Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar soyle bir sorum var. amfi vsx-922. Zone 2 cikisi var. bir adette kulakligim var rca girise baglayabilecegim. Acaba zone2 ye kulakligi baglayip nasil aktif edebilirim? Ya da boyle birsey mumkun mudur? :) tam olarak kavrayabilmis degilim zone2 olayini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunduns

Arkadaslar soyle bir sorum var. amfi vsx-922. Zone 2 cikisi var. bir adette kulakligim var rca girise baglayabilecegim. Acaba zone2 ye kulakligi baglayip nasil aktif edebilirim? Ya da boyle birsey mumkun mudur? :) tam olarak kavrayabilmis degilim zone2 olayini.

Kucuk kulaklik ise veya kendi beslemesi (amfisi) varsa mumkun. Arkadaki pre-out'tan (kirmizi ve beyaz) kulaklik cikisina donusturen kablolardan alacaksiniz bir adet. Sanirim surround back yazan cikis zone 2 cikisi oluyor. Oraya baglayacaksiniz kabloyu ve diger ucunu da kulakliginiza baglayacaksiniz.

Ayarlardan zone 2 + 5.1 olarak degistirin speaker system'i.

Artik zone 2'den kulakliga ses alirsiniz. Sanirim pre-out cikislar bir kulakligi besleyebilecek kadar elektrik uretiyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

quote:

Orijinalden alıntı: kunduns

Arkadaslar soyle bir sorum var. amfi vsx-922. Zone 2 cikisi var. bir adette kulakligim var rca girise baglayabilecegim. Acaba zone2 ye kulakligi baglayip nasil aktif edebilirim? Ya da boyle birsey mumkun mudur? :) tam olarak kavrayabilmis degilim zone2 olayini.

Kucuk kulaklik ise veya kendi beslemesi (amfisi) varsa mumkun. Arkadaki pre-out'tan (kirmizi ve beyaz) kulaklik cikisina donusturen kablolardan alacaksiniz bir adet. Sanirim surround back yazan cikis zone 2 cikisi oluyor. Oraya baglayacaksiniz kabloyu ve diger ucunu da kulakliginiza baglayacaksiniz.

Ayarlardan zone 2 + 5.1 olarak degistirin speaker system'i.

Artik zone 2'den kulakliga ses alirsiniz. Sanirim pre-out cikislar bir kulakligi besleyebilecek kadar elektrik uretiyordur.

Kitapcikta da SR Back olarak soylemis ama bir de haricen RCA Zone 2 Out var ben ordan denemistim. Bir de sanirim zone 2 olarak kullanmak pek cazip gelmeyecek cunku o modda kaynaklar kisitlaniyor, net radio media server tarzi seyler kullanilmiyor.
    http://www.soundblaster.com/products/Sound-Blaster-Tactic3D-Omega-Wireless.aspx kulakligim linkteki gibidir ama dedigim gibi asil kullanmak istedigim amaca pek uygun olmayacak gibi zone 2 modunda.

• Vsx 921 baglamak için Polk audi TSI 400 hob aldım aldıgım yerdeki satıcı avr den çift kablo çekerek çift amfi özelligini kullanmamı önerdi orda anlattıda eve gelince kafa karıştı bunun için fornt sag ve sol dan birer kablo diger kabloları boşta olan front height wide çıkışlarındanmı çekecegim yoksa surround back zone 2 çıkışlarındanmı yardım eden arkadaş olursa çok iyi olur şuan baglayacagım.
  • Pcden avrye bağlantı yapıp işyerinde tavan kolonlarından ses almak istiyorum.4 katlı işyeri ve her katından 1 kablo geliyor bunları avrnin neresine bağlayacağım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: arapnasri

Vsx 921 baglamak için Polk audi TSI 400 hob aldım aldıgım yerdeki satıcı avr den çift kablo çekerek çift amfi özelligini kullanmamı önerdi orda anlattıda eve gelince kafa karıştı bunun için fornt sag ve sol dan birer kablo diger kabloları boşta olan front height wide çıkışlarındanmı çekecegim yoksa surround back zone 2 çıkışlarındanmı yardım eden arkadaş olursa çok iyi olur şuan baglayacagım.

oronra ısımlı arkadaşın yazısından alıntıdır.kendim denemedim..

