Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hknbjk

Bende soruma cevap alamadım :(

Kardeş bak 3 mesaj üstte cevap yazdık görmedinmi.
  • Hala kuramadim cumartesi insallah :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

quote:

Yok göremedim :(

jonywayt bu arkadaşa yazılan bi cevap var bu mesajı kast ediyorsanız
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

quote:

Yok göremedim :(

jonywayt bu arkadaşa yazılan bi cevap var bu mesajı kast ediyorsanız

Pardon ben karıştırmışım ve sorduğunuz soruda yardımcı olamicam bana yabancı cihazlar. kolay gelsin.

• Ok tşk.ler

Başka görüşü olan varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknbjk -- 15 Temmuz 2011; 15:13:57 >
  • hkn sana tf da cevap vermiştim sanırım..

fişi çekince amfi ayarları sıfırlanmaz..

stereo da bile; eğer sub kapalı değilse sub dan bass ses çıkar..elinizi körüğe değdirirseniz anlarsınız..daha etkin bass için adv surr tuşundan ext.stereo veya unplugged gibi hazır eq ayarlarını tercih edebilirsiniz..

medya playerınızdan bir şarkı, açın x-over la oynayın bass ın nasıl değiştiğini duyarsınız.

sub pre out a aktif sub bağlanır.. 30 m2 altı için 100 watt..daha büyüğü için 150 watt üstü yeterli olur..ben 27 m2 de 160 watt sub kullanıyorum. otomatik mcacc yaparken bana sesini kıstırıyor fazla diye..isterseniz bu durumu geç diyebiliyorsunuz. o zaman çok yüksek sesle bas alırsınız filmlerde.. sub ın sesi %40 açık..amfide -6db..amfi arkasındaki diğer ayarı 100-120 hz ye ayarlarsınız odanız 20-30 m2 arası ise..

tatildeyiz vesselam fırsat oldukça bakıyoruz..herkese iyi forumlar ve iyi tatiller..

• quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

hkn sana tf da cevap vermiştim sanırım..

fişi çekince amfi ayarları sıfırlanmaz..

stereo da bile; eğer sub kapalı değilse sub dan bass ses çıkar..elinizi körüğe değdirirseniz anlarsınız..daha etkin bass için adv surr tuşundan ext.stereo veya unplugged gibi hazır eq ayarlarını tercih edebilirsiniz..

medya playerınızdan bir şarkı, açın x-over la oynayın bass ın nasıl değiştiğini duyarsınız.

sub pre out a aktif sub bağlanır.. 30 m2 altı için 100 watt..daha büyüğü için 150 watt üstü yeterli olur..ben 27 m2 de 160 watt sub kullanıyorum. otomatik mcacc yaparken bana sesini kıstırıyor fazla diye..isterseniz bu durumu geç diyebiliyorsunuz. o zaman çok yüksek sesle bas alırsınız filmlerde.. sub ın sesi %40 açık..amfide -6db..amfi arkasındaki diğer ayarı 100-120 hz ye ayarlarsınız odanız 20-30 m2 arası ise..

tatildeyiz vesselam fırsat oldukça bakıyoruz..herkese iyi forumlar ve iyi tatiller..

açıklamalar için teşekkürler.

iyi tatiller dilerim.

• '' otomatik mcacc yaparken bana sesini kıstırıyor fazla diye.. '' Kıstırma nedeni w gücü yüksek olduğundan değilde akustik nedenlerden dolayıdır büyük ihtimal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

'' otomatik mcacc yaparken bana sesini kıstırıyor fazla diye.. '' Kıstırma nedeni w gücü yüksek olduğundan değilde akustik nedenlerden dolayıdır büyük ihtimal.

evet haklıda olabilirsiniz..ama %40 açık olan sesin gücü atıyorum 80 watt a eş değerse, bende %60 açmışsam kıstırıyordur..
    bunun yanında 80 hz ye düşürürseniz, bu seferde sesi %60-70 açtırabilir etkin bass çıkması için.
    diğer faktörde sub ı odanın köşesine yerleştirmem olabilir ki en etkili bass sesin alındığı konumdur sub için..

sub ın oda içindeki konumu için blog umdaki bilgilere göz gezdirebilirsiniz..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

'' otomatik mcacc yaparken bana sesini kıstırıyor fazla diye.. '' Kıstırma nedeni w gücü yüksek olduğundan değilde akustik nedenlerden dolayıdır büyük ihtimal.

evet haklıda olabilirsiniz..ama %40 açık olan sesin gücü atıyorum 80 watt a eş değerse, bende %60 açmışsam kıstırıyordur..
    bunun yanında 80 hz ye düşürürseniz, bu seferde sesi %60-70 açtırabilir etkin bass çıkması için.
    diğer faktörde sub ı odanın köşesine yerleştirmem olabilir ki en etkili bass sesin alındığı konumdur sub için..

sub ın oda içindeki konumu için blog umdaki bilgilere göz gezdirebilirsiniz..

