Şimdi Ara

PİONEER HPM-100 EFSANESİ 1976-∞ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
536
Cevap
1
Favori
21.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: headbanger6

Sifirda olsa 5000 dolar edecek bi cihaz degil malesef.cok sacma fiyatlar var.

Bilmeyeni kandyrmaya yönelik saty? hareketleri
  • Aynen oyle eray hocam.gecen pioneer lx71 bluray vardi ilanda halen varmi bilmiyorum fiyat 4350 tl yazmisti.mesajda yazdim fiyat dogrumu diye geri donus yapmadi
  • Kaldirmis ilani.satti herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Form U takip eden biri belli

• HPM100 'e 4000-5000 tl verilir mi yahu. gider Akai sw serisi bakarim.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

HPM100 'e 4000-5000 tl verilir mi yahu. gider Akai sw serisi bakarim.

Tl degil ustad 5000 dolar isteyen var.

• neey
  • hpm-100 5000 tl-usd. Kafayı mı yediniz, öncelikle vasat bir hoparlördür, temizi 700-800 tl den fazla etmemeli, üzerinede bir o kadar harcarsınız. Bu miktarda para harcayacaksınız, gidin kendinize bir iyilik yapın, bir scansonic mb1 alın, önümzüde ki on yılda bana dua edersiniz. Para kolay kazanılmıyor.
  • dost..:) kullanıcısına yanıt
    Mutlaka kablo kalitesi etken faktördür ,kaliteli sigorta derken iyi bir seramik sigorta yeterli olduğunu düşünüyorum abartmaya gerek yok .
    Konnektör bağlantılar kablo kalitesine paralel yine abartmadan mantıklı kompenant konursa ,iletkenlik konusunda az kayıpla Transistörden çıktığı gibi güç sağlanabilir .
    Tabi bunlarla bitmiyor , koruma devresindeki Röle kontakları çok önemli bir eleman . eski cihazlarda temizlenmesi değil ,mutlaka yenilenmesini tavsiye ediyorum , komitatörlerin kontaklarının temiz switchlerin kontaklarının temiz olması kayıpsız parazitsiz sinyal naklinde büyük görevi üstlenir , restorasyon işi çok kapsamlı uzun süren bir süreçtir . Eski cihazlarda ReCap işlemini kesinlikle olmazsa olmazları .
    Çıkan maliyet çoğu zaman bu derece kapsamlı olunca büyük oluyor , değecek veya kişi için değerli cihaz olması gerekir , herkes bunu anlayamayabilir

• İsterler 5000 dolarda sterlinde
    bu bir borsa , yükseltmekte kolay rayiç bedeli ,düşürmekte !!!.
    konut fiyatlarından daha kazançlı yatırım aracı haline soktular
    kıçı kırık ,çizik ,arızalı cihazları bilmeyene satmayı adet haline getirdiler . eskiciler oldu hi fi dükkan sahibi , daha önce yazmıştım bir forumda konu olarak , hurdaları toplayıp bana 30 lira işciliğe toplamatma kurnazlığına sahip at hırsızı bunlar .ben kafa patlatacağım arızayı bulacağım ,onaracağım karşılığı 30 lira alacağım adam tamir attiğimin üstüne yüzlerce lira belki binlerce lira koyup satacak .
    30 liralık adam olmadığımı söyledim nerede tamir ettiriyorsa devam etmesini salık verdim .

• Bu tipler sahibinden de bir iki değil binlerce. Hepsi kolay para peşinde Uğur abinin dediği gibi piyasa ile oynamak çok kolay orda 5000dolara bu hoparlörü koyup satıldı ayağına yatanda muhtemelen bunun peşinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektürükçü

