Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Avatardaki Vincent pre power var şuanda ...
  • Arkadaşlar Z5500 den Hi fi ye geşiş yapmayı düşünüyorum ve Avr olarak Pioneer tercih edecem sizce giriş ve orta seviyesinde uygun avr hangisi olur .

Subwoofer olarak JBL tercih edecem gibi JBL E Series E250P alacam veya az daha kasarsam JBL L8400P alacam inşallah sizce hangisi uygun olur .
  • merhaba arkadaşlar anfi olarak pioneer vsx 921 karar verdim almak için fakat 5.0 yada 5+1 bir set almak istiyorum önler kule olacak sıfır ürünler çok pahalı 2. el olarak Technics SBT200 (Çift) + Technics SB-AFC250 hop takım yada Quadral Quintas 500 düşünüyorum fiyatları uygun olduğu için sizin tavsiyeniz nedir 600 - 750 tl geçmiyecek
  • Kendi kullanmis oldugum VSX 919 SATILIK arkadaslar.GSA Elektronik Orhan dan almistim.Kozmetik ve kondusyon olarak hicbir sorunu yok.Kumandasinda pil degistirmeme ragmen guclu basmak gerekiyor bazi tuslara.Sebebini anlamadim ve fazla kullanmadigimdanda ilgilenmedim.

Ilgilenen arkadaslar PM ile bana ulasabilirler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Arkadaşlar Z5500 den Hi fi ye geşiş yapmayı düşünüyorum ve Avr olarak Pioneer tercih edecem sizce giriş ve orta seviyesinde uygun avr hangisi olur .

Subwoofer olarak JBL tercih edecem gibi JBL E Series E250P alacam veya az daha kasarsam JBL L8400P alacam inşallah sizce hangisi uygun olur .

hocam madem giriş ve orta seviye avr lere bakıyorsunuz size pioneer vsx-322 yi önerebilirim gayet güzel giriş seviyesi bir avr
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

quote:

Arkadaşlar Z5500 den Hi fi ye geşiş yapmayı düşünüyorum ve Avr olarak Pioneer tercih edecem sizce giriş ve orta seviyesinde uygun avr hangisi olur .

hocam madem giriş ve orta seviye avr lere bakıyorsunuz size pioneer vsx-322 yi önerebilirim gayet güzel giriş seviyesi bir avr

Pioneer Vsx-520-K daha eski ama daha iyi olduğu söyleniyor dogrumu acaba , yoksa aradaki fark sadece 130 watt ve 100 watt çıkış gücümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvan1903 -- 9 Haziran 2013; 12:36:02 >

• ridvan1903 kullanıcısına yanıt
    520 yi zaten istesenizde sanırım zor bulursunuz bende ilk onu alacaktım aralarında ses kalitesi açısından bir fark olduğunu sanmıyorum bir birine muadil cihaz 322 daha güncel bir avr hdmı girişi 4 tane bazı gereksiz portlar kaldırılmış falan sanırım 520 dede var 3d desteklemesi hd ses codecleri desteklemesi falan giriş seviyesi avr için güzel özellikler diye düşünüyorum
  • ridvan1903 kullanıcısına yanıt
    Merhaba öncelikle vsx-520 kullanıcısıyım 2 yıldır s-es3tb seti sürüyorum memnunum zaten zor bulursunuz bulsanızda fiyatı yüksek olur :) ayrıca watt işi göreceli kavram yani hangi hoparlörleri süreceksiniz ona göre değişir :) birde hangimiz 100 yada 130 wattı açabiliyor :) ama illa güçlü istiyorsanız 921 e de bakabilirsiniz :)
  • Herkese selamlar.

Ben Pioneer VSX 322 avr ile S-21 subwoofer, S-ESR2 seti ile 5.1 bir sistem satın aldım.
    Özellikle film izlemek için kullanıyorum ve orijinal bluray film izliyorum PS3'ten. Ses seçimi olarak Dolby Plii Movie gibi özel bir seçeneğini kullanmama rağmen çevresel (surround) ses konusunda pek tatmin olmadım.

Bu set için en iyi ayar konusunda tavsiye verebileceklere şimdiden teşekkür ederim.
  • Kendime gaz verirken arkadasi daha cok gaza getirmisim, benden once VSX-827 siparisini vererek Pio kervanina katildi :)) 527 ile arasindaki 35 dolarlik fark nedeni ile kisa zamanda ben de siparis edecegim dinledikten sonra.
  • Arkadaşlar benim LX-86 halen satılık düşünen olursa pm atsın
  • Akadaslar VSX 919 avr satisim gunceldir.Ayrica Wharfedale hop.setim,chord ve qed banana plug uclu kablolarim,wd tv live media playerim ve monster hts 1000 akim korumali prizimde satiliktir.

Asil amacim bisiklet merakim olustugu icin o yonde alisverisimi gerceklestirmek.Bu yuzden urunleri tek tek veya kismen set yada tamami olarak ister nakit ister alisverislerim karsiligi alabilirsiniz.Nakit ihtiyacindan dolayi kar amacli bir satis degil.

Ihtiyaci olan veya ilgilenen arkadaslar pm ile ulasirlarsa kendilerine yardimci olacagimdir.Bilginize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

quote:

Pioneer Vsx-520-K daha eski ama daha iyi olduğu söyleniyor dogrumu acaba , yoksa aradaki fark sadece 130 watt ve 100 watt çıkış gücümü

Marantz 1504 slim model tercih edebilirsin.ne istersen var içinde.4k desteki airplay internet radyo falan.çok yeni bir urun.

