Şimdi Ara

PİKAP TAVSİYESİ (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.138
Cevap
29
Favori
113.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    pre-amp olması demek kulaklık çıkışı demek. kulaklık çıkışı için de stereo amfi kullanmanı öneririm. ya da daha kompakt bir şey olsun dersen stereo aktif hoparlör alabilirsin. yani kendinden amfili hoparlör. audio engine a5+ veya Edifier R1280DB gibi.
  • Arkadaşlar pikap alma niyetim var ama anlamıyorum

Lenco L-90
    Denon dp300f
    Sony PS-hx500

Bunlar fena değil galiba, başka tavsiyede olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, ben de pikap alma niyetindeyim. Bu başlıktaki yorumlar baya faydalı oldu. Başlangıç için audio technica lp60 pikap ve eris e3.5 referans monitörü almayı düşünüyorum. Bu sistemi kurduğumda anladığım kadarıyla amfi ihtiyacım olmayacak fakat bu sisteme ekstra olarak amfi de dahil etmenin bir yararı olur mu? Yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba
    Lenco LS-300WD

Bu ürün ile orta düzeyde kaliteli müzik dinleyebilir miyiz? Yeterli bir ürün müdür? Muadil fiyatlara tavsiyeniz var mı?
  • _KoLCu_ kullanıcısına yanıt
    1300tl ye kendinden amfi ve hoparlörlü bir üründen pek bir beklenti olmamalı. Yeni basım ucuz plakları çalmak için almak istiyorum derseniz ve iğnesi de değişebiliyorsa olabilir tabi. Ama amacına uygun bir ürün olmadığını düşünüyorum. Bu tarz bir ürün bakıyorsanız temiz kullanılmış HS serisi dual marka pikap bakabilirsiniz. Ama bütçenizi arttırmanız gerekli.
  • nobodioght N kullanıcısına yanıt
    Pikap için AT120 serisini öneririm. Belirttiğiniz hoparlörleri ise bilmiyorum zaten çok bilgi sahibi değilim bu marka hakkında. Ama ediffier ve Audio Engine A5 bu konuda hayli öndeler. Fiyat konusunda bütçenizi arttırmanız gerekir.

Bu sisteme harici amfi almak, alacağınız arabaya ek ilave güçlü motor almak gibi olur. Yani ya aldığınız ek motoru kullanıp arabadakini boşta yatıracaksınız ya da arabadakini kullanıp ek aldığınızı kenarda yatıracaksınız, boşa masraf. Ne kadar mantıklı olur siz karar verin. Aktif hoparlörleri pasife çevirip harici amfi ile sürmek sanırım boşa çaba olur. Onun yerine harici amfi + pasif bookshelf daha mantıklı. Kompakt ve daha hesaplı olsun derseniz baktığınız tipte aktif model daha mantıklı. Karar sizin elbette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pilavyer

Arkadaşlar pikap alma niyetim var ama anlamıyorum

Lenco L-90
    Denon dp300f
    Sony PS-hx500

Bunlar fena değil galiba, başka tavsiyede olabilir.
    Lenco L90 kulandım sonra AT120 alıp Lenco'yu boşa çıkardım. O nedenle temiz AT120 ikinci el tercih ederek aynı paraya çözebilirsiniz. Ama bu üçü arasında tercih edicem derseniz de L90 iyidir. İğne değişikliği ile daha da canlı çalar. düşünürseniz de L90'ı satıyorum bilginiz olsun
  • metulen kullanıcısına yanıt
    Öneriler için teşekkürler. Anladığım kadarıyla aktif hoparlör aldığımda amfi ihtiyacım yok. Bahsettiğiniz edifier ve audio engine markalarını incelemiştim şuanki bütçemin baya üstündeler. Bu sebeple daha hesaplı olarak önerilen eris markasına yöneldim. Tekrar teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nobodioght

