Şimdi Ara

Pil Değişim Sonrası Ekran Dalgalanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Iphone 5'imin ölen pilini dün değiştirmeye karar verdim. Vermez olaydım.
    Kasayı çok zor açtım. Zarar vermediğimi düşünüyordum ama sanırım ekran esnemiş. Veya 2. ihtimal yeni pil (DEJI) biraz büyük gibi ve ekrana baskı yapıyor.
    Home tuşunun hemen üst kısmı ekrana bastırdığımda dalgalanıyor. Muhtemelen ekran yerine tam oturmadığından oluyor.
    Bunu düzeltmenin bir yolu var mı? Yani telefoncular vs bu konuda bir şey yapabiliyorlar mı?
    Teşekkürler.

• Pili geri çıkarıp yeni pil alıp tak yada eskisini takarak ekran düzelecekmi bak .. Düzelmez ise birde yeni ekran alacaksın geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pilde öyle bir hata olması ilginç ekranı inceleyin ya kasa ekranı kasıyordur yada ekranın etrafındaki metal dişler pile deyip ekrana baskı uyguluyordur ekranın tam oturmamasından olabilir iyi incelemek gerekir
  • Vidalama esnasında bu hata yapmışsındır benimde başa gelmişti üst taraftan ışık sızıyordu ekranı çıkartıp pil bağlantısını ekran bağlantı vidalarını kontrol et

• Sıkıntı kesin olarak ekranın oturmamasından. Çünkü ekranın sol tarafına bastırınca bir git gel yapıyor. Ama buna neden olan şey kasa mı yoksa pil mi bilemiyorum. İşin kötüsü orjinal pili yanlışlıkla bozdum ve deneme yapamıyorum bu nedenle.
    Ekran oturmadığı içinde bastırdığımda dalgalanma oluyor. 1-2 defa açıp ekranı oturtmaya çalıştım ama mümkün gözükmüyor. Yani esnemiş ya da yamulmuş veya başka bişi. Telefonun kasası da yamulmuş olabilir.
    Asıl merak ettiğim bu esneme düzeltilebilir bir şey mi? Yoksa artık geçmiş olsun mu diyelim?
  • Bu başlık üzerine güzel bir hikayem oldu.
    Şikayetimi burada paylaştıktan sonra kenbu (Bülent Bey) ile telefonda görüştük. Forumlarda daha önce hakkında birşeyler okumuştum. Sorunu anlattım sıkılmadan dinledi. Bana telefonda "gel cihaza bakalım, herhangi bir ücret talep etmeyeceğim" dedi.
    Ben de dün akşam iş çıkışı Kadıköy'deki dükkanlarını ziyaret ettim.
    Telefon taktığım pil nedeniyle arasıra kapanıyordu ama hata bendedir diye önem vermedim kullandığım ilk gün.
    Dükkana gitmeden hemen önce tekrar kapandı bende açmaya çalıştım. O an telefon açıldıktan sonra elmada kaldı. Dükkana girdiğimde reset atıp elmaya dönüyordu. Tabi böyle olunca ekranı unuttuk telefonu kurtarma peşine düştük.
    Bülent Bey 1,5 saat boyunca bıkmadan usanmadan telefona başka ekran taktı, başka pil taktı, anakartı inceledi vs. ama ne yaptıysak telefon resetten kurtulmadı.
    PC'ye bağladık seri numara geldi. Yazılım atarsan bir ihtimal kurtulur dedi. Ama saat oldukça geçmişti ve yazılım atmak uzun sürecekti. Ben istemedim Bülent Bey'i daha fazla tutmak.
    Ancak şöyle bir problemimiz vardı. Bülent Bey telefona taktığım şu meşhur DEJİ marka pilin ölçümünü yaptığında pilin ara ara enerji gönderimi yaptığını , düzenli çalışmadığı içinde telefonun hafızasında / işlemcisinde meydana getirdiği hasar nedeniyle sürekli reset atmasına neden olduğunu fark etti. Yani pil telefonumu uçuruyordu az kalsın. Bu nedenle mevut pili takmadık. Ben eski orjinal pili de çıkartırken bozmuştum. Bağlantısı kopmuştu. Bu nedenle bataryam yoktu. Bülent Bey sağolsun kendi orjinal test bataryalarından birini cihazıma taktı ve eve gidince anlattığı yazılım işlemlerini yapmamı istedi. Yan sanayi pil bile takmadıki işlemlerde sıkıntı olmasın.
    Ve tüm bu işlemler için ısrar etmeme rağmen 1 kuruş dahi para almadı.
    Velhasıl kelam eve geldim, itunes bir sürü hatalar verdi vs uzun uğraşlar sonucu telefona yeni yazılım yükleyerek kurtarabildim.
    Gece mesaj yazdım telefon açıldı diye, sabah gözün aydın diye aradı :)
    Şu anda cihazı Bülent Bey'in emanet pili ile kullanıyorum :) Haftasonu inşallah emanet pilini teslim edeceğim ve yeni pil takacak cihaza.

