Şimdi Ara

Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
17
Favori
27.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aqresifim

Arkadaşlar cihaz elime ulaştı Cihaz MK809 III 2Gb/4GB Root işlemini yaptım daha sonra ARUnchained yükledim ve ARUnchained GPS Injector yükledim herşey sorunsuz bluetooth bağlantısınıda gerçekleştirdim fakat tek sorunum ekran çok küçük kalıyor bunuda DPİ programlarıyla çözmeye çalıştım fakat sonuç alamadım problem yaşıyorum DPİ büyütünce ya cihaz kilitleniyor yada ekran kayıyor. Tekrar Firmware yüklemek zorunda kalıyorum.Bunu nasıl büyütürüz bilgisi olan arkadaş varsa paylaşırsa çok sevinirim iyi paylaşımlar.

Hangi programla deniyorsunuz, yukarıda sirjhon78 in dediği prograla ben 280 cıkardıgımda programlar cokmeden kullanabiliyorum. Sizde yavas yavas degerleri buyutup kontrol edin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

quote:

Arkadaşlar cihaz elime ulaştı Cihaz MK809 III 2Gb/4GB Root işlemini yaptım daha sonra ARUnchained yükledim ve ARUnchained GPS Injector yükledim herşey sorunsuz bluetooth bağlantısınıda gerçekleştirdim fakat tek sorunum ekran çok küçük kalıyor bunuda DPİ programlarıyla çözmeye çalıştım fakat sonuç alamadım problem yaşıyorum DPİ büyütünce ya cihaz kilitleniyor yada ekran kayıyor. Tekrar Firmware yüklemek zorunda kalıyorum.Bunu nasıl büyütürüz bilgisi olan arkadaş varsa paylaşırsa çok sevinirim iyi paylaşımlar.

Hangi programla deniyorsunuz, yukarıda sirjhon78 in dediği prograla ben 280 cıkardıgımda programlar cokmeden kullanabiliyorum. Sizde yavas yavas degerleri buyutup kontrol edin bence.

Aslında denedim bu programı sonuç alamadım fakat şöyle bir aplikasyon buldum videoyu izlemenize yarar var yarın sabah deniyeceğim AppRadio Modu var işallah olur deneyebilecek birisi varsa paylaşırsa sevinirim

Applikasyon :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farmerbb.secondscreen.free

• Root Yapmada Sorun Yaşayan arkadaşlara en kolay yöntem KİNGO ROOT internetten indirip pc ye kurun daha sonra cihazı pc ye bağlayın Android boxda ayarlardan USB Modunu Aktif edin ve geliştirici seçeneklerinden hata ayıklama modunu da aktif ederek Kingo Root'dan ROOT AGAİN'e tıklayın program dan cihazınızı root yapacaktır.

Daha Sonra Aşağıdaki Linkten Ücretsiz olarak ARUnchained 0.15 versiyonunu

http://www.mediafire.com/download/nt4040s3lqjtzar/arunchained0.15stick.apk

Daha Sonra GPS Alıcınız için Aşağıdaki Linkten Ücretsiz Olarak ARUnchained GPS Injector 0.13 versiyonunu yükleyin

http://www.mediafire.com/download/nm42s280n0a250k/ARUnchained.GPS.Injector_v0.13.apk

Şayet Linklerden Sorun yaşarsanız googleden applikasyonların isimleriyle .apk olarak arama yaşarsanız sonuca ulaşırsınız.
    Bu aşamalar tamamlandıktan sonrada cihazınızı kullanmaya başlayabilirisiniz. Bluetooth bağlantısı yaklaşık 1.5 2 dakika sürüyor.
    Aşağıdaki Video da detaylı anlatım mevcut

https://www.youtube.com/watch?v=NJ4uROduGz4

https://www.youtube.com/watch?v=L9k5icafBTg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTinvrz -- 31 Ocak 2015; 0:11:04 >

• appradio modu işe yararsa bende deneyeyim, belki daha guzel olur.

Bu arada kosmos nickli arkadas da senin cihazdan aldı. wifi cipi mediatek6933 gibi birseyler cıktı. Pc direk gormediğinden kingo root ile rootlayamadık, direk rootlu yazaılım arıyoruz mtk wifili.

Ben gecen haftaya kadar gps i programlarda aktif edememiştim. Oysa injektor programını yuklememişim. kosmos sağolsun uyardı ve bulup yukledim. Sımdi cok guzel calısıyor. Onun cihazınıda halletsek guzel olacak, kac gundur uğrasıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 31 Ocak 2015; 0:22:44 >

• quote:

appradio modu işe yararsa bende deneyeyim, belki daha guzel olur.

