Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bahsettiğiniz şekilde kullanan arkadaşlar var forumda. Neyi değiştirir? Çok bi şeyi değiştirmez bence zaten filmlerde surround etkisi için kullanıyoruz kendilerini. Biraz daha baskın surround ses alırsınız. Oturduğunuz yere yakın konumlandırılacak ise bence hiç gerek yok. Ama tabi bütçe ve zevk meselesi.. Neden olmasın?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S. Aleyküm arkadaşlar hayırlı ramazanlar bi sorum olacak 3 tane model arasında kaldım ilk defa anfili sinema sistemi kullanacağım

1 - Pioneer AV Receiver VSX 322 100€
    2 - Onkyo TX-NR509 AV-Receiver 95€
    3 - Pioneer VSX-329 4k 140€

Bu modeller den Pioneer vsx-329 olanı biraz daha baskın kafamda diğerlerinden çok daha farklımıdır acaba?

Fiyatlar bunlar euro olarak yazdım çünkü yurt dışında yaşadığım için ve ikinci el olarak alıcam sormak istediğim bi iki şey daha var TV odam 21metre kare kule olan Ses sisteminden mi yoksa küçük olanından mı almalıyım ve kaç Wolt luk lardan almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mguny25 -- 18 Haziran 2016; 19:51:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saint2 S kullanıcısına yanıt
    Tasima+kargo+depozit 3000 kusur tutuyor amazon amerika.1130 la arasinda 1000 tl fark oluyo. 200 dolar fiyat farki var ama gumruk ve tasima bedeli eklenince artiyor. Amazon amerika 9 gunde gonderdi. 3 ayri satin alma yaptim hepsinin elime ulasma suresi satin alinma tarihinin 9 gun sonrasi. Depozito daha yatmadi 2 ay suresi var bekliyorum bakalim

• Onkyo satın almıştı değil mi, Pioneer vsx-1131 de sabre dac yok, alıp kullanan var mı acep?
  • Merhaba, Görüntü+ses kaynağı himedia q5 veya ps4 olacak şekilde panasonic at6000 cihazı vsx 921'e nasıl bağlantı kuracağım. Bilgi verirseniz sevinirim.
  • onat kullanıcısına yanıt
    Himedia yı ben bd/dvd girişine bağladım sizde oraya bağlayabilirsiniz ps4 üde game e bağlayıp avr deki çıkışı projeksiyona vereceksiniz. Sistemde tv de varsa çift çıkışlı bir avr işinizi kolaylaştıracaktır. Aynı anda hem tv hem pj ye çıkış vereceksiniz. Vsx921 de tek çıkış olduğundan görüntüyü yalnızca tv veya pj e verebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar, bende şu an pioneer vsx lx60 serisi rceiver var, üst modelini almak için elimden çıkarmaya çalışacam, teklif veren olur mu acaba diye sormak istedim, forumda ilk defa yazıyorum, hayırlı ramazanlar.....
  • merhaba arkadaşlar
    lx-57 kullanıyorum
    wireless adaptörü daha önce kumuştum bu forumda bir arkadaş resimli anlatım paylaşmıştı
    ama şimdi olmuyor iphttp://192.168.1.249/ adresi giriyorum
    bu sayfaya ulaşılamıyor yazıyor ne yapmam gerekiyor
    yardımcı olursanız çok sevinirim
  • metalcisavas M kullanıcısına yanıt
    Wireless adaptörü resetleyip birde o şekilde deneyin.Muhtemelen arayüze girecektir.
  • Selamlar,

4K mediaplayer dan sonra, 4K projeksiyon kullanımına geçtim fakat AVR emektar Pio-920 olunca daha 4k namına bir şey göremedim henüz

Mevcut sistem Dali Ikon 6 Mk2, Dali Icon Vocal Mk2, Dali Concept (arkalar). Sub yok.

Almışken biraz daha üst sınıfi bir AVR alayım diyorun, LX-59 veya LX-79. Hoparlörlerim malum orta halli sayılır (ya da sayılmıyordur belki) Ama onları değiştirmeyi düşünmüyorum.

