Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

pHp öğrenmek istiyorum

14
Cevap
0
Favori
1.276
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      980 Mesaj
      14 Ağustos 2010 15:27:28 Konu Sahibi
      merhaba arkadaşlar , php programlama dilini öğrenmek istiyorum ,

css ve html biliyorum

sitelerden değilde komple bir php eğitim seti arıyorum daylight ingilizce tarzı varsa böyle geniş anlatımlı bir php görsel eğitim seti tavsiye ederseniz sevinirim

aynı şey asp ve asp.net içinde geçerlidir , asp ve asp.net web programlama dillerini öğrenmek istiyorum bunun için hangi görsel eğitim setini tavsiye edersiniz

tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

|
      |

• Yüzbaşı
      980 Mesaj
      14 Ağustos 2010 16:09:42 Konu Sahibi
      imzandaki derslere bakıyorum , zaten ticaret lisesi çıkışlıyım genel ileridüzey html,css biliyorum temel olarak php biliyorum, önlisans var bu sene 2 yıllık , , , önlisans bitince web programcılığından para kazanmak istiyorum bu yüzden bütün web programlama dillerini öğrenmek istiyordum , javascript,ajax,flash bunlarıda öğrenmek gerek doğru
      |
      |

• Binbaşı
      1516 Mesaj
      14 Ağustos 2010 17:47:17
      Atlangoç yeni bir tabir de olsa sen ve senin gibileri (eski ben de var bunların içinde) ifade edio. Birincisi. Önce şunların bir ayırdına varalım. Bütün web programlama dillerini öğrenmek diye işe girersen, bişeylerin farkına varana kadar ne yaparsın bilio musun? Sadace o diller için kaynak ararsın öğrenmek istiyorum diye ortalarda dolanırsın. İkincisi AJAX dediğin şey JavaScript'in zaten ta kendisi. Sadece bir JavaScript nesnesinin farklı etkileşiminden ibaret. Üçüncüsü gelelim Flash'a. Flash'ı gayette öğrenebilirsin. Kullanması zaten kolay. Basit animasyonlar yapmak çok da zor değil bir F8, bi duraksama frame'i, bi de motion ya da shape tween'e bakıo. Ama Flash dediğin, onu da programalamaksa onun için de ActionScript var, bunu da öğrenmek gerek. Tavsiyem önce JavaScript'i ve DOM mantığını biraz kavra, ActionScript'e en azından temel düzeyde sonra başla. Ayrıca JavaScript'i saf rakı içer gibi kullanmak artık demode oldu gibi bişi. JavaScripti öğrendikten sonra bir de kütüphanlerinden birini veya birkaçını (jQuery, do-jo, script.aculo.us, protoType, mooTools, mochiKit vs, vs) öğren. JavaScript kullanma konusunda rahatlarsın. Bunların kısaltılmış ajax fonksiyonları da var. Dördüncüsü gelelim PHP'ye. Madem ileri seviye HTML ve CSS bilgin var, hiç kafanı bulandırmadan JavaScrpt'e yönel. O bittikten sonra PHP'ye başlayabilrsin. Beşinci ve son olarak, PHP ile ilgili öle çok kapsamlı bir kitap bulamazsın. Kapsamlı olur ama belli konular üzerine kapsamlı olur zaten en kapsamlılıları genel de PHP, MySQl, Apache başlıklıdır. Daylight tarzı bir eğitim setine gelince. Türkçe anlamında Görsel Eğitim diye bir şirketin setleri var. Başlangıç düzeyi için iyidir. Ama daha kapsamlı ve sağlam öğrenmek istiyorum diyosan her konuyu ayrı işleyen setler de var. Çalışma dosyalarıyla beraber aylık 35, yok çalışma dosyası istemem diosan aylık 25$'lara Lynda.Com'a üye ol. Sadece PHP konusunda değil, bahsi geçen her konuda eğitimleri var. JavaScriptinden tut, AJAX'ına, jQuery'sine, ActionScript'ine. Özellikle PHP konusundaki setleri çok iyi. Bugün bütün milletin forumları işgal ettiği Pagination dediğimiz sayfalama muhabbetine 6-7 videoluk bir bölüm ayırmışlar. Benden bu kadar gerisi sana kalmış.
      |
      |

