Şimdi Ara

Pilot olmak için hangi okul?(Pilot ve adayları ve herkes)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
49.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar üniversite bitirdikten sonra pilot okuluna gidicem.Sabiha Gökçen Havaalanının yanında "Met-air havaokulu" var.Burayı tavsiye edermisiniz?Başka bildiğiniz bir yer var mı?İstanbul dışıda olabilir.Pilot ve pilot adayları ve ya bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [F][u][r][k][a][n] -- 9 Şubat 2009; 10:37:08 >

• arkadasım bende pılot olmak ıstıorum bu konuda bıraz arastırma yaptım ama ole genıs kapsamlı ı bılgım yok ama bıldıklerımı paylasıyım 1. thy ye gıderek bas vuru yaparsın 40.000-60.000 euro arasında deısen fıattı tam hatırlayamadım o mıktarı odeyıp 60 saat sımılatore sokulup ozel dersler falan alıyorsun ondan sonra testlerı gectıkten sonra 10 yıl yardımcı pılot olarak calısıp sonra pılot oluyorsun benım bıldıklerım bu kadar bunlar ıcın unıversıte mevzunu olmana gerek yok ole okumustum sadece maddı ve saglık durumunun ıyı olması lazım benım bılgıleırm b kadar ınsallah yardımcı olabılmısımdır...

diger arkadaslarında yardımlarını beklıorm konuyu takıp edıcem
  • he 2. yazmayı unttum eskısehır anaolu unıversıtesı mevzunu isen yıne bazı testlerden gecıp para varmeden plot olabılıyorsun ole bılıyorudm bunda yardımcı pılotluk daha kısa

ve 1. de soyledıgım sadece thy de gecerlı degıl bırkac ozel kurulusta vardı galıba boyle seyler bı arastır ıstersen
  • iyi bir yabancı dil vede lisansdipoması sonra egitim vs
  • limon sat daha ii 60-80 euro para vermek mantıklı değil özel bi üni bile o kadar tutmaz ne kadr salak olursan ol yani hava harp okulunu bitiren bile zar zor pilot olurken sen giddip o parayı havaya vereceksin
  • Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu herkes için geçerli değil o olay, sadece pilotaj bölümü mezunları için geçerli. Benim kapsamlı bir araştırmam var bu konuda. Öncelikle bir mühendislik mezunu olman gerekiyor. Ama tüm mühendislik bölümleri yeterli değil bu konuda, örneğin maden mühendislerini kabul etmiyorlar. Öncelik uçak mühendislerinde, ardından da benim bölümüm olan makine mühendisliği geliyor. Ücreti yaklaşık altmış bin Euro. Ama bu parayı ödemiyorsun. Onlar sana 6 aylık eğitimi veriyorlar. Sonra yardımcı pilot olarak işe alıyorlar. Maaşından kesiliyor para. Fakat malumunuzdur ki pilotlar çok kazandığı için bu paranın maaşınızdan kesilmesi size çok da dokunmuyor. Pilot olmak için on sene de beklemiyorsunuz. Belli bir uçuş saatini tamamladığınızda, pilot oluyorsunuz. Bu saydıklarım THY için geçerli. Özel hava yolu şirketleri de aynı sistemi bu sene başlattı. Her şirket maliyeti daha ucuza geldiği için kendi pilotunu kendi yetiştirmeye başladı. THY 6 ayda bir yüz yirmi pilot adayı alıyor kurslarına yanlış bilmiyorsam.
    Tabi siz ben altmış bin Euro'yu veririm, gider hiç uğraşmadan pilot olurum diyorsanız, özel kurslar pek bir ön koşul aramamakta. =)

• Okula Gerek Yok Al Bitane 70 lik Pilot Olursun

• quote:

Orjinalden alıntı: KuzuXx

Okula Gerek Yok Al Bitane 70 lik Pilot Olursun

• ya ben dedım zaten kapsamlı bı bılgım yok dıe ama thy nın sıtesınde saat olarak yazmıordu 10 yıl olarak yazordu yardımcı pılotluk mizansene tessekkurler yardımcı oldu baya
  • bilgilendiren arkadaşlara teşekkürler
    şu anda Bilgisayar Mühendisliği okuyorum.İnşallah kabul ediyorlardır.İngilizcemide geliştirmeye başladım.

