Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2023 lerin perakende fiyatı nedir acaba bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0sedan

quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

Pioneer 2014 AVR modellerinde Sabre DAC nerdeyse standart haline gelmiş.VSX-924 modelin de bile artık Sabre DAC var.

VSX-924
    http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/VSX-924-K/page.html

VSX-1124
    http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/SC-1224-K/page.html

Şefik Abi VSX-924 Fiyatı Listeye eklenmiş Perakende liste Fiyatı : 951 € 923 modeli 872 € idi 80 € ek fark var ama seninde dediğin gibi adamlar sabre koymuş içine sinema amfileri sinema amfiliğinden çıkıyor acaba stereo amfilerinin yokoluşunun başlangıcımı ?

Orhan'cım şimdi fark ettim yeni modellere usb üzerinden DSD format desteğide gelmiş,bu çok iyi haber.Bir önceki seride sadece LX serisinde vardı.

http://en.wikipedia.org/wiki/Direct_Stream_Digital

http://www.youtube.com/watch?v=VOfcePiBykU

• bence pioneer stereyo adam akıllı zaman ayırsa ve yatırım yapsa daha uygun olur, avr'e dac koysa ve geliştirse nereye kadar gider???
  • Sabre marka dac sadece front kanallarda mı var yok bütün kanallara mı hizmet ediyor ? Sadece frontlara ise diğer kanalları hangi dac çözüyor ? Sabre dac sadece frontlarda ise, sadece iki kanal çalışırken mi devreye giriyor, sadece iki kanal çalışırken devreye giriyorsa tüm kanallar çalışırken hangi dac seti çözüyor. Sürekli farklı daclar çalışıyorsa bu nasıl bütün kanallar arasında entegrasyon sağlıyor.

Avr vs stereo amfi stereo performansı tartışılabilecek bir konu değil. Her avr, kendi segmentindeki stereo amfilerden oldukça kötü stereo performans veriyor. İçinde bir sürü kanala güç vermeye çalışan trafolar, ses ve görüntü işleyen chipler olan bir cihazın stereo performansının, sadece iki kanala güç sağlayıp, gelen sinyali güçlendirip aktaran bir cihaza karşı şansı dahi yok, hiç bir zamanda olmaz. Bu arada tüplü/ss arasında bir fark yok. Tüplü sinema peocessorleride var bkz Conrad Johnson, tüplü stereo amfilerde var. Ss avr lerde var stereo amfilerde. Sadece tüplü sinema processor u yaygın değil, zira bu topolojiyi bu kadar kanal için kullanmak vs gibi teknik sorunları aşmak maliyetli.

Sinema arzunuz varsa avr ye mahkumsunuz. Vasat bir stereo performansı ile yetinedebilirsiniz, bunda sıkıntı yok. Ht bypass bence çok anlamlı değil. Sinemada her kanal tamamen aynı şekilde sürmeli, bütün speakerlar aynı seri/model olmalı vs ki bir harmony içinde çalışsınlar. Farklı markalardanda bu yapılabilir ama o harmony i yakalamak ciddi bir zorluk. Ha en güzeli bunlara bu kadar kafa yormamak.

• ben ht bypass'ın kullanışlı bir özellik oldunu düşünüyorum, evinde ailesiyle sinema ve müzik keyfi yapmak isteyen ve çok büyük beklentileri olmayan kullanıcılar için gerekli,