Kurumsal Web Siteleri İçin Tercüme Hizmeti
      HTML, CSS, JavaScript, jQuery, XML, XPATH, XQuery, PHP
      Perl, Ruby, Python and F# Learner
      Fedora Linux Addict
      Apache Configurator

• Yüzbaşı
      980 Mesaj
      15 Ağustos 2010 11:50:21 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: TradeMark

Atlangoç yeni bir tabir de olsa sen ve senin gibileri (eski ben de var bunların içinde) ifade edio. Birincisi. Önce şunların bir ayırdına varalım. Bütün web programlama dillerini öğrenmek diye işe girersen, bişeylerin farkına varana kadar ne yaparsın bilio musun? Sadace o diller için kaynak ararsın öğrenmek istiyorum diye ortalarda dolanırsın. İkincisi AJAX dediğin şey JavaScript'in zaten ta kendisi. Sadece bir JavaScript nesnesinin farklı etkileşiminden ibaret. Üçüncüsü gelelim Flash'a. Flash'ı gayette öğrenebilirsin. Kullanması zaten kolay. Basit animasyonlar yapmak çok da zor değil bir F8, bi duraksama frame'i, bi de motion ya da shape tween'e bakıo. Ama Flash dediğin, onu da programalamaksa onun için de ActionScript var, bunu da öğrenmek gerek. Tavsiyem önce JavaScript'i ve DOM mantığını biraz kavra, ActionScript'e en azından temel düzeyde sonra başla. Ayrıca JavaScript'i saf rakı içer gibi kullanmak artık demode oldu gibi bişi. JavaScripti öğrendikten sonra bir de kütüphanlerinden birini veya birkaçını (jQuery, do-jo, script.aculo.us, protoType, mooTools, mochiKit vs, vs) öğren. JavaScript kullanma konusunda rahatlarsın. Bunların kısaltılmış ajax fonksiyonları da var. Dördüncüsü gelelim PHP'ye. Madem ileri seviye HTML ve CSS bilgin var, hiç kafanı bulandırmadan JavaScrpt'e yönel. O bittikten sonra PHP'ye başlayabilrsin. Beşinci ve son olarak, PHP ile ilgili öle çok kapsamlı bir kitap bulamazsın. Kapsamlı olur ama belli konular üzerine kapsamlı olur zaten en kapsamlılıları genel de PHP, MySQl, Apache başlıklıdır. Daylight tarzı bir eğitim setine gelince. Türkçe anlamında Görsel Eğitim diye bir şirketin setleri var. Başlangıç düzeyi için iyidir. Ama daha kapsamlı ve sağlam öğrenmek istiyorum diyosan her konuyu ayrı işleyen setler de var. Çalışma dosyalarıyla beraber aylık 35, yok çalışma dosyası istemem diosan aylık 25$'lara Lynda.Com'a üye ol. Sadece PHP konusunda değil, bahsi geçen her konuda eğitimleri var. JavaScriptinden tut, AJAX'ına, jQuery'sine, ActionScript'ine. Özellikle PHP konusundaki setleri çok iyi. Bugün bütün milletin forumları işgal ettiği Pagination dediğimiz sayfalama muhabbetine 6-7 videoluk bir bölüm ayırmışlar. Benden bu kadar gerisi sana kalmış.

ilk olarak javascript ve dom , sonra actionscript ve as kütüphanesi , bundan sonra php'ye başlamamı tavsiye ediyorsun yani
      |
      |

• Yüzbaşı
      980 Mesaj
      15 Ağustos 2010 15:57:21 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: amone

önce php'ye başla, sunucu tarafı konusunda kendini ilerlet biraz, gerçek uygulamalar yazmaya başla (üyelik sistemleri,veritabanı uygulamaları vs.), daha sonra javascript ve doma geçersin.. hiçbirşey bilmeden tek başına javascripti ne yapacaksın yahu? php biliyorsan javascript'i yardımcı olarak kullanır, uygulamalarını zenginleştirirsin. Hemen ardından da ajax öğrenirsin

bence bu çok daha mantıklı olur

tamam o zaman php>js>dom> . . .. olarak gideceğim

bu arada görsel anlatımlı bir ders buldum

http://www.imageresim.com/images/46412198693964229406.jpg

buna başladım gayet iyiye benziyor
      |
      |

• Binbaşı
      1516 Mesaj
      15 Ağustos 2010 20:24:37
      quote:

