Şimdi Ara

Pikap Alımı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
10
Favori
51.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Devadam12

quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

Biz eşya alırkende böyle yaparız milletçe biraz büyük alayım seneyede giyerim,çocuğa ayakkabı büyük alınır seneyede giysin.İleride Sinema içşn kullanmanız açısından iyi olmuş o zaman hayırlı olsun..

sanırım sen uygulamışsın yazdığını .ne alakası var arkadaşım dedimki zaten ileride farklı kullanacağım.
    yukardaki arkadaşlar gibi bilgilendirici yazarsan forum daha güzel olur. demogojiye yer vermezsen sevinirim.

Üstat aydın arkadaşın dediğinde kötü bir durum yok

Pikap dinlemek isteyen biri analog anfi alırsa sonuca varır yoksa analog dinleyim derken digital müzik dinlersiniz

Bu plak dönsün dursun ben orasını seviyorum derseniz tabi buda bir seçim

Ama naçizane tavsiyem analog bir anfi alın bakın nasıl tatlanacak pikabiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu forumda kimsenin söylediğinde aslında sorun yokta söyleme şeklinde problem oluyor genelde.anlaşmazlıklar bu yüzden çıkıyor çoğunlukla.sonuçta karşılıklı konuşmuyorsun karşındaki yazdığındaki ruh halini bilemez kendi anladığı gibi anlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

şu forumda kimsenin söylediğinde aslında sorun yokta söyleme şeklinde problem oluyor genelde.anlaşmazlıklar bu yüzden çıkıyor çoğunlukla.sonuçta karşılıklı konuşmuyorsun karşındaki yazdığındaki ruh halini bilemez kendi anladığı gibi anlar.

bakın siz ne güzel açıklayıcı yazdınız,eraycelik80 beyefendide yazdı,diğer arkadaşlarımda ...Ama dedimki zaten farklı kullanacağım.ben bir katına pikap bağlarım ama yukarıda Deleriun arkadaş ne güzel izah etti.Yazma uslubu yanlış olunca insan kızıyor.kusura bakmayın ama öyle bile olsa yazılmamalı.bu benim sorunum.direkt olarak bir numara büyük vs yazıyor arkadaş,bunda iyi niyetmi olur!!! ben tartışmak istemiyorum.Ve burada eksikleri tamamladıkça sizden bilgi almaya devam edeceğim.

Öncelikle raf tipi kolon alacağım,daha sonra kule ye geçerim kısmetse 5-6 ay sonrada .raf tipinide değerlendireceğim başka şekilde oda boşa gitmeyecek kendimce.sıra ile yapacağım.o zaman sizlerden yardım fikir rica ederim.

çok teşekkür ederim.
  • Devadam12 D kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma kardeş.Bir art niyetim yoktu sadece toplumsal bir bakış açısıyla değerlendirmek istedim..Hangimiz yaşamadıkki çocukluğumuzda bu yazdıklarımı ayakkabı biraz büyük okul önlüğü biraz büyük hep ilerisi için yazınızda bir an için bunları anımsattı bana

Ayrıca Avr pikap olayını bende yaşadığım için tecrübeyle sabit sonra Stereo Amp ekledim..Pikap olayına girmemiş olsaydınız hiçbirşey demezdim zaten dijital dinlenecek diye..Yani Pikapla Avr biraz sırıtıyor biri Analog biri dijital vb.Tekrardan kırdıysam sizi kusura bakmayın .

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

Kusura bakma kardeş.Bir art niyetim yoktu sadece toplumsal bir bakış açısıyla değerlendirmek istedim..Hangimiz yaşamadıkki çocukluğumuzda bu yazdıklarımı ayakkabı biraz büyük okul önlüğü biraz büyük hep ilerisi için yazınızda bir an için bunları anımsattı bana

Ayrıca Avr pikap olayını bende yaşadığım için tecrübeyle sabit sonra Stereo Amp ekledim..Pikap olayına girmemiş olsaydınız hiçbirşey demezdim zaten dijital dinlenecek diye..Yani Pikapla Avr biraz sırıtıyor biri Analog biri dijital vb.Tekrardan kırdıysam sizi kusura bakmayın .

rica ederim.sıkıntı yok sizler aydınlattınız beni ; pre amfi de alacağım, aurum m8 yada project phono box.sıkıntı yok.anladım mevzu şu pre amfi ile ses daha tok daha oturaklı.Hobi yi seviyorum rc jobim vardı yeni bıraktım,gençliğimde plaklarım vardı o kadar çoktuki malum anne gazabı yaşadım o dönemlerde.şimdi 50 sine yaklaşan biri olarak dedim ki bitmeyen sevdaya (plaklara ) geri döneyim ve döndüm.yeri dolmaz ;) avr yi çocuklarımdan ayrı kendime oda yaptım :) keyifle kullanırım,değerlendiririm anlayacağınız.

