Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.040
Cevap
88
Favori
466.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hknbjk

Arkadaşlar aranızda kullanan varmı bilmiyorum ama Pino VSX 920 modeli ile NS 555 uyumu nasıldır..??

Hem müzik hemde film diyelim kullanım amacına .. ağırlık müzik...

777 ile dahi uyum sağlayabilirken,555 ile bence hiçbir sıkıntı olmaz.Bana şu an için sinemadan ziyade müzikal anlamda keyif verebilecek bir parlaklığı var sesinin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknbjk

Arkadaşlar aranızda kullanan varmı bilmiyorum ama Pino VSX 920 modeli ile NS 555 uyumu nasıldır..??

Hem müzik hemde film diyelim kullanım amacına .. ağırlık müzik...

777 ile dahi uyum sağlayabilirken,555 ile bence hiçbir sıkıntı olmaz.Bana şu an için sinemadan ziyade müzikal anlamda keyif verebilecek bir parlaklığı var sesinin.
  • sevgili Orhan ,bayram indirimi yapmış yine,ilgilenenler bakabilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_51820030/mpage_1//tm.htm#51854744
  • Arkadaşlar AS-BT100 Bluetooth Adapter hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

laptopta tanıttım avr yi fakat yazılım eksik diyor. bu konuda bilgisi olan varmı aramızda.
  • Arkadaşlar yukardaki mesajda sorduğum soruyla ilgili A2DP adlı bir özellik gerektiği yazıyor:http://www.pioneer.eu/tr/products/42/203/17331/AS-BT100/index.html

Acaba laptopta bu A2DP özelliği olmadığındanmı avr ile laptop bluetooth tan veri alıp veremiyor.
  • maximum 1600 liraya pioneer avr ve pioner 5.1 hoparlör ne tavsiye edersiniz ve nerden alabilirim.ilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum
  • wharfedale crystal 2 40 hcp 5.1 set nasıldır acaba
  • yav bu meletin ses sınırlama desteği yok mu ?

film izlerken savas veya hareket sahnelerinde ses dogal olarak artıyor. Apartmanda yasadıgımdan bir nebze kısıyorum fakat bu seferde normal sahnelerde ses duyamıyorum. aç kapa aç kapa off yanı :D

eskiden samsung tv lerdemi ne vardı ses db limitleme diye varmıdır bizim 919 da :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

Arkadaşlar yukardaki mesajda sorduğum soruyla ilgili A2DP adlı bir özellik gerektiği yazıyor:http://www.pioneer.eu/tr/products/42/203/17331/AS-BT100/index.html

Acaba laptopta bu A2DP özelliği olmadığındanmı avr ile laptop bluetooth tan veri alıp veremiyor.

Beyler pc üzerinden avr den müzik dinlemek isteyenler için linkteki:http://www.kullan.net/program_indir/6647-ivt-bluesoleil-v6.0-build-227.html

adresten ilgili programı indirin ve kurun.

3 gündür bunu yapabilmke için uğraşıyorum bir tek bu programla oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

yav bu meletin ses sınırlama desteği yok mu ?

film izlerken savas veya hareket sahnelerinde ses dogal olarak artıyor. Apartmanda yasadıgımdan bir nebze kısıyorum fakat bu seferde normal sahnelerde ses duyamıyorum. aç kapa aç kapa off yanı :D

eskiden samsung tv lerdemi ne vardı ses db limitleme diye varmıdır bizim 919 da :D

sub ın arkasından biraz kısın normal kulelerden insanı rahatsız edecek kadar ses çıkmaz herhalde..
    sub sesi kısmak istemem derseniz yine sub ın arkasındaki 80-200 yazan değeri aşağı çekerek bass ın şiddetini azaltabilirsiniz..

aynı sahneyi tekrarlayarak ayarları kendiniz yapın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

maximum 1600 liraya pioneer avr ve pioner 5.1 hoparlör ne tavsiye edersiniz ve nerden alabilirim.ilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum

tam yerine düştünüz..kampanya var..
    bizde ürünlerimizi bu arkadaştan aldık kesinlikle güvenebilirsin..crystal 40 ları tavsiye etmem..