• avrlere bakıyorumda hem sony hem pioneerların girişlerine baktım fakat pc den alacağım hd 5.1/7.1 çıkıışını bağlayabileceiğim giriş göremedim. pc den çıkışı nasıl bağlayabiliriz tüm kanallar çalışacak şekilde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ktasyurek

Herkese selamlar.

Ben Pioneer VSX 322 avr ile S-21 subwoofer, S-ESR2 seti ile 5.1 bir sistem satın aldım.
    Özellikle film izlemek için kullanıyorum ve orijinal bluray film izliyorum PS3'ten. Ses seçimi olarak Dolby Plii Movie gibi özel bir seçeneğini kullanmama rağmen çevresel (surround) ses konusunda pek tatmin olmadım.

Bu set için en iyi ayar konusunda tavsiye verebileceklere şimdiden teşekkür ederim.

Onceki sayfalarda Dolby PLII'nin ne oldugunu ve avr ile ilgili bircok terimi aciklamistim. O aciklamalari bulup okumanizi tavsiye ederim

• Selam arkadaşlar. Aşağıdaki ürünü sipariş ettim bu sabah. Salı gününe elimde olacak inşallah. Demin baktım tükendi yazıyor. Son anda yakaladım sanırım veya stok çok azdı hemen bitti ürünler.

http://www.teknosa.com/urunler/110100654/pioneer-htp-200-vsx520s11s21-ev-sinema-sistemi

Bu amfi ile ham bluray film iso'ları izleyip hemde ps3 ve xbox360 oynamayı düşünüyorum. Elimde ham bluray film isolarını menülü açan yine pioneer'ın 3d bluray player'ı mevcut.

Bu yapacaklarım dışında ne(ler) yapmamı tavsiye edersiniz ? Bilmem gereken ince ayar vb. şeyler var mı bu cihaz ile ilgili ? Ayrıca sürekli müzik dinleyen biriyim gerek işte gerek dışarıda. Uyurken bile kulağımda müzik ile uyurum. Bu cihaz müzik konusunda beni alıp götürür mü yoksa yukarıda yazdığım asıl kullanım amacım için mi uygun performans gösterir ?

Bütçe kısıtlı olduğu için bunu alabildim yoksa 1 ay açıkta olacaktım bu da ailedekiler ile ters düşmeme neden olurdu. :)

• hocam yetkili bir abiye benziyorsunuz sizin mesajınızdan önceki sorumu cevaplayabilir misiniz rica etsem ?

birde babam sony dh520 bakmış. giriş seviyesinde daha makul fiyatlı olduğundan. acaba memnun kalır mıyız ya da 500lira civarı başka önerebileceğiniz bir avr var mıdır ? pc, digiturk ve tvyi bağlayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: designr

hocam yetkili bir abiye benziyorsunuz sizin mesajınızdan önceki sorumu cevaplayabilir misiniz rica etsem ?

birde babam sony dh520 bakmış. giriş seviyesinde daha makul fiyatlı olduğundan. acaba memnun kalır mıyız ya da 500lira civarı başka önerebileceğiniz bir avr var mıdır ? pc, digiturk ve tvyi bağlayacağım.

İcinize hangisi sinerse onu alin. Yeter ki isteyerek alin dilediginizi. İkisi de uzmez sizi.

Bilgisayardan 7.1 sesi sadece hdmi araciligiyla cikis alabilirsiniz. Onun disinda usb'den optik cikis veren aparatlar var. Bu sekilde 5.1 ses alabilirsiniz. Bundan baska yolu yok 5.1-7.1 icin.

Ayrica kulaklik cikisini beyaz ve kirmizi (sag sol) olarak ayiran kablolar var 2-3 liraya. Bu kablolar sayesinde de 2.0 (stereo) ses alip AVR'den sanal yontemler araciligiyla (dolby pro logic, DTS Neo) sanal da olsa 5.1'e donusturebilirsiniz (hic yoktan iyidir).

• the_gunner kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

quote:

Orijinalden alıntı: designr

hocam yetkili bir abiye benziyorsunuz sizin mesajınızdan önceki sorumu cevaplayabilir misiniz rica etsem ?

İcinize hangisi sinerse onu alin. Yeter ki isteyerek alin dilediginizi. İkisi de uzmez sizi.

Bilgisayardan 7.1 sesi sadece hdmi araciligiyla cikis alabilirsiniz. Onun disinda usb'den optik cikis veren aparatlar var. Bu sekilde 5.1 ses alabilirsiniz. Bundan baska yolu yok 5.1-7.1 icin.

Ayrica kulaklik cikisini beyaz ve kirmizi (sag sol) olarak ayiran kablolar var 2-3 liraya. Bu kablolar sayesinde de 2.0 (stereo) ses alip AVR'den sanal yontemler araciligiyla (dolby pro logic, DTS Neo) sanal da olsa 5.1'e donusturebilirsiniz (hic yoktan iyidir).

peki ben şimdi hdmi dan pc yi tv ye bağlıyorum görüntü alıyorum. ekran kartının diğer hdmi çıkışından bir tane de alıp avrye mi bağlayacağım ses için ?

• 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.