Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JUNE8O

"Evet"

AVR üzerinden; Dsmart izlerken Dsmart'ı bağladığınız HDMI kanalını, TV-USB izlerken TV'yi bağladığınız HDMI kanalını seçeceksiniz. (Source select)
    Cevabınız için teşekkür ederim.
    Şimdi bağlantıları iki hdmi kablo ile Dsmarttan Avr nin Cd/sat girişine, Avr nin hdmi out çıkışından da tv ye bağlantı yaptım.
    Görüntü geliyor ama bu sefer ses alamıyorum.
    Nedeni ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?
  • enes12ef E kullanıcısına yanıt
    Her iki tarafın ses ayarlarını kontrol edin. Farklı kablo ile deneyin. Uzaktan ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Her iki tarafın ses ayarlarını kontrol edin. Farklı kablo ile deneyin. Uzaktan ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum.
    Teşekkür ederim hallettim. Girişi hdmi olarak seçmemişim signal selection'dan hdmi seçince düzeldi. Yalnız başka bir sorun var, tv yi her açışımda avr tv modunda açılıyor sonra elle tekrar cd/sat modunu seçmem gerekiyor aksi halde görüntü ve ses de gelmiyor. yani sistemi kapattığım modda açılmıyor. bunun bir çözümü var mı
    TV AVR'ye ne şekilde bağlı? AVRnizin huyunu bilmiyorum, kullanım kılavuzuna bir bakın bu konuda bir bilgi olabilir. TV açıldığında otomatik TV kaynağını seçiyor olabilir.
  • VSX-1131'de eARC özelliği var mıydı? Meselâ ilerde 8K TV alsam, HD sesi TV'den AVR'a yollayabilir miyim? Biliyorsunuz 2.1 desteği olmayan bir AVR 8K sinyallerinini tam olarak TV'ye iletemiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ARC’yi kapattığınızda bu sorunu yaşamazsınız. Yalnız bu defa da Tv’nin sesini amfiden alamazsınız. Optik kablo ile bağlantı yapmanız gerekir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Öncelikle tüm forumdaşların bayramı mübarek olsun.

VSX-1131’de eARC yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: PRODJ

ARC’yi kapattığınızda bu sorunu yaşamazsınız. Yalnız bu defa da Tv’nin sesini amfiden alamazsınız. Optik kablo ile bağlantı yapmanız gerekir.
    Peki bu durumda usb bellek ile film izlerken ses codeclerini tv çözmüş olacak o zaman surroud ses alamayacak mıyım?
    İzlediğiniz film 5+1 ise amfiden surround ses alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: PRODJ

Öncelikle tüm forumdaşların bayramı mübarek olsun.

VSX-1131’de eARC yok.
    Hayırlı bayramlar teşekkür ederim.

Güncel AVR'larda standart olarak var mı peki? Sadece Pioneer olması şart değil Denon, Sony Marantz vb..

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Yeni nesil Avr’lerde eARC mevcut. Neredeyse her markanın üst seviye modellerinde eARC özelliği var.2-3 yıla her markanın orta seviye receiver’larında standart olacaktır.

• PRODJ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. öyleyse tv yi optik kablo ile kullanmaya devam
  • Son yaptığım bağlantıyla yani Dsmart'tan AVR ye, AVR den de TV ye yaptığım hdmi kablo bağlantısıyla daha önce ki kullandığım bağlantı arasında yani Dsmart'tan TV ye hdmi, TV'den AVR'ye optik kablo bağlantısı arasında ses seviyesi olarak bariz bir düşüş farkettim. Yani şöyle daha önce 30 lu seviyelerde normal ses alabiliyorken şimdi ki bağlantıyla 40 lı sevilere çıkmam gerekiyor. Bu kayıp neyden kaynaklanıyor aslında şu anki bağlantıyla tam tersi olması gerekmiyor muydu? Çünkü ses direk AVR'ye geliyor arc'yi de kapattım herhangi bir kayıp olmaması lazım değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enes12ef

