Şimdi Ara

PİONEER A-70 STEREO AMFİ İNCELEMESİ (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
461
Cevap
15
Favori
46.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

A-70DA Yeni modeli incelemeye aldık

http://forum.donanimhaber.com/m_115747869//tm.htm#115832436
  • Merhaba,

Sıfır kondisyonda kutusu ve kitapçıkları ile satılık a-70ım var, ihtiyacı olanlara duyrulur... pm den mesaj atarsanız detaylı bilgi verebilirim.
  • mmystere M kullanıcısına yanıt
    Dostum A-70 ile aranız nasıl bir daha sesiniz soluğunuz çıkmadı memnun kaldınızmı cihazdan...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    selam üstad

a70 i hala memnuniyetle kullanıyorum, İzmir e yolunuz düşerse beklerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mmystere M kullanıcısına yanıt
    İnşaAllah,keyifli dinletiler

• Merhaba üstatlar,

Beynim bulandı artık okumaktan, araştırmaktan. Tecrübelerinize dayalı sormak isterim; pioneer A 70 ile HK 3770 i karşılaştırır mısınız? İkisini de dinleme şansı olan var mı acaba? HK 3770 i network bağlantısı dlna, ve fm tunner olması sebebiyle bir adım öndeydi. Ayrıca kullanıp kullanmayacağımı bilmiyorum ama woofer çıkışı da var. Bu dlna aslında keyifli birşey, özellikle de spotify kullanarak. Fakat a 70 hakkında ses gücü ve kalitesi bakımından baya fark olacağı yorumunu aldım. Böyle düşünen var mı acaba?

Hoparlör olarak monitor audio BX6 veya polk audio rti a7 düşünüyorum.

Bu sistem hakkında yorum tavsiye ve önerilerinizi rica edeceğim. Şimdiden teşekkürler.
  • Bin tane cihaz var piyasada neden bu ikisi

• quote:

Orijinalden alıntı: mc_coy

Merhaba üstatlar,

Beynim bulandı artık okumaktan, araştırmaktan. Tecrübelerinize dayalı sormak isterim; pioneer A 70 ile HK 3770 i karşılaştırır mısınız? İkisini de dinleme şansı olan var mı acaba? HK 3770 i network bağlantısı dlna, ve fm tunner olması sebebiyle bir adım öndeydi. Ayrıca kullanıp kullanmayacağımı bilmiyorum ama woofer çıkışı da var. Bu dlna aslında keyifli birşey, özellikle de spotify kullanarak. Fakat a 70 hakkında ses gücü ve kalitesi bakımından baya fark olacağı yorumunu aldım. Böyle düşünen var mı acaba?

Hoparlör olarak monitor audio BX6 veya polk audio rti a7 düşünüyorum.

Bu sistem hakkında yorum tavsiye ve önerilerinizi rica edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Düşündüğünüz Monitor Audio hoparlörün Pioneer A70 ile uyumlu olacağını düşünmüyorum. Dinlemeden sakın almayı düşünmeyin bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Bin tane cihaz var piyasada neden bu ikisi

Neden bu ikisi kendi sebeplerimi yazayım, sizin de önerinizi rica edeceğim.

Amfi için sıfır yada ikinci el max. bütçem 2500 TL. Bu ikisi bütçeme uyuyor.

1-Amfiye ek olarak multimedya player, network player, FM Tuner, cd player vs ek masraf yapmak istemiyorum. Bu yüzden HK 3770 bunların hepsini barındırıyor. Giriş donanımları olarak iyi gözüküyor ama ses kalitesi ve gücü hakkında bilgim yok. Uyum sağlayacak kolonlar hakkında da çok bir bilgim yok. Deneme yanılma yapacak ne bütçem nede imkanım var, nokta atışı yapmam gerekiyor o yüzden araştırmaktan beynim bulandı, çıkmaza girdim.
    2-A 70 in DACının iyi olması kaliteli ve güçlü bir ses alacağımı düşünmem 2. seçimim oldu. Tabi bu seçimde de giriş donanımlarından feragat etmem gerekiyor. Buna değer mi? Network özelliği (DLNA) ve FM tuner aslında işimi kolaylaştıracak büyük iki özellik. Bilemiyorum...

Bu bütçelerde sizin tavsiyeleriniz ne olabilir sebepleriyle?

Kolonlara gelirsek;
    Bunlar içinde ikinci el olarak 1500 2500 TL bütçem var.

Değerlendirmeleriniz/önerileriniz nelerdir?

• Class AB analog Stereo anfi alın

Diğer ihtiyaçlar icin media player yada pc kullanın

Yoksa Stereo dinlemeniz imkansız

Bahsi geçen cihazlar Stereo recever ve class d bir anfi

Biraz daha bütçe ile nokta Koyun

Bunlara gir cik al sat çok zarar edeceksiniz

• mc_coy M kullanıcısına yanıt
    HK 3770'de gördüğüm kadarı ile airplay yok. Bunun yanında software içine gömülmüş tidal ve spotify gibi müzik servisleri de yok. Sadece internet radyo ve kendi arşiviniz için kolaylık olur.
    A70 ile ilk önce polk audio tsx 550t kullandım tizler coşmuştu polkları home cinama front yaptım stereo olarakta Focal aria ile sürüyorum gayet dengeli ve güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Class AB analog Stereo anfi alın

Diğer ihtiyaçlar icin media player yada pc kullanın

Yoksa Stereo dinlemeniz imkansız

Bahsi geçen cihazlar Stereo recever ve class d bir anfi

Biraz daha bütçe ile nokta Koyun

Bunlara gir cik al sat çok zarar edeceksiniz

Tekrar selamlar,

Hoparlör olarak Magnat Monitor Supreme 2002 aldım.

3-way bass reflex
    Power-handling capacity: 220 / 450 W
    Impedance: 4 – 8 ohms
    Frequency response: 18 – 38 000 Hz
    Recommended amplifier output: 30 – 450 W
    Efficiency (1W/1m): 93 dB

Buna uygun bahsettiğiniz gibi class ab stereo amfi arıyorum. Malum hoparlörler güç istiyor. Yamaha az-930 dinledim bir yerde, jbl l86 lara bağlıydı hiç hoşuma gitmedi çok sert geldi ses. Detay hissedilmiyordu. Hoparlörlerden mi kaynaklıydı bilemiyorum.
    Benim magnatları düşük seste detayları hissedebileceğim şekilde yumuşak çalacak amfi tavsiyesine ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz şimdiden tşk ler.

Merhaba,

Bahsettiğiniz bütçede 2.el olarak Exposure 3010s amfiyi göz önüne alabilirsiniz. Elinizdeki hoparlörlerle uyumunu bilemesem de güç ve bütçe dahilinde araştırabilirsiniz.

Saygılarımla.
  • pioneerda denon x4300h 'ın karsılıgı nedir arkadaslar? sinema için hangisini tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: templier19

Merhaba,

Sıfır kondisyonda kutusu ve kitapçıkları ile satılık a-70ım var, ihtiyacı olanlara duyrulur... pm den mesaj atarsanız detaylı bilgi verebilirim.

halen satılık mı

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Class D olan ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Class D olan ne?

A70

• Evet.

• quote:

Orijinalden alıntı: maksi09

quote:

Orijinalden alıntı: templier19

Merhaba,

halen satılık mı

satıldı hatta hayatımdan sildim bile. yaşanmamış sayıyorum=)
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.