Şimdi Ara

Pioneer A-40ea - Yamaha A-S501 - Pioneer A-A6j (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shadow3804

merhaba,

Ne kadara maloldu size? tavsiye eder misiniz elinize ulaştıysa

Alıntıları Göster
    Vegi dahil 405€'ya almıştım. bugün itibari ile iade ettim.
    28 mayısta verdiğim sipariş hala kargolanamadı.
    malum covid olayları.
  • atalayalper kullanıcısına yanıt
    Valla üstad,
    şimdiye kadar alt üst sınıf çok fazla cihaz kullandım
    Kulağın alışık olduğu ses tınısını alabilmek ciddi mesele
    Denonlar (Pma - 1500R, Denon Pma - 1080R) beni mutlu etmedi,
    Marantz (PM7200, PM7001) "bana göre sıkıcı"
    Başkaları çok sever, beğenebilir. Dediğim gibi kulak :))

Başlıkta da yazdığım gibi Pioneer A-50 amplimi satıp, Pioneer A-40 almıştım ki, siparişi iptal ettim

Bugün Yamaha A-S701 siparişi verdim. Umuyorum üst frekanslar istediğim gibi çalar.
    Bakalım gelsin, duyalım sesini
  • quote:

Orijinalden alıntı: tristen

Valla üstad,
    şimdiye kadar alt üst sınıf çok fazla cihaz kullandım
    Kulağın alışık olduğu ses tınısını alabilmek ciddi mesele
    Denonlar (Pma - 1500R, Denon Pma - 1080R) beni mutlu etmedi,
    Marantz (PM7200, PM7001) "bana göre sıkıcı"
    Başkaları çok sever, beğenebilir. Dediğim gibi kulak :))

Başlıkta da yazdığım gibi Pioneer A-50 amplimi satıp, Pioneer A-40 almıştım ki, siparişi iptal ettim

Bugün Yamaha A-S701 siparişi verdim. Umuyorum üst frekanslar istediğim gibi çalar.
    Bakalım gelsin, duyalım sesini
    Türkiye’den mi aldınız acaba yurt dışı da uygun fiyata gelmiyor buraya göre
  • quote:

Türkiye’den mi aldınız acaba yurt dışı da uygun fiyata gelmiyor buraya göre

Alıntıları Göster
    şu an dikmen elektronikte kampanya var
    yurtdışı fiyatlarıyla aynı hatta bir miktar daha uyguna geliyor

5200TL'den daha ucuz bir rakkam göremedim

Pioneer A-40ea - Yamaha A-S501 - Pioneer A-A6j

• tristen kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun.

Benim as701in sesi baya oturdu , özellikle düşük ses seviyesindeki detaylı çalmasına bayıldım. İlk defa bir amfide düşük seste tatmin oldum.

Sizde amfi gelince yorum yaparsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duncan21

Hayırlısı olsun.

Benim as701in sesi baya oturdu , özellikle düşük ses seviyesindeki detaylı çalmasına bayıldım. İlk defa bir amfide düşük seste tatmin oldum.

Sizde amfi gelince yorum yaparsınız.
    Memnun olmanıza sevindim. İnşallah bende memnun kalırım.
    Geldiğinde yorum yaparım

• quote:

Memnun olmanıza sevindim. İnşallah bende memnun kalırım.
    Geldiğinde yorum yaparım

Alıntıları Göster
    ne ile beraber çalmayı düşünüyorsunuz. Network player/cd player/Tuner ?

var mı araştırdığınız birşey.
  • quote:

ne ile beraber çalmayı düşünüyorsunuz. Network player/cd player/Tuner ?

var mı araştırdığınız birşey.

Alıntıları Göster
    Ben bütün CD arşivimi, Flac olarak dijital ortama aktardım. hepsinin bitleri 1412kbps'de.
    Yine bazı kaynaklardan kendime göre güzel bir Flac arşivi yaptım.
    DSD'lerin boyutu 10gb'a kadar çıkabiliyor. O yüzden DSD arşivi pek yapamadım
    Foobar2000 + Wasapi çıkışla müzik dinliyorum. Oldukça memnunum.
    2 tane CD playerım var ama, uzun zamandır CD'den müzik dinlemiyorum. Laptoptan dinlemek daha keyifli geliyor bana.

Network Playerlar ciddi paralara satılıyor.
    Bilindik markalar cidden çok pahallı.

