Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (436. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: General Daimos

Mi box ile ben gayet güzel truehd ve dts hd master izleyebiliyorum ve standart dolby ile farkı bariz görüyorum. Atmos düzenim olmadığı için deneyemedim onda da sorun olmaz sanırım

Alıntıları Göster
    TrueHD'de sorun yoksa Atmos ses verir. 2006 yılında piyasaya çıkan Blu-Ray oynatıcıdan tutun, WD TV Live'a kadar, TrueHD destekli tüm oynatıcılar Atmos desteği verebiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironmantr

Merhaba,
    mi box Dolby digital plus olarak atmos veriyor HDMI üzerinden Netflix dahil, trueHD desteklemiyor cihaz.

Cihazı beğendiğinize sevindim , Pioneer vsx lx504 de sevmediğim en büyük eksiklik alışık olduğumuz her hoparlöre ayrı ayrı kesme frekansını verebilmemiz bu cihazda farklı şeyler var ,cihaz sana bana bırak uğraşma diyor.. iyide diyor, çünkü olumlu sonuç alıyorum ayarları için pek zaman bulamadım ama daha derinlemesine uğraşacağım ,hatta bu yeni serilerden çok iyi anlayan biri bana özelden hoparlör kurulumu için destek verebilir zahmet olmazsa)

Bu arad en son Sony str dh790 varmı ondan geçiş yaptım 504'e ama bu cihazla kıyaslamak doğru olmaz arada dağlar kadar fark var
    Teşekkür ederim hocam. Pioneer ses olarak şahane, ön hoparlörleri large olarak ayarlamış mikrofonu ve subwoofer olmadan bile yıkıyor ortalığı, tizler benim istediğim gibi parlak çalıyor tabiri caizse şıkır şıkır.

TV nin kendi uygulamasından netflix izlediğim zaman filmlerde dolby Atmos simgesi çıkıyor, ama mi box s de netflix izlediğim zaman Atmos simgesi çıkmıyor netflix de.

Fakat bu ARC olayı canımı sıktı biraz. Bakalım, biraz daha kullanayım, belki gözden kaçırdığım bir şey vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Medya Player'ı söküp denedin mi?
    Hocam avr de ne varsa söktüm, ama yok, olmuyor. Aradan çok uzun bir süre geçiyor, kendi kendine ARC aktif oluyor. Kapatıp açınca yine yok.

Ama sorun tamamen samsung tv ile ilgili, yabancı forumlarda da bu sorun için tv değiştirenler var ve bu sorun samsung tv lerde senelerdir varmış.

Sony avr de yine daha düzgün çalışıyordu, bunda tamamen gitti.

• Çift kanal ses demek istedim , 7.1 kanal Dolby truehd Atmos sesini avr cihazda alamazsınız

Nvidia shield veya zidoo gibi cihazlarda alırsınız onlarda 24/196khz ses desteği mevcut

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Çift kanal ses demek istedim , 7.1 kanal Dolby truehd Atmos sesini avr cihazda alamazsınız

Nvidia shield veya zidoo gibi cihazlarda alırsınız onlarda 24/196khz ses desteği mevcut
    Var hocam 24/192 desteği xiaomi de.
    Zaten avrnin displayinde de bunu görüyorsunuz. Atmosu denemedim ama true hd ve dts hd master gibi hd sesler için söylüyorum. Siz bir yerde okudunuzda ondan mı söylüyorsunuz diye sormuştum.https://kodi.wiki/view/Xiaomi_Mi_Box

Connectivity HDMI 2.0a supporting 4K UltraHD @ 24/25/30/50/60 Hz video output (with (HDMI-CEC, HDCP 2.2, 10-bit color & HDR10 / Rec. 2020 HDR) and 24-bit/192 kHz audio output in 5.1 or 7.1, Bluetooth 4.2/LE+EDR, 1 x USB 2.0 (Type A), Dual-Band WiFi (802.11ac 2×2 MIMO)

Zaten şu cihaz ses anlamında tatmin edici olmasaydı direk zidoo ve türevine geçiş yapacaktım. Pass-through yaptıktan sonra gerisi sizin avrnizin yeteneği oluyor atmos ve dts-x ile işim olmadığı için gayet güzel hd sesler.

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    Hocam arc için memnun olduğunuz avr satmak hiç mantıklı değil. Günümüz tvlerini avr ler ile 100% sorunsuz çalıştırmak mümkün değil. Uyguna aldıysanızda vazgeçmeyin cihazdan. Malum bu aralar 2.elde olsa uygun iyi ürün bulmak zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cypresshilltr

Hocam arc için memnun olduğunuz avr satmak hiç mantıklı değil. Günümüz tvlerini avr ler ile 100% sorunsuz çalıştırmak mümkün değil. Uyguna aldıysanızda vazgeçmeyin cihazdan. Malum bu aralar 2.elde olsa uygun iyi ürün bulmak zor.
    Farkındayım hocam, kafam da çok karışık inanın. Bu ARC nin nasıl Nalet birşey olduğunu araştırınca daha iyi anladım. Zaten asıl sorun samsung da, senelerdir insanlar her yerde yazmış, şikayetçi olmuş ama samsung bütün şikayetlere kulağını tıkamış.

