Şimdi Ara

PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.627
Cevap
46
Favori
206.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dune base 3d siparişi gectim acaba bunu mu alsam ne önerirsiniz?
    yabancı forumda anladığım kadarıyla bdp-150 de üzerinde 1.o5 firmware yüklü ise almayın yükseltemezsiniz diyor 1.02 yi ise 4.03 yapabilirmişiz
    If you have a BDP-140/440, you can easily install CFW 4.02 or 4.03 (there is a specific CFW for each model).
    If you have a BDP-150 with 1.02, it's the same. Don't buy nor install FW 1.05 on it, as you won't be able to install any CFW afterwards.
    If you have a BDP-450 with 2.05, it's the same. Don't buy nor install FW 2.09 on it, as you won't be able to install any CFW afterwards.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysndnz -- 13 Şubat 2013; 21:32:32 >
  • Cihazın iç görünümü.

pek de dolu değilmiş yani

PIONEER BDP-140 / BDP-150 CFW->3D Bluray.ISO Full menü,Cinavia-Region Free,Harici Altyazı,SACD,DVD-A
  • quote:

Orijinalden alıntı: adoni

Samet kardeş valla çok dua aldın bu iş sayesinde

Ne demek kardeşim, takıldığın bir yer olursa ara direk.
  • bu cihazın işlemcisi ne charnel?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

quote:

Orijinalden alıntı: sadays

eline sağlık muhteşem olmuş böylece bir taşla bir kaç kuş vurmuşsun

benim de bugün elime qdeo chipli asus bds-700 geçti oppo'nun 1/3 fiyatına aldırdım ingiltereden

bakalım ben de test yapıp koyacağım DRF forumuna ve buraya ve TF'a ama ne zaman fırsat bulursam

Hayırlı olsun, çok merak ediyorum bu cihazı. Detaylı incelemeden önce biraz kısaca bahsetsen, görüntü kalitesi, test videolarındaki performansı vs..

oppo topiğine bir iki mesaj yazdım

1- qdeo işlemcisi balon çıktı 1186 ve sigma 8672 ayarında belki %10 daha iyi ama asla daha fazla değil oppo topiğindeki ara gazı ile ben açıkçası cam gibi bir görüntü bekliyordum bir de benim tv 64d8000 plazma lcd alıp bağlayacak olanlar hüngür hüngür ağlar o yüzden bence eşek yükü paraya gerek yok (ben kendimi tüm forumdaşlar için feda etmiş oldum)

2- mkvlerin gömülü altyazı olanlarında sorun yok harici olanları notepad ile açıp utf8 yapıp kaydedince onda da sorun yok mkvlerde ses değiştirirken sorun yok

3- iso ve 3d.isoları sanki blu-ray disk koymuşsun gibi menülü oynatıyor ama maalesef harici altyazı ile göstermiyor

4- denemeye ve charnelin verdiği rus ve çin forumlarını google translate ile araştırmaya devam bu cihazı adam etmem lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: charnel

quote:

Samet kardeş valla çok dua aldın bu iş sayesinde

Ne demek kardeşim, takıldığın bir yer olursa ara direk.

Tamam kardeşim cihaz bir gelsin bakalım eğer istediğim performans varsa dune işi yatar c200 ve bununla devam ederim
  • BDP-150 sahipleri ya da sahip olmayı düşünenler bu modelde de korkulacak birşey yok :)

Custom Firmware (4.03)
    https://mega.co.nz/#!1E9DFa4S!ett95ClUQwJPDEZnLy89UkKsbYBmAroAVtT50yyt7BA

Firmware Activitation
    https://mega.co.nz/#!EM0RAQBZ!Px6y9Do0g67F_8om6M5UAiHEmwJX7OBAuXa9LcKaqJ4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 13 Şubat 2013; 22:19:44 >

• @sadays,

BDP-140
    CPU - MT8555http://www.mediatek.com/en/Products/product_content.php?sn = 71
    audio DAC - AK4430http://www.asahi-kasei.co.jp/akm/en/product/ak4430/ak4430.html

--

Aslında şu 5.08 gibi üst versiyonlarında mevcut özellikler daha da gelişiyor, hızlanıyor vs. Hatta NFS,SMB gibi özellikler de gayet stabil olarak çalışıyor sanırım. Bakarsın kırarlar onu da bi şekilde bir ara.