Yamaha Wx-C50'yi beğendim. ileri de sisteme ekleyebilirim.
    Ya da daha uygun olan Cambridge Audio DacMagic Plus'da olabilir.

Siz?

• Kargo şu an geldi. Bakalım :))
  • quote:

Kargo şu an geldi. Bakalım :))
    Hayırlı olsun. çok iyi cihaz belli

Geniş bir inceleme bekliyoruz sizden
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Hayırlı olsun. çok iyi cihaz belli

Geniş bir inceleme bekliyoruz sizden

Alıntıları Göster
    Evet, ampliyi yaklaşık 6 gündür yüksek/orta/alçak sesle günde yaklaşık aralıksız 12 saat dinledim.
    Şu an tonlama istediğim gibi oldu diyebilirim.

Eksileriyle başlıyorum:

Ton (Bass-Tiz-Balans) potansları plastik.
    Gerçekten korkunç bir Loudness ayarı var. Açıldığında (-30DB’ye kadar) sesi orta frekansları, hatta üst frekansları kısarak sözde derinlik veriyor. Yani bildiğimiz geleneksel loudness gibi görevini yapmıyor. Olmasa da olurmuş. Sevmedim.
    Evde ses sorunum yok. İstediğim ses seviyesinde müzik dinleyebiliyorum. Hiçbir amplinin ses potansını bu kadar çevirdiğimi hatırlamıyorum 😊
    Uyanma süresi çeyrek seste başlıyor. Ayrıca flat ses sevmediğim için, ampliyi (klasik,new age, akustik müzikler haricinde) cidden ağır eqo ayarlarıyla kullanıyorum ki, önce ki amplilerde de bu böyleydi. Bu eskiden gelen bir alışkanlık. Tizlerin parlaması hoşuma gider ki, bir çok dinleyici bunu sevmez 😊(90lı yıllarda amplime TS-S20 takıp dinlediğim zamanlar oldu)

Artıları:

Sesi açtıkça ses güzelleşiyor. Stereo ayırımı cidden çok başarılı.
    Eqo ile kullandığım için önceki amplilerimde müzik çalmıyorken hafif bir parazit/hışırtı olurdu. A-S701’de bu olay sıfır.
    Dijital girişler çok işime yaradı. TV için özellikle.
    Ampli özellikle new age/acoustic müziklerde kendini belli ediyor.
    Üst frekanslar oldukça yumuşak, alt frekanslar derin. (Deep House – Trance müziklerde beni üzmedi)
    Denon ve Pioneer kıyasladığımda bana göre bas ikisinin ortasında bir yerde diyebilirim.
    Alt frekansları almak için subwoofer ile kullanıyorum, Sub out gayet güzel iş görüyor.
    Orta frekanslar bana fazla gibi geldi. Her markanın ses karakteri var diye düşünüyorum.
    Retro görünüm ve alüminyum ön panelin hissi güzel.
    12 saat çalışmasına rağmen herhangi bir ısınma yok

Ha eski kullandığım amplilerle farkı var mı? Ses açısından süper bir farkının olduğunu söyleyemem.
    Artısı yeni nesil bir AB sınıfı amplim olmuş oldu. Pişme süresi kesinlikle doğru.
    Ses her gün kulağıma daha güzel geliyor.

Sonuç:

Şu an için memnunum. Kendi sınıfında alınabilecek iyi bir ampli. Diğer seçenekleri elediğim için memnunum.

• tristen kullanıcısına yanıt
    Aslında çoğu hi-fi eleştirmeni Yamaha'nın "Variable Level Loudness" ayarını çok kullanışlı buluyor ve övüyordu hatırladığım kadarıyla. Yamaha'nın Loudness ayarını sanırım şöyle kullanmak gerekiyor: Düğmeyi "flat" pozisyonuna getirerek normal dinlemeni yapıyorsun, lakin, gece geç saatlerde evdekileri rahatsız etmek istemediğinde, volume düğmesinden sesi kısmak yerine loudness düğmesini istediğin eksi seviyeye getiriyorsun. Loudness, sesi yani ana gövde olan mid frekansları kısarken, her 2 uç frekansı biraz yükseltiyor. Bu yaklaşım klasik loudness ayar mantığının tersi gibi duruyor, alışmak biraz zor sanırım. Yani bir tür çok sev ya da nefret et tarzı bir özellik. Fakat çoğunluk seviyor bu özelliği gördüğüm kadarıyla. Zaten öyle olmasa Yamaha bu özellikte bu kadar ısrarcı olmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Torlak Kemal