İşin kötü tarafı kullandıkça da alışıyor insan, ses ciddi anlamda fark etti yanlız. Birde tv ünitesinin üzerinde o kadar güzel durdu ki... Yarın da bluray de bir film izleyip deneyeceğim.

Amazon.de ye iade başvurusu yaptım, kabul edildi, 22 marta kadar kargo süreniz var diyor, bu arada sakin kafayla karar vereceğim artık.

• TV'nin ve Avr'nin yazılımını güncellediniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

TV'nin ve Avr'nin yazılımını güncellediniz mi?
    Avr güncel, ilk kurulum yaparken güncelledim hocam. Ama benim sorunum tv kaynaklı, kızımın odasında ki lg tv ile denedim ARC kusursuz çalışıyor.

• Yarın Denon aldınız diyelim, o da uymadı, yine mi geri yollayacaksınız? Veya yarın TV'yi değiştirdiniz, eski TV'nize uyan AVR yenisine uymadı? Bu sonu gelmez bir kısır döngü hâlini alır.

Edit:
    Geri gönderme imkânınız varsa, HDMI 2.1 desteği olmadığı için(Yok diye biliyorum) olsun. 8K'ya geçtiğinizde AVR'ı değiştirmek zorunda kalmayın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 10 Şubat 2020; 16:46:24 >
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    Bir önceki mesajımda belirtmemişim. Benim tv de samsung. 5 sene öncesine kadar hep pioneer avr kullandım. Arc sorunu ozamanda vardı. Şimdi marantz kullanıyorum ondada ara ara sorun yaşıyorum. Şunuda belirtmeden geçmiyeyim, arc sorunu bazende avr takılı diğer cihazlardan kaynaklana biliyor bilginiz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

Hocam avr de ne varsa söktüm, ama yok, olmuyor. Aradan çok uzun bir süre geçiyor, kendi kendine ARC aktif oluyor. Kapatıp açınca yine yok.

Ama sorun tamamen samsung tv ile ilgili, yabancı forumlarda da bu sorun için tv değiştirenler var ve bu sorun samsung tv lerde senelerdir varmış.

Sony avr de yine daha düzgün çalışıyordu, bunda tamamen gitti.

Alıntıları Göster
    Sesinden bu kadar memnunsan geri gönderme hocam cihaz neticede sorunlu değil.
    Zaten avrde bakacağım en önemli özellik ses diğerleri benim için teferruattır o yüzden 2008 model avr kullanıyorum. Bundan sonrası zaten eften püften olaylar o fiyata TR'de sıfır avr de bulamazsın.
    TVdeki sorunu avrye mal etmeden devam et derim. Sesteki detayı duyamadıktan sonra kumandadan kontrol etmişim neye yarar?

• Logitech harmony evrensel uzaktan kumandalara göz etmenizi tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dousk kullanıcısına yanıt
    Bende ekranlı modeli vardı ancak istediğim performansı alamadım. Pioneer LX76 nın tüm fonksiyonlarını yüklemede sorun yaşatmıştı. Şu an Zidoo ile amfi kumandası tüm sistemi kontrol etmemde yeterli. Her birinin fonksiyonel akıllı kumanda özelliği olduğundan paylaştırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

Yarın Denon aldınız diyelim, o da uymadı, yine mi geri yollayacaksınız? Veya yarın TV'yi değiştirdiniz, eski TV'nize uyan AVR yenisine uymadı? Bu sonu gelmez bir kısır döngü hâlini alır.

Edit:
    Geri gönderme imkânınız varsa, HDMI 2.1 desteği olmadığı için(Yok diye biliyorum) olsun. 8K'ya geçtiğinizde AVR'ı değiştirmek zorunda kalmayın diye.
    Hocam haklısınız, bende kendimi ikna etmeye çalışıyorum. Alıştım ya tek kumanda konforuna ondan.

Birde şöyle bir durum söz konusu, ARC çalışmayınca bende optik kablo ile bağlantı yaptım, ama arc bağlantısını kesmedim, kapatmadım da, şimdi tv yi açıyorum avr bazen kendi açılıyor, bazen de ben açmak zorunda kalıyorum, ama avr açıldığında tv menüsünden ses çıkışını optik seçmem gerekiyor, optik seçiyorum sesi avr ye gönderiyor tv, ama ses seviyesini yine avr kumandasından yapmam gerekiyor.

