Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (373. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Pioneer 1130 K modeline 8 ohm mu yoksa 4 ohm hoparlor mü sürmesi açısından verimli olur. Amazondan getirtmeyi düşündüğüm 2 model var hangisi daha verimli olur.

https://www.amazon.com/Micca-M-8S-Speaker-Pivoting-Tweeter/dp/B003JOPWHK/ref=sr_1_5?s=electronics&ie=UTF8&qid=1465368278&sr=1-5&keywords=mica+speakers&refinements=p_n_shipping_option-bin%3A3242350011 100 Watts 40 Hz - 20kHz 8 Ohm

https://www.amazon.com/Micca-MB42-Bookshelf-Speakers-Tweeter/dp/B009IUIV4A/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1465368278&sr=1-2&keywords=mica+speakers&refinements=p_n_shipping_option-bin%3A3242350011 75 Watts 60 Hz - 20,000 Hz 4 Ohm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bersance -- 8 Haziran 2016; 10:34:09 >

• Pioneer VSX-1131-K yurt dışı fiyatı 600$ civarı Türkiyede 2.000 ile 2.500 civarı olursa alınacaklar listeme eklerim
    DTS X, DTS Neural: X ve DTS Neo: X aldıktan sonra yazılımla güncellenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi West Coast -- 8 Haziran 2016; 14:58:13 >
  • West Coast kullanıcısına yanıt
    Siz herhalde yurtdışından getirtme maliyetinden söz ediyorsunuz. Yoksa 4000 TL'nin altında herhalde almanız zor.
    Bir de ben Pioneer'ın Amerikan sitesinde 1130 ile 1131'i karşılaştırma yaptım. Yani ne bileyim, ciddi fark göremedim. Ciddi farktan kastım pratikte işime yarayacak farklar.
    Yanılıyor olabilirim. Hi-Fi işlemcisi değişmiş. Esas fark o bence.
  • Saint2 S kullanıcısına yanıt
    Dikkatli incelersen dts x farkını atlamışsın verdiğim fiyata satıcı kazancı dahil buradakiler alışmış 1/3 kazanmaya bir noktada
    haklı olabilirler burada çok satan cihazlar değil. Son indirdiğim üç film dts x yani elimdeki avr desteklemiyor dolby atmos ve dts x
    şart oldu daha yeni iyi fiyat yakalama şansı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi West Coast -- 9 Haziran 2016; 11:39:54 >
  • arkadaşlar merhaba benim bir sorum var,

pioneer vsx 329 k kullanıyorum. 2 adet kule hoparlorum kulelerin bassları calışması işin speaker setup tan front hoparlorleri large secmem gerek. large secmeyince kuledeki bass koniler devreye girmiyor.

onu large yapıyorum ama şöyle bir şey farkettim. sub wooferda 3 tane secenek var yes-no-sw plus.

SORU BURDA BAŞLIYOR;

sw=no kulelerden muazzam bir bass geliyor
    sw =yes kulelerden uyduruk bir bass tınısı geliyor
    sw= sw plus yapınca hem sub woofer dan bass geliyor hemde kulelerde bass geliyor ama kulelerden çöyle böyle bir bass geliyor.

kulelerden en iyi bası almak için sw yi no yapmak lazım. bu seferde sub woofer calısmıyor. bu kulelerden hem muazzam bass hemde sub wooferimdan bass almak için hangi ayarı secmem lazım.

muhtemelen sw plus o ayar ama sw plus secince bide sw yi no secince sadece kulelerden gelen bass arasında ciddi bir fark var. yani hem sub'tan ses alıp hemde bu kulelerde sanki sw=no seciliymiş gibi bass alabileceğimiz bir ayar varmı ya?

x over fln filan karıştırdım ama bulamadım.

• Front~ large
    Sw ~ yes
    Xover ~ 80 yapın

Ch level seviyelerini kontrol edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pıoneer vsx 921 heco 302 202 ve 102 kullanıyordum uzun zamandır subwoofer almayı hep erteledim sonunda sony yeni çıkarmış olduğu fiyatıda makul olan Sony SA-CS9 subu aldım 11.5 kilo agırlığı var oldukça büyük woofer 25cm çapında tasarımı çok güzel fiyatına göre sony güzel iş çıkarmış sub ayarlarını kalibrasyon ayarlarını yaptıktan sonra birkaç müzik ve film denedim heco 302lerden sonra boyut değişti resmen şunu anladım sinemada iyi bir sub kesinlikle şart bu tartışılmaz bir gerçek subwoofer almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem subsuz film izlemeyin
  • odesy kullanıcısına yanıt
    Sub ve center sinema sisteminin böğrü, ciğeri kalbidir. Hayırlı olsun :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,

Yine ikinci el aldığım elimde mevcut olan Sony N8100W elimden çıkartıp yerine AVR sistemi almayı düşünüyorum, konuyu bayağı bir geriye doğru okudum AVR konusunda yeniyim ama baya bilgi sahibi oldum. Kullanma amacım evde sinema izlemek, müzik dinlemek. Apartman dairesinde olduğumdan ses açma sorunum var. Tabi birde bütçe sıkıntısını da unutmamak gerek.