Mutlaka kablo kalitesi etken faktördür ,kaliteli sigorta derken iyi bir seramik sigorta yeterli olduğunu düşünüyorum abartmaya gerek yok .
    Konnektör bağlantılar kablo kalitesine paralel yine abartmadan mantıklı kompenant konursa ,iletkenlik konusunda az kayıpla Transistörden çıktığı gibi güç sağlanabilir .
    Tabi bunlarla bitmiyor , koruma devresindeki Röle kontakları çok önemli bir eleman . eski cihazlarda temizlenmesi değil ,mutlaka yenilenmesini tavsiye ediyorum , komitatörlerin kontaklarının temiz switchlerin kontaklarının temiz olması kayıpsız parazitsiz sinyal naklinde büyük görevi üstlenir , restorasyon işi çok kapsamlı uzun süren bir süreçtir . Eski cihazlarda ReCap işlemini kesinlikle olmazsa olmazları .
    Çıkan maliyet çoğu zaman bu derece kapsamlı olunca büyük oluyor , değecek veya kişi için değerli cihaz olması gerekir , herkes bunu anlayamayabilir

cevabınız için teşekkür ederim açıkçası benim yapmak istediğim bir hpm-100 ve sx serisinden bir receiver alıp bu cihazların iç kablolarını daha iyileriyle upgrade edip kulakla hissedilir bir fark yaratmak sizce bu yapılabilirmi ? sizce hpm-100 ün iç kabloları upgrade edilmelimi yoksa fabrikanın koyduğu kablolar yeterlimi ?

• quote:

İsterler 5000 dolarda sterlinde
    bu bir borsa , yükseltmekte kolay rayiç bedeli ,düşürmekte !!!.
    konut fiyatlarından daha kazançlı yatırım aracı haline soktular
    kıçı kırık ,çizik ,arızalı cihazları bilmeyene satmayı adet haline getirdiler . eskiciler oldu hi fi dükkan sahibi , daha önce yazmıştım bir forumda konu olarak , hurdaları toplayıp bana 30 lira işciliğe toplamatma kurnazlığına sahip at hırsızı bunlar .ben kafa patlatacağım arızayı bulacağım ,onaracağım karşılığı 30 lira alacağım adam tamir attiğimin üstüne yüzlerce lira belki binlerce lira koyup satacak .
    30 liralık adam olmadığımı söyledim nerede tamir ettiriyorsa devam etmesini salık verdim .

katılıyorum piyasa dediğimiz şey bir arz talep tir, eğer satılmıyorsa o fiyat semboliktir, mesela ben çocukluğumdan beri ses sistemlerine meraklıyım elime para geçtiğinde ilk aldığım şey hoparlör almak oldu veya olanı satıp üzerine para koyup daha iyisini almak her farklı arayışlar içinde oldum fakat bu aralarda cihazlarımı hep esnaflarla takas etmek zorunda kaldım ve esnaflar bana yolunscak kaz gözüyle baktıkları için benden çok para kazandılar bu benim çok kanıma dokunan bir durum oldu, hep yeni cihazlar kullandım dali zensor epicon serilerinin çoğunu kullandım ondan önce büyüklüğüne aldanıp jbl e100 tower kullanmıştım ama vintage cihazları dinledikten sonra ne kadar yapay bir ses dinlediğimi anladım oysa vintage cihazlardaki ses yumuşak ve detaylı beyni yormuyor sanki kadife gibi, o yüzden son zamanlarda vintage cihazlara yöneldim dinlediğim birçok hoparlör oldu aralarında sansui technics marantz altec akai ıtt canton gibi dönemin birçok hoparlörünü alma bahanesiyle esnaflarda uzun uzun dinlemişliğim vardır tüm bu hoparlörlerin sesleri beynimde kayıtlı halde ve bu hoparlörler içerisinde beni en çok memnun eden seriler hpm serisi ve jbl in l serisi oldu bu seriler içerisinde jbl l-100 century ve pioneer hpm-100 en beğendiğim hoparlörler oldu sanırım piyasada en çok adı bilinen hoparlörlerde sanırım bu iki model benim bu hoparlör arayışım içinde esnaflarda şunu farkettim bir hoparlörü ne kadar çok soran olursa fiyatı o kadar yükseltiyorlar, ama şunu farkettim ki hpm-100 gerçekten havada kapılıyor geçen kadıköyde bir dükkanda gördüm ertesi gün almak için plan yapıyordum gittiğimde satılmıştı tekrar gelirse beni arayın diye numaramı yazdırdım adam resmen suratıma dalga geçer gibi baktı delikanlı senin gibi dükkana yüzlerce kişi gelip soruyor dedi ben senin numaranı alsam neolur almasam neolur dedi hergün takip etmem lazımmış, işte bu sebeplerden esnaflara karşı soğuğum hoparlör alacaksam tanıdığın tanıdığında hpm-100 varmış bir sorayım satmayı düşünüyormu gibi muhabbetlerle cihaz almak çok daha iyi, ciddi anlamda bu esnaf milletine kıl olmaya başladım son günlerde

