet var. Ayrıca TV'lerdeki ARC bildiğiniz gibi en fazla DTS veya DD taşıyor, true hd formatlı filmlerde sesi amfiye gönderemiyorum TV üzerinden. Hoparlörler monitor audio BX serisi.

İki opsiyonum var;

1- Pio satıp denon X3400 almak ve tüm giripleri amfiye girip amfiden tek hdmi ile tv'ye gitmek
    2- HDMI 2.0 splitter alıp, media player'ımdan gelen sinayli ikiye bölerek birini amfiye göndermek ve HD sesleri çözebilmek ve hayatıma devam etmek

Tek sıkıntım, mevcut pioneer amfim D-class olduğu için çok ısınmadığını düşünüyorum, fakat sadece önü açık gerisi kapalı bir kabinde kullandığım için şu an bile hatrı sayılır ölçüde sıcak. Denon aynı yerde A/B class amfisi ile cayır cayır yanar diye korkuyorum. Acaba pio ile devam edip splitter ile mi işi çözsem?

Bir de ses kalitesinde ciddi azalma olur mu? Pio sc serisi denon'dan iyi ses veriyordur diye düşünüyorum ama? Ya da denon'un uyumu monitor audio'lar ile nasıl olur?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• crimsonrivers C kullanıcısına yanıt
    öncelikle hdmi splitterlar her zaman doğru çalışmıyor eğer iyi bir marka tercih etmezseniz tabi gefen gibi. Onlar da pahalı AVR ayı değiştirmek daha mantıklı olabilir.
    Pioneer bu hafta VSX LX503modelini duyurdu. Sizin amfinin yeni modeli diyebiliriz ama daha üst seviye özellikler ile donatılmış. Bi inceleyin derim.

Pioneer SC-LX57 satıp Denon X3400 almak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    denon 3400'ü ikinci elde 3000-3500 TL civarında alma durumum oluyor. Fakat LX503'e o paraları veremem maalesef..
    internette okuduğum kadarı ile denon/marantz grubu epey sıcak çalışıyormuş. Benim kapalı yerde onlar yanarlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: crimsonrivers

denon 3400'ü ikinci elde 3000-3500 TL civarında alma durumum oluyor. Fakat LX503'e o paraları veremem maalesef..
    internette okuduğum kadarı ile denon/marantz grubu epey sıcak çalışıyormuş. Benim kapalı yerde onlar yanarlar..
    Pioneer sesini beğenen insanlar denon sevmiyor denemeden almayın 3400 de lx 57 nin muadili mi tartışılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amfiyi koyduğunuz ünitenin arkasını kesmek işe yarayabilir. Benim Denon 3400’ün olduğu kısmın önü camla kapalı, arka ise komple açık. Tv sehpası da duvardan 10cm kadar önde duruyor. Buna rağmen avr sıcak oluyor denebilir.

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    bence muadili değil, LX57'yi denon 4200 falan ile karşılaştırırdım.
    Ama denon gerçekten denildiği gibi sıcak çalıyor ise, monitor audio'ların metal tweeter'ını yumuşatabilir. bu arada pioneer lx57'nin detay seviyesi korkunç iyi. bu kadar ses detayı duyunca, evet belki biraz yoruyor beyni :)

whathifi 3400'ü yere göğe sığdıramamış, her ne kadar sony 1080'i yılın amfisi seçse de.
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    arkası kesik zaten, kablolu hali mümkün değil sığmıyor :)) biraz rahatlatıyor ama sıcak hava yukarı gitmeye çalışıyor, süper havalandırma etkisi görmedim (arka tarafındaki boşluğa elimle dokunduğumda ısının oraya pek gidemediğini fark ettim)
  • crimsonrivers C kullanıcısına yanıt
    Arkadaki boşluktan yukarı doğru sıcak hava çıkmıyorsa cihaz çok ısınmıyor demektir.

