Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (416. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

VSX 930 AVR'de; aynı anda görüntüyü farklı sesi fark kanallardan nasıl alabilirim? Daha önce VSX 322 bin kumandasında change signal gibi bir tuş vardı hatırlayamıyorum ama o tuş sayesinde görüntüyü HDMI'dan alırken sesi Optik çıkıştan alabiliyordum. Bunu VSX 930'da nasıl gerçekleştirebilirim?
  • Bahsettiğim tuş VSX 322 kumandasında buydu. Görseli ekliyorum, kırmızı kare'nin üstündeki tuş. Bu tuş sayesinde görüntüyü HDMI dan alırken sesi Optik'ten alabiliyordum..
    VSX 930 'da bunu nasıl yapabilirim? Signal Select tuşu kumanda da yok maalesef

PIONEER AV RECEIVERS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beavis. -- 22 Şubat 2018; 13:54:33 >

• Arkadaşlar merhaba. Av receiver konusunda çok yeniyim. Sizlere sormak istediğim bir soru var.

4k hdr destekli giriş seviyesi öneriniz ne olur ? Vsx-532 diye bir model gördüm, isteğime cevap verir mi, verirse nereden satın alabilirim ?

Şimdiden telekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beavis. kullanıcısına yanıt
    cihazı tam bilmiyorum ama hemi girişlerinden birinin ses girişini hdmi değil optik olarak ayarlarsanız olur..
    mesela benim digiturk tv ye hdmi ile bağlı, avr ye optikle.. kumanda üzerindeki hdmi 3 e ayrılmış uydu alıcısı seçeneğinin ses girişini optik e ayarladım..
    kaynaklar arası geçişte optik çıkıyorsa ekranda buna da gerek yok direk otik seçeneğine gelince optikte hangi cihaz baağlı ise sesi alırsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sudeguto12 S kullanıcısına yanıt
    iş görür ve yeterlidir madem giriş seviyesi istiyorsunuz..
    sahibinden.com a bakın.. karadeniz ereğliden bir dükkan satıcısı var, birde sabahattin esen isminde bir satıcı arkadaş var, onların ilanlarına bakın.. diğer firmalarda var ama resmi faturalı olunca fiyat uçuk olabilir.

ben aldım yılbaşında daha 15 gün önce türkiye ye gönderi kapanmış idi, yine aaçılmış..kaçırmayın
    https://www.amazon.de/gp/product/B06Y16PPJQ/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

sepete ekleyince alman kdv si düşer..250 euro + 45 euro gümrük kargo bedava.. 1400 tl ye gelir.. ben 1550 ye almıştım..

• Teşekkürler cevabınız için. Gönderdiğiniz amazon linkideki cihaz vsx-832. sanırım 532 den daha üst bir model. iştahımı bi tık daha kabarttı :) yalnız şöyle bir endişem var ki; daha önce amazondan hiç alışveriş yapmadım. hadi üye olduk satın aldık falan, türkiyeye nasıl geliyor bu cihaz ? güvenilir bir metod mudur ? birde ülkeye geldiğinde vergi olayları falan nasıl oluyo acaba ? zahmet olmazsa bu konularla ilgili de aydınlatabilir misin beni ? çok cahilim bu konuda lütfen kusura bakma :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sudeguto12

Teşekkürler cevabınız için. Gönderdiğiniz amazon linkideki cihaz vsx-832. sanırım 532 den daha üst bir model. iştahımı bi tık daha kabarttı :) yalnız şöyle bir endişem var ki; daha önce amazondan hiç alışveriş yapmadım. hadi üye olduk satın aldık falan, türkiyeye nasıl geliyor bu cihaz ? güvenilir bir metod mudur ? birde ülkeye geldiğinde vergi olayları falan nasıl oluyo acaba ? zahmet olmazsa bu konularla ilgili de aydınlatabilir misin beni ? çok cahilim bu konuda lütfen kusura bakma :)

Satıcı Amazon prime sa sorun yok siz satın alın gümrük falan herşeyi Amazon. Hallediyor sizin masanıza teslim ediyor

Amazon’da baska satıcılar da var omlardan almayın yeter

detay..
    üye olun, sepete ekleyin, kkartı ile ödeyin, gelmesini bekleyin..
    ayrı bir kutuya daha koyuyorlar.. kenarı yırtık olabilir türkiye deki gümrük ekipleri bakıyor..
    gerekirse kutuyu üst kutuyu yırtıp açın içinden pioneer kutusunu çıkarın, göçük şeklinde yırtık var mı bakın..sanki içine birşey batmış olup chaza zarar vermiş olabilir mi değerlendirin..

amazon dan alışveriş başlığına bakacak olursanız.. onlarca alışveriş var sıkıntı yok..

tüm bağlantıları yapın, sonra fişe takıp açın.. sıkıntı olursa buraya yazın..

• Tekrar teşekkürler bilgilendirmeler için.

