Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Usa'da pioneer in LX serisinin karşılığı olan sc serisinin en üst cihazı yayınlanmış.

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Home/AV-Receivers/Elite+Receivers/SC-79

Görebildiğim en önemli değişilik HDBaseT eklenmiş olması.Yakında sıkça duymaya başlayacağımız bir yenilik galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRODJ

Usa'da pioneer in LX serisinin karşılığı olan sc serisinin en üst cihazı yayınlanmış.

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Home/AV-Receivers/Elite+Receivers/SC-79

Görebildiğim en önemli değişilik HDBaseT eklenmiş olması.Yakında sıkça duymaya başlayacağımız bir yenilik galiba

Yakinda duyacagimiza hic suphem yok...Bu haberin ardindan ilk kimin HDBaseT teknolojisini barindiran bir cihaz alacagi merak konusu

Tahminimce bu temel bir teknoloji olup beraberinde yeni gelismeleride getirecektir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Monster başlığını bisiklet merakına çevirip bi de zılgıt yediğiniz yetmiyo burayı da su arıtma teknolojileri üzerine yorumlara çevirirseniz bi zılgıt da burdan yersiniz.

Koreli firmalara zebepsiz bir gıcıklığım olması dolayısıyla ve HTC One edindiğimden beri Tayvan markalarına içim ısındı korelilere alternatif babında
    O yüzden madem bu arıtmalarda tayvan malı ben de ilgileneyim şu arıtmalarla bir yahuuu.

Bir soru da benden olsun
    Bu %99 oranında bakterilerden suyu temizlemesi iyi bir şey mi? Zira zaralı olduğu kadar yararlı bakterilerde var hatta belki zararlılardan daha çok. Su da belli oranda yararlı bakterilerinde olması tercih edilebilir belki. Hepsini öldürmek suyun faydasına halel getirmez mi?

• Hep teknika nin suçu Birseydende haberin olmasin be arkadas degil mi:) Ee ayni sekilde forumdaki diger arkadaslarda ilgili olunca bu tur konularin aralarda geciyor olmasi cok normal ve hoş bir durum.

Ama ben bu aritma ile ilgilenmeyecegim 1000 TL deniyor abi baksana...Buna birde hortum,aparat falan cikar...Eyvah eyvah

• off off çıkmaz mı neler çıkar neler. hortumun kalitesi,
    aletin rezonansıydı çıkardığı gürültüydü onu önlemek için
    izolasyonlar vs. vs...

benim alt komşuda var sanırım bir arıtma nasıl bir şey bilmiyorum. Çoğunlukta gece yarısına doğru çalıştırıyorlar, çok gürültülü çalışıyor ben mutfaktayken gürül gürül sesini net duyuyorum.
    Üstelik bu komşu bana bir kaç ay önce kapıma gelip subın gürültüsünden rahatsız olduğunu belirten komşu
    Ben yıllardır onun arıtmasının sesini çekiyorum daha da kapısına gitmedim. Adetim değil hiçbir komşumun kapısına gitmedim 15 senedir oturduğum apartmanda.

• Pioneer vsx 921 7.1 hob baglıyorum ön kuleleri Bi-Amp baglantısı yaptım. Dolayısıyla mic ayar yaparken Front Bi-Amp seçenegini seçiyorum. Bu ayarda mic. kurulum yaparken hob ları 5.1 olarak görüyor. Mic ayarlarken Bi-Amp ayarı ile 7.1 olarak görmesi için nasıl ayarlamalıyım? ustalardan yardım.
  • Bi-amp baglantı seçtiğinizde 7.1 Olarak kalibrasyon yapamazsınız.Bi-amp bağlantıda sizin sistem 5.1 oluyor.O nedenle 5.1 olarak kalibrasyon yapmanız gerekir.

• Bi-amp için Zone 2 kullanıyorsunuz diye düşünüyorum. Front height sadece kanal çıkışı.