Bi-wire, pasif bi-amp vb. konular aslında sinemadan ziyade stereo dinletide daha rahat anlayabileceğiniz değişiklikler yaratıyor.

Bi-wire: amfideki tek terminalden çift kablo çekilerek hop. ü beslemeye deniyor.
    Pasif Bi-amp: Amfideki iki ayrı terminalle iki ayrı kablo yardımıyla hop. leri beslemeye deniyor.
    Birde aktif bi-amp var ama bunun için ayrı bir amfi icap eder ki.. buda bizde olmadığından bu konuya deyinmiyeceğim.

bence amfiniz imkan sağlıyorsa pasif bi-amp denemenizde fayda var. Amfinizin ayalarlarını doğru yaptığınıza emin olduktan sonra farklı kablolarla denemelerinizi sürdürebilirsiniz. Şu an için artı amfi maliyetine girmeden yapılabilecek en perf. bağlantı şekli olarak görüyorum.
    Normalde üst frekansları ve alt frekansları ayrı beslediğinizde hop. doyuma bir adım daha yakın olur ve daha kısa sürede tepki verir. Fakat amfiniz zayıf bir cihaz ise aradaki farkı sezemeyebilirsiniz. İlk sezmeniz icap değişiklik üst (tiz) frekanslardaki belirğinlik ve detay diyeblirim. Tabi burda kullandığınız kablolarında etkisi var.

buda tamerege arkadaşın paylaştığı bir yazı..
    bu tercihi yaptığında sistemi benim gibi 7.1 yerine 5.1 olarak kullanmak zorunda kalırsın.zaten şu an dvd
    lerin çoğu 5.1 elinde bluray playerinde yoksa senin için farketmez,bi-amp iyidir.nasıl yapacağına gelince;
    önce cihazın menüsünden bi-amping bağlantıyı aktif hale getireceksin,daha sonra front çıkıştan aldığın kablonun iki ucunu kırmızılar kırmızıya
    siyahlar siyaha gelecek şekilde hop. ün alttaki terminallerine gireceksin,surraund back ten gelen kabloyuda aynı şekilde hop. ün üstteki
    terminallerine gireceksin.böylece avr nin front çıkışı ile hop. ün basını,surraund back çıkışı ilede mid ve tiz leri beslemiş olacaksın.yanlız manueli
    iyi oku bazı markalarda tam tersi olabiliyor,yani front lar mid-tiz,surraund backler bası besleyebilir.

• Çok yardımcı oldu tşk ederim.
  • Bu baglantilar stereo anfilerde gercek performans vermektedir avrlarda ust seviye cihazsa ve stereo agirlikli dinleyilecekse tavsiye edilir baglanti kablosu olarak mumkun olan en kalini kulanilmali kolonda guclu kule tipi olmasi onemli etkendir ben stereo anfide kulaniyorum bas ve tizlerde ve en ince detaylari alabiliyorum.

• Vsx 921 yeni kule hob lar aldım. Cihazı yeniden resetliyip ayar yapıcam. Microfonla kurulum mu daha iyi olur? yoksa elle ayarmı? kimisi mic. ayar iyi olmuyor diyor hangisini yapmalı? Mic ayar yapıp elle degerlerimi ayarlamalı dostlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 30 Haziran 2013; 11:44:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arapnasri

Vsx 921 yeni kule hob lar aldım. Cihazı yeniden resetliyip ayar yapıcam. Microfonla kurulum mu daha iyi olur? yoksa elle ayarmı? kimisi mic. ayar iyi olmuyor diyor hangisini yapmalı? Mic ayar yapıp elle degerlerimi ayarlamalı dostlar.