Sonra birşey keşvettim, tv ve avr açık iken tv menüsünden hdmı CEC ayarlarına giriyorum ve hdmı CEC ayarını kapatıp tekrar açınca ARC aktif oluyor ve ses seviyesini tv kumandası ile yapabiliyorum.

Fakat Sony avr de ARC aktif olunca mi box s i de tv kumandası ile kullanabiliyordum, pioneer da kesinlikle olmuyor bu.

Şimdi ben Atmos hoparlör alacağım, tv uygulaması üzerinden netflix izlerken Atmos için mutlaka ARC nin çalışması lazım, optik kablo Atmos iletemez, yanlış bilmiyorum umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: General Daimos

Sesinden bu kadar memnunsan geri gönderme hocam cihaz neticede sorunlu değil.
    Zaten avrde bakacağım en önemli özellik ses diğerleri benim için teferruattır o yüzden 2008 model avr kullanıyorum. Bundan sonrası zaten eften püften olaylar o fiyata TR'de sıfır avr de bulamazsın.
    TVdeki sorunu avrye mal etmeden devam et derim. Sesteki detayı duyamadıktan sonra kumandadan kontrol etmişim neye yarar?

Alıntıları Göster
    2 gündür deli gibi film izliyorum 😀 yarın yine Sony avr yi bağlayıp aynı filmleri tekrar izleyeceğim.

Zaten pioneer dursa da Sony avr yi satmayacağım sanırım, bedava versem üste ne vereceksin diyecekler. 2.el işi çok sıkıntı gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

Hocam haklısınız, bende kendimi ikna etmeye çalışıyorum. Alıştım ya tek kumanda konforuna ondan.

Birde şöyle bir durum söz konusu, ARC çalışmayınca bende optik kablo ile bağlantı yaptım, ama arc bağlantısını kesmedim, kapatmadım da, şimdi tv yi açıyorum avr bazen kendi açılıyor, bazen de ben açmak zorunda kalıyorum, ama avr açıldığında tv menüsünden ses çıkışını optik seçmem gerekiyor, optik seçiyorum sesi avr ye gönderiyor tv, ama ses seviyesini yine avr kumandasından yapmam gerekiyor.

Sonra birşey keşvettim, tv ve avr açık iken tv menüsünden hdmı CEC ayarlarına giriyorum ve hdmı CEC ayarını kapatıp tekrar açınca ARC aktif oluyor ve ses seviyesini tv kumandası ile yapabiliyorum.

Fakat Sony avr de ARC aktif olunca mi box s i de tv kumandası ile kullanabiliyordum, pioneer da kesinlikle olmuyor bu.

Şimdi ben Atmos hoparlör alacağım, tv uygulaması üzerinden netflix izlerken Atmos için mutlaka ARC nin çalışması lazım, optik kablo Atmos iletemez, yanlış bilmiyorum umarım.

Alıntıları Göster
    Evet Atmos için HDMI şart, ama Mi Box'ı direkt AVR'a bağlarsanız Netflix'den Atmos ses almanız gerek diye biliyorum. Ben Netflix uygulamasını hiç kullanmadım ama Netflix yapımlarını MKV olarak indirip Mi Box'da Kodi üzerinden Atmos ses aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

Evet Atmos için HDMI şart, ama Mi Box'ı direkt AVR'a bağlarsanız Netflix'den Atmos ses almanız gerek diye biliyorum. Ben Netflix uygulamasını hiç kullanmadım ama Netflix yapımlarını MKV olarak indirip Mi Box'da Kodi üzerinden Atmos ses aldım.

Alıntıları Göster
    Mi box s avr ye hdmı ile bağlı, ama netflix de Atmos logosu çıkmıyor, tv uygulamasından netflix açınca Atmos logosu çıkıyor. Acaba mi box s de bir ayar mı var.

• Mi box s den bahsediyorum ben , bi ara elime geçmişti incelemiştim detaylarını hatırlamıyorum, truehd falan olsa üstüne basa basa yazarlardı ,mi box normal olanını incelemedim

• quote:

Mi box s den bahsediyorum ben , bi ara elime geçmişti incelemiştim detaylarını hatırlamıyorum, truehd falan olsa üstüne basa basa yazarlardı ,mi box normal olanını incelemedim
    Oluyor hocam ikisinde de zaten cok matah bir ozellik degil icindeki dac ve cpu da zidoo veya nvidia kadar iyi degil ama pass through yapinca zaten avrnin daci devreye giriyor ve ses gayet guzel fiyati da dusununce. Atmos destegini bilmiyorum denonu baglayip atmos duzenegini secersem yakin zamanda onu da paylasirim 👍

PIONEER AV RECEIVERS

PIONEER AV RECEIVERS

• 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.