Şimdi Ara

PİKAP TAVSİYESİ (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.138
Cevap
29
Favori
113.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu forumdan kulaklarına güvendiğim bir arkadaş AT-LP140XP pikap aldıktan sonra tizleri kulaklarına biraz kapalı gelmiş, ardından kartuşunu Ortofon 2M Red ile değiştirdikten sonra aradığı sese kavuşmuştu.

Belki AT-XP3 aşırı parlak pop müziğe,

AT-VM95E de sesi genellikle daha mat kaydedilen jazz, blues ve klasik albümlere uygun olabilir.

• Tekrardan selamlar, Sony PS-212 hakkında fikri olan varmı ? 2.el olarak satın almayı düşünüyorum, satıcı 0 AT91 iğne ile teslim edeceğini söyledi,SYE marka yerli bir preamp ile kullanmamı önerdi? Bu 2li topraklaması bağlanarak sizce nasıl ses verir?

Pikap yarı oto, stroboskop var, s kol , anti skating ve iğne ağırlık ayarı mevcut pitch kontrolude mevcut, plato döküm alu, drict drive motor.

Tam manuel olmamasının zararı olurmu ?

PİKAP TAVSİYESİ
     PİKAP TAVSİYESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirgumussoy -- 22 Ocak 2021; 0:54:26 >

• kadirgumussoy kullanıcısına yanıt

Mekanik olarak kusuru yoksa ve kozmetik, estetik olarak beğenirseniz işinizi görür.

Kolu cue levyesi ile aşağı indirdiğinizde kol ve iğnenin sağa-sola kaymadan yumuşak bir şekilde plağa iniş yaptığını kontrol edebilirsiniz.

İleride AT-91 kartuşu değiştirmeniz mümkün. Esasında 2.el alınca üzerindeki iğnenin durumuna çok güvenmemek yerinde olur.

Headshell orijinal değil gibi görünüyor. Ancak bu büyük bir sorun olmayabilir.

Yerli denilen elektronik devreler genellikle baskılı devreleri AliExpress'den alınarak bir kutuya monte edilmiş cihazlar...

Sahibinden.com'da görebildiğim kadarı ile SYE marka phono pre'de dikkatimi çeken olumsuzluk kutunun plastik oluşu ve toprak bağlantısı olmayışı...

Topraklama mutlaka phono pre katı girişinde yapılmalı.

Pikabın manuel olmayışı nedeni ile plağın sonunda kolun, iğnenin kalkmasını sağlayan mekanizmanın kola olumsuz etkisi olur.

Kol istenmeyen sürtünme kuvvetlerinden etkilenmemeli, kartuşu bir tüy kadar hafif şekilde taşıyabilmeli.

Kolun plağın sonunda kalkmasını sağlayan mekanizma kola bağlı küçük bir mekanizmanın plağın sonuna doğru sürekli ittirilmesini ve belirli bir yere gelince kolu kaldırıp yerine döndüren başka bir mekanizmayı harekete geçirir.

Plağın sonlarında zaten doğal olarak distorsiyon arttığından bir de kola böyle bir ek yük getirmek istemezsiniz.

Bu işlem hakkında fikir verebilecek bir video:

Kolun plağın sonuna geldiğini algılamak için optik bir sistem de kullanılabilir.

Ancak ek maliyet ve karmaşıklık getirecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kursun_ -- 22 Ocak 2021; 14:5:52 >

• Sansui s-990g hoparlör hakkında bilgisi olan ya da kullanan var mı?  PİKAP TAVSİYESİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: ktyd

Sansui s-990g hoparlör hakkında bilgisi olan ya da kullanan var mı?

Bende 1100g hakkında bilgi aradım ama nasıl bir seriyse ne yerli ne yabancı sitelerde tek bilgi yok malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kubadibamka K kullanıcısına yanıt
    Ben de internette bilgi bulamadım fakat 2-3 kişiye sorma fırsatım oldu güzel olduğunu söylediler. Alınabilir gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ktyd

Ben de internette bilgi bulamadım fakat 2-3 kişiye sorma fırsatım oldu güzel olduğunu söylediler. Alınabilir gibi görünüyor.

Ben 1100g modelini aldım birinden ama hala elime ulaşmadı. Sağolsun ptt kargo 4 gündür şubede bekletiylr. 20 kiloluk bir koli olduundan haliyle gidip alamıyorum da, araç yok. Keyiflerini bekliyoruz bakalım. Umarım sağlam gelir.

