Şimdi Ara

PİONEER KUMANDASI ÇALIŞMIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
8.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    pionner 3050 var elimde kumandası çalışıyordu araçtan söktüm taktım kumanda iş yapmıyor.
    Kumanda ledi ışık veriyor kamera ile baktığımda alıcı da da sorun yok ama neden anlamadım ?

• actros_5457 A kullanıcısına yanıt
    yokmu cevaplayacak
  • http://elektrotanya.com/pioneer_deh-3050ub_4000ub_crt4052_sm.pdf/download.html
    Bkz. Sf.14 , kırmızı ve sarıyı birleştirip +12VDC verdiniz mi ?
    Saygılar.
  • untayk U kullanıcısına yanıt
    sarı kırmızı bağlı
  • Sayfa 19 da blok diagramda görülen IC1802 - GP1UX51RK kodlu alıcı göz ünitesinin çıkışında (http://www1.futureelectronics.com/doc/SHARP/GP1UX511RK.pdf ) , kumandadan gelen sinyalini gözlemlemeniz gerek skopta. Ama öncelikli tavsiyem , kumandanın pilini bir değiştirmeniz. Şayet o gözün çıkışında sinyalleri görebiliyorsanız durum daha vahim demektir , hata entegreye veya kafa ile kasayı birleştirmeye yarayan sokete dayanacaktır ( ki bu ihtimal çok zor ! ).
    Saygılar.
    3050 yazmısım ama 2050 modeli ya bendeki kusura bakma kardeşim
    kumandadan ışık alınıyor pil sağlam sorun yok ki onda
    bu teybin hoparlör çıkışına artı uc değdi çakış entegresi pal 007 patladı değiştim çalışıyor ama bu kumanda çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi actros_5457 -- 9 Eylül 2013; 22:40:27 >
  • http://elektrotanya.com/pioneer_deh-2050mpa_2050mpg_2090mp_sm.pdf/download.html
    , Burada da sayfa 38 deki IC1802 - GP1UX51RK kodlu alıcı göz ünitesinin çıkışında ( 1 numaralı REM ucunda ! ) kumandadan gelen sinyalini gözlemlemeniz gerek skopta.
    ölçüm boşta ve takılı iken kumandaya basınca hiç bi şey olmuyor
  • Ölçü aleti ile göremeyebilirsiniz ama. Osiloskop olsa iyi olurdu , 40 50 kHz i multimetre ile görmeye çalışmak sizi yanıltabilir...
    peki burda nerede arıza arıyoruz gözmü bozuk acaba
  • Bana sorarsanız akla ilk gelen ihtimal , kumandanın pili ! Bundan sonra sıra alıcı gözün arızası ! Şayet o da sağlam ise ( ki bunu ancak çıkış sinyalini osiloskop ta gözlemleyip , datasheet teki ile aynı olduğunu görerek söyleyebiliriz ) entegre arızasına hükmetmemiz gerekecektir. Tabi kumandanın gerçekten o cihaza ait bir kumanda olduğundan eminseniz.
    kendi kumandası ya çalışıyordu ben kullandım:)
    göz entegre neden bozulsun ki ya :\
    pili sağlam kamera ile bakınca ışık gözüküyor
  • Ben sadece tamir mantığını açıklamaya çalıştım. O cihaz bana gelse idi bu sıralamayı takip ederdim. Bir de kumandayı açıp bakmakta fayda var , tabi önce pili değiştirmek şartı ile. Gözdür bozulur Şaka bir yana , hangi elektronik malzemenin ne zaman ve ne şartlarda bozulacağını kimse bilemez. Datasheet inde belirtilen şartlar uygulanmış olsa dahi bazen bozulabilirler. Bunun belli bir açıklaması her zaman olmayabilir.
  • Adam kumanda sağlam diyor sen inatla pili değiştir diyorsun. Her mesaja aynı cevabı veriyorsun. Tamam herkes anladı . Sanki tek zeki olan sen herkes salak!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.