Şimdi Ara

Photoshop vb. kendimi geliştirmek istiyorum ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar photoshop , after effects gibi adobe programlarında kendimi geliştirebildiğim kadar geliştirmek istiyorum fakat şuan kullandığım laptop donanım olarak idare eder i7 nvidia ekran kartı var ama hdd 320 gb bu programları öğreneceğim süreçte bana hafıza sorun yaratır mı hdd değiştiremem malesef bir süre teşekkürler.

• Ps yaklaşık olarak 3 Gb yer kaplar, hdd de ne kadar boş alan var onu bilemiyoruz yazmadığın için.
  • Ben udemy üzerinde eğitim aldım kendimi geliştiriyorum Web programcısı ve site yapıyırum bu arada

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sorun olacaksa eğer bu programları öğrenmeye başlamayacak mısın
  • Photoshop kurulum dosyaları en az 2.5GB yer kaplar + kullanım esnasındaki kaşe dosyaları için minimum 2-3GB geçici çalışma alanı gerekir. After Effects kurulum dosyaları 3GB civarı yer kaplar fakat kaşe dosyaları için 1-2GB'lerden başlayarak çok daha üzeri boyutlarda HDD alanı gerekebilir. RAM 16-32GB ve ya üzeri ise kaşe kullanımı biraz daha düşük olur.
  • Rahat bir çalışma alanı için 10 GB yer bırakın hep.Özellikle çift program lazımsa.Sanal bellek de kullanıyorlar çünkü.

Ucu ucuna çalışınca olmaz kasar.Hele hele yaptığınız iş artarsa abow yani 3-5 ile düşünecekseniz gidin hafızayı arttırın.

Ayrıca yer sorunu olacak olmayacak ama direk bunu sormanız garip yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 21 Aralık 2018; 15:5:37 >
  • Olabildiğince programları ssd kurup çalışınız minimum 10 gb boş yer kalsın her zaman büyük projeler için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.