Şimdi Ara

Php ve web yazılımı için laptop önerir misiniz ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar php dilini öğrenmeye başlıyacağım . Bunun için sizden laptop önermenizi istiyorum. Uzun süre yertmesi lazım ilerde php öğrendiğimde ile site açmak istiyorum bunun için bana. Web yazılımı için iyi bir laptop tavsiye ederseniz memnun alurum fiyatı 3000 2500 altı olursa daha iyi olur. Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3s123 -- 4 Ekim 2017; 18:57:27 >

• Herhangi bir laptop ile yapbilirsin. Aslına bakarsan cebindeki akıllı telefonda bile yeterli işlem gücü ve RAM var. Bence esas dikkat etmen gereken şey ekran boyutu. Küçük olursa kolay taşınır ama minicik ekranda programlama yapmak yorabilir. Aldığın bilgisayara hafif bir linux yüklersen daha uygun bir geliştirme alanın olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki ilgisayarda olmasi gereken ozellikleri soyler misin ssd disk gibi. Ben tam bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3s123 -- 5 Ekim 2017; 12:31:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3s123 kullanıcısına yanıt
    Bütçene uygun en fazla 2-3 yıllık bi bilgisayar al. RAM ini iki katına çıkart. HDD yi söküp SSD tak. Ubuntu ya da Linux Mint yükle. Hayli hayli yeter.

• hatta istersen
    c9.io veya codeanywhere.com kullanırsın internete bağlanan herşey (tablet bile) kodlarını çalıştırır.

Benim geliştirici makinesinden beklentim. en az 4 gb ram olsun + SSD olsun işlemci ne olursa olsun.
  • Arkadaşların söylediği gibi 500 liralık laptop bile alsan olur ama güzel seri olsun dersen az masraf edersin hdd yerine ssd takarsın. Ram yükseltirsin vs. bir de linux kurarsan canavar olur o.

• Bilgi verdiğiniz içinchepinize teşekkür ederim. hangi marka onerirsiniz benim alirsam kafamdak markalar asus veya lenovo

• şimdi ilerde hangi dili bilirsek daha çok para kazanbililiriz site kodlama mı yoksa program kodlama mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3s123

şimdi ilerde hangi dili bilirsek daha çok para kazanbililiriz site kodlama mı yoksa program kodlama mı

Sevdiğin işi yaparak. Standartları aşarak hatta standartları belirleyerek.

• Arkadaşım Laptop markası işlevi özellikleri önemli değil. Önemli olan kullanacağın programlar ki sana 2 adet program gerekiyor.

Milletin tavsiye edecekleri
    1. Apache Server ( Localhost için)
    2. Dreamweaver ( Kodlama için )

Benim kullandıklarım ve tavsiyem
    1. Wampserver ( Localhost için)
    2. Nusphere ( Kodlama için )
  • nereden öğrenmeyi düşünüyorsun php yi. 1000 tl lik bilgisayar bilr iş görüyor kodlama için .
  • Nedir bu Ubuntu yukle Linux yukle tavsiyeleriniz anlamiyorum. Bu ise ilk basladigim 2005'te bile bu geyik vardi.

Not Defterini calistirabilecek gucte bir bilgisayar yeterli. Yeni hevesli birine boyle tavsiyeler verip kafasini bos yere bulandirmayin.

Not Defteri isin esprisi bir yerde, kodlarim daha cafcafli olsun derseniz Notepad++ da kafi.

Haydi iyi kodlamalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Viagara Şelalesi

Arkadaşların söylediği gibi 500 liralık laptop bile alsan olur ama güzel seri olsun dersen az masraf edersin hdd yerine ssd takarsın. Ram yükseltirsin vs. bir de linux kurarsan canavar olur o.

Merhaba senin dediğin şeyi düşündüm ve http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-320-15iap-intel-celeron-n3350-4gb-500gb-windows-10-home-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000008BLY1?magaza=Hepsiburada şu bilgisayarı 800 tl vererek sein dediğin gibi yapabilir miyiyz yoksahttp://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-320-15ikb-intel-core-i5-7200u-4gb-1tb-gt920mx-windows-10-home-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000008BLXZ?magaza=Hepsiburada bu bilgisayara sadece ssd ekleyerek mi yapabiliriz.
  • Her bilgisayar olmaz. Yazdığım programlar 512 mb ramlı wps lerde çayır cayır çalışıyor lakin benim devel makinasında 8gb ram var.

Text editörle PHP yazma devri bitti. Adam gibi bir IDE lazım. PHPStorm gibi onlarda çok gigabayt ram olmadan çalışmıyor.

Bence en az 4gb hatta 8gb ram olmalı.

Windowsun yanında virtual box içinde linux kurmalı ve oradan çalışmalısın.

Windows bazlı geliştirme, programcıları hep hatalı pratiklere yönlendiriyor. Yada bana öyle denk geldi. O yüzden linux bazlı öğrenmelisin.

Tabi işi ciddiye alıyorsan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3s123

quote:

Orijinalden alıntı: Viagara Şelalesi

Arkadaşların söylediği gibi 500 liralık laptop bile alsan olur ama güzel seri olsun dersen az masraf edersin hdd yerine ssd takarsın. Ram yükseltirsin vs. bir de linux kurarsan canavar olur o.

Merhaba senin dediğin şeyi düşündüm ve http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-320-15iap-intel-celeron-n3350-4gb-500gb-windows-10-home-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000008BLY1?magaza=Hepsiburada şu bilgisayarı 800 tl vererek sein dediğin gibi yapabilir miyiyz yoksahttp://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-320-15ikb-intel-core-i5-7200u-4gb-1tb-gt920mx-windows-10-home-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000008BLXZ?magaza=Hepsiburada bu bilgisayara sadece ssd ekleyerek mi yapabiliriz.

ilgili bölüme konu açmanızı tavsiye ederim orada takılan arkadaşlar fiyat performans cihazı önerecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Her bilgisayar olmaz. Yazdığım programlar 512 mb ramlı wps lerde çayır cayır çalışıyor lakin benim devel makinasında 8gb ram var.

Text editörle PHP yazma devri bitti. Adam gibi bir IDE lazım. PHPStorm gibi onlarda çok gigabayt ram olmadan çalışmıyor.

Bence en az 4gb hatta 8gb ram olmalı.

Windowsun yanında virtual box içinde linux kurmalı ve oradan çalışmalısın.

Windows bazlı geliştirme, programcıları hep hatalı pratiklere yönlendiriyor. Yada bana öyle denk geldi. O yüzden linux bazlı öğrenmelisin.

Tabi işi ciddiye alıyorsan.

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-s510ur-bq050-i7-7500u-8gb-256gb-ssd-2gb-930mx-156-freedos-pmu358338. Bu nasil

• Hintleler tarihi eserlerle web yazılımı yapıyolar ondan önemli değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.