Hoparlörlerin sesi hakkında en ufak bir fikrim yok. Googlea yazınca çıkmıyor bile çünkü..

• kubadibamka K kullanıcısına yanıt
    Ben de pazartesi alacağım büyük ihtimal 990g'yi. Birisi 990g'nin biraz sert ses verdiğini ama kötü olmadığını söyledi. Siz de memnun kalırsınız umarım. Ne kadara aldınız acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ktyd -- 24 Ocak 2021; 0:21:56 >
  • Herkese merhabalar. 800-1500 lira bandında hangi pikapları önerirsiniz arkadaşlar. Çok yeniyim bu işte, yardımcı olursanız sevinirim.

• herkese merhaba bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba bu işlerden pek anlamıyorum. plak almaya başladım ve kasetlerimde var daha önce müzik setim vardı fakat sattım yeni sistem almak için dual ka 360 hem pikabı olan hem de kaset çalar bölümü olan bir cihaz buldum fakat 7 bin lira fiyat istiyorlar, bunun yerine sony, pioneer, technics vintage tarzı deck amfi, deck kasetçalar, deck tuner, deck pikap önerebilme imkanınız var mı acaba ? aldığım plaklar dönem baskı ve bana göre biraz değerli plaklar oldugu için özellikle pikabın plaklara zarar vermesini istemiyorum. 6 7 lira bütçe ile vintage tarzı 80 90 lara ait bir sistem toplayabilir miyiz ?

• pioneer sa 950 amplifikatorlu 80ler uretimi olan deck set toplamanizi tavsiye ederim, ampli kaset deck, tuner, ekolayzer ve timer den olusuyor buna bir de 90 yili oncesi bir pikap eslik edebilir. Ekolayzer ve timer katlarini dilerseniz almayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyperborea61

Barış Manço'nun Yeni Bir Gün ve Sözüm Meclisten Dışarı albümlerini aldım. Dediğiniz gibi, tizler kulağıma biraz kapalı geldi. Demek ki kartuşun özelliği böyleymiş. Teşekkürler.

hissettiginiz sorunu sadece muzik kaynaginda aramayin, varsa muzik kaynagina bagli amplifikator, hoparlorler, kablolar hepsi toplam olarak etki ediyor duydugunuz sese.

• Arkadaşlar Dual DT 210 adlı pikap hakkında bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirgumussoy

Tekrardan selamlar, Sony PS-212 hakkında fikri olan varmı ? 2.el olarak satın almayı düşünüyorum, satıcı 0 AT91 iğne ile teslim edeceğini söyledi,SYE marka yerli bir preamp ile kullanmamı önerdi? Bu 2li topraklaması bağlanarak sizce nasıl ses verir?

Pikap yarı oto, stroboskop var, s kol , anti skating ve iğne ağırlık ayarı mevcut pitch kontrolude mevcut, plato döküm alu, drict drive motor.

Tam manuel olmamasının zararı olurmu ?

yari otomatik pikaplari severim, en azindan geri donusu kendisi yapsin, bahsettiginiz pikabin mekanigi iyi devirleri dogru ve kayipsiz donuyorsa gayet iyi isinizi gorur

• 1976 model Sanyo pikabimi severek kullaniyorum, pikabin mekanigi saglam ve devirleri dogru donuyorsa geriye en buyuk etken igne kaliyor. Pikabimdan ornek bir video ekledim, kulaklikla dinlemenizi tavsiye ederim.

• selonizm kullanıcısına yanıt

amfi ve hoparlör nedir? Güle güle kullanın

• Arkadaslar bir deck sisemi kurmaya calışıyorum, pikap ı bir türlü alamadım. Pioneer in modelleri güzel gibi direct drive bir pikap tercihim. S kollu.

önerilerinize acığım. PL-300 nasıldır ?

• Bu pikap nasildir arkadaslar alinir mi?

Audio-Technica AT-LPW30TK

• cengolojik kullanıcısına yanıt

bu videoda magnat monitor supreme 1002 kule hoparlör bağlıydı.

• selonizm kullanıcısına yanıt
    Şimdi latest trick videonuza baktım ama sanki bir tık hızlı çalıyor gibi geldi şarkı.
    Dijital bir ortamdan da dinleyip kontrol ettiniz mi?
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.