Şimdi Ara

PHP üstadı arkadaşlara sorum olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Html-css-bootstrap - php+mysql öğrendikten sonra iş bulabilir miyiz?

• ne yapmak istediğine karar ver.

web tasarım ve web programlama için ayrı ayrı araştırma yapmalısın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fullstack hocam
  • HTML ve CSS çok kolay. Kısa sürede öğrenirsin. PHP için zaman ayırıp çalışmak gerek.
  • zaman ve para sıkıntım yok hocam illa ki öğrenirim. fakat öğrendikten sonra ne elde edeceğim iş imkanları vs bu benim kafamı kurcalıyor...
  • Senin gibi arkadaş çok. Neticede tek yapacağınız piyasayı düşürmek :)

HTML, CSS, PHP, Javascript

Öğrenmek kolay. Bu dillerden hafıza yönetimi olmadığından , hafıza paylaşım yapılmadığından öğrenimi kolaydır.

Fakat aynı zamanda bir iş disiplini geliştirmenize engel olur. Çok çabuk bir şekilde bir sorunlar yumağı geliştirebilirsiniz.

Yani dili öğrenmek bir konu, bununlar bakımı yapılabilir anlaşılır kod yazmak çok ama çok ayrı bir konu.
  • ST4RKY kullanıcısına yanıt
    Sana açıkça söyleyeyim. Web Tasarım artık biraz önemini kaybediyor. Artık Ücretsiz şablon dağıtan siteler mevcut kodlama bilmeden insanlar sitelerini kuruyor. Örnek olarak WİX Site. Ancak PHP gibi Asp.net gibi dilleri ogrenirsen veritabanlı kapsamlı siteler yapacaksın bunun ciddi getirisi var. Ücretsiz şablon verenler HTML ve CSS Sayfası oluyor genelde insanların işini görüyor. Bakıyorum birçok web tasarımcıyım diyenler bile yabancı kaynaklardan şablonu kopyalayıp yapıştırıyor sadece üzerinde değişiklik yapıyor. Ben şuan sabah akşam PHP çalışıyorum. Programlama mantığı az çok aynı zaten bütün dillerde Biraz C diline hakim olursan hepsini yaparsın gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan Web Yazılım'da yükselen taraf Front-End iken kimi arkadaşlar hala Back-End diyor.
    Her PHP Developer, veya .NET developer HTML-CSS'i adı gibi bilmeli önce, çünkü HTML-CSS'i etkili kullanamadıktan sonra PHP bilsende tıkanırsın, bir noktada arayüzle etkileşime gireceksin.

Bununla beraber Front-End artık daha önemli, gelecek Javascript'te. Linkedin NodeJS ile 30 sunucu sayısını 3'e düşürmüştü, gel bunu Back-End ile yap.

Facebook, Instagram veya aklına gelebilecek hemen her dev çalışanlarını Back-End'e değilde React'a, Angular'a yönlendiriyor.

Eğer Web Programlamaya gireceksen PHP'yi de öğreneceksin, MySQL'ide öğreneceksin, HTML-CSS'i de öğreneceksin, Javascript'i de öğreneceksin, tüm bunların Frameworkleri ve alt çatıları hakkında da bilgi sahibi olacaksın. Yoksa zor iş bulursunuz, bulduğunuz iştende iyi para kazanamazsınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.