Şimdi Ara

Pil şarj aleti tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
7.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pil şarj aleti almak istiyorum 50 tl civarı. GP'ler güzel görünüyor ama farklı modelleri olduğu için kararsız kaldım. Pil dahil olursa daha iyi olur.

Mesela bu USB'den şarj ediyormuş, USB'yi illa bilgisayara mı bağlamam gerekir, USB'li telefon şarj adaptörü ile prize taksam tehlikeli olur mu?https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/gp-u211-recyko-2x1000-aa-2x400-aaa-pilli-usb-pil-sarj-cihazi-395229889

Bu da değişik bi model, daha iyi midir?https://www.hepsiburada.com/gp-powerbank-pb420-pil-sarj-cihazi-4-lu-recyko-1000-serisi-ni-mh-sarj-edilebilir-aaa-ince-kalem-pil-gppb420gse100aaafmtb-2gbea4-p-HBV00000A1PYF

Başlığı uygun bir foruma açtım umarım.

• up dedik
  • GP iyidir. İki ürün arasından ben olsam 4 pilli oluşundan ötürü 2.yi seçerdim. İlkinin USB ile şarj etmesinden başka bir avantajı yok. Ama illa USB ile olsun 2 pil eksik olsun dersen tercih edilebilir.

Ayrıca hem bilgisayar USB sinden hem de USB şarj adaptöründen güç alabilirsin riski yok ancak bilgisayar USB hattı düşük amperli olduğu için şarj süresi uzar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Böcekli sümük

up dedik
    Forumda şarjlı piller hakkında herşey konusu 800 sayfa oldu. Son 10 sayfayı okumanızı tavsiye ederim.
    Ayrıca GP nin pil şarj cihazlarının tamamı kullanışsız ve zaman ayarlı cihazlardır. GP nin şarj cihazları iyi bir seçim değil.

https://forum.donanimhaber.com/sarjli-piller-hakkinda-her-sey--11309414-800
  • Ali expressden LiitoKala Lii 500 Şarj cihazı aldım. Gerçekten çok iyiymiş, beğendim. Bütün yuvalardan ayrı ayrı işlem yapılabiliyor. Cihazı inceledim ve bu esnada video çektim. Pil için GP yi uzun yıllar kullanıyorum çok da memnunum. Almayı düşünenler almadan önce videoyu izlemelerinde fayda var:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poseidon_77 -- 6 Nisan 2021; 13:37:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: poseidon_77

Ali expressden LiitoKala Lii 500 Şarj cihazı aldım. Gerçekten çok iyiymiş, beğendim. Bütün yuvalardan ayrı ayrı işlem yapılabiliyor. Cihazı inceledim ve bu esnada video çektim. Pil için GP yi uzun yıllar kullanıyorum çok da memnunum. Almayı düşünenler almadan önce videoyu izlemelerinde fayda var:

Bu şarj aleti 300mA daha düşük akım vermiyor galiba.

Benim kullandığımdığım AA piller 130-220 mA arasında şarj öneriliyor (quick charge desteklemeyenler)

C/10 dan da aynı sonuca ulaşıyoruz?

Akımı yüksek değil mi sizcE?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mugennotsukiyomi -- 8 Nisan 2021; 10:58:58 >
  • Gp f/p urunu bence
  • mugennotsukiyomi M kullanıcısına yanıt

Maalesef 100 mAh vermiyor. Pillerin kapasitesi 1000 mAh civarıysa fazla gelir. Benim pillerim 2000 mAh civarında. 10 da biri 200 Mah yapıyor. En az 300 mAh veriyor. O yüzden kullanıyorum. Ama 1000 mAh civarındaki ince piller için kullanmıyorum.

• Dostlar bana aynı anda 2 veya 3 adet orta boy C pilleri şarj edebilecek cihaz lazım. Yardımcı olabilir misiniz?

• Liitokala Lii-500 aynı anda 4 pili şarj eder. 3 tane C size pil rahatlıkla sığar diye düşünüyorum.

Aliexpress'te satılıyor ama oradan getirip Türkiye'de satanlar da var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.