sizede teşekkür ediyorum kibarlığınıza gösterdiğiniz olgunluğa
  • Arkadaşlar merhaba 4 ay önce aldığım Project jukebox pikabımı satmak istiyorum fakat ikinci el başlığına giriş yapamıyorum. Buradan ilan verilir mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirm.
  • arkadaşlar,sizlerin bilgilendirmeleri sayesinde dün gece şirkette sabaha kadar okudum,araştırdım.Anladımki hepinizin bilgisine muhtacım. peki önce pikap,sonra pre amfi ve sonra kolon seçimi şeklinde mi ilerlemek lazım.bu şekilde ise ;

pre amfi
    pikap
    kolon tavsiye verebilecekmisiniz.ben çok bir şey beklemiyorum temiz güzel bir ses ve pikap setimi kurma peşindeyim. bütçe sorarsanız şu şekilde; hepsini yurtdışından alabilirim.
    pre amfi 1000 lira civarı
    pikap 1000-1200 civarı
    kolon 1000 civarı
  • quote:

arkadaşlar,sizlerin bilgilendirmeleri sayesinde dün gece şirkette sabaha kadar okudum,araştırdım.Anladımki hepinizin bilgisine muhtacım. peki önce pikap,sonra pre amfi ve sonra kolon seçimi şeklinde mi ilerlemek lazım.bu şekilde ise ;

pre amfi
    pikap
    kolon tavsiye verebilecekmisiniz.ben çok bir şey beklemiyorum temiz güzel bir ses ve pikap setimi kurma peşindeyim. bütçe sorarsanız şu şekilde; hepsini yurtdışından alabilirim.
    pikap 1000-1200 civarı
    kolon 1000 civarı

Hoparlor e göre anfi gerekli önce Hoparlor e karar verip

Sonra Stereo anfi alıp

Sonra aldığınız pikap a göre iğne ve pre amp almak lazım

Hepsini birbirine denk alın kı sıkıntı olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

arkadaşlar,sizlerin bilgilendirmeleri sayesinde dün gece şirkette sabaha kadar okudum,araştırdım.Anladımki hepinizin bilgisine muhtacım. peki önce pikap,sonra pre amfi ve sonra kolon seçimi şeklinde mi ilerlemek lazım.bu şekilde ise ;

pre amfi
    pikap
    pikap 1000-1200 civarı
    kolon 1000 civarı

Hoparlor e göre anfi gerekli önce Hoparlor e karar verip

Sonra Stereo anfi alıp

Sonra aldığınız pikap a göre iğne ve pre amp almak lazım

Hepsini birbirine denk alın kı sıkıntı olmasın

anladım peki sizin öneriniz olabilirmi.

mesela rega planar1 yada 2 pikap; q acoustics 3020 ,dali zensor 3,yada klipsch r15m kolon ; pre amfi bilemiyorum burada sizlerin tavsiyesi önemli bana ; ben baktım ama project phono box usb var yada yurtdışından 1200 lira döviz karşılığı bir şey alabilirim.marantz ? denon ? pre amfi.
  • Aydınsakaryalı beye beni arayıp bana bu konuyu usanmadan uzun uzun anlatıp bilgi sahibi ettiği için buradan kendisine çok teşekkür ediyorum.Sayesinde bilgi sahibi oldum ve şimdi neyi nasıl yapmam ,nasıl kombine etmem gerektiğini bütçem ve istediklerim ile alakalı olarak konuyu çözdüm.Kendisine çok çok teşekkür ederim.
    Yukarıda yazdığım seçeneklerinde yanlış olduğunu anladım şimdi düzenli bir şekilde kendi sistemimi oluşturacağım.sağolun
    Kuracağınız sistem şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Aydınsakaryalı beye beni arayıp bana bu konuyu usanmadan uzun uzun anlatıp bilgi sahibi ettiği için buradan kendisine çok teşekkür ediyorum.Sayesinde bilgi sahibi oldum ve şimdi neyi nasıl yapmam ,nasıl kombine etmem gerektiğini bütçem ve istediklerim ile alakalı olarak konuyu çözdüm.Kendisine çok çok teşekkür ederim.
    Yukarıda yazdığım seçeneklerinde yanlış olduğunu anladım şimdi düzenli bir şekilde kendi sistemimi oluşturacağım.sağolun

Aydın sagolsun iyidir Yardimci olur

Da dili benim gibi son söylenecek mevzuyu uzun etmeden başta söylüyor

• quote:

quote:

Aydınsakaryalı beye beni arayıp bana bu konuyu usanmadan uzun uzun anlatıp bilgi sahibi ettiği için buradan kendisine çok teşekkür ediyorum.Sayesinde bilgi sahibi oldum ve şimdi neyi nasıl yapmam ,nasıl kombine etmem gerektiğini bütçem ve istediklerim ile alakalı olarak konuyu çözdüm.Kendisine çok çok teşekkür ederim.