Benimde köşede sub. ben mcacc yparken istediği oranda kısıyorum. sonra mcacc ayarı bittikten sonra bass ı sevdiğimden biraz daha sub. un arkasından açıyorum. tabi az bişey.

Yanlız şu 80hz olayını pek hesaba katmamıştım. bununda bi matamatiğini yapmam lazım.

• sub ın arkasından yapılan hz ayarı sub markasından markasına değişiyor..

bazı sub lar oda büyüklüğüne göre ayar yapın yazıyor..pio ise kullandığınız kulelerdeki sürücülerin çaplarına göre..

kulelerdeki hop lar ne kadar büyükse hz ayarını o kadar kısın diyor..

yamaha, pioneer, jamo gibi bazı markaların sublarının kılavuzunu indirin okuyun derim..

tabi birde x-over ayarı var amfide o da ayrı bir muamma..kule çaplarınızın toplamı ne kadar büyük olursa olsun x-over ı yükseltirseniz sub a daha fazla iş düşecektir.. kısaca ya bu işi ideal ses bulana kadar didikleyeceksiniz..yada otomatik mcacc a güveneceksiniz benim gibi :)
  • quote:

sub ın arkasından yapılan hz ayarı sub markasından markasına değişiyor..

bazı sub lar oda büyüklüğüne göre ayar yapın yazıyor..pio ise kullandığınız kulelerdeki sürücülerin çaplarına göre..

kulelerdeki hop lar ne kadar büyükse hz ayarını o kadar kısın diyor..

yamaha, pioneer, jamo gibi bazı markaların sublarının kılavuzunu indirin okuyun derim..

tabi birde x-over ayarı var amfide o da ayrı bir muamma..kule çaplarınızın toplamı ne kadar büyük olursa olsun x-over ı yükseltirseniz sub a daha fazla iş düşecektir.. kısaca ya bu işi ideal ses bulana kadar didikleyeceksiniz..yada otomatik mcacc a güveneceksiniz benim gibi :)

Valla çok kontrpiye bi konu bu ben avr yi alalı 20 kez sub ayarı yaptım hala yapmaktayım.

geçenlerde bir magazada 3d satandı kurmuşlar yanındada sony 5+1 bir set ordaki havai fişek patlamalarını duyunca yahu dedim işte gerçekci ses budur bende sorun var diyip tekrardan sub. ayarına daldım.

aynı sahnede benim sistemde o havai fişeklerin patlamasındaki bass ses çok derin ve yumuşak çıkıyordu mesela. halbuki bass ların daha sert ve keskin olması lazım idi.

Ssistemim son hali ile daha iyi durumda.

• Nihayet kablolamalar vs bitti ve avr mi kullanmaya başladım. VSX-920 ve quadral quintas 5000 hoparlör setim var.
    Herşeyi doğru yaptım mı emin değilim bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var.

PS3-UYDU ALICI-MEDIA PLAYER bunları hdmi ile AVR ye girdim. AVR nin hdmi outundan tv ye giriş yaptım.

Speaker System:
    Front Bi-Amp
    Front Bi-amp
    Center Normal
    Surr Normal
    SW yok

SW ım yok, 2 front(kule tip) 2 surround ve 1 center var. Front Bi-amp seçerek doğrumu yaptım ?

Front Large
    Center Small
    Surr Small
    SW yok
    Xover 50 Hz

Bu ayarlar doğrumu?

MCACC hoparlör mesafelerini şöyle ayarladı.
    L 3,79 m
    C 3,35 m
    R 3,83 m
    SR 3,75 m
    SL 1,55 m

Benim Front ve centerın kablo uzunluğu aynı. Surroundlarında kablo uzunlukları aynı konumları eşit uzaklıkta. Bu ayarlar doğru olmuş mu sizce?