Once oto ayar yap sonra kulagina gore elle ayarla

• arkadaşlar,

Lx86 da Ohm değerini nasıl değiştirebilirim.
    kullanma klavuzun da bulamadım bilen varmı acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanomete

arkadaşlar,

Otomatik o. Ayarlamaniza gerek yok

• quote:

quote:

arkadaşlar,

Teşekkürler.

o zaman avr hoperlörün empedans değerini algılayarak kaç ohm da çalışacağına otomatik mi karar veriyor.
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar,

Teşekkürler.

o zaman avr hoperlörün empedans değerini algılayarak kaç ohm da çalışacağına otomatik mi karar veriyor.

4 ile 16 ohm arasi herhangi bir hoparlor baglayabilirsiniz. Bu degerler her hoparlor icin farkli da olabilir. Siz o isi avr'ye birakin.

Benim avr 4 ohm desteklemiyor. 6-16 ohm. Ama ben 4 ohm hoparlor ile kullaniyorum. Hem de surekli yuksek seslerde kullaniyorum. Amfi olagandan fazla isinmiyor. Bilgisayarim bile daha fazla isiniyor internete girerken. O yuzden bence ohm olayina takilmayin. Hele ki d class bir amfi ile.

• quote:

arkadaşlar,

919 umdaki ile aynimi bilmiyorum ama ön paneldeki enter tuşuna basılı tutarken, stand by düğmesine basarak cihazı açın. Avr ekranına ayarlar gelir, yukari asagi gezerek ohm bulun ve istediginizi ok leyip secin.

• Pio upscale olayini takdir ettim valla. Goruntu pioneerdan gecince harika bir sekilde oluyor. Gecen netten bir film indirdim bilgisayarda cok kotuydu goruntu, pio uzerinden hdmi ile aktarinca 42" de muthis farketti. Dun de ogluma bir dvd almistim aksam bir kontrol edeyim dedim, philips dvd oynatici ile pio uzerinden actim dvdyi full hd gibi goruntu :))
    Kulaklik isinde zone 2 ile kasmak istemedigimden normal kablo ile on taraftaki cikistan ses aldim. Sonuc harika biraz belgesel izledim gece beni fazlasiyla kesti :) Tek derdi sok tak yapmak gerekiyor o da sorun degil.
  • Pioneer'in görüntü işlemci yazılımları her zaman üst seviyedir zaten.

4-5 sene önce ben de Denon'un tarihinde üretmiş olduğu en iyi player olan Denon DVD-A1XVA model playerini almıştım. Bu cihazda 2 adet üstüste 216 Mhz 14 bit görüntü işlemcisi vardı. Bende daha önceden beri olan ve götüntü işlemcisi 216 Mhz 12 bit tek adet olan Dv 668'le defalarca yan yana kıyaslamalar yaptık. Bu kıyaslamaları bana dinleti ve seyretiye gelen neredeyse herkesle yaptık ve sonunda giden Pioneer Dv 668 değil, Denon DVD-A1XVA oldu. Ayrıca müzikal anlamda da açık ara farkla geride kaldı. Çok ilginç ama böyle oldu. Player konusunda Pioneer'in hem cd okuma ve seçmeme, hem de tonalite ile görüntü geliştirme yazılımı anlamında üstüne tanımam. Dj ürünlerini de satıyoruz ve işimiz gereği, çalıştığımız mekanlarda da her türlü Dj player setup'larıyla karşılaşıyoruz. Kısa süre sonra neredeyse hepsi Dj'lerin o çılgın tempolu ve sert kullanımı karşısında dökülürken ve Cd okumamaya seçmeye başlarken, Pioneer'in ölüsü bile tıkır tıkır okuyor CD'leri. Potans'ları bile diğerlerine nazaran 5-10 kat daha uzun süre dayanıyor.

