Şimdi Ara

Ping Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir süredir yaşadığım ping sorunuyla alakalı yardıma ihtiyacım var. Yaklaşık 13-14 yıldır aynı adreste TTNet'ten hizmet alıyorum. Önceden hız sorunları vardı ancak son 5-6 senedir o da düzeldi ve gayet sorunsuz şekilde kullanıyordum interneti ancak son 6-7 aydır ara ara ping sorunu yaşıyorum. Oyundayken birden pingim uçuyor, modeme reset attığımda ise direkt düzeliyor. 1-2 gün sonra yine aynı olay, modem arayüzünden hat değerlerine bakıyorum gayet iyi görünüyor genel hızım vs. de iyi ama ara ara oluşan bu ping problemini çözemedim. Fikri veya önerisi olan varsa bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicosia -- 3 Aralık 2019; 9:30:36 >

• Oncelikle baglantini wi-fi uzerinden yapiyorsan kablo ile dene. Hatta wi-fi i bir sure komple kapatip dene. Sen farkinda olmadan aga baglanan bir cihaz uplinki sature ediyor olabilir. Eger wi-fi kapali halde, kablo ile bagliyken de ayni durum yasaniyor ise farkli modem ile ayni durum tekrarlaniyor mu diye bakmak gerek .
  • zengier Z kullanıcısına yanıt
    Kablolu bağlantı yapıyorum hocam. Evde wi-fi'ya bağlanan 3 telefon var, indirme vs. yapmamalarına özellikle dikkat ediyorum. Eğer sorun wi-fi'da ise ne yapabilirim hocam, epeydir bu şekilde kullanıyoruz yeni çıktı bu sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicosia

Kablolu bağlantı yapıyorum hocam. Evde wi-fi'ya bağlanan 3 telefon var, indirme vs. yapmamalarına özellikle dikkat ediyorum. Eğer sorun wi-fi'da ise ne yapabilirim hocam, epeydir bu şekilde kullanıyoruz yeni çıktı bu sorun.
    yavasladigi zaman modeme girip bagli cihazlara bakin ve bu cihazlarin baglantilarini kesin. duzelme olursa baglanan bir cihaz cloud senkronizasyonu yapiyor olabilir.
  • zengier Z kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolun, ping girdiğinde bakayım bir. Bir de modem arayüzünden bağlı cihazları görebiliyorum ancak bağlantılarını kesebilir miyim yoksa manuel olarak cihazdan mı gerçekleştirmek gerek?
  • EXİT LAG DENE
  • nicosia kullanıcısına yanıt
    İstersen kesebilirsin modem kaç yıllık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mertcanoa kullanıcısına yanıt
    O kadar büyük bir sıkıntım yok hocam. Bazen 2-3 günde bir oluyor, bazen 2-3 hafta bir şey olmuyor. Bir resetle düzeliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafaeae43 kullanıcısına yanıt
    Modem yaklaşık 6-7 yıllık hocam.

• nicosia kullanıcısına yanıt
    Başka bir modemle denedin mi hiç

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mustafaeae43 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam, yedekte bir modemim yok fırsatım olmadı hiç.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.