THY araştırdım ve mühendis olmak şart.(hangileri bilmiyorum)Aşağıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.THY PİLOTLUK İÇİN TIKLA
  • bende cok pahalı oldugunu duymustum..pılotluk lısansı almak anadil gibi ingilizce gerektirir.ayrıca arkadasın dedıgı gıbı 30bın yuro ve yukseklık korkun varmı bı onu dene :D hanı sonra paran bosuna gıtmesın :D
  • riskli meslek arkadaş 60k avroyu gömeceksin pilot olacaksın sonra bir hastalık çıkacak(diyabet vs.) hop gitti lisans. O yüzden banka kredisi falan yaş iş bence ha elinizde nakit varsa o zaman olabilir.

eskişehir deki sivil havacılık pilotaj bölümüne girmek imkansızı başarmak gibi bir şey zaten yılda 10 kişi alıyor

EDIT:Mühendislik falan okumanız gerekmiyor o sadece THY nin kendi yetiştirdiği pilotlar için aradığı bir şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenGiDeR -- 9 Şubat 2009; 15:31:47 >
  • THK havacılık konusunda çeşitli kurslar açıyor genel merkezi arayıp bu konuda yeterli bilgiyi alabilirsin daha doğru bilgilendirme yaparlar
  • babamın avukat bir arkadaşı var

Zengin kendisi, Ankara'ya gelip gide pilotluk kurslarına filan aldı pilot ehliyetini.Amatör pilotluk yapabiliyor.Yani bilmiyorum teknik detayını da öyle yolcu uçağı değil yani, belli bir gramajı var.

Ha siz bir firmada (THY,PGS) da pilot olup pilotluğu meslek haline getirmek istiyorsanız başka..
  • Şimdi THY'yi arıyorum 15 dk içinde yazarım
  • THY aktarıyorum...

+Üniversitenin Mühendislik bölümünden mezun olmak(Makine-Elektrik-Elektronik-Uçak-Bilgisayar Müh).
    +15 yıl zorunlu hizmet(çıkmak istersen tazminat ödüyorsun)
    +Ücretsiz
    +Akışkan İngilizce

Sizce THY ne kadar maaş veriyor?

Met-Air özel hava okulu

+18 yaşında olmak
    +Orta seviyede ingilizce
    +59,000 Dolar
    +İş garantisi
  • thy yeni başlayan pilot maaşı 4bin ytl. ama kendi flight academilerinden mezunsan bilemiyorum. Yukardakilerde bilgilendirmişler zaten eğer bedava pilot olmak istiyorsan ya thy fligth academiye gireiceksin yada aüshyo ya. aüshyo 5 sene sÜrüyor ve 20 yaşından küçük olman gerek.Bildiğin üniversite.Thy flight academi içinse mühendislik bölümünü bitirip iyi ingilizce bilmen şart.

Eğer param var ben pilot olmak istiyorum dersen atpl+tip eğitimin 150-125 bin euroya falan olur.atpl için en iyi okul ayjet anadolu yıldızlarıdır. Ama bukadar parayı verirsin gidersin birgün hastaneye kontrole bir bakarsın biyerinde sorun var direk lisansların ipta olur herşey bitmiş olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: i have a dream

riskli meslek arkadaş 60k avroyu gömeceksin pilot olacaksın sonra bir hastalık çıkacak(diyabet vs.) hop gitti lisans. O yüzden banka kredisi falan yaş iş bence ha elinizde nakit varsa o zaman olabilir.

eskişehir deki sivil havacılık pilotaj bölümüne girmek imkansızı başarmak gibi bir şey zaten yılda 10 kişi alıyor

EDIT:Mühendislik falan okumanız gerekmiyor o sadece THY nin kendi yetiştirdiği pilotlar için aradığı bir şart.

Eee... Arkadaşım ben ne demişim. =) Mühendislik şartını THY arıyor, diğerlerinde bir şart yok demedim mi?

• iyiya bende zaten senden alıntı yapıp yazmamışım üstte bir kaç mesajda birden mühendislik ten bahsedilince ayrıyeten belirtmek istedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: i have a dream

iyiya bende zaten senden alıntı yapıp yazmamışım üstte bir kaç mesajda birden mühendislik ten bahsedilince ayrıyeten belirtmek istedim

Yok ya sorun değil. =)

Ayrıca özel birkaç hava yolu şirketi kurslarını bu sene açacak diye okumuştum biryerlerde. Bunu da belirteyim, henüz açmadılar yani, açacaklar. =)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.