Şimdi Ara

Pil değişimi adı altında garanti kapsamındaki cihazımın başına gelenler..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
5.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1. gönderiş: Garantinin bitmesine 2 hafta kala cihazımı pil değişimi için Başarı servise yolladım. Onlar da Apple Türkiye'ye yolladı cihazı.

Edit: Cihaz 5. günde geldi. Pil değişmiş eyvallah ama gelelim sorunlara;

0) Ekranı değiştirmişler ki en ufak bir hatası yoktu.

1) Ekran değişti diye home tuşu da değiştirilmiş. Tuşta sıra dışı bir ses yokken şimdi hem çıt çıt sesi başlamış hem de tuş sertleşmiş.

2) Ses açma tuşunda boşluk oluşmuş. Tuşa basınca gelmesi gereken sesi bilirsiniz ya o ses hiç yok. Tuşun basma şekli de değişmiş. Resmen boşluğa basıyorsunuz.

Edit: Apple destek ile görüştüm pazartesi tekrar gönderiyorum cihazı.

2. gönderiş: Cihazi teslim ettim, hadi hayirlisi.

Edit: Sorun yok deyip cihazi geri yollamislar. Yarin bulundugum sehre ulasir. Hic teslim almadan ayni sorunlardan dolayi tekrar verecegim servise. Bu sefer degisim talep edecegim.

3. gönderiş: Cihazı teslim almadan geri gönderdim. 3. gönderişim oluyor bu. Yine bişey yapmazlarsa thh'ne başvurcam ama kimden şikayetçi olmam lazım Başarı servisten mi bilmiyorum. Adamların aslında suçu yok.

Edit: İnternetten sorguladığımda tekrardan bir şey yok deyip cihazı geri göndermişler.

4. gönderiş:
    Cihazı bana teslim etmeden Başarı Servis aradı ve biz geri göndercez dediler ben de kabul ettim.

5. ve SON gönderiş:En en en sonda cihaz degisimi oldu ama yeni gelen cihazda da home tusunda cit cit sesi var. Ben zaten bu sorundan dolayi servise veriyorum ve onlarda bana sifirlanmis ama ayni soruna sahip telefon gonderiyorlar :)

Peki bu cihazdan memnun muyum? Kesinlikle hayir! Cok titiz kullanan biri olmama ragmen sessize alma tusu sallanmaya basladi ve telefon sarjdayken (her şarjda olmuyor) inanilmaz isiniyor. 60-70 derece kadar. Ucus modunda da olsa yine isiniyor. Sorun buyuk ihtimal donanimsal.

Sonuc olarak bir daha asla ama asla swap telefon kullanmam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 28 Mayıs 2019; 17:59:57 >

• iPhonelarda home tuşu anakart ile bağlantılıdır. Home tuşunun değişmesi için anakartında değişmesi gerek. Yoksa parmak izi okuma özelliği çalışmaz. Home tuşunun değiştiğine emin misin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0537

iPhonelarda home tuşu anakart ile bağlantılıdır. Home tuşunun değişmesi için anakartında değişmesi gerek. Yoksa parmak izi okuma özelliği çalışmaz. Home tuşunun değiştiğine emin misin ?
    Yok öyle bir şey. Ekran değişirken, eski bağlantıyı takıyorlar.
  • Eminim hocam eskisinde izler vardi, simdi ise cam gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • myfranco kullanıcısına yanıt
    Ic mekanizmayi bilmiyorum ama tusun distan gorunusu degismis.

• İphonelerde ekran değişince parmak izinde değişir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • myfranco kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın dediği doğru, Secure Enclave denilen bir çip özel olarak parmak izi verisini koruyor, sensörü değiştirince anakartın da değişmesi ya da eski ekrandan tuşu alıp yeni ekrana geçirilmesi lazım dediğiniz gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekran değişimi dediğiniz şey sadece lcd'nin değişimi değil, komple ön panel değişimi olarak geçiyor yani tuşunuzda ahizenizde değişmiş oluyor. Yukarda bazı arkadaşlar home tuşu değişirse touch id çalışmaz demişler evet dışarda yaptırırsanız çalışmaz ama appleda değişince bir sorun olmuyor.
  • Yeniden yolla cihazı komple değişim iste.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mojidozirikato

Yeniden yolla cihazı komple değişim iste.
    Bozduğunuz aksamları geri düzeltin, değişim istemiyorum dicem.

Ama yine bozuk gelirse artık değişim isterim hocam

• Bilmediği konuda yorum yapanlar doluşmuş yine. Adam diyor ki home tuşum değişmiş. Anladınız mı ? Home tuşu komple değişmiş. Home tuşu cihaza özeldir.

Ekran değişimi sırasında eski home tuşunun yeni cihaza aktarılmasından bahsetmiyorum.

Apple'ın kendi servisine bile gitseniz home tuşu değişimi yapılmaz. Apple home tuşu sorunlarında parasını verseniz bile tamir etmiyor. Garanti dahilindeyse değişim cihazı veriyor.

Konuyu açan arkadaşın büyük ihtimalle anakartıda değişti.
  • Bence de hocam home tuşu komple değişmiş. Hatta dediğiniz gibi ön panel/ekran/home tuşu belki ön kamera sensörler vs bile hepsi bir değişmiş durumd olabilir.

Anakarttan ben de şüphe ettim ama IMEI değişmediği için kart aynıdır sanırım.

Son olarak hocam bu seferde home tuşundan dolayı gönderirsem cihaz değişimi olur diyorsunuz. Sizce bu şekilde kullanayım mı cihazı? (ios 10.3.3 kurulu 8-8.5 saat ekran süresi sağlıyor). Yoksa cihaz değişimi ile ios 12 ve 4-5 saat ekran süresi ile devam mı edeyim?
  • 1 cisi Applede anakart değişimi olmaz cihaz değişir

2 ekran değişince parmak izi okuma ahizr ön kamera ve sensörler değişir yetkili servis tarafından yeni ekran telefon ile eşlenerek parmak izi okuma çalışır yetkisiz servisler ekran değişimi yaparken yeni ekrana eski parmaz izi sensörünü takarlar

• Hocam yorumunuza katılmıyorum. Home tuşunda sorun varsa, değişim cihazı vermiyorlar, birkaç gün önce başıma geldi çünkü, ekran değişimi yapıyorlar sadece. Ayrıca home tuşu anakarta bağlı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: veyselhantal

Hocam yorumunuza katılmıyorum. Home tuşunda sorun varsa, değişim cihazı vermiyorlar, birkaç gün önce başıma geldi çünkü, ekran değişimi yapıyorlar sadece. Ayrıca home tuşu anakarta bağlı değil.
    Yeni home tuşunuzda çıt çıt sesleri var mı hocam?

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Evet maalesef var belirgin şekilde. Ama takılmıyor en azından.

• Hocam ingilizcem var ama bu çok uzun. Ne demeye çalışıyorsunuz?

• veyselhantal V kullanıcısına yanıt
    ilki Türkçe. Home Tuşu anakart ile direkt olarak ilgilidir kısaca.
  • Servis formunda sadece ekranın değiştiği yazıyordu ama.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.