Şimdi Ara

PİONEER A-70 STEREO AMFİ İNCELEMESİ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
15
Favori
46.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Her zaman CD ve vinyl dinleyen bir kesim olacaktir kuskusuz ama ben o kesimden olamiyorum. Ipad veya iphone ile sisteme aktararak (veya PC/Mac ile) o sirada aklima gelen veya okududum dergide bahsedilen albumleri aninda dinlemek bana daha cok keyif veriyor.

Firmalar da benim gibi yasi ileri tembel kullanicilari farkettikleri icin bu aralar daha cok all-in-one Audio receiver'lari piyasaya surmeye basladilar.

Sukru hocam aynı klasmandayım.hatta bir ara ve hala çok talep olan 200TL ye düşen Lenco replikası pikabı aldım. tembellikten iade ettim :)) ancak bir makalede bir köşede bir yerde denk geldiğim veya çok eskilerden unuttuğum melodiye kulağıma çalarsa hemen açıp dinleyebilmeliyim. pikab gibi rutin ve dingin, minimalist anlayışa hayatım pek münasip değil sanırım belkide ondandır. karışık oldu neyse.

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    Say'ın Canton,

epeydir forumları takip ediyorum. Enreransandır a-70 başlığı altında siz sürekli a70 almayın da marantz, Denon , Yamaha vs hepsini ALIN ama a70 almayın diyorsunuz. Bunu da d class OLMASINA bağlıyorsunuz. Şahsen ben a70 i , içinde entegre DAc olmasından dolayı aldım, ve CD yerine ben sürekli dijital müzik dinliyorum.
    ben de Marantz da Denon da var ama pioneer I oldukça beğeniyorum. merak ettiğim Side a70 var mı veya hiç oldumu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmystere

Say'ın Canton,

epeydir forumları takip ediyorum. Enreransandır a-70 başlığı altında siz sürekli a70 almayın da marantz, Denon , Yamaha vs hepsini ALIN ama a70 almayın diyorsunuz. Bunu da d class OLMASINA bağlıyorsunuz. Şahsen ben a70 i , içinde entegre DAc olmasından dolayı aldım, ve CD yerine ben sürekli dijital müzik dinliyorum.
    ben de Marantz da Denon da var ama pioneer I oldukça beğeniyorum. merak ettiğim Side a70 var mı veya hiç oldumu?

Class ab ile class d Yi karşılaştırarak zaten bir hata içerisindesiniz

Söylenen modelleri karşılaştırarak ikinci hatayı yapıyorsunuz

Bahsi gecen the cantan arkadasın bilgi ve tecrübesini yok sayıp dalga geçercesine sorduğunuz soru ciddi büyük baska bir hata

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Say'ın Canton,

Elinizde Marantz ın hangi modeli var ve A-70 i hangi Marantzla mukayese ediyorsunuz acaba?..

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Marantz 6005 ile kıyaslıyorum, ayrıca daha önce Denon 1403 reciever kullanmıştım. Sizin daha önce a70 i ne kadar dinleme imkanınız oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

cantan üstad imzanda ne var arkadaş böyle yanıp sönen siyah bir perde

Yamaha AS 701/801 de bakabilirsiniz o bütçeler için. Sizin gibi digital giriş/çıkışları da olsun bütçeye uygun olsun şeklinde amfi arayan bir arkadaşım da
    Yamaha AS 701/801 (ki inşaa kalitesini ben de beğendim) ile PİO A70 arasında kaldı ve en son a70 te karar kıldı. bu ay içerisinde A70 lerin XLR bağlantılı olanları geliyormuş.

çok entarasan, ?? sizinle ilgili bir şey bahsetmedim. a70 ile ilgili bildiğiniz veya tecrübeniz varsa konuşunuz lütfen. başkası asına savunma yapmak Yetişkin birine yakışmıyor. ayrıca Say'ın Canton a sadece bir soru sordum, onun bilgisi ile ilgili bir yorumum olmadı

• quote:

quote:

Yamaha AS 701/801 de bakabilirsiniz o bütçeler için. Sizin gibi digital giriş/çıkışları da olsun bütçeye uygun olsun şeklinde amfi arayan bir arkadaşım da
    Yamaha AS 701/801 (ki inşaa kalitesini ben de beğendim) ile PİO A70 arasında kaldı ve en son a70 te karar kıldı. bu ay içerisinde A70 lerin XLR bağlantılı olanları geliyormuş.

