Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (375. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amerika'dan bu büyüklükte bir ürün aldığınızda 100-150 $ nakliye bedeli çıkabilir. Üstüne bir de voltaj dönüştürücü cihazı da alınca Avrupa ile aynı fiyata gelir. O sebeple Amazon'dan kargosu ucuz olacak şeyleri almak daha mantıklı. Yada Amerika'dan gelen bir tanışa getirtmek en uygun çözüm gibi oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psthegame

öncelikle s.a hepinize hayırlı ramazanlar

ben yeni pioneer vsx 930-s avr aldım birkaç sorum olacak tecrübelerden faydalanmayı seven bir adamım
    belki sordugum sorular daha önceden sorulmuş olabilir şimdiden affınıza sıgınıyorum .

sorularım
    vsx 930 aldıgımdan beridir dikkatimi ceken bir konu var sanki cihaz uzaktan kumanda ile kontorol edilirken biraz geç tepki veriyor?
    ben ilk defa avr kullanıyorum bütün avrlerdeki sistem boylemi acaba ??

dedigimi gibi yeni kullanıcıyım fakat vsx 930 almadan önce bir arkadaşımın yine pionner 6xxx serili avrsini eve getirp denedigimde hoparlörlerden ciddi bass alabildim ( subwooferum yok )
    şimdi benim cihazım daha üst model olmasına ragmen bass ları duyamıyorum???

kulurum yapmak için mikrofonla vs bişeyler yaptım fakat dogrumu yaptım bilemiyorum ve cihazı ogrenmek için cok kurcalardım :D bu cihazı resetleme veya fabrikasyona çevirme varmıdır??

benim şu an kullanmak istediğim 5+0 bir sistem veya elimdeki diger hoparlörleri de kullanarak 7+0 olarak kulanmak
    eğerki bu şekilde bass duyamazsın derseniz subwoofer tavsiyesi almak istiyorum

hoparlörlerin fotoları bunlar biraz eski sanırım
    yardımlarınız için teşekkür edrim.

Beylere bu başlık altında pioneer ile ilgili sorulara cvp verilecektir yazılmıştı
    yanlışım varsa düzeltin
    acaba soruyu yanlış sordum diye düşünüyorum ama soruda gayet açık
    yokmudur bir usta bilgisini paylaşacak olan

'' Pioneer AVR ları hakkında tüm soru,bilgi,görüş ve haberleri başlık altında paylaşabiliriz arkadaşlar.

Tüm Pioneer kullanıcıları ve yeni gelecekler için hayırlı olsun diyerek sizleri selamlıyor ve kucaklıyorum ''

sanırım bu cümlerler amacını yitirmiş ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psthegame -- 16 Haziran 2016; 22:16:39 >

• Ne alaka, müsait olan, yazmak isteyen yazar, bu nasıl bir tepkidir böyle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

Ne alaka, müsait olan, yazmak isteyen yazar, bu nasıl bir tepkidir böyle

tepkinin şekli seni neden rahatsız etti onu anlayamadım ??
    ben gayet düzgün şekilde tepkimi belli ettim
    sorun nedir ?? müsait olmayana sorunsuz saygımız var
    '' bu nasıl tepkidir boyle '' demek yerine
    daha yapıcı bir cümle kurabilrsin diye düşünüyorum .
  • quote:

Beylere bu başlık altında pioneer ile ilgili sorulara cvp verilecektir yazılmıştı
    yanlışım varsa düzeltin
    acaba soruyu yanlış sordum diye düşünüyorum ama soruda gayet açık
    yokmudur bir usta bilgisini paylaşacak olan

'' Pioneer AVR ları hakkında tüm soru,bilgi,görüş ve haberleri başlık altında paylaşabiliriz arkadaşlar.

Tüm Pioneer kullanıcıları ve yeni gelecekler için hayırlı olsun diyerek sizleri selamlıyor ve kucaklıyorum ''

sanırım bu cümlerler amacını yitirmiş ...