Aslında çoğu hi-fi eleştirmeni Yamaha'nın "Variable Level Loudness" ayarını çok kullanışlı buluyor ve övüyordu hatırladığım kadarıyla. Yamaha'nın Loudness ayarını sanırım şöyle kullanmak gerekiyor: Düğmeyi "flat" pozisyonuna getirerek normal dinlemeni yapıyorsun, lakin, gece geç saatlerde evdekileri rahatsız etmek istemediğinde, volume düğmesinden sesi kısmak yerine loudness düğmesini istediğin eksi seviyeye getiriyorsun. Loudness, sesi yani ana gövde olan mid frekansları kısarken, her 2 uç frekansı biraz yükseltiyor. Bu yaklaşım klasik loudness ayar mantığının tersi gibi duruyor, alışmak biraz zor sanırım. Yani bir tür çok sev ya da nefret et tarzı bir özellik. Fakat çoğunluk seviyor bu özelliği gördüğüm kadarıyla. Zaten öyle olmasa Yamaha bu özellikte bu kadar ısrarcı olmazdı.
    Evet, dediğiniz gibi. yabancı forumlarda da okudum. seven-nefret eden var.
    Ben sevmedim, o yüzden flatta kullanıyorum.
    Zaten eqo ile kullandığım için, istediğim derinliği alabiliyorum.

• quote:

Evet, ampliyi yaklaşık 6 gündür yüksek/orta/alçak sesle günde yaklaşık aralıksız 12 saat dinledim.
    Şu an tonlama istediğim gibi oldu diyebilirim.

Eksileriyle başlıyorum:

Ton (Bass-Tiz-Balans) potansları plastik.
    Gerçekten korkunç bir Loudness ayarı var. Açıldığında (-30DB’ye kadar) sesi orta frekansları, hatta üst frekansları kısarak sözde derinlik veriyor. Yani bildiğimiz geleneksel loudness gibi görevini yapmıyor. Olmasa da olurmuş. Sevmedim.
    Evde ses sorunum yok. İstediğim ses seviyesinde müzik dinleyebiliyorum. Hiçbir amplinin ses potansını bu kadar çevirdiğimi hatırlamıyorum 😊
    Uyanma süresi çeyrek seste başlıyor. Ayrıca flat ses sevmediğim için, ampliyi (klasik,new age, akustik müzikler haricinde) cidden ağır eqo ayarlarıyla kullanıyorum ki, önce ki amplilerde de bu böyleydi. Bu eskiden gelen bir alışkanlık. Tizlerin parlaması hoşuma gider ki, bir çok dinleyici bunu sevmez 😊(90lı yıllarda amplime TS-S20 takıp dinlediğim zamanlar oldu)

Artıları:

Sesi açtıkça ses güzelleşiyor. Stereo ayırımı cidden çok başarılı.
    Eqo ile kullandığım için önceki amplilerimde müzik çalmıyorken hafif bir parazit/hışırtı olurdu. A-S701’de bu olay sıfır.
    Dijital girişler çok işime yaradı. TV için özellikle.
    Ampli özellikle new age/acoustic müziklerde kendini belli ediyor.
    Üst frekanslar oldukça yumuşak, alt frekanslar derin. (Deep House – Trance müziklerde beni üzmedi)
    Denon ve Pioneer kıyasladığımda bana göre bas ikisinin ortasında bir yerde diyebilirim.
    Alt frekansları almak için subwoofer ile kullanıyorum, Sub out gayet güzel iş görüyor.
    Orta frekanslar bana fazla gibi geldi. Her markanın ses karakteri var diye düşünüyorum.
    Retro görünüm ve alüminyum ön panelin hissi güzel.
    12 saat çalışmasına rağmen herhangi bir ısınma yok

Ha eski kullandığım amplilerle farkı var mı? Ses açısından süper bir farkının olduğunu söyleyemem.
    Artısı yeni nesil bir AB sınıfı amplim olmuş oldu. Pişme süresi kesinlikle doğru.
    Ses her gün kulağıma daha güzel geliyor.