çok entarasan, ?? sizinle ilgili bir şey bahsetmedim. a70 ile ilgili bildiğiniz veya tecrübeniz varsa konuşunuz lütfen. başkası asına savunma yapmak Yetişkin birine yakışmıyor. ayrıca Say'ın Canton a sadece bir soru sordum, onun bilgisi ile ilgili bir yorumum olmadı

Aldığınız alıntı yanlis kişiden
    Yazdığınız yazı yanlis kişiye
    Ayrıca forumda canton diye biride yok

Nasıl yapabiliyor sunuz bu kadar hatayı üst uste

Bir de ona tecrübe buna tecrübe soruyor sunuz

Önce dogru kişiden alıntı yapmayı öğrenin
    Sonra the cantan yazmayı öğrenin
    Sonra class lar arası farkı bi araştırın
    Sonra insanlara tecrübe sorun bence

Çünkü yanlis sorunun cevabı yanlis olur dostum

• quote:

quote:

neye atarlandığınızı ben anlamadım.
    hatalı bir alıntı olduğunu varsayıyorum.

• quote:

Marantz 6005 ile kıyaslıyorum, ayrıca daha önce Denon 1403 reciever kullanmıştım. Sizin daha önce a70 i ne kadar dinleme imkanınız oldu

Hocam A-70 in dengi 6005 değilde belki 7005 olabilir.Benim Marantzı daha geçen hafta aldım Heco Celan Hop.larla hem Denon 2020 hem A-70 hemde almış olduğum Marantz PM-14Mk2 Ki Signature ile dimleme yaptım.Ben tercihimi 2.el güncel bir cihaz olmamasına rağmen Marantzdan yana kullandım.Gerçi benim test ettiğim iki cihazda A-70 klasmanında değildi.Haksızlıkta yapmamak lazım anca A-70 Marantz Pm 7005-8005 yada Denon Pma 1520 ile kıyaslamak lazım onlarıda test etmedim maalesef.

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    eray Celik, sana soru sormadığım halde başkasının adına yorum yapıyorsunuz, sözde cevaben a class ile d class farklı diyorsunuz. Forumda olmayan Kişiyi neden savunuyorsun o zaman?

Burada Pioneer a70 başlığı altında cihaza sahip olmadan veya yorum yapacak seviwyede dinleti yapmadan yorum yapılmasın diye soruyorum. bu cihazı kullandınız MI? ben cihazı alırken hem dinledim , hem de bir çok review okudum. Yorum yaparken daha net ifadeler kullanılmalı, mesala Güçsüz, .... W lık kuleyi kaldırmaz ü, detayı eksik, sahnesi zayıf, çok parlak , bass I kötü vs.

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Üstad , net ve kıyaslamalı açık açıklamanız için teşekkür ederim. 7005 ile a70 arasında dinleti yaparken hangi farklılıklara tanıklık ettiniz? ayrıca hangi Tür Müzikler ile test yaptınız acaba?

• mmystere M kullanıcısına yanıt
    "Haksızlıkta yapmamak lazım anca A-70 Marantz Pm 7005-8005 yada Denon Pma 1520 ile kıyaslamak lazım onlarıda test etmedim maalesef."Hocam bu paragraf size yazdığım mesajdan alınma.Marantz 7005 ile test etmediğimi belirtmişim zaten ,hatta mesajımda A-70 için haksızlık olmasın diğer iki cihazda onun klasmanında değildi diyerek benim dinlemiş olduğunm cihazların biraz daha alt seviye modelleriyle kıyaslamak gerektiğini vurgulamak istemiştim.Ben nasıl A-70 i kendi segmentinin üstü cihazlarla denediysem,sizde tam aksi 6005 ve Avr ile kıyaslamışsınız.Yani ikimizinde deneyimi adil değil.

• quote:

eray Celik, sana soru sormadığım halde başkasının adına yorum yapıyorsunuz, sözde cevaben a class ile d class farklı diyorsunuz. Forumda olmayan Kişiyi neden savunuyorsun o zaman?

Burada Pioneer a70 başlığı altında cihaza sahip olmadan veya yorum yapacak seviwyede dinleti yapmadan yorum yapılmasın diye soruyorum. bu cihazı kullandınız MI? ben cihazı alırken hem dinledim , hem de bir çok review okudum. Yorum yaparken daha net ifadeler kullanılmalı, mesala Güçsüz, .... W lık kuleyi kaldırmaz ü, detayı eksik, sahnesi zayıf, çok parlak , bass I kötü vs.

1- Forum bir paylaşım platformu olduğundan her yazılana herkes yorum yapabilir, şu anda benim yaptığım gibi,
    2- Özel konuşmaya meraklıysanız bunu herkesin gördüğü izlediği platformda değil özel mesajlarınız ile yapınız,
    3- Önce forum kurallarını öğreniniz ki bir daha saygısızlık yada ukalalık olarak değerlendirilebilecek hareketlerden kendinizi alıkoyunuz,
    4- The Cantan gibi, erayçelik gibi bu işte gerçekten sizden çok daha fazla yol almış insanları sorgulamak yerine onlardan faydalanmaya çalışın,
    5- "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz". Bir ampliyi dinlemiş olmanı bu ampliler hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaz. Sadece kendinizi avutmanızı sağlar. Önce bilgi sahibi olmalısınız. Size class farklarından bahseden üstadlarınız varsa önce bu konulardan başlayabilirsiniz.
    6- Bu hobi uzun soluklu bir süreç içerir. Bu nedenle ona buna akıl vermekle biryere varamazsınız.
    7- Kendinizi elinizdeki cihazla avutmaya kalkarsanız sonraki adımları atamazsınız. Elinizdekilerin sürekli eksik yönlerini değerlendirip onları görmeye çalışın.
    8- Sonuç olarak kendi yorumumu yapayım; A-70 i evime sokmam. Ona verilen rakamlara çok daha iyi cihazlar alınır, alındı, tavsiye edildi. Siz de ahkam kestiğiniz kişilere tam tersi yaklaşıp tavsiye alsaydınız çok daha verimli bir alışveriş yapmış olurdunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mecanica -- 1 Mart 2016; 22:18:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