Acaba bunlardan hangisini tercih etmek daha doğru olur? LX-79 benim diğer elemanlara fazla mı iyi gelir? Ya da şu marka/seri yi tercih et diyen olursa onu da araştırırım.
  • onat kullanıcısına yanıt
    Bende de mx max tv android tv box var. Himedia hdmi çıkışını avr nin bd yada dvd sine tak. Himedia içerisinden soun kısmından ayarı hdmi yap (otomatik hdmi değil) daha sonra avr outtan tv ye giriş yap. Himedia içerisindeki video player ayarlarından (kodi, archos, xbmc yada kendi playerı) passthrough seçeneğini işaretle ve 5.1 sesin keyfini sür. Bazı android tv boxlar sesi passthrough yaparken ses düşmesi yaşanabiliyor bilgin olsun.
  • S.Aleyküm arkadaşlar aramızda ( Pioneer VSX-329-K ) kullanan var mı? Acil ulaşa bilirmi

• emrecpt kullanıcısına yanıt
    Htp-329'u tavsiye ederim.

• Sizce sebeplerini yazabilirmisiniz?
    Daha pahalı olan setin kule hoparlörlerinin diğerine göre daha kötü olduğunu düşünüyorum. Orta - arka hoparlörler ve sub aynı.
    Ayrıca pahalı olan pakette bir üst model olarak geçen AVR var ama aralarında pek bir fark yok. O yüzden daha ucuz olanı almanızı öneririm.

Zaten bunlardan biraz daha üst seviyeye çıkayım dediğiniz anda fiyat 3-4 bin TL'leri bulacak. O yüzden bu fiyat aralığında ucuz olanı tercih edeceksiniz yada bütçeyi 2-3 katına çıkaracaksınız ki arada bir fark oluşsun.
  • mguny25 M kullanıcısına yanıt
    Selamun aleyküm kısa süredir de olsa Vsx 329 kullanıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende aynı şekilde htp 329 öneririm ve kullanıyorum da başlangıç için başarılı Sayılabilecek bir sistem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önerileriniz için teşekkürler.Birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

Sub sizce yeterlimidir?
    Arka hoparlörler için ayak kullanıyormusunuz ?
    Htp 329 modelinin içinden çıkan kabloların kalitesi ve metresi ne kadar ?
    Sıfır kutu tahmini toplam ağırlığı nedir? (kendim gidip alıcam veya internetten sipariş vericem)
    Sistem tv'ye bağlı iken kullanmak istemediğinizde ve sadece tv hoparlörlerinden ses almak istediğinizde ne yapıyorsunuz?
    AVR ısınıyor mu?
    Sizce olumsuz yönlerini neler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambetiko

Arkadaşlar vsx 323 var. Sadece pcye ve ps3 e bağlayacağım. Dvi ile pcyi ekrana hdmi ile ses olarak receivere bağlayacağım. Bir arıza meydana getirir mi?

Hocam ben de vsx-322 için aşağıdaki ürünü aldım. Henüz kurulum yapmaya fırsatım olmadı.

Teknosa'da 97 TL . Mağaza fiyatı ama; mağazaya gidince şansınıza kapalı kutu da olabilir.Ben gittiğimde şansıma kapalı kutu vardı.Asıl vsx-322'yi almak için gitmiştim, teşhir olmasına rağmen vsx-322'yi de aldım.

Ses sistemi bilgim logitec x540 ile sınırlı olduğundan pioneer vsx-322 cihazı bağlamak için de forumdaki arkadaşlardan yardım rica edebilirim ilerleyen günlerde...

İhtiyacı olanlar kaçırmasın bence.

http://www.teknosa.com/urunler/110020600/pioneer-s-21w-hoparlor

Hepsiburda'da şu an 384 TL bu ürün.

http://www.hepsiburada.com/pioneer-s-21w-aktif-subwoofer-p-EVPIOS21W

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adonise -- 2 Temmuz 2016; 22:45:32 >

• 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.