• Sn Teknika ilgisi yok belii ama sattiginiz icin soruyorum su aritma motorunda nelere dikkat etmek lazim, hangi marka model daha iyidir ve niye? Tesekkurler.
  • Haklisiniz, goruntu isleme konusunda cok basarililar. Benim ilk alicim ve bu kadarini beklemiyordum, daha dogrusu alma nedenlerimin arasinda bu kriteri hic dusunmemistim :). Bir seferinde magazada son nesil kurolar sergilenirken bir aksiyon filmi vardi ekranda. Resmen basindan ayrilamadim kuronun :)) Bi ara ikinci el alsam mi diye bile dusundum hatta piyasadan kalktiginda.
  • altanpsx A kullanıcısına yanıt
    Vatandaşa her konuda faydalı olmak gerek! Senin özellikle sorma niyetin farklı olsa da. Bu konuda da tecrübe ve bilgimi paylaşayım

IONICA RO101SV-UV - 6 Kademeli filtre! (UltraViolet Filtreli)

RO101SV-UV sistemi 5 kademeli Reverse Osmosis Teknolojisi ile UV sterilizasyon filtresinin birleşiminden oluşmuştur ve bilinen en etkin arıtma sistemidir. 254 nm dalga boyundaki UV ışınları 6. kademe filtre olarak görev yapar ve suda oluşabilecek bakteri virüs gibi biyolojik mikro organizmaların DNA ve RNA yapılarını bozarak %99,99 oranında yok eder. Su basıncının düşük, istikrarsız ve yüksek oranda çözünmüş madde ihtiva ettiği yerler için tasarlanmıştır. Toplam çözünmüş maddelerin (TDS) %95 ini, organik maddelerin %99,99'unu ve bakterilerin %99,99'unu filtreleme kapasitesine ve su kalitesi için gereken her özelliğe sahiptir. RO101SV-UV, TP-19P NSF standartlarında su depolama tankı, gereken her türlü bağlantı parçaları, montaj kiti, ekstra renkli ¼” bağlantı boruları, kullanışlı ve çekici bir musluk ile gelir. Fiyat kategorisinde rakipsiz bir kalitededir.

IONICA RO101SV-UV+Alkaline - 7 Kademeli filtre! - (UltraViolet Filtreli)

İçtiğim suda maden ve mineraller olmazsa olmaz diyorsanız!
    Kimyasal madde kullanmaz. Tüm yabancı maddelerden arındırdığı tertemiz ve sağlıklı suyun kalitesini, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum gibi maden ve mineralleri de ilave ederek bir adım daha ileri taşır. Suyun pH seviyesini 8~9,5 arası bir değere yükselterek, insan metabolizması için çok daha faydalı olan kalsiyum iyonize hale getirir.

-Vücudumuzdaki pH dengesini korumaya yardımcı
    olan mükemmel dengelenmiş alkali su üretir.

-%100 doğal ve tamamı vücudumuz tarafından absorbe edilebilen
    kalsiyum, magnezyumium, sodyum, potasyum vs iyonlarını insan
    vücudunun ihtiyaç duyduğu oranlarda suya ilave eder.

-Alkali su vücumuzun asitlik seviyesini düşürerek daha sağlıklı
    olmamızı sağlar.

RO101SV-UV sistemi 5 kademeli Reverse OsmosisTeknolojisi
    + UV sterilizasyon filtresi + alkaline filtre birleşiminden oluşmuştur
    ve bilinen en etkin arıtma sistemidir. 254 nm dalga boyundaki UV
    ışınları 7. kademe filtre olarak görev yapar ve suda oluşabilecek bakteri virüs gibi biyolojik mikro organizmaların DNA ve RNA yapılarını bozarak %99,99 oranında yok eder. Su basıncının düşük, istikrarsız ve yüksek oranda çözünmüş madde ihtiva ettiği yerler için tasarlanmıştır. Toplam çözünmüş maddelerin (TDS) %95 ini, organik maddelerin %99,99'unu ve bakterilerin %99,99'unu filtreleme kapasitesine ve su kalitesi için gereken her özelliğe sahiptir. RO101SV-UV, TP-19P NSF standartlarında su depolama tankı, gereken her türlü bağlantı parçaları, montaj kiti, ekstra renkli ¼” bağlantı boruları, kullanışlı ve çekici bir musluk ile gelir. Fiyat kategorisinde rakipsiz bir kalitededir.

Her iki ürünün üzerine ürün tanımam!

• 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.