Şimdi Ara

Php pdo abonelik 'Takip Et' sistemi yapılımı yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Php pdo ile üyeye abone ol sistemi yapıyorum db hazır insert ve delete işlemleri yapabiliyorum sistemde. Takip etme çalışıyor fakat takip et tıklandıktan sonra takibi bırak yazmasının çıkmasını istiyorum

şöyle bir kodlama yaptım

<?php

$g = $db->prepare("SELECT * FROM takipci WHERE takip_eden=?, takip_edilen=?");
    $g->execute(array($_SESSION["id"],$oku["id"])); $b = $g->rowCount(); if($b){ ?>

echo $oku["id"]; ?>" data-href="takipet.php?id=">Takip Et

<?php }else{ ?>

<div class="takip" style="background:#ccc; color:#000;"><a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=126902164&url=takipbirak.php?id=<?php echo $oku["id"]; ?>" data-href="takipbirak.php?id=<?php echo $oku["id"]; ?>">Takip Bırak</a></div></div> <?php } ?>

Arkadaşlar nerede yanlısım var ve ya ne eksıgım var anlıyorsanız yardımcı olabılır mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sorgunuzu kontrol ediniz.
    $g = $db->prepare("SELECT * FROM takipci WHERE takip_eden = :takip_eden and takip_edilen = :takip_edilen");

execute içindeki dizinin değerleri sorgudaki parametrelere atanır. sorguda iki tane parametre var. :takip_eden ve :takip_edilen
    dizi şuna benzemeli:
    $g->execute(array(
    ":takip_eden" => $_SESSION["id"],
    ":takip_edilen" => $oku["id"]
    ));

Tabi burada takip eden ve takip edilen nereden değer alacaksa karşısına o yazılmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyrgul -- 12 Haziran 2017; 13:19:26 >
  • Bu sorgudan sonraki yazmış olduğum kodlar işe yarar mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denemeniz gerekir.
  • sonuç yine aynı "Takip Et" yazısı çıkıyor takip ettikten sonra takibi bırak yazısı yazmıyor if - else yi düzgün çalıştıramadık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.