Kullanma kılavuzunda da 5.1 bi-amp söylüyor. Front height 6. ve 7. kanal olarak mı denediniz siz?
  • Rdegerli kullanıcısına yanıt
    Evet Front height 6. ve 7. kanal olarak bagladım. Ama menüden front bi-amp seçtigimde 7 kanal görmüyor sanırım bi-amp da üstat @PRODJ ninde dedigi gibi 7.1 olmuyor.
  • Evet, bi-amp kısmında 6.ve 7. kanal front height ı aktif göstermiyor zaten manual.
  • 921 avr resetledikten sonra mikrofonsuz olarak manuel kurdum. Ayarları yaptıktan sonra ön göstergesinde avr girişleri kayan altyazı şeklinde geçiyor. Mikrofonla kurdugumda bu olmuyordu sabit olarak streo yada dts olarak yazıyordu bunu nasıl sabitleyebilirim dostlar.
  • Arkadaşlar merhaba, şöyle bir sorum olacak. LX83 arkasında bulunan optik çıkışı nasıl ve ne amaçla kullanabiliriz? Sorumun asıl amacı şu. Severek kullandığım Paradigm Monitor 11 S7'lerim dışında bir de Astro A50 kablosuz kulaklık sahibiyim. Akşamları bazen sessiz bir şekilde oyun oynamak yada film seyretmek istiyorum. Kulaklık merkezinin arkasında optik in, optik out ve aux in bulunmakta. Şu an sadece PS3'üme optik ile bağlı. Paradigm'ları kullanmak istediğimde PS3 üzerinden sesi HDMI ile LX83'e gönderiyorum kulaklık ile dinlemek istediğim zaman optiğe geçiyorum. Ancak ayrıca QNAP medya player sahibiyim. Bazen bu medya player üzerinden film seyretmek istiyorum. Kabloları sök tak yap ayar yap yerine bir şekilde kulaklık ile LX83'ü tanıştırıp zaten tüm girişlerin HDMI ile yapıldığı AVR üzerinden kulaklığı kullanmak istiyorum. AVR arkasındaki optik çıkışı bunun için kullanabilir miyim? ( Denedim ama ses alamadım bu arada ya da ben beceremedim ) yada başka bir çözüm ö neriniz var mı?

Teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Black cabrioman

Arkadaşlar merhaba, şöyle bir sorum olacak. LX83 arkasında bulunan optik çıkışı nasıl ve ne amaçla kullanabiliriz? Sorumun asıl amacı şu. Severek kullandığım Paradigm Monitor 11 S7'lerim dışında bir de Astro A50 kablosuz kulaklık sahibiyim. Akşamları bazen sessiz bir şekilde oyun oynamak yada film seyretmek istiyorum. Kulaklık merkezinin arkasında optik in, optik out ve aux in bulunmakta. Şu an sadece PS3'üme optik ile bağlı. Paradigm'ları kullanmak istediğimde PS3 üzerinden sesi HDMI ile LX83'e gönderiyorum kulaklık ile dinlemek istediğim zaman optiğe geçiyorum. Ancak ayrıca QNAP medya player sahibiyim. Bazen bu medya player üzerinden film seyretmek istiyorum. Kabloları sök tak yap ayar yap yerine bir şekilde kulaklık ile LX83'ü tanıştırıp zaten tüm girişlerin HDMI ile yapıldığı AVR üzerinden kulaklığı kullanmak istiyorum. AVR arkasındaki optik çıkışı bunun için kullanabilir miyim? ( Denedim ama ses alamadım bu arada ya da ben beceremedim ) yada başka bir çözüm ö neriniz var mı?

Teşekkür ederim.

Avr uzerinden optik out icin kumanda uzerinden aktif etmeniz gerekir.Ama....Kafam karisti Yani optik jak girisi gibi degil.Hani taktim sesi kesti kulakliga verdi olsun.Bu yuzden o cikisi aktif etmek gerek kumandadan diye dusunuyorum.Ama kafamin karistigi nokta, goruntuyu vdihin hdmi deaktif olacak.Yani ps3 direk tv ye baglicaksin da avr uzerinden optik out kullancaksin...Ama bu da cok gereksiz bir hamle olur...

Yardimci olamadim ama sesli dusundugumu yazdim:)

Tum fourumdas arkadaslarimin Ramazaninin hayirli ve bereketli gecmesini dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rdegerli

quote:

Arkadaşlar merhaba, şöyle bir sorum olacak. LX83 arkasında bulunan optik çıkışı nasıl ve ne amaçla kullanabiliriz? Sorumun asıl amacı şu. Severek kullandığım Paradigm Monitor 11 S7'lerim dışında bir de Astro A50 kablosuz kulaklık sahibiyim. Akşamları bazen sessiz bir şekilde oyun oynamak yada film seyretmek istiyorum. Kulaklık merkezinin arkasında optik in, optik out ve aux in bulunmakta. Şu an sadece PS3'üme optik ile bağlı. Paradigm'ları kullanmak istediğimde PS3 üzerinden sesi HDMI ile LX83'e gönderiyorum kulaklık ile dinlemek istediğim zaman optiğe geçiyorum. Ancak ayrıca QNAP medya player sahibiyim. Bazen bu medya player üzerinden film seyretmek istiyorum. Kabloları sök tak yap ayar yap yerine bir şekilde kulaklık ile LX83'ü tanıştırıp zaten tüm girişlerin HDMI ile yapıldığı AVR üzerinden kulaklığı kullanmak istiyorum. AVR arkasındaki optik çıkışı bunun için kullanabilir miyim? ( Denedim ama ses alamadım bu arada ya da ben beceremedim ) yada başka bir çözüm ö neriniz var mı?