quote:

1- Forum bir paylaşım platformu olduğundan her yazılana herkes yorum yapabilir, şu anda benim yaptığım gibi,
    2- Özel konuşmaya meraklıysanız bunu herkesin gördüğü izlediği platformda değil özel mesajlarınız ile yapınız,
    3- Önce forum kurallarını öğreniniz ki bir daha saygısızlık yada ukalalık olarak değerlendirilebilecek hareketlerden kendinizi alıkoyunuz,
    4- The Cantan gibi, erayçelik gibi bu işte gerçekten sizden çok daha fazla yol almış insanları sorgulamak yerine onlardan faydalanmaya çalışın,
    5- "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz". Bir ampliyi dinlemiş olmanı bu ampliler hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaz. Sadece kendinizi avutmanızı sağlar. Önce bilgi sahibi olmalısınız. Size class farklarından bahseden üstadlarınız varsa önce bu konulardan başlayabilirsiniz.
    6- Bu hobi uzun soluklu bir süreç içerir. Bu nedenle ona buna akıl vermekle biryere varamazsınız.
    7- Kendinizi elinizdeki cihazla avutmaya kalkarsanız sonraki adımları atamazsınız. Elinizdekilerin sürekli eksik yönlerini değerlendirip onları görmeye çalışın.
    8- Sonuç olarak kendi yorumumu yapayım; A-70 i evime sokmam. Ona verilen rakamlara çok daha iyi cihazlar alınır, alındı, tavsiye edildi. Siz de ahkam kestiğiniz kişilere tam tersi yaklaşıp tavsiye alsaydınız çok daha verimli bir alışveriş yapmış olurdunuz.

forum paylaşma yeridir diyorsunuz ama forum başlığının altında benim direk konu ile alakalı mesajıma polemikler cevap veriyorsunuz.
    her seferinde de başkası adına bir başkası olayı bir çete mantığında uzatıyor.

BENIM SORUM NET:

A70 ADINA AÇILMIŞ BAŞLIKTA A70 KÖTÜLENİYOR VE BEN DE BIR KULLANICI OLARAK SIZLERE DIYORUM KI BU AMFİYĞ DINLEDIN MI?
    NE KADAR VE HANGI MÜZIK İLE?

• Polemik yok, cevaplar net. Mesele bunları anlayabilmekte.
  • hayatında sahip olmadığı bir ürünle ilgili kesin cevap verenlerin bilgisi konusunda neler söylenebilir acaba?
    öte taraftan anlama kabiliyeti konusunu dile getirenler önce aynaya dikkatlice ve saatlerce bakmalı.

• quote:

hayatında sahip olmadığı bir ürünle ilgili kesin cevap verenlerin bilgisi konusunda neler söylenebilir acaba?
    öte taraftan anlama kabiliyeti konusunu dile getirenler önce aynaya dikkatlice ve saatlerce bakmalı.

Yaw he he kimse görmedi o amfiyi denemedi bizde hic bilgi de yok

• quote:

hayatında sahip olmadığı bir ürünle ilgili kesin cevap verenlerin bilgisi konusunda neler söylenebilir acaba?

Ne demiş rahmetli Mumcu "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz".
    Sizinle muhattap olma zaafiyetinde bulunan bu arkadaşların bilgisinin sizden kat be kat fazla olduğunu birçok kisi bilir ama bilmeyen biri bile yazdiklarinizdan hemen ankar zaten. Dolayısıyla siz bu insanların fikirlerinden faydalanmak yerine ukalalık yaparak bişey kazanamazsiniz.
    Duymak istediklerinizin yazılmasını istiyorsanız cekinmeden söyleyin yazarlar ve sizi tatmin ederler.
    Mesela ben yazayım. A-70 mükemmel dir. Ben boyle bişey daha önce dinlemedim.

• Mecanica kullanıcısına yanıt
    Bilgi ve Eşsiz deneyimleri için malum şahıslara çoook teşekkür!!! ederim. çok aydınlatıcı oldu

• bu arada forumda Aydınsakaryalı bey gibi nazik, geniş görüşlü ve dürüst üyeler çok olduğu için senelerdir forum.donanım dayım

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.