Bu arada avr’yi koyduğunuz gözde avr’nin üstünde ne kadar boşluk kalıyor? 10-15 cm boşluk kalıyorsa hiçbir sorun olmaz, ısınan hava arkadan çıkar

• 3400 boşver ,amazon de den 4400 bak o fiyatı vereceksen ikinci eli boşver Marantz 5012 dede iyi a
    Fiat vardı amazon .de de

• https://www.amazon.de/dp/B0723FZFFD/ref=cm_sw_r_wa_apa_i_-qjaBbJDFC3A3?tag=donanimhaber-21&ie=UTF8&language=tr_TR Marantz 5012 499 euro yaklaşık tr maliyeti 550 euro , beklemeye deger ,

• quote:

Orijinalden alıntı: hunhun34

3400 boşver ,amazon de den 4400 bak o fiyatı vereceksen ikinci eli boşver Marantz 5012 dede iyi a
    Fiat vardı amazon .de de
    3400 = 5012

Hemen hemen ayni cihaz

7012 = 4400

• 5012'ye herkes güzel demiş ama kana başına güç bana biraz az geldi. filmlerde kulelerde ani artış vs karşılar mı?
    bir de sr5012 çok fena ısınıyor şeklinde epey yorum okudum.
    faakat monitor audio ile uyumu iyi olur diye düşünüyorum.

@turuncu55
    yok ya 2cm üzerinde cam var :) ısıyı emmiyor, cam olduğu için geri yansıtıyor hatta.
    lütfen akıl vermeyin, başka yere koyma ihtimalim yok :)

peki sr5012 mi 3400 mü
    hoparlör değişmeyecek, kesin
  • Slm. A arkadaşlar öncelikle yeniyim ancak burdan yazabildim yardım ederseniz minnettarım konu şu lada samara aracım var ses sistemi için yardıma ihtiyacım var elimde olanlar ve sıkıntıları KENWOOD marka ürünler 720 Walt anfi 4 kanal yine kenwood u11 ototeyp ve yine kenwood 4 adet 500 Walt oval hoparlör hepsi orijinal ve neredeyse sıfır sıkıntı tarafı aracın motor sesi hoparlör den gelmesi bu sesin gitmesini tatlı ve zevki müzik dinlemek isterim ne yapmalıyım bufor yok istemiyorumdur zaten acil yardım lütfen şimdiden tşkler

• quote:

Orijinalden alıntı: 42Yücel42

Slm. A arkadaşlar öncelikle yeniyim ancak burdan yazabildim yardım ederseniz minnettarım konu şu lada samara aracım var ses sistemi için yardıma ihtiyacım var elimde olanlar ve sıkıntıları KENWOOD marka ürünler 720 Walt anfi 4 kanal yine kenwood u11 ototeyp ve yine kenwood 4 adet 500 Walt oval hoparlör hepsi orijinal ve neredeyse sıfır sıkıntı tarafı aracın motor sesi hoparlör den gelmesi bu sesin gitmesini tatlı ve zevki müzik dinlemek isterim ne yapmalıyım bufor yok istemiyorumdur zaten acil yardım lütfen şimdiden tşkler
    Hocam burada ev sinema ve stereo sistemler konusuluyor neden araba ses sistemleri bolumune yazmiyorsun? Cok da zor degil oraya yazmak

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

öncelikle hdmi splitterlar her zaman doğru çalışmıyor eğer iyi bir marka tercih etmezseniz tabi gefen gibi. Onlar da pahalı AVR ayı değiştirmek daha mantıklı olabilir.
    Pioneer bu hafta VSX LX503modelini duyurdu. Sizin amfinin yeni modeli diyebiliriz ama daha üst seviye özellikler ile donatılmış. Bi inceleyin derim.

Altuğ abi selamlar bu yeni seri 503 ler lx57 gibi kaliteli ses verir mi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Altuğ abi selamlar bu yeni seri 503 ler lx57 gibi kaliteli ses verir mi acaba ?

Alıntıları Göster
    İlgisi yok...
    Her şeyden önce LX57 Class D, 503 Class AB...
    SC-LX57'nin muadili bugün SC-LX701/801
  • satelist S kullanıcısına yanıt
    Bunu göndermezler büyük ihtimal

• https://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/datasheets/english/SC-LX89.pdf

bu cihazlar efsane şu an maddi durumum olsa bunu kaçırmazdım tr de şu an 20,000 tl istiyorlar :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.