Ruslar bu 4.03 ü kırınca, Çinli abi azmedip şifreleme algoritmasını oturup tamamen değiştirmiş ama ümit kesilmez.

--

Ben Asus un full menu olayını bilmiyodum valla. Aslında kağıt üstünde çok güzel duruyormuş özellikleri

• simdi 150 de sorun var mı yok mu :)

140 ın kutusunu acmadım. yarın gidip iade edip 150 alacagım eger 150 ler de sorunsuzsa
  • 140 ile 150 arasındaki fark nedir acaba?Almaya değermi?
  • quote:

140 ile 150 arasındaki fark nedir acaba?Almaya değermi?

bir muamma da o?

hazır 140 lar sorunsuz ise 150 icin riske girecek ne artısı var?
  • @charnel

3d olayından pek anlamadığım için bir şey sormak istiyorum. Yaklaşık 4 yıldır wd iki modelini kullandım. Şimdi yeni bir 3d tv aldığım için yeni bir oynatıcıya ihtiyacım var

Bu cihazı alırsam ve custom fw yi yüklersem hdd üzerinden 3d filmleri sorunsuz bir şekilde izleyebilir miyim?

Bir de bdp 140 piyasada bulunmuyur. Fakat bdp 150 dr da var. Aynı ustom fw yi yüklersek başarılı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CANOZ -- 14 Şubat 2013; 0:34:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CANOZ

@charnel

3d olayından pek anlamadığım için bir şey sormak istiyorum. Yaklaşık 4 yıldır wd iki modelini kullandım. Şimdi yeni bir 3d tv aldığım için yeni bir oynatıcıya ihtiyacım var

Bu cihazı alırsam ve custom fw yi yüklersem hdd üzerinden 3d filmleri sorunsuz bir şekilde izleyebilir miyim?

Bir de bdp 140 piyasada bulunmuyur. Fakat bdp 150 dr da var. Aynı ustom fw yi yüklersek başarılı olur mu?

bende BDP-140 var su anda yanımda duruyor, kapalı kutu teknosa dan alınma.

belki yarın BDP-140 ı iade edip 150 alacagım. istanbulda iseniz, irtibatta olalım. Metrocity ya da Kanyon Teknosa ya iade ederim edersem. oradan da direk telefon ile ayırtırsınız, 1-2 gun tutuyorlar. zaten cok giden bir urun olmadıgı icin sorun cıkarmazlar ayırtmada, ben ayırtarak almıstım

• Sanırım herkesin google a BDP-140 VS BDP-150 yazınca çıkan şu linke ihtiyacı var.

http://www.pioneer.eu/eur/products/42/84/222/compare.html?__P2=60443&__P3=56788

Görünen farklar;
    BDP-140 ın optik dijital çıkışı var, 150 nin koaksiyel dijital
    BDP-150 1080p ye upscale yapıyor BDP-140 yapmıyor
    Control APP ve İControl AV2012 App BDP-150 de var BDP-140 de ise IControl AV2 App var
    BDP-150 nin oynatmak için kabul ettiği dosya formatları ve disk çeşitleri BDP-140 dan az hatta görünen resmi olarak
    BDP-140 mkv oynatırken BDP-150 ye yazmamışlar
    BDP-150 PAL/NTSC DUAL sistem değil ne demekse artık NTSC PAL mi kaldı
    BDP-150 Stand by da 0.45w ve çalışırken 20 w harcıyor BDP-140 ise standby 0.3w ve çalışırken 23 w.
    Birde BDP-140 ta BD LIVE yok görünüyor buda biraz garip hata olduğunu düşünüyorum
    BDP-140 AVCHD DİSK desteği içeriyor BDP-150 de yok
    DTS 96/24 ve DTS-ES BDP-150 de yok görünüyor BDP-140 da var
    Buna karşılık LPCM de 140 da yok görünüyor 150 de var
    DYNAMIC RANGE control BDP-140 da var 150 de yok
    DTCP over IP buda neydi emin değilim ana BDP-140 da var 150 de yok