Bu arada kosmos nickli arkadas da senin cihazdan aldı. wifi cipi mediatek6933 gibi birseyler cıktı. Sen nasıl root ettin ? senin cip hangisiyse arkadasa da yardımcı olalım. Pc direk gormediğinden kingo root ile rootlayamadık, direk rootlu yazaılım arıyoruz mtk wifili.

Deneyelim bakalım hocam ;)
    O Rom işini hiç sorma hocam başıma gelmeyen kalmadı cihazı brick dahi ettim (Brick eden olursa yazsın detaylı anlatırım) 50 tane rom yükledim hiç birisi uymadı ya yüklemede sorun verdi yada bluetooth wifi çalışmadı araştırmalarım sonucunda sorunun cihazın wifi bluetooth chipinden kaynaklandığını anladım kullanılan chip sanırım dandik yada fazla desteklenmeyen chip modeli rtl8723bs (netten araştırın çıkar.)bende chip modelini bulup araştırma yaptım şuan için toplamda 3 tane aktif firmware buldum bunlardan en stabil olan sürümüde sizin le aşağıda verdiğim linkte paylaşıyorum. Yani Anlayacağınız kara listeye alınan Clon cihazlardan bahsi geçen ürün ben ürünü ebaydan 35$ almıştım açık arttırma ile yaşadığım sorun sonrası satıcıya düşük rating verdim ve bana bir teklifle geldi ve tarafıma 18$ iade ettin ve cihaz bana 17$ gelmiş oldu neyse uzatmayayım konuyu. aşağıda linki verdiğim img dosyasını indirip Rockchip Batch Tool v1.7 exe olan programla cihaza flash atınız pc cihazı görmüyorsa programın içinde bulunan driver klasöründe işletim sistemine uygun driveri seçerek system 32 içine atın pc yeniden başlatın ve cihazı reset tuşuna basıp açarak firmware ile flashlama işlemini yapın. Bukadar Kingo rootu da anlattığım Rockchip Batch Tool v1.7 içinde bulunan klasöredeki driver ile görmesini sğlayacaksınız. Unutmayın Cihazı Flashlamak için ilk önce cihaz ile pc bağlatınısı kesin vecihazın üzerindeki OTG girişinin yanındaolan . şeklindeki delikten iğne ile cihazda bulunan reset tuşuna basılı tutun elinizi çekmeyin bu esnada kabloyu pc ye bağlayın (reset tuşunu balısı tutun bu esnada) cihaz 5 - 10 saniye sonra görecektir cihazı Kolay gelsin

Bahsi geçen Firmware Adı: update_tv03 8723 4.4 __xbmc_2014.7.8
    Link :http://chinagadgetsreviews.blogspot.com.tr/2014/11/download-android-kitkat-442-firmware.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTinvrz -- 31 Ocak 2015; 0:34:06 >

• Hocam keske foruma bu cihazdan aldığınızı yazsaydiniz. Bende de 809iv var ama tek farki wifi anteni. Yazilim ve chipi ayni.

Benimkide rtl8723b cikti, tabi bunu denedigim ve calistiramadigim bir sürü rootlu rootsuz yazilimdan sonra cihazin icini acip cipi öğrenerek yaptim.

Bu verdigin lintekini bende denedim ve tv ye görüntü atmadi yanlis hatirlamiyorsam. Bunun v10 olanini yükleyerek ancak hem root hemde calisan wifi işini halletmis olmustum.

Bu konularda baska sorun vs olursa burda paylasalim ki kisa surede halledelim. Mesela ben nerde sorun var anlamıyorum ama arabada takiliyken cihaza google play haricinde mause ile bile yazilim yukleyemiyorum. Illaki tv ye baglayip yuklemem lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam keske foruma bu cihazdan aldığınızı yazsaydiniz. Bende de 809iv var ama tek farki wifi anteni. Yazilim ve chipi ayni.

Benimkide rtl8723b cikti, tabi bunu denedigim ve calistiramadigim bir sürü rootlu rootsuz yazilimdan sonra cihazin icini acip cipi öğrenerek yaptim.

Bu verdigin lintekini bende denedim ve tv ye görüntü atmadi yanlis hatirlamiyorsam. Bunun v10 olanini yükleyerek ancak hem root hemde calisan wifi işini halletmis olmustum.

Bu konularda baska sorun vs olursa burda paylasalim ki kisa surede halledelim. Mesela ben nerde sorun var anlamıyorum ama arabada takiliyken cihaza google play haricinde mause ile bile yazilim yukleyemiyorum. Illaki tv ye baglayip yuklemem lazim.

Aynen öyle kardeşim fakat ben sorunun yeni farkına vardım 2 gün önce hatta halen firmware yüklüyorum. Bu arada bu bahsi geçen Apk yükledim LCD de sorunsuz çalıştı appradio modunu aktif etmek için cihaza bağlamam gerektiğini yazdı yarın deneyeceğim hiçbir yavaşlama yada ekranda çökme vs olmadı SecondScreen ile.

