Şimdi Ara

Pioneer hpm 100-110-60 serisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
11.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar..2 hafta önce hpm 110 dinleme fırsatım oldu.1980 yapımı kolon olmasına rağmen sesi cok hoşuma gitti ses şiddetide oldukça tatmin ediciydi.
    bu hoparlörü nereden bulabilirim tavsiye edermisiniz...?amfimde sony str de685 buna uyumlu olur mu yardımlarınızı belkliyorum

• Pioneer'in Hpm serisi kolonları ilk çıktığı yıllardan taa ki bu yana halen çok sevilen ve Hi-Fi camiasında çok özel bir yeri olan kolon serisidir.

Ben de çok severim. Aslında sesi biraz parlak ve renkli verse de ben sahnesini, performansını ve neredeyse her anfiyle coşarcasına uyum sağlamasını çok seviyorum.

Sendeki anfi alt seri bir ürün ama eminim onu neredeyse orta sınıf receiver sınıfına oturtacak performansla ses almanı sağlayacaktır. Yalnız orjinalini ve temizini bulman zor ve iyi bir Hpm 100 kolon takımı temiz ve orjinalse, en az 1500 Tl'den başlar ki 2500 Tl'ye kadar da satan var.

Benim 2 arkadaşımda da Hpm serisi kolon var ve hatta birinde bir de Hpm 60'ta var. Ama sakın sorma satmıyorlar.:)

quote:

Orjinalden alıntı: gorkembilge

merhabalar..2 hafta önce hpm 110 dinleme fırsatım oldu.1980 yapımı kolon olmasına rağmen sesi cok hoşuma gitti ses şiddetide oldukça tatmin ediciydi.
    bu hoparlörü nereden bulabilirim tavsiye edermisiniz...?amfimde sony str de685 buna uyumlu olur mu yardımlarınızı belkliyorum

• aslında hoparlörün fiyatından cok merak ettiğim bu fiyata değer mi? piyasada okadar cok hoparlör varki bu paraya değiyor mu hakkını veriyor mu acaba 1500 ytlnin
  • Her ne kadar pek çok kişi bu konuda farklı düşüncelere sahip olsa da, bu tür ürünlerin fiyatlarını doğla piyasa arz-talep koşulları belirliyor.

O ürünün ilk çıktığı tarihteki, tüketici yorumları.
    Ürünün piyasa da bulunabilirliği.
    Ürünün piyasaya yeni çıkmış diğer ürünler karşısındaki verimliliği.
    Genel müşteri kitlesi üzerinde bıraktığı izlenimle ve halen tercih edilip edilmediği.
    Vb. Durumlar, fiyatları kendiliğinden ortaya çıkarıyor.

Hpm serisi Pioneer kolonların, L100 ve L112 serisi Jbl kolonların, Altec Lansing'in eski High-End serisi kolonların ve daha pek çok bunlar gibi markaların 30-35 yıl sonra bile halen performansları, yenilerin pek çoğu ile baş edebiliyorsa, bu boşuna değil!

Kaldı ki halen bile eski model sadece kolonlar değil pek çok Vintage sınıfına girmiş anfi vs. gibi cihazlar da pek çok yeni cihazın fiyatından üst paralara bile alıcı bulabiliyor.

• Geçen hafta gg da hpm100 satıldı temiz görünüyordu 1000ytl ye gitti.
  • bu hoparlörler kadar kaliteli ses alabileceğim başka alternatifler önerebilirmisiniz su sıra alacağım
  • gittigidiyor ve sahibinden.com da sık sık ilanları oluyor
  • şimdi bu hoparlör için mal sahibi istdiğini ister saygı duymak lazım cünkü mal onun .

