Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teac

Eyw arkadaşlar,peki bu dts filmlerde en iyi ses şekli hangisi anfide pure direct direct gbi bir sürü ayar war,hangisne getryonuz en temiz ses icin ?

Pure direct ler genelde müzik için kullanılıyor, bu mod da pio ların mcacc ayarları devre dışı. Film izlerken auto surround a getir avr de DTS görünür zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

valla benim 919 da ohm ayarı vardı. kitapçıkta yazan şekilde yapmıştım :D

mcacc evet oto ayar ama her temizlik sonrası ayar mayar kalmıyor

active sub kısmına gelirsende ext. sterio aç belki gelir. normalde benim bildiğim o kanala ses gitmiyor streio flansa 2 hop falan fişman. externalda alayına gidiyor ses.

bendede sup var ama baglamaya tırsıyorum. ev yıkılır diye tırsıyorum :P

anlatım süper felan fişman haa

sakın dalga geçtiğimi düşünme arkadaşım bilakis hoşuma gitti burda genelde resmi bir ağız kullanıyoruz ya oda sıkıyor biyerden sonra senin yazma tarzın daha samimi.

- gelelim soruya sterio filmlerde sub dan ses hertürlü alınırda bak şimdi aklıma gelmedi yahu. haa emin olmamakla birlikte Dolby Pro Logic II
    felan yapman lazım sanırım ayarı.

hocam selam :D

ben sub ı baglamadım. aklımda olanı soyledım. ama soyle bişi var. pio ekranında 2 hop. resmi cıkıyorsa 2 taneden ses gelir. sub baglı olmadıgından bişi diyemiyorum ama heran baglayabilirim . hatun tepeleyecek beniü

ohm soran arkadasada eve gidince 919 un kullanım klavuzuna bakayım. olmadı resım ceker buraya yazarım 6-8 ohm ayarını. otomatık algılaması bence sacma olur. hoperlor uzerınde ayar yapmıyorsun cunku.

dts diyen arkadas içinde sistem otomatik seçiyor zaten. dts olanda dts ye gecıyor dd de dd gozukuor.

sterio içince pure sterio du yanlıs hatırlamıyorsam gücü 5 kolona dagıtacagına 2 kolona dagıtarak dana guclu ses elde ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

quote:

Eyw arkadaşlar,peki bu dts filmlerde en iyi ses şekli hangisi anfide pure direct direct gbi bir sürü ayar war,hangisne getryonuz en temiz ses icin ?

Pure direct ler genelde müzik için kullanılıyor, bu mod da pio ların mcacc ayarları devre dışı. Film izlerken auto surround a getir avr de DTS görünür zaten.

+100

ayretten mcacc ayarını yaptıktan sonra eq ve trım ayarını kendine göre değiştir daha tatminkar ses alırsın. orj mcacc ayarı bozulmadan en temiz sesi vermek için ayar yaptığından bence biraz sönük kalıyor.

birde bass ları seviyosan avr den sub u plus yap.

bunları belki biliyorsundur ama avr yi yeni aldığından beliertmek istedim.

• quote:

quote:

quote:

+100

ayretten mcacc ayarını yaptıktan sonra eq ve trım ayarını kendine göre değiştir daha tatminkar ses alırsın. orj mcacc ayarı bozulmadan en temiz sesi vermek için ayar yaptığından bence biraz sönük kalıyor.

eyvallah :D

ama şuda var mcacc yapıyorum temızlık oluyor saydırıyorum :P ama dur su sub olayını hanım zonguldaga gidince devreye sokayım. uzerinede ayıcıgı koyduk mu tamam gözükmez :P

• bir şey aklıma geldi direk active sub baglayabiliyorduk buna dimi :D

öküz gibi sub varda :P

Frekans Aralığı: 20-200 Hz

Maks. Güç Kapasitesi: 75W

http://www.morfare.com/asp/product/1514/
  • bu ürün öyle pek öküze benzemiyor neresini benzettiniz ?
  • size olarak :D zor kaldırıyorum ^^
  • Eyv. Kardeşim,şu sub olayını plus yapmayı nasl yapyoz,cihazda yeniyim henüz góremedim o kismı :)
  • Bulamadim su anda .sabah ardiyeden bakarim kutusuna...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

quote:

quote:

+100

eyvallah :D

ama şuda var mcacc yapıyorum temızlık oluyor saydırıyorum :P ama dur su sub olayını hanım zonguldaga gidince devreye sokayım. uzerinede ayıcıgı koyduk mu tamam gözükmez :P

dostum temizlik oluyor saydırıyorum derken avr nin fişinimi çekiyorlar diye diyorsun. ğer bunu kast ediyorsan cihazı fişten çekince ayarlar sıfırlanmaması lazım ben öle biliyorum.

sub suz sinema sistemiz olmaz bence sendeki sub iş görür filmlerde ama müzikte ehh işte.

sub un için öküzden kastın büyüklük ise asıl öküz bende o zaman.

http://www.amazon.com/Sony-SA-W3800-Performance-200-Watt-Subwoofer/dp/B000OKZXSU

plus olayını tam konumunu hatırlamıyorum fakat speaker setting den yapıcan. çok farkediyor basslar.

• plus olayını tam konumunu hatırlamıyorum fakat speaker setting den yapıcan. çok farkediyor basslar.

plus olayını bulamadım baktım ama yoktu ?? yada bulamadım ..

sterıo müziklerde ve filmlerde sub tan ses çıkmamasının nedenini buldum arkadaşlar,spekear ayarlarından front hoparlörü small yapınca subtan ses almaya başladım ve daha tatlı bir bas alıyom çok güzel oldu denemeyen varsa denesin frontları small yapınca ses daha bi tok çıkıyo tavsiye ederim
  • tamam deneriz valla :D

temizlikten kastım hoperlorlerın yerlerı degısıyor :P

yoksa ben her işimin bitişinden prizden kapıyorum tv yi avr yi popcorn u :D
  • Orijinalden alıntı: teac

plus olayını tam konumunu hatırlamıyorum fakat speaker setting den yapıcan. çok farkediyor basslar.

sterıo müziklerde ve filmlerde sub tan ses çıkmamasının nedenini buldum arkadaşlar,spekear ayarlarından front hoparlörü small yapınca subtan ses almaya başladım ve daha tatlı bir bas alıyom çok güzel oldu denemeyen varsa denesin frontları small yapınca ses daha bi tok çıkıyo tavsiye ederim

:)
  • Merhaba öncelikle istersen birde optik kablo dene bu sadece tavsiye dir.
  • Merhaba arkadaşkar bi şirkette çalışmaktayım son günlerde yapmak istedigim set Yamaha rx-v367 amfi ile cantoon home cinema mx-80 giriş seviyesinden vermek istiyorum kullanan varmı nedersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeuuse

Merhaba arkadaşkar bi şirkette çalışmaktayım son günlerde yapmak istedigim set Yamaha rx-v367 amfi ile cantoon home cinema mx-80 giriş seviyesinden vermek istiyorum kullanan varmı nedersiniz?

kardeş pio grubuna msg atmısın. yamaha diye ayrı bir konu mevcut...
  • Optik çıkışıda denedim sanki hdmı dan çıkan ses daha dolgun gibi geldi,optik kullanan varmı arkadaşlar hdmı -optik ? Hangisi daha kaliteli .. Ben hdmı a gectim,eski anfim teac ag15 te hdmı çıkiş olmadgı için deneyememiştim Pıoneer ı iyiki almışım çok fark var,tabi bu sadece hdmı farkı degil anfinin kalitesi ortada,alcak olanlar bence düşünmesin sinemada 10 numara,müziktede cok iyi fazlasıyla yeter bence ..
  • Orijinalden alıntı: teac

kardeşim zaten plus bunun için lazım frontlar large bile olsa sub dan bass alırsın kule tipi front kullanıyorsan large yap xover ı da 80hz e ayarla.

- olmadı akşam bakarım menuden detaylı bişekilde buraya yazarım yarın. sen şuanki ayarları bukadar beğendiysen tam bi ayar yaptığında daha çok tatmin olucaksındır zaten.

• merhaba,
    bu ürünlerden herhangi biri bu sisteme uyarmı ?
    http://forum.donanimhaber.com/m_50582585/tm.htm
  • Nihayet tatil bitti,

Bu akşamdan itibaren pioneer vsx-920 yi kurmaya başlıcam. Daha hoparlörler bile kutusunda duruyor.
    Kablo kanallarını çekicem, kabloları hazırlıcam, sistemi kururcam ayarları yapıcam. Baya bişi var.

Yardımlarınızı esirgemeyin :)
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.