Şimdi Ara

Pickup sınıfının üstü açılabilen ilk üyesi Jeep Gladiator ve sızdırılan özellikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen 2020 Jeep Gladiator, tanıtıma günler kala ilk resmi görselleriyle karşımızda. Wrangler’ın merakla beklenen pickup versiyonu olarak da nitelendirebileceğimiz araç, ismini 60’lı yılların Jeep Gladiator modelinden alıyor. Jeep’in “sınıfının en yetenekli üyesi” olarak tanımladığı pickup modeliyle ilgili neler biliyoruz gelin hep birlikte bir göz atalım.

2020 Jeep Gladiator, çok da sürpriz olmayan bir biçimde tasarımının büyük kısmını Wrangler modelinden alıyor. Fakat A sütunundan geriye doğru gidildikçe pickup modelinin kendine has detayları ortaya çıkmaya başlıyor. Gladiator’un en dikkat dikkat çekici noktası arka bölümdeki kabini ve çelik malzemeden üretilen 1524 mm uzunluğundaki yatak oluyor. Bu alanda entegre bağlama noktaları ve harici bir güç kaynağının bulunduğu da kulağımıza gelen bilgiler arasında.

Tavan bölümü açılabilecek 

2020 Jeep Gladiator’un kendine has özellikleri değişime uğramış arka tamponda ve stop lambalarında devam ediyor. Şirketin merakla beklenen pickup modeli, Wrangler’ın çıkarılabilir tavan anlayışını devam ettirerek sınıfında önemli bir değişikliğe imza atıyor. Gladiator’un “sınıfının gerçek anlamda üstü açılabilen tek üyesi” olduğunu belirten yetkililer, aracın soft top ve hard top versiyonlarıyla satın alınabileceğini söylüyor. Bunun yanı sıra müşterilerin pek çok farklı kapı, tavan ve ön cam kombinasyonu arasından seçim yapabileceği de söyleniyor.

Teknik değerler 

Kaputun alt bölümünde ise 3.6 litrelik V6 üniteden söz ediliyor. 285 hp güç ve 352 Nm torka sahip bu motor, 6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzımanla eşlenebilecek. 2020 yılında bu ünitenin yanına 3.0 litrelik EcoDiesel V6 motor da eklenecek. 260 hp güç ve 598 Nm torka sahip bu ünite yalnızca 8 ileri otomatik şanzımanla birlikte çalışacak. Aracın çekiş kapasitesinin 3.470 kg, yük kapasitesinin ise 725 kg olduğu da sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

28 Kasım tarihinde kapılarını açacak olan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılacak 2020 Jeep Gladiator’un 2019’un başlarında satışa çıkması bekleniyor.

• 3.6 V6 dizel güzel bir canavar bu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu dizel motorla çok can yakar bu alet

• Bu vergilerle bu motor hacmiyle ve fiyat avantajı ile çok satar bu canavar! :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • antalyadaki kiralık jimmy lerin yenisi. güzel tarz olmuş ancak şuna 1,0 1,2 motor gerekli. yada compasa koydukları 1,4 fiat motorunu koymalılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

antalyadaki kiralık jimmy lerin yenisi. güzel tarz olmuş ancak şuna 1,0 1,2 motor gerekli. yada compasa koydukları 1,4 fiat motorunu koymalılar.
    Ticaride hacim önemli değil, 4x4 olmasın yeter

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    Hocam bu araci o motor tasimaz.

• Pick-up yok araca 1.0 1.2 felan güler misin ağlar mısın?

• Gerçekten üstü açık bir fotoğrafı da olsaydı iyiydi...

• bildiğin as 250

• quote:

antalyadaki kiralık jimmy lerin yenisi. güzel tarz olmuş ancak şuna 1,0 1,2 motor gerekli. yada compasa koydukları 1,4 fiat motorunu koymalılar.
    Hocam jimmy değil jimny imiş modelin adı. Ben de yeni aydınlandım. Sevgilerle

• quote:

Orijinalden alıntı: RASP

Hocam jimmy değil jimny imiş modelin adı. Ben de yeni aydınlandım. Sevgilerle

Alıntıları Göster
    jimmy i halk dili gibisinden söyledim zaten. bu arada jimny nin yeniside güzel duruyor görsellerden baktım. neden satılımıyor acaba.
  • Hemican kullanıcısına yanıt
    hocam 1,6/1,4 araçlar
    nissan xtrail
    mersedes e180
    bmw 520
    bmw x3
    vw tiguan
    audi a5

bunlar hep büyük kasa araç illaki 3,0 dan daha küçük motor koyulabilir buna. ha ama hummer korvet tarzı ben küçük motor koymam karizmayı çizmem der orası ayrı.
  • quote:

hocam 1,6/1,4 araçlar
    nissan xtrail
    mersedes e180
    bmw 520
    bmw x3
    vw tiguan
    audi a5

bunlar hep büyük kasa araç illaki 3,0 dan daha küçük motor koyulabilir buna. ha ama hummer korvet tarzı ben küçük motor koymam karizmayı çizmem der orası ayrı.
    Hocam o araclarin hic biri ne bu aracin agirliginda ne bunun buyuklugunde ne de bunun kadar yuksek. Ayrica hic birinin bu arac gibi bir off road iddiasi yok.
  • Hemican kullanıcısına yanıt
    amaç araç satmak ise jeep daha küçük motor koyabilir. 730 da 2,0 motor var. toyota chr 1560kg 1,2 motor var. offroad araçları hep 20 yaşında kaç kişi artık jip sınıfı 500 bine sıfır araç alıp doğru araziye koşuyor? hepsi şehir arabası oldu.
  • Jeep wrangler unlimited soft top'tan farkı yok gibi, belki 10 cm uzun, dingil mesafesi aynı gibi.

• quote:

amaç araç satmak ise jeep daha küçük motor koyabilir. 730 da 2,0 motor var. toyota chr 1560kg 1,2 motor var. offroad araçları hep 20 yaşında kaç kişi artık jip sınıfı 500 bine sıfır araç alıp doğru araziye koşuyor? hepsi şehir arabası oldu.
    1.2/1.4 icin demistim.
    Normal Wranglerda zaten var 2.0 turbo benzinli ve 2.2l dizel var ama bu pickup arkasina yuk konuyor. Bos agirlgi baska bir sey dolu agirligi cok farkli.
    O motorlarda belki gelir, eger dolu agirligi tasiyabiliyorsa ama 1.2ye imkan yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 26 Kasım 2018; 20:3:27 >
  • Rubicon un gözleri yaşlı

• Bu aracin hedef marketi ABD. Toyota Corolla'nin bile 2.0 motorla satildigi bir yerde Gladiator icin kucuk motorla ugrasmazlar. Amerikan marketi ile ilgili arastirmalarinin bittigini dusunduklerinde baska marketlere yonelebilirler, ama yakin zamanda kucuk motorlu bir versiyonunu ben kesinlikle beklemiyorum.

• Ne 1.2 si ne 1.4 ü. Kıçı kırık çakma suvlarla karistirdiniz herhalde bu aracı. Yeni nesil, 1.2 - 1.4 motorlara o kadar alışmış ki. 1.2 motoru çok güçlü sanıyor herhalde. Bu bizim gibi 3. Sınıf ülkesine gelmez bile. Amerikan pazarına hitap ediyor. Heeee 5-10 sene sonra tr ye de satalım derlerse en düşük motoru 2.0 turbo olarak gelir. Daha aşağısı ne bu kasayı çeker ne de bu arabada bir işe yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yapayzeka037 -- 27 Kasım 2018; 0:59:57 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.