• quote:

Daha önce aşağıdaki öneriyi yazmıştım forumda tekrar copy - paste yapayım....

Selamlar,

DPI denemeleri için aşağıdaki aplikasyonu öneriyorum.

https://play.google.com...oumugai.densityadjuster

Bu app ile DPI değiştirince cihazı bir kez reboot ediyorsunuz. Düzgün olmuş mu diye bakıyorsunuz ve eğer düzgün ise tekrar app a girip save diyorsunuz. Yok eğer kilitlenmeler, göçmeler falan oluyor ise cihazı tekrar reboot ediyorsunuz ve DPI eski haline geliyor.

Ayrıca ben ADW launcher kullanıyorum. Icon boyutları % 150 ye kadar büyütebiliyor. Gayet kullanışlı oluyor....

Iyi günler...

• quote:

Orijinalden alıntı: sirjohn78

quote:

Daha önce aşağıdaki öneriyi yazmıştım forumda tekrar copy - paste yapayım....

Selamlar,

DPI denemeleri için aşağıdaki aplikasyonu öneriyorum.

https://play.google.com...oumugai.densityadjuster

Bu app ile DPI değiştirince cihazı bir kez reboot ediyorsunuz. Düzgün olmuş mu diye bakıyorsunuz ve eğer düzgün ise tekrar app a girip save diyorsunuz. Yok eğer kilitlenmeler, göçmeler falan oluyor ise cihazı tekrar reboot ediyorsunuz ve DPI eski haline geliyor.

Ayrıca ben ADW launcher kullanıyorum. Icon boyutları % 150 ye kadar büyütebiliyor. Gayet kullanışlı oluyor....

Iyi günler...

Anladım hocam bana detaylı resimli olarak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim DPİ çözünürlüğü ve ayrıca ADW ayarlarını detaylıca paylaşırsanız minnet duyarım biraz sorun yaşadım ben. Bu arada Appradio modunu test ettim fazla bi değişiklik olmadı. Teşekkürler şimdiden

• Aslinda basit bir uygulama, play den yukleyip acitiginizda halihazirdaki cozununurluk cikiyor zaten. O degeri kademe kademe degistirip (ilk 50 sonra 25 i gecirme) anpp mi save mi ne diyip degistiriyorsun.

sonra cihazi rebot secenegi var oradan da yeniden actiginizda en uygun degerleri bulup oylece kalmasını sagliyorsunuz. Alttaki ve ustteki kontrol menuleri büyüyor. Ikonlarda tabi ama louncher ler ile ikonlar biraz daha buyuyebilir. Onuda yukleyecegin louncherin videosunu izleyerek ogrenebilirsin. Cogu ayni sekilde yapilir zaten.

• arkadaşlar HB sitesinde geçici olarak temin edilememektedir diyordu şu an ürün sayfası silinmiş.. Acaba tekrar stoklarına girme ihtimali var mıdır veya uygun fiyata başka yerde bu ürün bunulabilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avorkin

arkadaşlar HB sitesinde geçici olarak temin edilememektedir diyordu şu an ürün sayfası silinmiş.. Acaba tekrar stoklarına girme ihtimali var mıdır veya uygun fiyata başka yerde bu ürün bunulabilir mi

2.el sitelerde 600 lira civarına görmüşyüm
    bir araştırın google da isterseniz

• sayın arkadaslarım ben mk809 3 aldım 4.4 ben buna uygun root dosyası bulamadım RK 3188 VİFİ CİPİ MT 5931 BANA YARDIMCI OLMANIZI İSTİYORUM VİRTUE hocamla 15 dosya yukledım sıldım hıcbırı uymadı sızdende yazılım yrdarımcı olmanızı beklıyorum aletm bozuk degıl sadece tv de goremıyrum hdmı den goruntu alamıyorum ne yapacagımı bılmıyorum bana yardımcı omanızı beklıyorum makıneymıs anlamadım vala root atamadım pc 10 defa format atadım valla bu surede... utfen yardım arkadaslarrrrr 17 dosyayı root ettım ama olmadı
     Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü

• kosmos187 K kullanıcısına yanıt
    arkadaslar surulumler ve yazılımlar bu urunum acıkcası
     Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü

• quote:

Orijinalden alıntı: kosmos187

sayın arkadaslarım ben mk809 3 aldım 4.4 ben buna uygun root dosyası bulamadım RK 3188 VİFİ CİPİ MT 5931 BANA YARDIMCI OLMANIZI İSTİYORUM VİRTUE hocamla 15 dosya yukledım sıldım hıcbırı uymadı sızdende yazılım yrdarımcı olmanızı beklıyorum aletm bozuk degıl sadece tv de goremıyrum hdmı den goruntu alamıyorum ne yapacagımı bılmıyorum bana yardımcı omanızı beklıyorum makıneymıs anlamadım vala root atamadım pc 10 defa format atadım valla bu surede... utfen yardım arkadaslarrrrr 17 dosyayı root ettım ama olmadı

root olarakhttp://www.kingoapp.com/ indirip yüklersen rootlu olur mk809 un. O root sisteminiz tam uyumlu aksi çıkacağını sanmam. kolay gelsin

• Kurulumu Yaptım 2 adet ekran görüntüsü paylaşıyorum.

Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü
     Pioneer AppRadio 3 (SPH-DA110 / 210 v.b) Almayı Düşünenler ve Kullanıcıları Kulübü

Arkadaşlar bir kaç sorun olacak bu appradio açılışında bluetooth bağlantı süresi biraz uzuyor bunu nasıl daha hızlı yapabiliriz bilgisi olan varmı?
    Ayrıca cihazınızda kullandığınız ve tavsiye edebileceğiniz Appradio 3 e gidebilecek Apk, uygulama, muzik ve video playerlar varsa paylaşırsanız çok sevinirim iyi günler ;)
    Ben deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTinvrz -- 3 Şubat 2015; 1:53:32 >

• Cihazin acilis suresi ve Bluetooth ile süre cok uzuyor evt. Bu yuzden biz farkli çözüm bulduk. Mesela Sirjhon78 akuden baglanti cekip iki tane birini cihaza verdi.

Bende cakmakligin kontak kapaliykende elektirik verdigini görünce, ugrasmadan bir sarj aleti alip kabloyu musait yerden torpidoya uzattim ve arabaya ilk girdigimde cakmakligi tam takip cihazi açıyorum. Kisa süreli kontak kapatmalarda cihaz calistigindan sadece bluetooth baglantisi yarim dk ile bir dk arasinda baglaniyor. En kolay yol bu bence. Malesef o bluetooth baglantisini beklemeniz gerekiyor.

müzik programi olarak bende tam oturtamadim. En guzeli poweramp ama oda lisans istiyor. Ayrica Playerpro da kullaniyorum xbmc de. Yani karisik biraz. Yalniz cihaza CAR HOME ULTRA diye program vardi onu kurdum. Bazi eksiklikleri olsada cok guzel program. Araci tam bir arac kullanimina uygun hale getiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 3 Şubat 2015; 2:37:54 >

• quote:

Cihazin acilis suresi ve Bluetooth ile süre cok uzuyor evt. Bu yuzden biz farkli çözüm bulduk. Mesela Sirjhon78 akuden baglanti cekip iki tane birini cihaza verdi.

Bende cakmakligin kontak kapaliykende elektirik verdigini görünce, ugrasmadan bir sarj aleti alip kabloyu musait yerden torpidoya uzattim ve arabaya ilk girdigimde cakmakligi tam takip cihazi açıyorum. Kisa süreli kontak kapatmalarda cihaz calistigindan sadece bluetooth baglantisi yarim dk ile bir dk arasinda baglaniyor. En kolay yol bu bence. Malesef o bluetooth baglantisini beklemeniz gerekiyor.

müzik programi olarak bende tam oturtamadim. En guzeli poweramp ama oda lisans istiyor. Ayrica Playerpro da kullaniyorum xbmc de. Yani karisik biraz. Yalniz cihaza car media player diye program vardi onu kurdum. Bazi eksiklikleri olsada cok guzel program. Araci tam bir arac kullanimina uygun hale getiriyor.

Teşekkürler kardeşim 2. Tavsiyen mantıklı çakmaklıktan bağlantı çekebilirim.

Ayrıca İstediğin PowerAmp Apk:https://cloud.mail.ru/public/a5cd5a577f5d/PowerAmp%20Full%20v2.0.10%20b572.zip

• arkadaşlar ben bu ürünü aldım nasıpse bugun geliyorhttp://tr.aliexpress.com/item/Update-MK809IV-Quad-Core-RK3188-Smart-TV-Box-Android-4-2-2-2GB-RAM-8GB-1/1718470728.html?recommendVersion=2
    sormak istediğim bir şey bizim bu teyipleri hiç hdmı çıkışlı tabletle deneyen varmı yada deneme imkanı olan benim arkadaş iptal etti kendi box ını korgo takip numarası gelmeyince benim de tablet alasım vardı bende box ı ona verip kendime bir tablet alayım diyom sizce sıkıntı yaşarmıyım

• http://market.android.com/search?q=pname:com.nkahoang.screenstandby

Mhl veya slimport ile telefonu appradio bağlayanlar için güzel bir uygulama...yaptığı ise telefonun ekranı kapanıyor ama dokunmatik çalışıyor...dolayısıyla pil tasarrufu yapıyor...telefon rootlu olmalı...

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.