önce php'ye başla, sunucu tarafı konusunda kendini ilerlet biraz, gerçek uygulamalar yazmaya başla (üyelik sistemleri,veritabanı uygulamaları vs.), daha sonra javascript ve doma geçersin.. hiçbirşey bilmeden tek başına javascripti ne yapacaksın yahu? php biliyorsan javascript'i yardımcı olarak kullanır, uygulamalarını zenginleştirirsin. Hemen ardından da ajax öğrenirsin

bence bu çok daha mantıklı olur

Ben, en azından hem HTML bazında efektif birşeyler ortaya çıkartabilsin hem de kafası iki yere dağılmasın diye öle bir sıralama önermiştim. İlla ki sıralama değişebilir.
      |
      |

Fedora Linux Addict
      Apache Configurator
    • Yüzbaşı
      980 Mesaj
      16 Ağustos 2010 16:06:22 Konu Sahibi
      php ve js'yi aynı anda öğrenmeye calısıcam , su an sadece php derslerini izliyorum , sağlam bir js dersi bulursam direk alırım
      |
      |

• Yüzbaşı
      980 Mesaj
      20 Ağustos 2010 18:28:07 Konu Sahibi
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Azula77

php ve js'yi aynı anda öğrenmeye calısıcam , su an sadece php derslerini izliyorum , sağlam bir js dersi bulursam direk alırım

www.w3schools.com

bakıyorum sağol
      |
      |

• Teğmen
      205 Mesaj
      21 Ağustos 2010 01:07:17
      Bende bu sene senin gibi myo ya başlayacağım inşallah. Türk Ekip'in seti var 50 tlydi en son,ben kullanmıştım bulabilecegin en iyi set diyebilirim.En baştan en sona herşey anlatılmış.Örnek bir portalda yapıyolar zaten sette.
      |
      |

• Yarbay
      2237 Mesaj
      21 Ağustos 2010 10:40:41
      Bende istiyorum PHP öğrenmek w3schools'dan anlamadım? Türkçe kaynak var mı?
      |
      |

Entegreci Elektronik
    • Çavuş
      80 Mesaj
      21 Ağustos 2010 20:42:50
      @Azula77
      resmini koyduğun eğitim setinin adı nedir yada varsa linkleri pmden alabilir miyim ?
      |
      |

Blog
      Diablo 3 Hakkında

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
      Eğitim Bilimleri Fakültesi - BÖTE
    • Onbaşı
      15 Mesaj
      22 Ağustos 2010 16:29:05
      bu derslerin kaynağını paylaşır mısın?
      |
      |

Teknolojiye Hükmedin
    • Teğmen
      125 Mesaj
      22 Ağustos 2010 17:00:14
      o resimdeki derslerin kaynağını pm ile alabilirmiyim rica etsem ?
      |
      |

• Binbaşı
      1516 Mesaj
      13 Aralık 2010 19:09:54
      quote:

Orijinalden alıntı: baydn26

@Azula77
      resmini koyduğun eğitim setinin adı nedir yada varsa linkleri pmden alabilir miyim ?

quote:

Orijinalden alıntı: erkin_42

quote:

Orijinalden alıntı: reprobate

burası dosya paylaşım ve istek platformu değil. Google amcaya bir sorun. Size resmi sitesinin yolunu göstersin, fiyatı mukabilinde temin edin. Olay bu kadar basit.
      |
      |

Fedora Linux Addict
      Apache Configurator
    • Ev Aletleri Uzmanı
      2485 Mesaj
      18 Aralık 2010 02:06:22
      quote:

Orijinalden alıntı: TradeMark

quote:

Orijinalden alıntı: baydn26

@Azula77

quote:

Orijinalden alıntı: erkin_42

quote:

Orijinalden alıntı: reprobate

burası dosya paylaşım ve istek platformu değil. Google amcaya bir sorun. Size resmi sitesinin yolunu göstersin, fiyatı mukabilinde temin edin. Olay bu kadar basit.

peki hocam burası ne forumuu... ? arkadaşlar bilgi paylaşımı istemişler eğer vermezsen susarsın, boş konuşmassın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_ProXy -- 18 Aralık 2010; 2:07:09 >
      |
      |

Reklamlar
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.