üst düzey stereo beklentileri olan kişiler zaten stereo için ayrı bir mekanda avr kullanmadan müziklerini dinliyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turushanovgu -- 6 Temmuz 2014; 10:20:25 >
  • merhaba arkadaşlar ben vsx-924 ün özelliklerini incelediğimde dsp olarak texas ınstruments görünüyor sabreyi sadece stereo için kullanıyor olabilir gibi geldi bana
  • Arkadaşlar 7.1 sistemimde LX86 en arka iki Surround back hoparlörleri görmemeye başladı. Demo ve Full MCACC ekranlarında en arka hoparlörlerden ses gelmiyor.
    Film müzik denediğimde ise en arkadan ses alabiliyorum. Amfi test esnasında neden görmüyor olabilir ?
  • DSD desteği marantz slim kasalarada gelmiş.NR 1605 HD Ses akışı: FLAC 192/24, DSD, ALAC
  • PlayerX kullanıcısına yanıt
    Speaker Setting ayarı 5.1ch kalmış olabilir uygun 7.1 ch seçeneklerinden birini seçip deneyin.
  • 9.1 de şu an ama değiştirdiğimde farketmiyor. Kablolar düzgün takılı.
    Digicom u arayıp konuştum ses geliyorsa demoya takılmayın dediler. SBL ve SBR görünüyor fakat channel level da veya demoda hiç ses alamıyorum.
    Amfiyi resetledim değişmedi. Son birkaç gündür yaptığım tek değişiklik amfinin yazılımını güncellemek oldu.
  • PlayerX kullanıcısına yanıt
    yeni firmware de bir bug olabilir Pioneer eu ya bir mail atıp bildirmekte yarar var,geri dönüş sağlarlar.
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    Merhaba sayın astramastra,

pioneer lx86 yeni firmware yayınladımı bilginiz varmı.
  • kanomete kullanıcısına yanıt
    En son ;

Firmware update Ver: 1-204-084-513-160 / 21-12-2012

@PlayerX yeni yüklediği için öyle söylemiştim.
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    Ok. teşekkür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0sedan

quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

Pioneer 2014 AVR modellerinde Sabre DAC nerdeyse standart haline gelmiş.VSX-924 modelin de bile artık Sabre DAC var.

VSX-924
    http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/VSX-924-K/page.html

VSX-1124
    http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/SC-1224-K/page.html

Şefik Abi VSX-924 Fiyatı Listeye eklenmiş Perakende liste Fiyatı : 951 € 923 modeli 872 € idi 80 € ek fark var ama seninde dediğin gibi adamlar sabre koymuş içine sinema amfileri sinema amfiliğinden çıkıyor acaba stereo amfilerinin yokoluşunun başlangıcımı ?

mrhaba.

lx-88'in fiyatı belli mi acaba?

• merhaba arkadaşlar vsx-924 modelinin türkiyede satışına başlanmış alacak olanlara duyurulur
  • Merhaba
    Vsx921 sahibiyim. Arkadaşım almanyadan geliyor. Vsx924 fiyatı sordurdum. 550 euro dedi. Sizce uygunmu. 921 den 924e trfi edilmelimi bu fiyatla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metedoruk

Merhaba
    Vsx921 sahibiyim. Arkadaşım almanyadan geliyor. Vsx924 fiyatı sordurdum. 550 euro dedi. Sizce uygunmu. 921 den 924e trfi edilmelimi bu fiyatla

1,5 ay kadar önce İş için almanya dusseldorfa gittiğimde mediamark'a gitmiştim 380 Euro'ya VSX-923 satıyolardı.Tax free alacağınızıda düşünürsek (%12 civarı) yeni seri cihaz için fiyat iyi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sector8376 -- 12 Temmuz 2014; 0:29:03 >
  • sector8376 kullanıcısına yanıt
    Tax free nasıl oluyor acaba. Arabayla gelecek. Yüzde 12 indirimlimi oluyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metedoruk

Tax free nasıl oluyor acaba. Arabayla gelecek. Yüzde 12 indirimlimi oluyo

Eğer cihazı getirecek kişi o ülkenin vatandaşı değil (avrupa birliği üyesi harici) ise bulunduğu ülkede vergiden muaf oluyor.Almanyada %18 yada %19 du sanırım vergi oranı ama kesintilerle net %12 civarı geri alabilirsiniz.Cihazı alırken fatura ile beraberTax Free belgesi istemeniz yeterli, yanınızdada mutlaka pasaport bulunmalı.Normalde havalimanlarında global refund denen noktalardan vergi iadesi alınabiliyor ama araçla getirme durumunda bu durum nasıl işliyor tam bilemiyorum; forumda konusu vardı bir bakın isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sector8376 -- 12 Temmuz 2014; 1:07:59 >
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.