benim şahsi kanaatim bu hpm serisini belli bir kısım ikinci el satanlar bu fiyatları anormal şişiriyor ben 500 tl bile vermem galiba fırsat cılık yapılıyor internete iyi bakarsan hpm serisinin parcaları bile mercedes parcalarından pahalıya satılmaya calışılıyor kalite olarak görünüşü düğünsalonlarındaki hoparlörlere benziyor körüksüz baslar sesini dinlemedim ama bendeki klipsch rb 51 bunlardan daha iyi ses cıkarır .tecno tarzı müzikler dinliyorsan seste canlılık ve güc arıyorsan klipsch öneririm kısık seste bile gayet iyi
  • feeluive verdiğin linkteki satıcı bayağı sağlam istemiş bu kolonlar için cidden el yakacak cinsten...
    bulmak zor cidden aradım fakat kaydadeğer seyler bulamadım pioneer hpm serisinden başka bu sekilde verim alabileceğim hoparlör tavsiyesi yapabilirmsnz
  • Hpm serisinin en küçüğü bile Sendeki Klipsch RF51 ile oyun oynar da, şaşkınlıktan azını bile kapatacak fırsat bulamazsın!

Hpm serisi kolonlar, anfi kurtaran kolon olarak, özellikle de her anfi ve müzik türüyle inanılmaz derece de uyum ve performans içinde çalışmalarıyla ünlüdür. Fiyatlarının da yüksek olması bu sebeple.

Bu sebeple dinlemediğin kolonlar hakkında fikir yürütme! Çünkü her iki kolon da evinde olsa ve ikisini yanyana dinlesen, tüm düşüncelerin altüst olur.

quote:

Orjinalden alıntı: süper cüp

şimdi bu hoparlör için mal sahibi istdiğini ister saygı duymak lazım cünkü mal onun .

benim şahsi kanaatim bu hpm serisini belli bir kısım ikinci el satanlar bu fiyatları anormal şişiriyor ben 500 tl bile vermem galiba fırsat cılık yapılıyor internete iyi bakarsan hpm serisinin parcaları bile mercedes parcalarından pahalıya satılmaya calışılıyor kalite olarak görünüşü düğünsalonlarındaki hoparlörlere benziyor körüksüz baslar sesini dinlemedim ama bendeki klipsch rb 51 bunlardan daha iyi ses cıkarır .tecno tarzı müzikler dinliyorsan seste canlılık ve güc arıyorsan klipsch öneririm kısık seste bile gayet iyi

• anfi kurtaran hoparlörler yüksek desibelli olmuyormu teknika klipsch de bunlardan biri ben her ikisinide dinledim yakın cevremde ayrıca bende rb 51 deil rb 81 var ses ve kalite olarak hpm serisinden daha kaliteli hpm serisinde baslarda körük mevcut deil bu özellik körüklü bir bas sürücüsüyle nasıl aynı olur ben her ikisini de dinledim ve düğün salonlarında ki ticari kolonlardan hiç farkı yok ama milletin zevki ne diycen kimisi suny le mutlu olur kimiside B&W beğenmez belli bir kısım bu hoparlör iyi dir diye iyi anlamına gelmez eğer bu hoparlörler iyiyse bir cok marka vasttır bence bu hpm serisini ikinci el satıcıları fiyatlarını anormal şişiriyor satın alırken para etmez ölü fiyattan alır satarken de sanki bundan daha iyisi yok gibi şişirip satarlar
  • Bîr sat?r usttek? yaz?nda d?nlemed?m d?yorsun. S?md? ?se d?nled?m d?yorsun.

Bu arada her sey des?bel deg?l.

H?-F? konusunda b?r kac y?ll?k oldugun, her hal?nden bell?. Esk? olsayd?n asla boyle b?r yorum yapmazd?n HPM hakk?nda.

En k?sa zamanda do?ru duzgun b?r konf?gurasyonla HPM,?n her hang? b?r model?n? d?nlemen? tavs?ye eder?m. D?nle. de bu sana b?r H?-F? ders? olsun.