Son yaptığım bağlantıyla yani Dsmart'tan AVR ye, AVR den de TV ye yaptığım hdmi kablo bağlantısıyla daha önce ki kullandığım bağlantı arasında yani Dsmart'tan TV ye hdmi, TV'den AVR'ye optik kablo bağlantısı arasında ses seviyesi olarak bariz bir düşüş farkettim. Yani şöyle daha önce 30 lu seviyelerde normal ses alabiliyorken şimdi ki bağlantıyla 40 lı sevilere çıkmam gerekiyor. Bu kayıp neyden kaynaklanıyor aslında şu anki bağlantıyla tam tersi olması gerekmiyor muydu? Çünkü ses direk AVR'ye geliyor arc'yi de kapattım herhangi bir kayıp olmaması lazım değil mi?
    Optic kablolun marifetli aktarımı diyelim. İlginç bir şekilde optic bağlantı sesi canlandırıyor. Lakin DTS MA, DTS: X, Dolby Atmos vb. güncel formatları, görüntüyü aktarım yapmadığı, ARC'yi desteklemediği gibi sebeplerle AVR'lerde pek tercih edilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 29 Mayıs 2020; 9:50:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Optic kablolun marifetli aktarımı diyelim. İlginç bir şekilde optic bağlantı sesi canlandırıyor. Lakin DTS MA, DTS: X, Dolby Atmos vb. güncel formatları, görüntüyü aktarım yapmadığı, ARC'yi desteklemediği gibi sebeplerle AVR'lerde pek tercih edilmiyor.

Alıntıları Göster
    O zaman optik kablonun güzelliği bu öyle mi? Mesela önceki optik kablolu bağlantımda görüntü ve ses direk tv ye geldiği için dollby yayın yapan discovery kanallarında AVR üzerinde dollby digital ibaresi görünmüyordu. Şimdi hdmi ile yaptığım bağlantıda bu ibare görünüyor ama işte ses seviyesi optik kablolu bağlantıdan 7-8 kademe daha düşük geliyor.

• arkadaşlar selam, şöyle bir sorunum var, pioneer 921k kullanıcısıyım çok da memnunum ama 4k televizyon aldım ve 4k media player alıcam... 921k nın speclerine baktım maksimum 1080p destekliyor, yani hiç bir şekilde kullanamam değil mi 4k player ile? Peki görüntüyü hdmi dan televizyona direkt versem, optik den de 921 e girsem olur mu? ama bu sefer de DTS-hd gibi sesleri alamayacağım onlar sadece hdmi üstünden gidiyor... Oda olmaz, görünen o ki 4k destekli bir avr ye geçmem lazım.. Önerebileceğiniz giriş seviyesi 4k avr var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 7 Temmuz 2020; 17:36:22 >
  • Merhaba arkadaşlar benim de bağlantı sorunum var TV olarak sony xf9005 kullaniyorum.ikinci el Pioneer vsx 321 aldim.
    TV nin uydu alicisini kullanıyorum TV arc cikişindan 321 in hdmı arc ye bağlantı yaptim ses aktarmada sorun olmadı anfi acilip kapaniyor ama DTS veya Dolby ses alamıyorum yardimcı olabilecek varmi şimdiden teşekkürler

• Devian kullanıcısına yanıt
    Avr ve tv hdmi arc yani ses geri dönüşüm destekli ise sesi avr ye tvden gönderbilirsin , media player vs bunlarımtbye bağlarsın, ama tv'nin desteklediği ses kodeklerine dikkat edin

• Ozgur Ozerdem kullanıcısına yanıt
    Tvde ses ayarları bölümünde " dijital ses çıkışı " bunu otomatik 2 olana getirin

• ironmantr kullanıcısına yanıt
    İlgin için teşekkürler
    Elimde başka bir HDMI kablo vardı onu taktım ve senin dediğin uygulayınca sorun çözüldü. Ama şimdi başka bir sorunum var. Amfinin ekranında DTS logosu çıkıyor ama manuel olarak seçtiğimde otomatik olarak algılamıyor.surround hoporlor den az ses geliyor. Amfiden bir türlü ayarlayamadım. Kolonların mesafelerini manuel olarak ayarlamaya çalıştım sağ ve sol ön hoparlörleri sıfıra getirdim surround ları max uzaklıkta ayarladım ama değişme olmadı çift stereo yaptiğimda arkadan iyi ses geliyor ama DTS de ses cok kisiliyor Netflix üzerinden ve YouTube dan denedim sonuc ayni

• 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.