vsx-920 + 5.1 hop seti.. 1150 + 430 : 1580

http://forum.donanimhaber.com/m_51820030/mpage_1//tm.htm#51854744
  • Arkadaşlar 920 ile jamo 128 kulelerin uyumu nasıl olur sizce?
    Ayrıca yanında jamo sw303 woofer, jamo surround 50ıı ve center 50ıı takım var.Benim için önemli olan kuleler diğerlerini alsamda olur almasamda...Fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.(Sinema öncelikli müzik arada sırada dinlerim()
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

quote:

sub ın arkasından biraz kısın normal kulelerden insanı rahatsız edecek kadar ses çıkmaz herhalde..
    sub sesi kısmak istemem derseniz yine sub ın arkasındaki 80-200 yazan değeri aşağı çekerek bass ın şiddetini azaltabilirsiniz..

valla üstat bende sub yok :D

ve kulelerde durum soyle 3.5 mt dinleme mesafesi ve otomatik ayarlarda -30 -25 aralıgında patlama savas sahmelerınde heralde 2 ust komsu duyuyordur :S

normal durumda 35-40 aralıgına cekmem gerekiyor :D

salon 37 m2 ama ortadan böl 19-20 m2 lik bir alana direk ses veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: adoni

Arkadaşlar 920 ile jamo 128 kulelerin uyumu nasıl olur sizce?
    Ayrıca yanında jamo sw303 woofer, jamo surround 50ıı ve center 50ıı takım var.Benim için önemli olan kuleler diğerlerini alsamda olur almasamda...Fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.(Sinema öncelikli müzik arada sırada dinlerim()

üstat hoperlör bütçen ne kadar ?

ne kadar teşhir tavsiye etmesemde mediamarket optimumda benim jamo 606 serisi var . iyi bir pazarlıkla alınabilir heralde. ben 1400 e almıstım gecen sene. şu anda fiyatı 1450 tl . ama dersin biliyorum bunlar elinizde kaldı flan . duzgun fiyat verin. yardımcı olurlar.

ben 919 ve 5 hop jamo 606 set kullanmaktayım.

• quote:

quote:

quote:

ve kulelerde durum soyle 3.5 mt dinleme mesafesi ve otomatik ayarlarda -30 -25 aralıgında patlama savas sahmelerınde heralde 2 ust komsu duyuyordur :S

siz otomatik mcacc daki ayarlara ellemeden mi kullanıyorsunuz sistemi..

o zaman hop lar "large" olarak seçilmiştir.. manual mcacc a gidin eq ayarlarından kulelere ait olan 63 hz bandını aşağı çekin..
    bass efekti azalır..ayrıca channel level dan merkez hop un sesini açıp kuleleri kısabilirsiniz..

ama en kısa zamanda sub alın.. kampanya daki 5.1 e dahil olan s-21w var 100 watt..
    ayrıda satılıyor mu sorun..yeterde artar.. ayrı satılmıyorsa 100 watt olan sony nin sa-w2500 ü
    var onu alabilirsiniz oldukça hesaplıydı..döviz artıından önce..araştırmak lazım

max 400 tl lik sub işiniz görecektir

buldum... http://www.hizlial.com/elektronik/profesyonel-ses-sistemleri/sony-sa-w2500-subwoofer-hoparlor-yeni-urun_05.005.4140.0004.htm#tabs

kon u 25 cm normalde 100 watt lık sub larda 25 cm kon zor bulursun 20-22 cm olurlar.. oda da duvar köşs,ne koyarak efekti arttırabilir..tv yanına koyarak azaltabilirsin..sürekli kapatmana gerekte yok..sinyal almayınca otomatik kapanma özelliği var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 22 Ağustos 2011; 0:17:09 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adoni

Arkadaşlar 920 ile jamo 128 kulelerin uyumu nasıl olur sizce?

üstat hoperlör bütçen ne kadar ?

ne kadar teşhir tavsiye etmesemde mediamarket optimumda benim jamo 606 serisi var . iyi bir pazarlıkla alınabilir heralde. ben 1400 e almıstım gecen sene. şu anda fiyatı 1450 tl . ama dersin biliyorum bunlar elinizde kaldı flan . duzgun fiyat verin. yardımcı olurlar.

ben 919 ve 5 hop jamo 606 set kullanmaktayım.