Öneriler için teşekkürler. Anladığım kadarıyla aktif hoparlör aldığımda amfi ihtiyacım yok. Bahsettiğiniz edifier ve audio engine markalarını incelemiştim şuanki bütçemin baya üstündeler. Bu sebeple daha hesaplı olarak önerilen eris markasına yöneldim. Tekrar teşekkür ederim.
    Erisler güzel jbl lsr305 lere baktınız mı ? Fiyat bandında hatta daha üstünde en iyisi gösteriliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: metulen

Lenco L90 kulandım sonra AT120 alıp Lenco'yu boşa çıkardım. O nedenle temiz AT120 ikinci el tercih ederek aynı paraya çözebilirsiniz. Ama bu üçü arasında tercih edicem derseniz de L90 iyidir. İğne değişikliği ile daha da canlı çalar. düşünürseniz de L90'ı satıyorum bilginiz olsun

Alıntıları Göster
    bunlardan birini tercih edersem amfi ve hoparlör de almama gerek var mı?

at120 dediğiniz model "Audio-Technica AT-LP120USBHC Pikap" bu mudur?

sizdeki L90 hangi renk?

aslında yeni ürün olwun gibi inadım yok, ben kaliteli ürün arıyorum, 2. el,eski üretim,bana sorun çıkartmayacak ama kaliteli modellerde alabilirim, model konusunda yönlendirmeniz lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pilavyer -- 21 Nisan 2020; 23:26:12 >

• Pilavyer kullanıcısına yanıt
    Şöyle ki piyasa bulunan pikapların genelinde pre-amp çıkışı olur yani bir nevi kulaklık çıkşı gibi düşünün. Bunu hoparlörlere iletirken yükselteç yani amfi gerekecektir. Evet bahsettiğim modeller için ayrı bir stereo destekli amfi ya da aktif stüdyo monitör tip hoparlör şarttır. Pikapta temiz ikinci el tercih edilebilir. Sonradan aldığım AT120'yi forumdan bir arkadaştan ikinci el aldım. Sorunsuz kullanıyorum. Ama iğnem oğlumun gazabına uğradı iğne değişikliğine gitmem gerekti. Zaten her iğnenin de belli bir kullanım ömrü olur. İkinci el pikap alırken iğne değişikliği yapmanız gerekebileceğini göz önünde bulundurun.

Retro sitil sayılabilecek eski seri Dual pikaplar oldukça kalitelidir. Diğer markalar hakkında pek bilgim yok. Ama Dual'inden kendinden amfili ve hoparlörlü modelleri çok şık gerçekten. Ama temizini bulmak ve devir kaybı vs gibi sorun olmayan bir model seçmek gerekli. Konu hakkında çok bilginiz yoksa şimdilik tavsiye etmem. Bendeki Lenco L90 maun renk. Çok kısa bir süre kullandım. Zaten şuanda da mevcut pikabıma çok vakit ayırabildiğim söylenemez. Aklınıza gelen başka bir soru olursa yanıtlamaya çalışırım gene.

• at-lp3 kullanan var mı acaba birçok modelden eleye eleye enson bunda kaldım zaten bu da hanpin malı yapacak bişey ama en azından memnun olan çok gibi
  • Merhabalar ben de eşim için pikap aramaktayım. Elimde Kenwood marka katlı setten kalma Stereo Integrated Amplifier var. Birde aynı setin 3 yollu kolonları var. Anfide phono seçimi var bu anfi pikap için verimli olurmu olursa pikap tavsiyesi alabilirmiyim 1000-1500 arası

• ilkerilkin İ kullanıcısına yanıt
    Elinizdeki deck setin modeli nedir?
  • metulen kullanıcısına yanıt
    Kenwood kax-38

• Philips pikap konusunda nasıl bir markadır? Philips 381 modeli için üstatların yorumlarını merak ediyorum. Temiz bir philips 381 pikaba hoparlörleri ile birlikte maksimum ne kadar verilmeli?
  • Audio Technica LP 120 harika bir başlangıç pikabıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drax*

Audio Technica LP 120 harika bir başlangıç pikabıdır.
    Buna katılıyorum...