- DEJI piller çok övülüyor. Ama benim başıma gelen de burada dipnot olarak kalsın.. Fazlasını söylemek istemiyorum. Satıcı ile iletişime geçtim, iade edebilirsiniz dediler.
    - Bülent Bey bu zamanda çok nadir karşılaşabileceğiniz bir esnaf. Allah yolunu açık etsin. Kazancına kazanç katsın.

Önemli EDIT:
    Etik açıdan bunun yazmam gerektiğini düşünüyorum.
    Deji pil ile ilgili yaşadığım sorun nedeniyle ilgili firma beni 2-3 kez aradı. Bilgi istedi. Özür diledi. Bir adet batarya hediye etti. Hatta maddi zararım var ise karşılamak istediklerini belirttiler.
    Pil nedeniyle sorun yaşadım ama bu yaklaşımı yazmamak doğru olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluemoon -- 19 Nisan 2016; 9:46:54 >

• Ben de bugün Bülent Bey'in dükkanında ekran ve batarya değişimi yaptırdım, çok memnun kaldım. Dürüst, iyi niyetli esnafları destekleyelim, kendisine burdan da teşekkür etmek istedim.
  • evet özelikle pil ve ekran bir kaç tanıdığımın işini yaptırdım hepsi memnun üstelik gözönünde izleyip alıyorsun güzel sistem
  • quote:

Orijinalden alıntı: godzilla34

Pili geri çıkarıp yeni pil alıp tak yada eskisini takarak ekran düzelecekmi bak .. Düzelmez ise birde yeni ekran alacaksın geçmiş olsun

sizi özellikle takip ediyorum sayenizde kenbuyla tanıştım burdan tşk ederim ve cevapların çok yerinde
  • Ben eşim için almıştım DEJİ MUCİZE BATARYA'dan. İlk aldığım pilde şarj göstergesi doğru göstermemesi problemi oldu. Tamamen pilden kaynaklanan bir durum. Arkasından iade edip yeni ücretsiz pil gönderdiler. Onu taktım. Ancak şunu özellikle belirtmek isterim ki iki kez takarken de aynı problemle karşılaştım. Yani ekran dalgalanması. Bu tamamen pille alakalı bunun çözümünü, pilin etrafındaki etiketi tamamen çıkararak buldum özellikle alt tarafta entegrenin bulunduğu yerdeki etiket kabarıklık yapıyor. Etiketini çıkarıp deneyin. Ancak MUCİZE BATARYA DEJİ söylendiği kadar mucize değil. Sıklıkla problem çıkarıyor.

• uguraycicek U kullanıcısına yanıt
    Ben pili alirken tavsiyemle arkadasimin 4s cihazi icinde DEJİ marka pil almıştık. O hic calismadi.
    Saglam bir mail attim firmaya. Hadi oburu calismadi ben cihazimdan oluyordum nerdeyse.

Edit: 4S için pili Bülent Bey'den aldığımı düşünenler olmuş ben yazmadığım için. 4S için aldığım çalışmayan pilde DEJİ marka. Geri gönderdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluemoon -- 14 Nisan 2016; 13:20:12 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ser5151 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler iyi düşünceleriniz için elimden geldiğince herkese yardım etmeye çalışıyorum ama bazen arada çok alakasız karşılıklar olduğunda sinir bozucu durumlar olabiliyor ... Ama olsun ben genede yardım edebileceğim yorumlar yazıp donanımsal sorunlarda ise kenbu üstadımı tavsiye ediyorum sonuna kadar güvenip sorunlara yardım eden çok değerli bir forum üyesi saygı duyduğum bir dosttur ...
    Umarım sorununuz hallolmuştur
    Saygılar cümleten ...

• quote:

Teşekkürler iyi düşünceleriniz için elimden geldiğince herkese yardım etmeye çalışıyorum ama bazen arada çok alakasız karşılıklar olduğunda sinir bozucu durumlar olabiliyor ... Ama olsun ben genede yardım edebileceğim yorumlar yazıp donanımsal sorunlarda ise kenbu üstadımı tavsiye ediyorum sonuna kadar güvenip sorunlara yardım eden çok değerli bir forum üyesi saygı duyduğum bir dosttur ...
    Saygılar cümleten ...

bende çok memnun kaldım
  • quote:

Saygılar cümleten ...

GEÇ OLDU AMA TŞK EDERİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: ser5151

quote:

Pili geri çıkarıp yeni pil alıp tak yada eskisini takarak ekran düzelecekmi bak .. Düzelmez ise birde yeni ekran alacaksın geçmiş olsun

sizi özellikle takip ediyorum sayenizde kenbuyla tanıştım burdan tşk ederim ve cevapların çok yerinde

Alıntıları Göster

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.