Hocam bu hoparlör ve avr çok uygun fiyata gelecek ciddi anlamda bir sıkıntı yaratmayacaksa alacağım.Bütçe şuan için çok fazla değil ama sabrımda kalmadığı için bu yolu seçiyorum.:(Yamah avr ile bu kuleler baya iyi dinledim ama 920 nasıl olur göreceğiz

• quote:

quote:

quote:

quote:

siz otomatik mcacc daki ayarlara ellemeden mi kullanıyorsunuz sistemi..

o zaman hop lar "large" olarak seçilmiştir.. manual mcacc a gidin eq ayarlarından kulelere ait olan 63 hz bandını aşağı çekin..
    bass efekti azalır..ayrıca channel level dan merkez hop un sesini açıp kuleleri kısabilirsiniz..

ama en kısa zamanda sub alın.. kampanya daki 5.1 e dahil olan s-21w var 100 watt..
    ayrıda satılıyor mu sorun..yeterde artar.. ayrı satılmıyorsa 100 watt olan sony nin sa-w2500 ü
    var onu alabilirsiniz oldukça hesaplıydı..döviz artıından önce..araştırmak lazım

max 400 tl lik sub işiniz görecektir

buldum... http://www.hizlial.com/elektronik/profesyonel-ses-sistemleri/sony-sa-w2500-subwoofer-hoparlor-yeni-urun_05.005.4140.0004.htm#tabs

kon u 25 cm normalde 100 watt lık sub larda 25 cm kon zor bulursun 20-22 cm olurlar.. oda da duvar köşs,ne koyarak efekti arttırabilir..tv yanına koyarak azaltabilirsin..sürekli kapatmana gerekte yok..sinyal almayınca otomatik kapanma özelliği var..

yanlız soyle bişi var yok dediysem varda yok :D

hanım yuzunden takılı degil

sony Sa Wm200 bu model var :D

• vay benim sevgili kılıbık kardeşim.. benim hanımda çok ciddi karşı çıktı şöyle böyle..
    kule hop, her taraf kablo olacak vb..
    bende kızdım..senin mobilyan, bibloların vb ıvır zıvır şeylerin var, benim fengşui mi bozuyor
    bu evde bizimde eşyamızın olmasında hakkımız yok mu dedim masaya vurdum

hanım efendiler zevklerine göre herşeyi alacak, bizde uslu uslu dizlerinin dibinde oturacağız.
    olmaz kardeş bize yakışmaz..

80 watt mış...daha ne olsun..eşinizi ikna etmeniz gerekiyor.. http://www.sony.com.tr/product/hfc-speaker/sa-wm200
    yada masaya yumruk :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 22 Ağustos 2011; 8:53:16 >

• quote:

vay benim sevgili kılıbık kardeşim.. benim hanımda çok ciddi karşı çıktı şöyle böyle..
    kule hop, her taraf kablo olacak vb..
    bende kızdım..senin mobilyan, bibloların vb ıvır zıvır şeylerin var, benim fengşui mi bozuyor
    bu evde bizimde eşyamızın olmasında hakkımız yok mu dedim masaya vurdum

hanım efendiler zevklerine göre herşeyi alacak, bizde uslu uslu dizlerinin dibinde oturacağız.
    olmaz kardeş bize yakışmaz..

80 watt mış...daha ne olsun..eşinizi ikna etmeniz gerekiyor.. http://www.sony.com.tr/product/hfc-speaker/sa-wm200
    yada masaya yumruk :)

Yav aslında power kablosu ses uzatma kablosu hatta tekerlek bile aldım sub a ama bı fırsat olmadı annemın evınde getıremedım :D

bu arada yumruk olayını karıstırma dun tartısma cıktı. kapıyı yumrukladım . kendmi hastanede rontgen cekerken buldum. bir ihtimal parça kırıgı olabılır dıyorlar :S

sargıda kendılerı su anda :S

• :D canım gürleyinde sakin olun..bende praktikerden parke renginde kablo gizleme
    kanalları aldım, kenardan süpürgeliklere monte ettim..biraz ufak almışım..sadece
    sub ın kablosu açıkta..ve malum elektrik kabloları..

bu arada geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 22 Ağustos 2011; 8:56:32 >
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.