bence hiç HPM kablolarına dokunmayın , biraz masraflı olur belki ama KUplaj kondansatörleri , bakır veya gümüş ile değiştirirseniz , farklı bir sound alınabilir . SX 850 de yalnızca kabloları değiştirmekle hayal ötesi ses beklemek hayal
    Kapsamlı restorasyonla hissedilir fark ortaya çıkar kablolama değişmese bile

bunlar ciddi masraf işidir . üst sınıf kondansatörler standart kondansatörlere göre oldukça pahalıdır . yine tekrarlıyorum bolca switch ,komitatör ve tek rölenin olduğu amplifikatörünüzde uzun yıllar içinde oksidasyonun oluşturduğu kötü etki yalnızca kablo yenilemekle güzel hale gelmez .
    Bazı çalışmaların adını doğru koymak gerekir

• quote:

bence hiç HPM kablolarına dokunmayın , biraz masraflı olur belki ama KUplaj kondansatörleri , bakır veya gümüş ile değiştirirseniz , farklı bir sound alınabilir . SX 850 de yalnızca kabloları değiştirmekle hayal ötesi ses beklemek hayal
    Kapsamlı restorasyonla hissedilir fark ortaya çıkar kablolama değişmese bile

bunlar ciddi masraf işidir . üst sınıf kondansatörler standart kondansatörlere göre oldukça pahalıdır . yine tekrarlıyorum bolca switch ,komitatör ve tek rölenin olduğu amplifikatörünüzde uzun yıllar içinde oksidasyonun oluşturduğu kötü etki yalnızca kablo yenilemekle güzel hale gelmez .
    Bazı çalışmaların adını doğru koymak gerekir

anladım sn.elektürükçü ben en iyisi bu işlere hiç girmiyeyim, çünkü dediğiniz işlemler çok pahalı ve zahmetli gibi duruyor peki bu dediğiniz oksitlenme gibi şeyleri kontak sprayi sıkarak halledemezyiz

• Arkadaşlar aracımın orjinal teybine anfi cevirici taktım bufer ve hoparlörleri abfiye bağladım teyp acık dilken aracın gazina basınca giderkende bir ıslık çalar gibi ses cıkartiyor neden oluyor bilginiz varmı teyp kapalı da olsa arac calisirken anfide calisiyor. Cvb verirseniz sevinirim bilgisi olan arkadaslar

• En son restore ettiğim Akaı makara teyp switch . fotoğrafta soldaki konnektler kontak spray sıkılmış kontaklar , sağdaki kontaklar sökülüp özel sülosyonla temizlenmiş kontaklar . Kontak spray geçici çözümdür .
    Bu mesaja eklenen görseller:

PİONEER HPM-100 EFSANESİ 1976-∞

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 13 Mart 2016; 23:26:14 >
  • mehmetzali M kullanıcısına yanıt
    Montajını kim yaptı ? . kafası çalışan bir oto müzik sistemi montajcısına tekrar kontrol ettiriniz . hatalı bağlantı var ..
  • anladım sn.elektürükçü çok teşekkür ederim verdiğniz bilgiler için bu arada arkadaşlar satılık fiyatı şişirilmemiş temiz hpm-100 aranıyor bilginize, ayrıca hpm-100 için sx-850 yeterli olurmu yoksa sx 980 sx1080 gibi daha güçlü amfileremi bakayım
    Çok tutulan makul fiyatlı Sx 950 HPM için yeterli bir güç sağlar , tabiki 1250 ,1980 derim ama , 4000 ila 12000 bin lira arasında absurd fiyatla satılıyor , Ebay üzerinden bu tür cihazları getirmek kaça patlar bilmiyorum ama A.B.D mantıklı fiyatlara satılıyor ,üstelik gelir düzeyleri bizden çok yüksek olmasına rağmen .
    birileri ithal etsede nasıl oluyor ,nasıl geliyor ,kaça patlıyor, başa belamı oluyor öğrensek , Hiç cesaret edemedim ithal etmeye
    Yoksa inanılmaz burunları sürter bizdeki satıcıların ..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.