Teşekkür ederim.

Avr uzerinden optik out icin kumanda uzerinden aktif etmeniz gerekir.Ama....Kafam karisti Yani optik jak girisi gibi degil.Hani taktim sesi kesti kulakliga verdi olsun.Bu yuzden o cikisi aktif etmek gerek kumandadan diye dusunuyorum.Ama kafamin karistigi nokta, goruntuyu vdihin hdmi deaktif olacak.Yani ps3 direk tv ye baglicaksin da avr uzerinden optik out kullancaksin...Ama bu da cok gereksiz bir hamle olur...

Tum fourumdas arkadaslarimin Ramazaninin hayirli ve bereketli gecmesini dilerim.

Kumanda üzerinden optik çıkışı nasıl aktif edebilirim? Belki girişler değişmeden sadece ses çıkışını optiğe verir mi acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rdegerli

quote:

Teşekkür ederim.

Kumanda üzerinden optik çıkışı nasıl aktif edebilirim? Belki girişler değişmeden sadece ses çıkışını optiğe verir mi acaba?

Kumandanizda direk boyle bir komut tusu goremedim.

Kesin olmamakla beraber; goruntuyu direk kaynaktan tv a , seside kaynaktan avr a optikden girin.Daha sonra 3 optik in den hangisine giris yaptiysaniz kumanda uzerinden onu secin.Out kismindanda optic ile kulaklik mainbox a baglayin. Bu sekilde yanit almaniz gerekir diye tahmin ediyorum.Yani optikden girisin optikden cikisini yapiyor olmali.

• pio 921 ile klipsch rf 82 II kullanmaktayım MCAAC ile setup ettim fakat sanki rf82lerden az ses cıkıyor. manual setupdan hoparlorlerin DB seviyesi ile oynamalımıyım sizce ?
  • genellikle otomatik kalibrasyonlar ses düzeylerini biraz düşük ayarlıyorlar.
    Kalibrasyonu tam sessiz ortam, perde ve pencereler kapalı ve doğru şekilde yaptıysanız ve yine de düşük geliyorsa size tüm hoparlörlerde eşit db de arttırım yapabilirsiniz. Pİo larda var mı bilmiyorum intelli volum var ise onu da yükseltmeniz fayda sağlar. Subwoofer ölçümleri genellikle doğru olmuyor onu da arttırabilirsiniz bir miktar. Ama seslerin birbirini ezmesine izin vermeyin bunu dengeli yapın ki tüm sesleri alabilesiniz.
  • Bir çok kez denememe ragmen en iyi kurulumun resetten sonra mic. suz kurulum oldugunu düşünüyorum. Mic kurulumunda çok şeyleri düşürüyor sonrasında kendi ayarımızı yapsakda tutturamadım. mic suz kurulum yaptıgımda her şeyi manuel ayar yaptıktan sonra çok farklı ve güçlü ses alıyorum.
  • Herkese selamlar,

Pioneer VSX-322 AVR'mde 2 gündür şöyle bir sorun yaşıyorum: Radyo (Tuner) açtığımda sanki sesi 10 kat yavaşlatıyormuş gibi pa pa pa pa pa gibi anlaşılmaz sesler çıkartıyor... Diğer her şey Digiturk, Ps3, PC normal çalışıyor... PC'den bağlayıp radyo açıp bir yarım saat dinledikten sonra tekrar Tuner'a geçtiğimde normal çalışmaya başlıyor...

Bu sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

genellikle otomatik kalibrasyonlar ses düzeylerini biraz düşük ayarlıyorlar.
    Kalibrasyonu tam sessiz ortam, perde ve pencereler kapalı ve doğru şekilde yaptıysanız ve yine de düşük geliyorsa size tüm hoparlörlerde eşit db de arttırım yapabilirsiniz. Pİo larda var mı bilmiyorum intelli volum var ise onu da yükseltmeniz fayda sağlar. Subwoofer ölçümleri genellikle doğru olmuyor onu da arttırabilirsiniz bir miktar. Ama seslerin birbirini ezmesine izin vermeyin bunu dengeli yapın ki tüm sesleri alabilesiniz.

Selam ,

Canton movie 125 kullanıyorum receiver ise vsx 921 ... subwoofer'ın arkasındaki sub frekansı kaça getirmeliyim ? ve aynı ayar receiverda da var onu kaça getirmeliyim bir fikriniz varmı
  • 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.