Teknik servis mi sanıyorsunuz burayı yaz günü herkes tatilde okuyan ve bilgisi olan zaten yazacak

Burda kadrolu para ile çalışan bir personel yok tamamı yardım sever insanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 17 Haziran 2016; 0:22:51 >

• :)))) enteresan

• Küstüm ben, bir daha yazmayacağım

• Güzel kardeşim usluba dikkat et çocuk yok karşında
    buladar laf kalabalıgı yapacagına olumlu bişey yazsan ona eyvlhh
    Burasının teknik servis olmadıgı bende gayet iyi biliyorum . Yardım etmeyeceksen sessiz kalmayı tercih edebilirsin
    Yardım etmeyecek olan arkdaşlar hiç yormasın kendini buraya yazıpta günaha sokmayın kimseyi bu ramazanlık gecede
    En nihayetinde aklıbaşında bi adam cvp vericektir eminim
    Tepki ve eleştirlere acık olmak gerek diye düşünüyorum heleki türkiyenin en büyük forum sitesinde bu anllayış en üst düzeyde olması gerekirken

" burası teknik servis degil " cümlesi forumdonanim üyesine hiç yakışmadı

• Laflarım belkide çocukça hareket ettiğin içindir, sen neden eleştiriye kapalısın ?? İğne çuvaldız örneği mi ?

• quote:

Güzel kardeşim usluba dikkat et çocuk yok karşında
    Burasının teknik servis olmadıgı bende gayet iyi biliyorum . Yardım etmeyeceksen sessiz kalmayı tercih edebilirsin
    Yardım etmeyecek olan arkdaşlar hiç yormasın kendini buraya yazıpta günaha sokmayın kimseyi bu ramazanlık gecede
    Tepki ve eleştirlere acık olmak gerek diye düşünüyorum heleki türkiyenin en büyük forum sitesinde bu anllayış en üst düzeyde olması gerekirken

O kadar tepki li mesaja tepkisiz kalmak zor

Yazdığınız mesaj görünmez altta kalabilir

İnsanlar görmeyebilir siz belki yenisiniz ama biz burda Cidde'n bir aile gibiyiz böyle tepkiyi hak edecek insanlar degil özellikle bu ses sistemleri Bolumu Cidde'n seviye nin en uste olduğu yer

Kimse cocuk degil zaten burda da ortak arkadaşımız turuncu ya da sorun oda anlatır size kimsenin kotu niyetli olmadığını

Ama gelipte hergun burayı keyifle takip edenlere bura anlamını yitirdi falan demek ne kadar sık olmus siz bunu bir duşunun sizinde yazdığınız insanlar cocuk degil

Belki bilindik bir mevzu degil sorduğunuz belki insanlar yogun belki yanlis yönlendirme yapmak istemiyor

Gösterdiğiniz tepki çok aşırı bunu anlarsanız eğer Turushan bey ve benim tepkimi de anlarsınız

• Soruna gelince

vsx 930 aldıgımdan beridir dikkatimi ceken bir konu var sanki cihaz uzaktan kumanda ile kontorol edilirken biraz geç tepki veriyor?
    ben ilk defa avr kullanıyorum bütün avrlerdeki sistem boylemi acaba ?

Pionner in 5 Avr sini diğer markaların da 5 ten fazla Avr sini kullandım kumanda da gec tepki diye bir sey olmadı. Ama pionner in klasik kumandası Avr ye dogru tutarsanız düzgün çalışır sağa sola tutarsanız çok verim li degil dugun bir pil takip tekrar deneyin duzelir umarım

Avr resetleme olayı var video izlersen sizdeki de aynısı

https://m.youtube.com/watch?v=SCjGBzNP4JI

Bass sorununa gelince düzgün kalibrasyon sonrası spker setup dan hoplarlorleri ney sectiniz db kaçta Bunlari bilmeden yardım etmek de ayrıca zor

Hepsini large seçip db setup dan da tümünü 4 desibel falan artırın

Birde sub yanı sw aktif mi pasif mi ayarlarda aktif se Avr sub var sanıp alt frekans lari hoplaor lere göndermiyor olabilir sub yanı sw Yi kapatmanız lazım

Ama o kulelerle hic biz Zaman olmayacak istediğiniz bass

İlanlara bakıp iyi paradigm Yada Rel gibi Markalardan bir sub alın rahat edersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

Laflarım belkide çocukça hareket ettiğin içindir, sen neden eleştiriye kapalısın ?? İğne çuvaldız örneği mi ?

