Şimdi Ara

Pioneer PL-990 Kurulum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadasima Pioneer pl-990 aldik ama kurulumunu yapamadik yardimci olursaniz sevinirm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Belti taktik igneyi cikardik ciliz bi ses geliyor. Kullanmak icin illa bi amfi ya da hoparlor gerekli midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treson -- 20 Temmuz 2013; 13:33:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: treson

Belti taktik igneyi cikardik ciliz bi ses geliyor. Kullanmak icin illa bi amfi ya da hoparlor gerekli midir?

Kullandığınız diğer ekipmanlar neler?Araştırdığım kadarıyla kendisine ait bir phono katı var gibi görünüyor.Amfinizde hangi girişe bağladınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuneyt1977 -- 20 Temmuz 2013; 13:48:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: treson

Belti taktik igneyi cikardik ciliz bi ses geliyor. Kullanmak icin illa bi amfi ya da hoparlor gerekli midir?

hoparlör olmadan nasıl ses alacaksınız üstünde kendi hoparlörü yok bu cihazın tabiki hoparlör şart. amfi işine gelince aktif bir hoparlöre bağlarsanız amfiye gerek yok ama pasif hoparlörlerle kullanacaksanız araya amfi gerekir. pioneer pl 990 pikabın üstünde kendi yükselticisi var phono girişi olmasada olur kullanacağın amfinin
  • nasil bir amfi ve hoparlor alabiliriz mesela@amdfx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treson -- 20 Temmuz 2013; 15:27:19 >
  • bence bu işlerde mantıklı hareket etmek lazım nasıl amfi ve hoparlör alcağınıza gelince temiz ikinci el ucuz bir amfi alın hoparlör de aynı şekilde oda uygun fiyatlı bir bookshelf olabilir sonuçta pl990 çok iyi bir cihaz değil o yüzden çok iyi amfi speaker almanıza gerek yok

çok paralar harcamayın bu pikap için hatta sony müzik setlerinin fh-b serisinin speakerlarını dahi kullana bilirsiniz bence o serinin tonlamaları gayet güzeldi piyasada 50 tl ye falan bulunur yanına birde uygun amfi alın olayı bitirin ilerde çok iyi pikaplara iğnelere geçtiğiniz zaman milyarlık amfilere speakerlara da geçersiniz bu pikap için bence gereksiz çok iyi cihazlara yatırım yapmanız
  • amdfx pioneer pl990 cihazının kötü olan yanlarından bahsedermisin cihazın iyi olmadığını söylemişsin merak ettim ?
  • izninizle konuyu hortlatmak istiyorum. bu pikapi almayi dusunuyorum. merak ettiklerim;

ignesi evrensel olan diger ignelerle degisebiliyor mu?

aktif hoparlorlerle kullanmayi dusunuyorum cok da fark eder mi?

en son da olmasi gereken ama bu cihazda olmayan bir ozellik var mi? bazi ayarlari yokmus galiba denge ayari falan bunlar cok gerekli midir?
  • funnyhow kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile manyetik kartuşu değişebiliyor. Ama yanlış biliyor olabilirim.

Antiskating düzeltmesi yok.
    Antiskating'i şöyle anlatayım:
    Camdan bir plak kestirin, 30 cm çapında, ortasında delik olan...
    Veya bulabilirseniz boş, üzerinde çizgi olmayan bir vinyl disk...
    Bunu pikabın platformu üzerine koyun. Pikabı çalıştırmaya başlayın. Kolu da dönen plağın üzerine koyun...
    Kol plağın ortasına doğru kayacaktır. Bunu engellemek için ters yönde, dışarıya doğru bir kuvvet verilir. Bu uygulamanın adı antiskating'dir.

Olmazsa ne olur? Ses kötü çıkar. Plak çok çabuk aşınır.
    Antiskating ayarının pikabın üzerindeki ayar ile değil de meraklısının daha önce bahsettiğim türde bir disk ile yapılma şeklini aşağıdaki video'da görebilirsiniz:
    https://www.dropbox.com/s/gw99w7d345p7wz5/Blank%20Record%20Antiskate%20Setup.MOV?dl=0

Çok da farkeder mi? - Çok gerekli mi?
    Buna siz karar vereceksiniz.
    Bu pikabın tek sorunu antiskating de değil. Her tarafı kalitesiz bir fason üretim. Aynı ürünü kozmetik değişiklikler ile çeşitli markalarda (Denon, Marantz, vs.) görebilirsiniz.

• Kursun_ kullanıcısına yanıt
    hocam video sayesinde iyi anladım, gerekli bir özellik olduğu kanaatine vardım. yeri gelecek belki çok değerli plakları takıp deneyeceğiz. bu pikabı almaktan vazgeçtim maddi olarak biraz daha rahat olduğum bir dönem audio-technica lp60 almaya karar verdim teşekkür ederim.
    Audio Technica AT-LP60'nin de anti-skating'i yok görebildiğim kadarı ile... Manyetik kartuşu da değişebilir standart kartuşa benzemiyor. Kol yine aynı kötü kol. Sözün kısası Pioneer PL-990 ile aynı üretim hattından çıkmış biraz kozmetik değişiklik ile aynı pikap. Almanızı tavsiye etmem.
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    peki sizin tavsiyeniz nedir hocam? alayım ve bu defteri kapatayım istiyorum.
    Pioneer PL-990
    Audio Technica AT-LP60
    Denon DP-29 F
    Marantz TT-5005

Bunlar hepsi aynı pikap.
    Muhtemelen aynı yerde fason olarak üretiliyor.
    Tchibo'nun pikap satışlarını takip edin.
    Veya Lenco'nun L90, 3808 modellerini dikkate alabilirsiniz.
    Daha alt bir model alacaksanız hiç almayın daha iyi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.