Cihazla kullanmak için almam gereken hoparlör markası ve özellikleri ne olması gerekir sizce ? Elimde eski sinema sisteminden kalan sony marka 5+1 var. Arkasında 2,7 ohm yazıyor hoparlörlerin ve subwoofer ın arkasında. Onlar uygun mudur bu cihaz için acaba ?

nasıl bir ses sistemiydi..
    ince hazır 5.1 olanlardan mı? onların sub ı pasiftir ve avr lerde çalışmaz..aktif sub almanız lazım..en hesaplısı yamaha var piyasada..

pio amfinin ohm ayarını 4 e düşürürsünüz, hoplar çalışır..ama kaç watt hoplarınız..80 watt ın üzerindedir umarım
  • Arkadaslar canton chrono 507 kule haporler satitorum. Haberiniz olsun

• pioneer sc lx77 satıyorum, düşünen özelden ulaşabilir, birkaç günlük satıştır, alacağım ürün satılırsa satış iptal edilecektir
  • Herkese günaydın;
    Pio 5090 ve pio 921 avr yi birlikte kullanıyorum.Kumanda olarakta avr nin kumandasını her iki cihazın açma kapamasında kullanmaktayım. Fakat songünlerde her iki cihaz da algılama sorunu çekiyor. Pil yeniledik vs çözüm olmadı. Cihazların açılması için çok uzun süre ilgili butona basmak gerekiyor. 5090 nın kendi kumandası dokunmayla işlevini yerine getiriyor. Sorun avr kumandasında. Açıp içini temizleyeyim dedim ama ( teknik adamım . elimden bu işler gelir ) ancak nafile. Öyle bir preslemişler ki zorlarsam elimde kalma riski büyük. Bende 5090 kumandasına geçeyim dedim ancak oda 921 cihaza hükmetmiyor. Resimdeki butonlar sayesinde 921 cihazı kumandaya tanıtma olasılığı var mıdır arkadaşlar. Farklı bombinasyonlardenedim ama olmadı. PIONEER AV RECEIVERS

• quote:

Orijinalden alıntı: onat

Herkese günaydın;
    Pio 5090 ve pio 921 avr yi birlikte kullanıyorum.Kumanda olarakta avr nin kumandasını her iki cihazın açma kapamasında kullanmaktayım. Fakat songünlerde her iki cihaz da algılama sorunu çekiyor. Pil yeniledik vs çözüm olmadı. Cihazların açılması için çok uzun süre ilgili butona basmak gerekiyor. 5090 nın kendi kumandası dokunmayla işlevini yerine getiriyor. Sorun avr kumandasında. Açıp içini temizleyeyim dedim ama ( teknik adamım . elimden bu işler gelir ) ancak nafile. Öyle bir preslemişler ki zorlarsam elimde kalma riski büyük. Bende 5090 kumandasına geçeyim dedim ancak oda 921 cihaza hükmetmiyor. Resimdeki butonlar sayesinde 921 cihazı kumandaya tanıtma olasılığı var mıdır arkadaşlar. Farklı bombinasyonlardenedim ama olmadı. PIONEER AV RECEIVERS

yaklaşık 1 sene önce Sony RM-VL610T kumanda dan almıştım. Kumanda herşeyi kopyalıya biliyor. makro dahi tanımlayabiliyorsunuz. Ben herşeyi bu kumandaya kopyalıyorum. ve uyduruk çin işi universal kumadalar gibi değil. Belki çözüm olabilir. (bu arada makro olayı cidden iyi

• mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Evet hazır 5.1 olanlardan. Hoparlörlerin kaç watt olduğunu bilmiyorum. Üzerinde sadece ohm yazıyor. Galiba tam bir set alıcam. Öyle görünüyor

• LG HT 906 TA modeli 1.100watt 5.1 sinema sistemim var ve 4 yıldır kullanıyorum.

Değişen ve gelişen teknolojilere bakarsak ses kalitesinden memnun olamiyorum artık..Digitürk 4k uydu alıcısı, ps4 vs vs kullanıyorum.. Dönüp dolaşıyorum Ampf. de buluyorum kaliteli ses yetersizliğini..

Bu yüzden PİONEER swx 932 (atmos lu 7.2 lik) ampf. almaya karar verdim.

Sizin gibi konuya hakim üstadlara bir sorum olacak,yoksa işin içinden çıkamıyorum..

Gelelim soruya;

Mevcut hoparlör setim her biri 4 ohm / 180 watt

Sub 200 watt

Alacağım Pioneer svx 932 de bu hoparlörleri kullanabilirmiyim ? Nasıl bir sonuç meydana gelecek.. Kullanabilirsem Atmos için yansıtma 2 adet de hoparlör düşünüyorum

bu hoparlörlerde aynı watt ve ohm de mi olması gerekecektir ?

LG 906 mevcut hoparlör setim:https://www.istanbulbilisim.com/hb906ta-lg-ev-sinema-sistemi-fiyati-25161.html

Almayı düşündüğüm Ampf. :http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/def/products/vsx-932

Bu şekilde bir deneme gerçekleştiren veya bilgisi olanlar varsa ve cevap yazabilirlerse çok memnun olurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• En giriş segment avr bu

Bunun yerine denon 3400 marant 5012 falan bakin

• Vsx 932 ben yeni aldim en giris segmet degil yeterli bence sorun olursa yardimci olurum atmos hoparlor alman icin de baya bir para gerekiyor fiyatlari birde hoparlor en az 6ohm olmasi gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sphinxstn -- 25 Mart 2018; 9:24:20 >
  • sphinxstn kullanıcısına yanıt
    yukarda bahsettiğim hoparlörleri kullanabilirim yani doğrumudur ?
    Ayrıca çoğu ses sisteminde Sub biliyorsunuz pasif ampfiden besleniyor, şu an kullandığım 200 watt subı 932 ye bağlayarak kullanabilirmiyim denedinmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: streapcastle

yukarda bahsettiğim hoparlörleri kullanabilirim yani doğrumudur ?
    Ayrıca çoğu ses sisteminde Sub biliyorsunuz pasif ampfiden besleniyor, şu an kullandığım 200 watt subı 932 ye bağlayarak kullanabilirmiyim denedinmi ?

O hoparlor olmaz

Birde aktif subwofer yanı kendin den anfili bi Sub a ihtiyaç var

Linkteki ürünü almayın

En az focal sib cub 5.1 alın ikici el 1500 lira falan

O yukarıdaki sisteme göre Tofaş Mersedes gibi

• 
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.