Şimdi Ara

Pioneer mvh-s315bt model teyp amfi cikisina telefon konusma sesi vermiyor yardim!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar baslikta da goreceginiz gibi pioneer s315bt model teybim var.
    Daha onceden arac hoparlorlerine bagli sekilde telefonla sorunsuz konusabiliyordum.Suan aracima ses sistemi bagladim ses cikisi amfiye dondu ve artik telefon konusma sesi gelmiyor arama yaptigimda calma sesi yok telefon acinca da ses gelmiyor ustama goturdum ayarlarina bakti etti yine yapamadi.Hepsiburada da urun yorumlarinda bir kisi daha yazmis cihaz amfi cikisina ses vermiyor mecbur 2 kolonu hoparlore bagladim demis ama ben 4 kapi 4 kanal amfiye bagladim oyle bir sansim da yok nasil bir cozum bulabilirim bilmedigim bir ayari mi var bilgisi olan varsa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Muhtemelen cihazınızın telefonla konuşma ses çıkışı amfi rca çıkışlarına bağlı değildir sadece teyp hoparlör ses çıkışlarına bağlıdır. Bunu en kolay deck çevirici alıp teyp hoparlör ses çıkışlarını deck çevirici ile çevirip sesi amfiye göndermeniz şeklinde olacaktır. Yani teybinizdeki rca çıkışları yerine direkt ses çıkışlarını kullanmış olacaksınız. Onun haricinde teyp hoparlör ses çıkışına hoparlör bağlayıp konuşma sesini alabilirsiniz. Deck çeviricilerin bazıları parazit alma gibi sorunlar yaratabiliyor ya kaliteli bir deck çevirici kullanın yada parazit önleyici bir cihazdaha almanız gerekir.
  • hakancekic88 kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam ilginiz icin cok tesekkur ederim.
    evet yuksek ihtimal dediginiz gibi ses cikisini rcaya vermiyor bu sebeple amfi bagli olunca konusamiyorum.
    Bana ornek olarak cok pahali olmayan ama parazit de yapmayacak cihaz gosterebilir misiniz nasil birsey alip kullanayim rca dan cok temiz ses aliyorum parazitle onu da bozmak istemiyorum.
    Aracin ustunden cikan hoplarlorlerden 1 tanesini baglasam diyorum ama onu koycak hicbiryerde yok

• quote:

Orijinalden alıntı: WhatTheF5

Anladim hocam ilginiz icin cok tesekkur ederim.
    evet yuksek ihtimal dediginiz gibi ses cikisini rcaya vermiyor bu sebeple amfi bagli olunca konusamiyorum.
    Bana ornek olarak cok pahali olmayan ama parazit de yapmayacak cihaz gosterebilir misiniz nasil birsey alip kullanayim rca dan cok temiz ses aliyorum parazitle onu da bozmak istemiyorum.
    Aracin ustunden cikan hoplarlorlerden 1 tanesini baglasam diyorum ama onu koycak hicbiryerde yok
    Kesin parazit yapar demiyorum fakat yapabilir. orta halli birşey düşünürseniz Soundmagus HTL-4 Deck Çevirici REİSS AUDİO RS-HTL7 AMFİ DECK ÇEVİRİCİ işinizi görür. Daha uygun birşeyler isterseniz Cadence C-200 Deck Çevirici Edison Deck Çevirici kullanabilirsiniz. Montaj sırasında şunu öneririm Deck çeviriciyi teypten, şaseden ve elektrik aksamların olduğu alanlardan biraz uzağa monte ettirirseniz parazit yapma şansını en aza indirmiş olursunuz. Parazit yapması halinde 40-50tl civarında parazit önleyici bir cihaz kullanabilirsiniz.

Anladim hocam tamamdir bu saydiklarinizin icinden bakicam birtane alip deneyecegim.Birde sormak istedigim bu deck ceviriciler amfinin kac kanalli olduguna gore fark etmiyor degil mi benim tek amfim var aracimda baska da takmiycam tek giris rca cevirici yeterli olur mu benim icin?
    Birde bu parazit olayi radyo dinlerken frekanslardan mi parazit yapiyor yoksa spotify ile muzik dinlerken de olabilen bisey mi?

• quote:

Anladim hocam tamamdir bu saydiklarinizin icinden bakicam birtane alip deneyecegim.Birde sormak istedigim bu deck ceviriciler amfinin kac kanalli olduguna gore fark etmiyor degil mi benim tek amfim var aracimda baska da takmiycam tek giris rca cevirici yeterli olur mu benim icin?
    Birde bu parazit olayi radyo dinlerken frekanslardan mi parazit yapiyor yoksa spotify ile muzik dinlerken de olabilen bisey mi?
    Amfinizde tek çift rca girişi mevcutsa tek çıkışlı deck çevirici işinizi görür. Amfinizde iki çift rca girişi mevcutsa iki çıkşlı deck çevirici almanızı öneririm. Parazit konusu genel bir konudur radyo usb bluetooth farketmiyor. Elektriksel parazit oluyor. Deck çeviricinin montajını dediğim gibi yaparsanız muhtemelen parazit sorunuyla karşılaşmazsınız.
    Tamamdir hocam ceviriciyi aldiktan sonra dediginiz sekil yapmasini mutlaka soyliycem ustaya amfim mobass 3000.5 amfi bunun galiba tek rca cikisi var tam emin degilim ama cadence c200 almayi dusunuyorum isimi gorur herhalde

• quote:

Tamamdir hocam ceviriciyi aldiktan sonra dediginiz sekil yapmasini mutlaka soyliycem ustaya amfim mobass 3000.5 amfi bunun galiba tek rca cikisi var tam emin degilim ama cadence c200 almayi dusunuyorum isimi gorur herhalde
    Mobass 3000.5 modelinde 3 çift rca girişi mevcut ön arka ve subwoofer olarak. Teypteki rca kablosunu sökmeden amfinin arka rca girişine bağlarsınız rear olarak geçer deck çeviriciden aldığınız rca kablosunu amfinin ön kanallarına bağlarsınız front olarak geçer böylelikle konuşma sesini ön hoparlörlerden almış olursunuz. Hemde amfiye extradan rca bağladığınız için ses performansınız da artar.
    Tamamdir hocam anladim simdi tam olarak olayi deck cevirici alip deneyecegim ilginiz icin tekrardan tesekkur ederim iyi aksamlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.