PIONEER HTP-329 5.1 EV SİNEMASI PAKETİ

bunu almayı düşünüyorum, ama bazı arkadaşlar hoparlör çok kötü diyorlar, bir türlü karar veremedim.
    seçenekler arasında şuda var

Denon AVR-X500 5.1 AVR ve Mission Mx300 HCP Sinema Sistemi

Pioneer sistemini alsam çok mu üzer beni, yada Denon'u yada onu alma şunu al diyen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tegmen.ii -- 12 Haziran 2016; 12:56:07 >

• Vsx 323 için aktif sub okarak 200-300 tlcivarında ne önerirsiniz?

• tegmen.ii T kullanıcısına yanıt
    Bende 2 hafta kadar önce htp 329 alarak bu kervana katıldım. Bu işlerde yeni olduğum için set halinde almaya karar verdim. Giriş seviyesi için hakketen iş yapıyor. Apartman dairesinde oturuyorum son ses 80 ama 60 la film izliyorum daha komşulardan ziyarete gelen olmadı. Kurşunların ve helikopterlerin arkadan dolanması gayet iyi.Salonum 38 mt2 ve bütçem kısıtlı olduğu için buna yöneldim.Tatmin etti mi etti ama 2. ele yönelirsen daha iyi şeyler çıkar mı bence evet. Mediamarkt ları gez kafanda iyice netleşir herşey. Mediamarktlarda bazen dip fiyatlara bile rastlanıyor.Htp 329 Mediamarktlarda sadece teşhirler kaldı.Ben son kapalı kutuyu almaya gittim bitmişti. Bimeksten aldım.
  • kyib K kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, ikinciele girmek istemiyorum. Kimin ne kadar temiz kullandığını bilemezsin. Temiz der iki gün sonra arıza verir. Sıfır alırım kafam rahat olur tabiki ama o da şansıma. Forumda genel itibariyle 900 serilerini övüyorlar ama onada bütçe yetmiyor. Daha önce hiç AVR sistem kullanmadım yada dinlemediğim için HTP-329 ile diğerlerinin farkını bilmiyorum merak da ediyorum nasıl bir fark var. Ortam itibariyle Mediamarktlarda dinlemek pek fayda etmez diye düşünüyorum. Çünkü evde sessiz ortamda dinlemek farklı olacaktır. Amacımda öyle yüksek sesle izlemek/dinlemek değil kısık sesle güzel iş yapsın bu bana yeter. Başka bir şeye karar vermezsem şimdilik kafamda HTP-329 seti almak daha sonra önleri daha büyük raf tipi hoparlör yapmak.
  • Hocam amazondan 400 dolara yeni getirttim vsx 1130k. Tasima bedeli depozito vs 2200 e geldi tabi vergi iadesi olursa 1700 e gelmis olacak. Imkan varsa once avr getirtin sonra taksit vs bi sekilde hoparlor alinir. Uzun sure kullanirsin. Yaninda en iyi 2.0 hdmi kablo 3 tane, digital optik kablo 2 tane, hoparlor kablosu 3d gozluk plug 110 220 donusturucu 9 gunde sorunsuz geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bersance -- 14 Haziran 2016; 0:10:42 >
  • yalnız haziranın bilmem kaçından itibaren bu tarz alışverişler zorlaşacak src yetkilisinin geçen anthem konusunda yazdığına göre.yanlış anlamadıysam tabi.iyice araştırın bence almadan önce.
  • Bersance B kullanıcısına yanıt
    Hocam neden 1131 i tercih etmediniz? Birde Amazon Canada daha uygun fiyat veriyor, ordan getirden var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tegmen.ii

Hocam neden 1131 i tercih etmediniz? Birde Amazon Canada daha uygun fiyat veriyor, ordan getirden var mı acaba?

Hocam amazon amerika 1131 göndermiyor "ship to turkey" seçtiğin zaman sadece gönderilen ürünler çıkıyor.
  • Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın.

• Arkadaşlar vsx 323 var. Sadece pcye ve ps3 e bağlayacağım. Dvi ile pcyi ekrana hdmi ile ses olarak receivere bağlayacağım. Bir arıza meydana getirir mi?

• tegmen.ii T kullanıcısına yanıt
    Ahanda virüs bulaşıyor galiba. Hoparlör olarak şuna kayıyorum.

Magnat Monitor Supreme 802 + 202 + C252 5.0 set

birde bu var

Magnat Monitor Supreme 802 + 102 + C252 5.0 set

anfi olarak yurtdışına bakıyorum. Pioneer vsx-930 bu sete yeter mi acaba?

102 ile 202 arasında öyle bir fark olur mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tegmen.ii -- 14 Haziran 2016; 13:00:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tegmen.ii

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın.

Teşekkür ederim. size de en güzelini kullanmak nasip olur İnşaALLAH...
  • 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.