Şunu da eklemek isterim:
    Audio Technica AT-LP5 bir alternatif olabilir.

LP5, LP120 gibi DJ pikabı görünümünde değildir. Bazıları görünümünü tercih edebilir.

Her ikisi de direct-drive, full manual'dır.

Her ikisinin de dahili phono pre'si ve usb bağlantısı vardır.

Gerçi bu düzey bir pikapta ne kadar önemli olduğu tartışılabilir ama, LP5'in dahili phono pre'si MC tipi kartuş da destekler.

AT-LP5'in toprak post'u vardır. Bildiğim kadarı ile AT-LP120'nin yoktur. Olmaması nedeni ile harici phono pre kullanılması durumunda hırıltı oluşabilir.

İlginç olan, eğer bir yanlışım yoksa, AT-LP5 dünya piyasasında AT-LP120'den yaklaşık %50 daha pahalıdır,
    ama ne hikmetse ülkemizde AT-LP120 LP5'den daha pahalıya satılıyor. :)

Ancak ikinci el olarak bol denebilecek miktarda LP120 bulunmakla birlikte, 2.el LP5'e daha nadir rastlanıyor.

• ilkerilkin İ kullanıcısına yanıt
    Bir baş yapıt değil tabi ama çıkışlarında ve mevcut hoparlörlerinde sorun yok ise bence her türlü kullanabilirsiniz. Ama sesi açtıkça patlama vs ses yapıyorsa, ses boğuk veya bir taraf hoparlörlerinde boğuk kısık vs ses geliyorsa hiç uğraşmaya gerek kalmaz onu söyleyebilirim.
    Amfinizde phono katı var. bu durumda preamp olmayan bir model de tercih edebilirsiniz. Ama illa phono çıkışı olan bir pikap bulmanıza da gerek yok. yeni üretim tüm pikaplar zaten preamp ile geliyor. marka model durumuna göre de preamp çıkışları oldukça iyi.

O fiyat bandına temiz ikinci el önerirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

Buna katılıyorum...

Şunu da eklemek isterim:
    Audio Technica AT-LP5 bir alternatif olabilir.

LP5, LP120 gibi DJ pikabı görünümünde değildir. Bazıları görünümünü tercih edebilir.

Her ikisi de direct-drive, full manual'dır.

Her ikisinin de dahili phono pre'si ve usb bağlantısı vardır.

Gerçi bu düzey bir pikapta ne kadar önemli olduğu tartışılabilir ama, LP5'in dahili phono pre'si MC tipi kartuş da destekler.

AT-LP5'in toprak post'u vardır. Bildiğim kadarı ile AT-LP120'nin yoktur. Olmaması nedeni ile harici phono pre kullanılması durumunda hırıltı oluşabilir.

İlginç olan, eğer bir yanlışım yoksa, AT-LP5 dünya piyasasında AT-LP120'den yaklaşık %50 daha pahalıdır,
    ama ne hikmetse ülkemizde AT-LP120 LP5'den daha pahalıya satılıyor. :)

Ancak ikinci el olarak bol denebilecek miktarda LP120 bulunmakla birlikte, 2.el LP5'e daha nadir rastlanıyor.

Alıntıları Göster
    Kulaklarımız da gelişiyor bu hobi içerisinde. Fakat başlangıç yapmak isteyenler için harika bir fiyat/perf cihazı.

Bu arada LP120'yi harici phono katı ile de kullandım ve bende hiç hışırtı gibi bir sorun olmadı.Arkasında switch olduğu için bu tercih kullanıcıya kalmış.

Mesela cihazı stereo amfinin phono katına bağladığımda kesinlikle çok daha iyi bir duyum aldım.İğne trafında da zamanla yapılacak upgrade ile oldukça keyifli bir seviyeye taşınabilir.

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.