Avr 3.5 metre ötede durduğu için ekranındaki seçimleri ses seviyesini pek gözüm seçemiyor. Bunları tv ekranında görmeyi nasıl ayarlıyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raskol -- 22 Temmuz 2011; 3:07:38 >

• Muhtemelen sizin hoparlörler Normal bağlıdır.

Biamp yerine Normal seçin.

Diğer hoparlörleri de Sw olmadığından LARGE seçin

XOver Hz olarak kulağınızın zevkine göre değiştirin .

Benim tavsiyem bu şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raskol

Nihayet kablolamalar vs bitti ve avr mi kullanmaya başladım. VSX-920 ve quadral quintas 5000 hoparlör setim var.
    Herşeyi doğru yaptım mı emin değilim bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var.

PS3-UYDU ALICI-MEDIA PLAYER bunları hdmi ile AVR ye girdim. AVR nin hdmi outundan tv ye giriş yaptım.

Speaker System:
    Front Bi-Amp
    Front Bi-amp
    Center Normal
    Surr Normal
    SW yok

SW ım yok, 2 front(kule tip) 2 surround ve 1 center var. Front Bi-amp seçerek doğrumu yaptım ?

Front Large
    Center Small
    Surr Small
    SW yok
    Xover 50 Hz

Bu ayarlar doğrumu?

MCACC hoparlör mesafelerini şöyle ayarladı.
    L 3,79 m
    C 3,35 m
    R 3,83 m
    SR 3,75 m
    SL 1,55 m

Benim Front ve centerın kablo uzunluğu aynı. Surroundlarında kablo uzunlukları aynı konumları eşit uzaklıkta. Bu ayarlar doğru olmuş mu sizce?

Avr 3.5 metre ötede durduğu için ekranındaki seçimleri ses seviyesini pek gözüm seçemiyor. Bunları tv ekranında görmeyi nasıl ayarlıyoruz?

Sn. rgokdemir dediği gibi senin front bağlantıların normaldir kuvvetle muhtemel. yani her fronta tek bir kablo gidiyordur.

sen bi-amp yerine normali seç. birde x-over 50hz de kalsın ki tüm bass ları hop. lardan alabil kayıp olmasın. rgokdemir dediği gibi tüm hop ları large yapabilirsin ama frontların sürücüleri 20cm felan ise sadece frotnları large yapman yeterli olucaktır.

Mesafe ayarını mcacc ne ayarladıysa o doğrudur. onları hiç kurcalama. yanlız SR ile SL arası mesafe farkı fazla izleme konumunu doğru ayarladığından eminmisin.

Tv ekranında GUI yi görmen için ki gör öyle çok daha rahat ayar yaparsın. kumandanın yanlış haturlamıyorsam home tuşuna basıcaksın orta sol alttaki olan.

• Front ların özelliği şu
    Type: 3-way
    Design principle: bass reflex
    Nominal/music power (W): 120/240 W
    Frequency response (Hz): 28...22.000 Hz
    Crossover frequency (Hz): 1500/3500 Hz
    Efficiency (dB/1W/1m): 89 dB
    Impedance (Ohm): 4...8
    Tweeter: 25 mm Ø dome
    Midrange: 100 mm Ø
    Woofer: 2 x 170 mm Ø

Surround ların özelliği

Type: 2-way
    Nominal/music power (W): 65/130 W
    Frequency response (Hz): 50...22.000 Hz
    Crossover frequency (Hz): 3500 Hz
    Efficiency (dB/1W/1m): 84 dB
    Tweeter: 19 mm Ø dome
    Woofer: 130 mm Ø

Center

Design principle: closed
    Nominal/music power (W): 80/160 W
    Frequency response (Hz): 60...22.000 Hz
    Efficiency (dB/1W/1m): 86 dB
    Woofer: 2 x 100 mm Ø

1- Hoparlörlerin özelliklerini yukarda yazdım bu durumda Frontları Large seçmelimiyim? Surroundları Large mı seçeyim small mu?

2- Gördüğüm kadarıyla bi-amp yannış olmuş onu Normal ile değiştiricem.

3-Mesafe ayarını mcacc yaptı. ama SL ile SR arasındaki bu fark neden anlamadım ki. Ne yapmalıyım ?