Jbl L112'L100 ve P?oneer HPM 40-60-100-150 H?-F? dunyas?nda tar?h yazan kolonlardand?r. Amer?ka da dah?l tum dunya da halen ozel ?lg? goren ve halen de pek cok kolonu taht?ndan edeb?lecek kolonlard?r.

30 y?ldan fazla zaman gec?rmeler?ne ragmen, o haller?yle s?md? b?le cok ?y?ler. Istanbuldaysan sana canl? canl? heps?n? s?rayla d?nleteb?l?r?m. Tab? kend? s?stem?m? de.

Sayg?lar...
  • Bir satır üstteki yazında dinlemedim diyorsun! Şidi ise dinledim diyorsun!

Bu arada her sey desibel demek değil!

Hi-Fi konusunda bir kaç yıllık olduğun, her halinden belli. Eski olsaydin, asla boyle bir yorum yapmazdın HPM hakkında.

En kısa zamanda doğru duzgun bir konfigurasyonla HPM,in her hangi bir modelini dinlemeni tavsiye ederim. Dinle de bu sana bir Hi-Fi dersi olsun.

Jbl L112'L100 ve P?oneer HPM 40-60-100-150 Hi-Fi dunyasında tarih yazan kolonlardandır. Amerika da dahil tum dunya da halen ozel ilgi goren ve halen de pek cok kolonu tahtından edebilecek kolonlardır.

30 yıldan fazla zaman geçirmelerine rağmen, o halleriyle şimdi bile cok iyiler. İstanbul'daysan sana canlı canlı hepsini sırayla dinletebilirim. Tabi kendi sistemlerimi de.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 15 Haziran 2009; 10:47:57 >
  • hpm 100

• valla teknika arkadaşım sana ne diyim senin dediğin olsun ama ben eskisi gibi artık koşturamıyorum üşenmesen klipişch leri alıp sana gelirdim

ama kulaklarım beni yanıltmaz gözlerimde bu konuda körüksüz hoparlörün yeni nesil körüklü hoparlörden daha iyi bas sesi cıkaracağını hiç sanmıyorum ve dinlememe hiç gerek yok kanısındayım zaten fazlasıyla dinledim

• ama şu konuda sana katılırım tiz ve desibelli orta seslerde körüksüz hoparlörler mükemmel ses veriri buna şahit olmuşumdur ve elimde USA yapımı 10 sene önceki aleminyum bobin sarımlı mid hoparlör mevcut sesine hayran kalmıştım ve aldım . ama kabin mevzu olduğunda hpm serisi üst ve orta seslerde ön plana cıkabilir ama alt seslerde hic sanmam basın ne şekilde tepki gösterceğini sende bilirsin
  • bir hususta bildiklerimi belirtmek isterim, yanlışım varsa düzeltin

körüklerin kalın olmasının alt seslerde başarı sağladığı doğrudur
    sinema amaçlı subwoofer'larda genelde kalındır ve haliyle patlama, sarsıntı gibi efekleri daha gerçekçi verir
    fakat kalın olmasının dezavantajları da vardır
    bobinin eski haline gelmesi biraz zaman alır ve müzikal için pek ideal değildir
    hpm serisi hoparlörler müzikal için oldukça uygundur
    özellikle seri bas sesi üretmek için körüğü ince olan woofer daha iyi sonuç verir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratTURAN1977 -- 15 Haziran 2009; 23:37:48 >
  • SuperCube'ye bir türlü anlatamıyorum bazı şeyleri.

Halbuki bırak HPM100'ü bir tane HPM 40 bile dinlese neye uğradığını şaşıracak ve kendi kolonlarını hemen takasa verecek ama. O da haklı. Çünkü, dinlememiş.

Ben kendim toplamda 40.000 dolarlık sisteme sahip olan biri olarak HPM serisi kolonlar hakkında böyle bir yorum yapıyorsam bir sebebinin olduğunu ve bunun da boşuna olmadığını anlaması lazım. Ama neyse.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.