Bana biraz tuhaf geldi farklar pioneer in resmi sitesi olmasına rağmen ama birde sizler bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 14 Şubat 2013; 9:00:41 >

• Ben satın aldığım zaman bdp-140 usb'den sadece fat32 formatı, bdp-150 ise hem fat32 hem de ntfs formatını tanıyor diye bdp-150'yi tercih ettim.O zaman iki cihaz arasındaki özellikleri kullanım kılavuzlarını indirerek karşılaştırmıştım.Tabi ki bu şekilde çıkan custom fw'ler ile durumlar ne şekilde değişir onu bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack_sparrow_82 -- 14 Şubat 2013; 10:06:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @CANOZ,

3D den kastınız 3D.iso ise zaten en doğru alet budur. Full menu olayı, TR karakter destekli altyazı desteklemesi sebebi ile şu an eşi benzeri yok.

3D SBS .mkv ise, ben bu türde hiç film çekmedim şimdiye kadar ama oynatır elbette. Bu türü 3D olmayan media player lar bile oynatıyor zaten. BDP-140 ise altyazısını bile buna göre otomatik ayarlıyor.

BDP-150 için alet içinde hangi yazılım olduğu önemli.

v1.05 yüklü ise şöyle bir bilgi var.

Official firmware v1.05
    Improved playback of BD-R/RE
    Improved performance
    Can not flash the old firmware and modified
    Removed the possibility to interrupt load U-Boot

Yani bu yazılımla CFW yüklenemez ve FW downgrade yapılamaz manasına geliyor gibi.

v1.05 çıkış tarihi 22.11.2012. Aslında yeni alınacaklarda bu tarihten eski üretimli olması yüksek ihtimal ama yine de risk olabilir. Ya da alınıp, bakılıp geri verilinebilir belki.

Bence yine de biraz riskli gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charnel -- 14 Şubat 2013; 10:11:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jack_sparrow_82

Ben satın aldığım zaman bdp-140 usb'den sadece fat32 formatı, bdp-150 ise hem fat32 hem de ntfs formatını tanıyor diye bdp-150'yi tercih ettim.O zaman iki cihaz arasındaki özellikleri kullanım kılavuzlarını indirerek karşılaştırmıştım.Tabi ki bu şekilde çıkan custom fw'ler ile durumlar ne şekilde değişir onu bilemem.

CFW ile BDP-140 Fat32, NTFS hatta EXT2/3/4 Formatlarını sorunsuz görüyor. Hatta 3 TB üstü HDD leri dahi görebiliyor.

Bu arada merak eden arkadaşlara yardımcı olmak sizdeki BDP-150 nin FW sürüm kodunu ve ne zaman aldığınız bilgisini paylaşabilir misiniz?
  • Yaklaşık 1,5 ay önce aldım.Fw si eskiydi v.1,05'e ben yükselttim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

@CANOZ,

3D den kastınız 3D.iso ise zaten en doğru alet budur. Full menu olayı, TR karakter destekli altyazı desteklemesi sebebi ile şu an eşi benzeri yok.

3D SBS .mkv ise, ben bu türde hiç film çekmedim şimdiye kadar ama oynatır elbette. Bu türü 3D olmayan media player lar bile oynatıyor zaten. BDP-140 ise altyazısını bile buna göre otomatik ayarlıyor.

BDP-150 için alet içinde hangi yazılım olduğu önemli.

v1.05 yüklü ise şöyle bir bilgi var.

Official firmware v1.05
    Improved playback of BD-R/RE
    Improved performance
    Can not flash the old firmware and modified
    Removed the possibility to interrupt load U-Boot

Yani bu yazılımla CFW yüklenemez ve FW downgrade yapılamaz manasına geliyor gibi.

v1.05 çıkış tarihi 22.11.2012. Aslında yeni alınacaklarda bu tarihten eski üretimli olması yüksek ihtimal ama yine de risk olabilir. Ya da alınıp, bakılıp geri verilinebilir belki.

Bence yine de biraz riskli gözüküyor.

Selamlar

Dostum sizin koyduğunuz resimler TANGLED mkv değl miydi TR altyazılı olan hani

• Yok hayır, 3D Blu ray di.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.