4-TV ekranın da GUI yi home tuşuna basarak görebiliyorum ve ayarları tv ekranından yapıyorum zaten. Benim sormaya çalıştığım şuydu;
    Bir film izlerken sesi azaltıp arttırıyoruz ya AVR nin ekranındaki bu değişimi TV de görebilirmiyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Raskol

Front ların özelliği şu
    Type: 3-way
    Nominal/music power (W): 120/240 W
    Frequency response (Hz): 28...22.000 Hz
    Crossover frequency (Hz): 1500/3500 Hz
    Efficiency (dB/1W/1m): 89 dB
    Tweeter: 25 mm Ø dome
    Midrange: 100 mm Ø
    Woofer: 2 x 170 mm Ø

Surround ların özelliği

Nominal/music power (W): 65/130 W
    Frequency response (Hz): 50...22.000 Hz
    Efficiency (dB/1W/1m): 84 dB
    Woofer: 130 mm Ø

Center

Design principle: closed
    Nominal/music power (W): 80/160 W
    Frequency response (Hz): 60...22.000 Hz
    Efficiency (dB/1W/1m): 86 dB
    Woofer: 2 x 100 mm Ø

1- Hoparlörlerin özelliklerini yukarda yazdım bu durumda Frontları Large seçmelimiyim? Surroundları Large mı seçeyim small mu?

2- Gördüğüm kadarıyla bi-amp yannış olmuş onu Normal ile değiştiricem.

3-Mesafe ayarını mcacc yaptı. ama SL ile SR arasındaki bu fark neden anlamadım ki. Ne yapmalıyım ?

4-TV ekranın da GUI yi home tuşuna basarak görebiliyorum ve ayarları tv ekranından yapıyorum zaten. Benim sormaya çalıştığım şuydu;
    Bir film izlerken sesi azaltıp arttırıyoruz ya AVR nin ekranındaki bu değişimi TV de görebilirmiyiz?

sen sadece frontları large yap.

senin mcacc yaparken mic i koyduğun yer SL ve SR nin nekadar yakınında olmadı metreyle öl karşılaştır.

TV ekranında o şekilde göremessin dostum malesef.

• otomatik mcacc zaten hop ları large yada small olarak ayarlar..seti normal yada bi-amp falanda ayarlar..
    siz herşeyi amfiye bırakın..

micrifonu oturduğunuz yere yerleştirdiyseniz ve bu yer arka hoplara farklı mesafede ise ölçümler
    doğrudur zaten.

sizin arkalar large merkez small olarak ayarlanır sanırım..mcacc tarafından..13 cm üstü sürücülere sahip hop lar
    yeterli bass vurabiliyorsa large olarak seçiyor sistem..

size mail attım..
  • HEKTOR ve mdmrx öncelikle yardımlar için teşekkür ederim.

Yeniden full mcacc yaptım.

Front-Center ve Surr ları kendisi Large oalrak ayarladı. Xover ı 50 yaptım.

mesafeleride şimdi şöyle verdi ki bu mesafeler doğrudur.
    L 4,18 m
    C 3,74 m
    R 4,20 m
    SR 1,74 m
    SL 1,86 m

Bu ayarları M1 den M6 ya thepsine kaydettim. M6 yı her zaman saklıcam ilk mcacc ayarı diye.
    M1 Sinema
    M2 Müzik
    M3 Oyun
    Olarak ayarlamayı düşünüyorum.

Yeni sorularım;
    Bir film müzik yada oyun tercihi yaptığımda AVR yi M1-M2-M3 .. ayarlarına nasıl getiriyoruz?
    Ekranda M kaçta olduğunu her zaman görebiliyormuyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raskol -- 23 Temmuz 2011; 21:23:16 >
  • 920 de menü kullanımını bilmiyorum..ama
    data check ten m2 ye gel sonra çık, manual mcacc dan özellikle L-R için eq ayarları yap..tizlerden ziyade
    bass larla oynamak gerekiyor stereo performans için..yada eq a hiç ellemeyip adv surr dan pop-rock, unplugged gibi hazır eq ayarları ile dnleyebilirsin

yada kumandadan stereo ya bastıktan sonra audio parameter ı aç..m2 ve alt menü amfi ekranında görülür..
    aşağılara in...tone-bypass- on a getirirsen bass-tiz ayarlarıda yapılır hemen alt seçenekte..
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.