sıkıntı yok benimde hatam vardı orada.fevri davrandım inanın bu forum bilgilendirme açısından çok güzel,benim saugım var sizlere,sizin gibi yol gösterenlere.malum öyle insanlar varki neler yazıyor,bende öyle sandım.ama neyse.bu arada bana o kadar anlattıki mantığını ; kafam aydınlandı.çok yerde okuduğum halde kafam net değildi.Şimdi anladım sayesinde,ayrıca şimdi yazdıklarınızı tekrar okuduyunca sizlerinde anlatmak istediklerinizi daha iyi anladım,teşekkür ederim hepinize.

pikap ım :

project debut carbon esprit sb olacak ( en azından m2 iğne avantajımda oluyor)
    avr mi kullanacağım ; dolayısı ile stereo amfiye para vermeyeceğim ama avr için pre amfi alacağım ; project phono olacak.modeli biliyorumda aklıma gelmedi.yazarım buradan ileride.
    kolon konusunda ise tecrübeleriniz geçerli ; bu kombini yapacağım içinde dali 2 ikon mk2 nin uyumunu Aydın beyden öğrendiğimden bu kolonları tercih edeceğim.dediğiniz gibi bookself alacaktım.odam küçük.
    sert müzik dinlemek için değil daha çok az olsun öz olsun benim mantığım.Müzik benim için can dır,ama çok ama çok büyük beklentim yok sistemin vereceği ses gayet iyi olacaktır.buda bana yetecektir.Bunada şükür.ciddi paralar bu işler çünkü.şükredelimki bizler yapabiliyoruz

sağolun üstadlarım.
  • quote:

quote:

quote:

sıkıntı yok benimde hatam vardı orada.fevri davrandım inanın bu forum bilgilendirme açısından çok güzel,benim saugım var sizlere,sizin gibi yol gösterenlere.malum öyle insanlar varki neler yazıyor,bende öyle sandım.ama neyse.bu arada bana o kadar anlattıki mantığını ; kafam aydınlandı.çok yerde okuduğum halde kafam net değildi.Şimdi anladım sayesinde,ayrıca şimdi yazdıklarınızı tekrar okuduyunca sizlerinde anlatmak istediklerinizi daha iyi anladım,teşekkür ederim hepinize.

pikap ım :

project debut carbon esprit sb olacak ( en azından m2 iğne avantajımda oluyor)
    avr mi kullanacağım ; dolayısı ile stereo amfiye para vermeyeceğim ama avr için pre amfi alacağım ; project phono olacak.modeli biliyorumda aklıma gelmedi.yazarım buradan ileride.
    kolon konusunda ise tecrübeleriniz geçerli ; bu kombini yapacağım içinde dali 2 ikon mk2 nin uyumunu Aydın beyden öğrendiğimden bu kolonları tercih edeceğim.dediğiniz gibi bookself alacaktım.odam küçük.
    sert müzik dinlemek için değil daha çok az olsun öz olsun benim mantığım.Müzik benim için can dır,ama çok ama çok büyük beklentim yok sistemin vereceği ses gayet iyi olacaktır.buda bana yetecektir.Bunada şükür.ciddi paralar bu işler çünkü.şükredelimki bizler yapabiliyoruz

sağolun üstadlarım.

Ah birde stereo anfi alsanız oh oh oh

Hocam nacizane avr ile stereo dinlenmez.

Hele ki analog sisteme gönül vermişsiniz, project gibi pikapta giriş seviyesinin kralı bir ürün ve ederinden büyük çalan ikon 2 mk2 alıyorsunuz. Böyle bir sistemin içine dijital amfi sokup yazık etmeyin.

Biraz araştırırsanız ingilizlerden iyi bir amfi düşürürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Hele ki analog sisteme gönül vermişsiniz, project gibi pikapta giriş seviyesinin kralı bir ürün ve ederinden büyük çalan ikon 2 mk2 alıyorsunuz. Böyle bir sistemin içine dijital amfi sokup yazık etmeyin.

Kesinlikle

• quote:

Orijinalden alıntı: the wade

haklısınız.hemde sizde eray beyde,hepiniz. şimdi avr yi aldım ,onada yazık etmeyeyim. ama şu var kendim için söyleyeyim :) bu gönül vazgeçermi ;) sitemimi kurayım daha sonra avr yi kenara alıp steoroya dönerim ;) bu kesin avr mi kızımın odasına kurarım ozamanda :) en azından orada kullanırız avr yide değerlendiririz baba kız ileride ama şu an stereo bütçesini bari sona bırakayım. ingilizlerden derken nereden takip edeyim onu.aydın beyin söylediği 7005 i gördüm ; içim gitti ;)
    Stereo almaya biyetlenirseniz bilgi verin ve bütçe söyleyin daha detaylı bakalım.

Ancak analog sistem kuracaksanız, genelde flat çalan, müziğin rengiyle oynamayan ingiliz markalarını öneririm. Arcam, Roksan, Cambridge Audio, Naim gibi.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.