Çocukça hareket olayı yanlış bir tespit fakat acele etmiş olabilirim
    Çünkü yardım almak için bu siteye girdim ve yardım bekleyen insan aceleci davranabiliyor
    Forum olayına çok uzak sayılmam ama tecrübesizim bunu kabul ediyorum .
    Buradaki işleyişi anlamamıştı olabilirim ama tepkiye eleştiriye sizin gibi günlerini buraya vermiş insanlar daha ılımlı yaklaşabilir
    Neyse ramazanlık günde haklınızı helal edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Güzel kardeşim usluba dikkat et çocuk yok karşında

O kadar tepki li mesaja tepkisiz kalmak zor

Yazdığınız mesaj görünmez altta kalabilir

İnsanlar görmeyebilir siz belki yenisiniz ama biz burda Cidde'n bir aile gibiyiz böyle tepkiyi hak edecek insanlar degil özellikle bu ses sistemleri Bolumu Cidde'n seviye nin en uste olduğu yer

Kimse cocuk degil zaten burda da ortak arkadaşımız turuncu ya da sorun oda anlatır size kimsenin kotu niyetli olmadığını

Ama gelipte hergun burayı keyifle takip edenlere bura anlamını yitirdi falan demek ne kadar sık olmus siz bunu bir duşunun sizinde yazdığınız insanlar cocuk degil

Belki bilindik bir mevzu degil sorduğunuz belki insanlar yogun belki yanlis yönlendirme yapmak istemiyor

Gösterdiğiniz tepki çok aşırı bunu anlarsanız eğer Turushan bey ve benim tepkimi de anlarsınız

Bu güzel üslubun için çok teşekkür ederim
    Bende aceleci davrandım kusura bakmayın

• Sıkıntı yok kardeşim, hak gecmedi ama varsa da helal olsun, ama biraz daha sabırlı olmak lazım,
    Neyse, fazla kalabalık yapmayim, iyi forumlar :)

• psthegame P kullanıcısına yanıt
    Pm telefon attım yaz whatsup dan müsait sen

• quote:

Orijinalden alıntı: Kentiaman

quote:

Orijinalden alıntı: Bersance

quote:

Orijinalden alıntı: tegmen.ii

Hocam neden 1131 i tercih etmediniz? Birde Amazon Canada daha uygun fiyat veriyor, ordan getirden var mı acaba?

Hocam amazon amerika 1131 göndermiyor "ship to turkey" seçtiğin zaman sadece gönderilen ürünler çıkıyor.

amazon.com'da TR'ye gönderim yapıyorlar.

Pioneer VSX-1131 7.2-Channel AV Receiver with MCACC®built-in Bluetooth® and Wi-Fi®
    by Pioneer
    Be the first to review this item
    Price: $599.99
    Only 9 left in stock.
    This item ships to Turkey. Learn more
    Sold by Electronics Expo and Fulfilled by Amazon. Gift-wrap available.

Hocam daha önce yoktu yeni açılmış şu an kontrol ettim evet gönderiyorlar. 3 hafta önce gönderim yoktu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kentiaman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tegmen.ii

Hocam neden 1131 i tercih etmediniz? Birde Amazon Canada daha uygun fiyat veriyor, ordan getirden var mı acaba?

Hocam amazon amerika 1131 göndermiyor "ship to turkey" seçtiğin zaman sadece gönderilen ürünler çıkıyor.

amazon.com'da TR'ye gönderim yapıyorlar.

Pioneer VSX-1131 7.2-Channel AV Receiver with MCACC®built-in Bluetooth® and Wi-Fi®
    by Pioneer
    Be the first to review this item
    Price: $599.99
    Only 9 left in stock.
    This item ships to Turkey. Learn more
    Sold by Electronics Expo and Fulfilled by Amazon. Gift-wrap available.

Hocam daha önce yoktu yeni açılmış şu an kontrol ettim evet gönderiyorlar. 3 hafta önce gönderim yoktu.

Az önce hesap ettim. Computeruniverse.net'ten VSX-1131'in satış fiyatı 609 $'a geliyor. Hem de 220 Volt olduğu için hem de kargo daha az tutacağı için kanımca tercih edilmesi gerekir.
    Tabii herkes kendi bilir.

• Bilgi için teşekkürler yurtdışından alacaklar için bu bilgi faydalı olacaktır.
  • Almanya dan ürün alcaklar bir kez daha düşünsün aldığım ürün 20 gündür almanya da gümrükte kayıp ,almanya ya karşı yapılan gümrükte is yavaşlatma başladı aynı sekilde onlarda gümrükte ağırdan alıyorlar sanırım bu yuzden uzak durmakta fayda var bu aralar

• Arkadaşlar,
    Şimdi önlerin kule olduğunu varsayalım, arkaların kule yada raf tipi olması neyi değiştirir.
    Önleri magnat 1002 arkaları magnat 802 yapsam ne fark eder.
    Yada Önleri magnat 802 arkaları magnat 202 yapsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tegmen.ii -- 18 Haziran 2016; 2:23:56 >
  • 
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.