Sonuç:

Şu an için memnunum. Kendi sınıfında alınabilecek iyi bir ampli. Diğer seçenekleri elediğim için memnunum.

Alıntıları Göster
    Hocam bende de tam tersi kısık seste inanılmaz keyif alıyorum.
    Gece 2-3e kadar kısık seste müzik dinliyorum.

Büyük ihtimal hoparlörün etkisi olabilir Kefler geç uyanıyor normalde ama amfinin gücü devreye gidiyor sanırım burda.

• quote:

Orijinalden alıntı: duncan21

Hocam bende de tam tersi kısık seste inanılmaz keyif alıyorum.
    Gece 2-3e kadar kısık seste müzik dinliyorum.

Büyük ihtimal hoparlörün etkisi olabilir Kefler geç uyanıyor normalde ama amfinin gücü devreye gidiyor sanırım burda.

Alıntıları Göster
    8ohm ve 6ohm hoparlörle denedim.
    Benzer iki çift hoparlörlerim var
    JBL E-80 ve LX 80

LX80 daha tatlı çalıyor. O yüzden onunla kullanıyorum.
  • quote:

Evet, dediğiniz gibi. yabancı forumlarda da okudum. seven-nefret eden var.
    Ben sevmedim, o yüzden flatta kullanıyorum.
    Zaten eqo ile kullandığım için, istediğim derinliği alabiliyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam elinizde SH-GE90 sanırsam , bende Eski Sansui eq-1000 vardı denemiştim 2 ay etkisi güzeldi yer sıkıntı oldu çıkarttım sesin havası bir kaç tık düştü :) sizde durum nasıl SH-GE90 sese baya etki ediyor değilmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Hocam elinizde SH-GE90 sanırsam , bende Eski Sansui eq-1000 vardı denemiştim 2 ay etkisi güzeldi yer sıkıntı oldu çıkarttım sesin havası bir kaç tık düştü :) sizde durum nasıl SH-GE90 sese baya etki ediyor değilmi

Alıntıları Göster
    Evet, SH-GE90 var. Dediğiniz gibi, eqo ile müzik dinlemeye alışınca, eqosuz dinlemek işkence gibi oluyor.
    Sese etkisi cidden tartışılmaz.
    Bu cihazın tek dezavantajı kanalları 3'er 3'er yükseltmesi. Tek tek ayırım yapmıyor.
    Bu bana bazen 90larda Aiwa ve Sony müzik setlerinde olan basit eqo hissini veriyor:)
    Zaten bence karaoke için yapılmış bir cihaz
    Dijital ekranlı eqo sevdiğim için de kıyıp satmak istemiyorum.
    Yoksa gerçekten çok çok daha iyi manuel eqolar var.

• quote:

Evet, SH-GE90 var. Dediğiniz gibi, eqo ile müzik dinlemeye alışınca, eqosuz dinlemek işkence gibi oluyor.
    Sese etkisi cidden tartışılmaz.
    Bu cihazın tek dezavantajı kanalları 3'er 3'er yükseltmesi. Tek tek ayırım yapmıyor.
    Bu bana bazen 90larda Aiwa ve Sony müzik setlerinde olan basit eqo hissini veriyor:)
    Zaten bence karaoke için yapılmış bir cihaz
    Dijital ekranlı eqo sevdiğim için de kıyıp satmak istemiyorum.
    Yoksa gerçekten çok çok daha iyi manuel eqolar var.

Alıntıları Göster
    Sırf aklıma geldi yakın arkadaşımdan biraz önce Pioneer GR 777 aldım :) bakalım nasıl olacak

• ridvan1903 kullanıcısına yanıt
    Emin olun çok güzel olacak. Efsane bir eqo. Güle güle kullanın :)
  • quote:

Emin olun çok güzel olacak. Efsane bir eqo. Güle güle kullanın :)
    Denemeden bi içini açım dedim bütün parçalar Nichicon, ElNA, pırıl pırıl resim çektim ama konuya atmıyım dağılmasın:) GR 777 böyle ise üst modeller nasıl olur kim bilir,

BW 704 kuleler ile Teac Ax5000 kullanıyorum bakalım ne olur,

Bu arada sizin amfi takipteyim, uzun kullanım sonucunda bakalım ne hale gelecek, duruşu bile güzel retro:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvan1903 -- 24 Haziran 2020; 21:20:28 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.